شرایط عمان

هزینه زندگی در عمان

میزان هزینه زندگی در عمان
هزینه زندگی در عمان
میانگین امتیاز 4.5 تعداد 16

در آسیا عمان بیشترین تقاضا را در سال 2019 جهت مهاجرت داشته است و هزینه زندگی در عمان یکی از مواردیست که افراد علاقه مند به کسب اطلاعات در خصوص آن هستند. چراکه به عقیده آنها شرایط مهاجرت کاری به عمان راحت بوده و حال به دنبال این هستند که بدانند اگر در عمان موفق به اخذ ویزای کاری شدند تا چه مقدار می توانند از پس هزینه های زندگی در عمان بر آیند. در ادامه این مقاله در مورد هزینه های زندگی در عمان مطالبی را مطالعه خواهید نمود.

 1. هزینه زندگی در کشورهای حوزه خلیج فارس چقدر است؟
 2. ارزانترین کشور عربی برای زندگی کجاست؟
 3. درآمد در عمان چقدر است؟
 4. کفاف هزینه زندگی در عمان را میدهد؟
 5. هر ریال عمان معادل چند تومان میباشد؟
 6. هزینه مهاجرت به عمان چقدر میشود؟

نکاتی در مورد هزینه زندگی در عمان

به طور کلی هزینه زندگی در عمان را میتوان معقول تر از بسیاری از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس دانست و درآمد ها عموما بدون مالیات است. قیمت های مربوط به خوراک مخصوصا در شهر مسقط بیشتر است، در عوض هزینه ها در خارج از شهرمسقط به نسبت پایین تر است، البته انتخاب شغل نیز در خارج از مسقط محدود است. بر اساس نظرسنجی های مردمی که به عمل آمده هزینه زندگی در مسقط در بین کشور های حوزه خلیج فارس ارزان تر است.

در عمان برای سرمایه گذاران و کارمندان و نیروی ماهر خارجی و مخصوصا غربی که کارآمد باشند ارزش زیادی قائل هستند. به نظر می رسد اگر در رشته های مورد نظر و مورد نیاز فعالیت کنید عمانی ها سخاوتمندانه تمایل به پرداخت حقوق خوب، محل اقامت، ماشین، پاداش، بلیط های پرواز و بیمه درمانی دارند. کلا هزینه زندگی در کشورهای حوزه خلیج فارس همانگونه که درآمد در این کشور ها خوب میباشد هزینه زندگی هم بالاست.

با این حال، به همان اندازه ای که این قراردادها به نظر زیبا می رسد، در این سمت نیز هزینه های غیرقابل پیش بینی وجود دارد. هزینه های اضافه کار، ویزا و هزینه های مربوط به مراقبت های بهداشتی و آموزش فرزندان میتواند بیش تر از چیزی باشد که تصور کنید، برای یک خانواده چهار نفره یا بیش تر، هزینه های زندگی سخت تر هم خواهد بود. اما مسئله مالی واقعی در عمان نا امنی نسبی شغلی است، نه بسته پرداخت و هزینه زندگی. البته کشور عمان حمایت های خاصی هم از افراد خارجی در این کشور دارد چرا که یک کشور تماما صلح جو میباشد.

کار در عمان

بر خلاف بسیاری از همتایان غول پیکر اقتصادی در نزدیکی عمان، این کشور سیاست های خود را تغییر داده و رفته رفته به دنبال جایگزینی نیروی داخلی به جای مهاجر است. به نظر می رسد که دولت عمان به دنبال این است که مردم محلی به اشغال بیشتر موقعیت های مدیریت متوسط و رده بالا بپردازند و برخی از پست های سطح پایین تر و حتی بسیاری از کارهای کم درآمد نظیر ماهیگیران، کارگران ساختمانی، رانندگان تاکسی، مغازه داران، پست و کارکنان بانک را به نیرو های مهاجر بسپارند.

به تازگی پس از این سیاست ها در عمان، اکثر قراردادها به مهاجران برای مشاغلی که در حال فعالیت هستند برای 3 سال است و اگر بعد از آن فرد شهروند عمانی بتواند پست را عهده دار شود حتما این کار را انجام خواهند داد. همچنین بعد از اجرای این سیاست ها تعدادی از مشاغل کم درآمد به مهاجران بیشتر سپرده میشود. شغل هایی مثل خدمتکار، باغبان و سازندگان و کارگران کارخانه معمولا توسط کارگران آسیایی پر شده است.

