هزینه زندگی در عمان

هزینه زندگی در عمان

میزان هزینه زندگی در عمان

عمان یکی از کشور های حاشیه خلیج فارس است و هزینه زندگی در عمان یکی از مواردیست که افراد زیادی علاقه مند به کسب اطلاعات در خصوص آن هستند. چراکه به عقیده آنها شرایط مهاجرت کاری به عمان راحت بوده و حال به دنبال این هستند که بدانند اگر در عمان موفق به اخذ ویزای کاری شدند تا چه مقدار می توانند از پس هزینه های زندگی در عمان بر آیند. در ادامه این مقاله در مورد هزینه های زندگی در عمان مطالبی را مطالعه خواهید نمود.

نکاتی در مورد هزینه های عمان

به طور کلی هزینه زندگی در عمان را میتوان معقول تر از بسیاری از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس دانست و درآمد ها عموما بدون مالیات است. قیمت های مربوط به خوراک مخصوصا در شهر مسقط بیشتر است، در عوض هزینه ها در خارج از شهرمسقط به نسبت پایین تر است، البته انتخاب شغل نیز در خارج از مسقط محدود است. بر اساس نظرسنجی های مردمی که به عمل آمده هزینه زندگی در مسقط در بین کشور های حوزه خلیج فارس ارزان تر است.

در عمان برای سرمایه گزاران و کارمندان و نیروی ماهر خارجی و مخصوصا غربی که کارآمد باشند ارزش زیادی قائل هستند. به نظر می رسد اگر در رشته های مورد نظر و مورد نیاز فعالیت کنید عمانی ها سخاوتمندانه تمایل به پرداخت حقوق خوب، محل اقامت، ماشین، پاداش، بلیط های پرواز و بیمه درمانی دارند.

با این حال، به همان اندازه ای که این قراردادها به نظر زیبا می رسد، در این سمت نیز هزینه های غیرقابل پیش بینی وجود دارد. هزینه های اضافه کار ، ویزا و هزینه های مربوط به مراقبت های بهداشتی و آموزش فرزندان میتواند بیش تر از چیزی باشد که تصور کنید ، برای یک خانواده چهار نفره یا بیش تر، هزینه های زندگی سخت تر هم خواهد بود.اما مسئله مالی واقعی در عمان ناامنی نسبی شغلی است، نه بسته ی پرداخت و هزینه زندگی.

عدم امنیت شغلی در عمان

بر خلاف بسیاری از همتایان غول پیکر اقتصادی در نزدیکی عمان ، این کشورسیاست های خود را تغییر داده و رفته رفته به دنبال جایگزینی نیروی داخلی به جای مهاجر است. به نظر می رسد که دولت عمان به دنبال این است که مردم محلی به اشغال بیشتر موقعیت های مدیریت متوسط و رده بالا بپردازند،و برخی از پست های سطح پایین تر و حتی بسیاری از کارهای کم درآمد: ماهیگیران، رانندگان تاکسی، مغازه داران، پست کارکنان بانک را به نیرو های مهاجر بسپارند.

به تازگی پس از این سیاست ها در عمان ، اکثر قراردادها ب مهاجران برای مشاغلی که در حال فعالیت هستند برای سه سال است و اگر بعد از آن فرد شهروند عمانی بتواند پست را عهئه دار شود حتما این کار را انجام خواهند داد.همچنین بعد از اجرای این سیاست ها تعدادی از مشاغل کم درآمد  به مهاجران بیشتر سپرده میشود. شغل هایی مثل خدمتکار، باغبان و سازندگان و کارگران کارخانه معمولا توسط کارگران آسیایی پر شده است.

هزینه های درمانی در عمان

یکی از مشکلاتی که برای مهاجران وجود دارد هزینه های درمانی در عمان است.  بیمه پوشش مراکز بهداشتی را برای بیماران خارجی مانند بیمارستان خصوصی مسقط و Medident فراهم نمی کند. این بدان معناست که چوشش بیمه برای مهاجران وسیع نبوده و شما علی رغم هزینه های بیمه باز هم مبالغ زیادی را برای درمان و بهداشت باید پرداخت نمایید.

هزینه تحصیل و هزینه زندگی در عمان 2019

مشکل بعدی هزینه های بالا برای تحصیل فرزندان در مدارس بین الملل است. هزینه تحصیل فرزندان در عمان هزینه ای سنگین محسوب میشود و اگر کارفرما و شرکت شما بابت این موضوع کمک هزینه هایی را پرداخت نکند  است اوضاع سخت تر می شود.  مخصوصا اگر یک مهاجر دارای چندین فرزند باشد. هیچ تحصیلات رایگانی برای مهاجران در عمان وجود ندارد و بیشتر مدارس تقاضای پرداخت هزینه ها قبل از اولین روز مدرسه را دارند.ب

حال با توجه به شناخت کلی که نسبت به مهاجرت به عمان پیدا کرده ایم طبق لیستی تمامی کالاها و قیمت های آن را به صورت به روز شده ارائه می دهیم. لازم به ذکر است هزینه زندگی در عمان همگی به ریال می باشد و لیست زیر نیز بر اساس واحد پولی ریال است.

چنانچه قصد محاسبه میزان هزینه ها به تومان ایران را دارید ابتدا از طریق سایت های صرافی هزینه نرخ روز ریال عمان را پیدا نمایید و یا دقت کنید هر ریال عمان برابر با چند دلار امریکاست. ما در این مقاله به دلیل نوسانات شدید بازار ارز ایران نمی توانیم نرخ ثابتی را برابر با ریال عمان بیان نمایم.

هزینه زندگی در عمان

به هر ترتیب در ادامه این مقاله لیست هزینه های زندگی در عمان تقدیم شما خوانندگان گرامی میگردد. همچنین تمامی قیمت های بیان شده چکیده ای از میان گین بیشترین و کمترین نرخ موجود در بازار است.

 

وعده های غذایی، رستوران ارزان قیمت 2.00 ﷼
غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه، سه دوره 10.00 ﷼
هزینه یک عدد ساندویچ در مک دونالد 2.40 ﷼
کاپوچینو (نرخ ثابت) 1.78 ﷼
نوشابه کوکا / پپسی (بطری کوچک 12 اونس) 0.20 ﷼
آب (بطری کوچک 12 اونس) 0.10 ﷼

بازارها

شیر (تک نرخی ثابت)، (1 پاکت) 2.20 ﷼
نان سفید تازه (1 پوند) 0.36 ﷼
برنج (سفید)، (1 کیلوگرمی) 0.32 ﷼
تخم مرغ (به طور منظم) (12) 0.95 ﷼
پنیر محلی (1 کیلویی) 1.08 ﷼
سینه مرغ (بسته ای، بدون پوست)، (1 کیلو گرمی) 0.93 ﷼
گوشت گاو (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز معادل) 1.38 ﷼
سیب (1 کیلو گرم) 0.38 ﷼
موز (1 کیلوگرم) 0.27 ﷼
پرتقال (1 کیلوگرم) 0.31 ﷼
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 0.25 ﷼
سیب زمینی (1 پوند) 0.18 ﷼
پیاز (1 کیلوگرم) 0.17 ﷼
کاهو (1 سر) 0.64 ﷼
آب (بطری 1.5 لیتر) 0.21 ﷼
سیگار 20 پیک (مارلبورو) 1.20 ﷼

حمل و نقل

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 0.30 ﷼
گذر ماهانه (قیمت معمول) 15.00 ﷼
شروع تاکسی (تعرفه عادی) 1.00 ﷼
تاکسی 1 مایل (تعرفه عادی) 0.32 ﷼
تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی) 3.00 ﷼
بنزین (1 لیتری) 0.83 ﷼
هزینه های عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای 95 مترآپارتمان 21.15 ﷼
1دقیقه. تعرفه تلفن همراه پیش پرداخت (بدون تخفیف یا برنامه) 0.06 ﷼

ورزش و اوقات فراغت

باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهیانه برای یک بزرگسالان 19.71 ﷼
اجاره باشگاه تنیس (1 ساعت در آخر هفته) 9.65 ﷼
سینما، فیلم های بین المللی، 1 صندلی 3.50 ﷼

مراقبت از کودکان

مهد کودک یک روز کامل، خصوصی، ماهانه برای 1 کودک 75.89 ﷼
ابتدایی بین المللی، سالانه برای 1 کودک 2،771.54 ﷼

لباس و کفش

یک جفت کفش نایک (متوسط) 29.16 ﷼
یک جفت کفش ورزشی مردانه 24.69 ﷼

اجاره منزل در هر ماه

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 238.75 ﷼
آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز 168.85 ﷼
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 427.62 ﷼
آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 298.44 ﷼

خرید آپارتمان

قیمت هر فوت مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 152.90 ﷼
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 55.30 ﷼

حقوق و تامین مالی

میانگین درآمد خالص ماهانه (بعد از کسرمالیات) 509.32 ﷼
نرخ بهره وام در درصد (٪)، سالانه، برای 20 سال ثابت نرخ 5.3

بسیاری از افراد تمایل به اخذ اقامت عمان دارند و به دنبال روش های اخذ آن می باشند. مطالب فوق در مورد هزینه های زندگی در عمان بوده و در صورتی که قصد دارید برای مهاجرت اقدام نمایید می توانید از وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاری جویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 11 =