هزینه های درمانی در عمان

یکی از مشکلاتی که برای مهاجران وجود دارد هزینه های درمانی در عمان است. بیمه پوشش مراکز بهداشتی را برای بیماران خارجی مانند بیمارستان خصوصی مسقط و Medident فراهم نمی کند. این بدان معناست که چوشش بیمه برای مهاجران وسیع نبوده و شما علی رغم هزینه های بیمه باز هم مبالغ زیادی را برای درمان و بهداشت باید پرداخت نمایید. متوسط هزینه زندگی در عمان ماهیانه معادل 1000 $ (دلار آمریکا) می باشد.

لیست مشاغل مورد نیاز عمان

رشته های زیر بازار بهتری برای کار و درآمد در عمان دارد:

 • رشته های عمان
 • رشته های تاسیسات
 • رشته نقاشی ساختمان
 • رشته های نظام سلامت پرستاری و پزشکی و دندانپزشکی
 • مهندسی برق
 • آرایشگری
 • آشپزی

هزینه زندگی در عمان

هزینه تحصیل و زندگی در عمان 2019

مشکل بعدی هزینه های بالا برای تحصیل فرزندان در مدارس بین الملل است. هزینه تحصیل فرزندان در عمان هزینه ای سنگین محسوب میشود و اگر کارفرما و شرکت شما بابت این موضوع کمک هزینه هایی را پرداخت نکند  است اوضاع سخت تر می شود.  مخصوصا اگر یک مهاجر دارای چندین فرزند باشد. هیچ تحصیلات رایگانی برای مهاجران در عمان وجود ندارد و بیشتر مدارس تقاضای پرداخت هزینه ها قبل از اولین روز مدرسه را دارند.

حال با توجه به شناخت کلی که نسبت به مهاجرت به عمان پیدا کرده ایم طبق لیستی تمامی کالاها و قیمت های آن را به صورت به روز شده ارائه می دهیم. لازم به ذکر است هزینه زندگی در عمان همگی به ریال می باشد و لیست زیر نیز بر اساس واحد پولی ریال است. تورم در عمان همه ساله نزدیک به صفر است.

چنانچه قصد محاسبه میزان هزینه ها به تومان ایران را دارید ابتدا از طریق سایت های صرافی هزینه نرخ روز ریال عمان را پیدا نمایید و یا دقت کنید هر ریال عمان برابر با چند دلار امریکاست. ما در این مقاله به دلیل نوسانات شدید بازار ارز ایران نمی توانیم نرخ ثابتی را برابر با ریال عمان بیان نمایم. به هر ترتیب در ادامه این مقاله لیست هزینه های زندگی در عمان تقدیم شما خوانندگان گرامی میگردد. همچنین تمامی قیمت های بیان شده چکیده ای از میان گین بیشترین و کمترین نرخ موجود در بازار است.

دستمزد در عمان

همانگونه که درآمد در عمان در برخی رشته های بسیار خوب میباشد هزینه زندگی در عمان نیز شرایط خاص خود را دارد و برخی از هزنه ها سرسام آور محسوب میشود. اما به طور کلی دستمزد در عمان کم نیست. حتی برای کارگران. میانگین درآمد در عمان ماهیانه معادل 500 ریال عمانی معادل 20 میلیون تومان ایران میباشد.

هر ریال عمان معادل چند تومان است؟

قابل ذکر است که با قیمت نرخ سال 1398 شمسی هر ریال عمان معادل 38000 تومان ایران میباشد.

وعده های غذایی، رستوران ارزان قیمت 2.00 ﷼
غذا برای 2 نفر، رستوران متوسطه، سه دوره 10.00 ﷼
هزینه یک عدد ساندویچ در مک دونالد 2.40 ﷼
کاپوچینو (نرخ ثابت) 1.78 ﷼
نوشابه کوکا / پپسی (بطری کوچک 12 اونس) 0.20 ﷼
آب (بطری کوچک 12 اونس) 0.10 ﷼
بازارها
شیر (تک نرخی ثابت)، (1 پاکت) 2.20 ﷼
نان سفید تازه (1 پوند) 0.36 ﷼
برنج (سفید)، (1 کیلوگرمی) 0.32 ﷼
تخم مرغ (به طور منظم) (12) 0.95 ﷼
پنیر محلی (1 کیلویی) 1.08 ﷼
سینه مرغ (بسته ای، بدون پوست)، (1 کیلو گرمی) 0.93 ﷼
گوشت گاو (1 کیلوگرم) (یا گوشت قرمز معادل) 1.38 ﷼
سیب (1 کیلو گرم) 0.38 ﷼
موز (1 کیلوگرم) 0.27 ﷼
پرتقال (1 کیلوگرم) 0.31 ﷼
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) 0.25 ﷼
سیب زمینی (1 پوند) 0.18 ﷼
پیاز (1 کیلوگرم) 0.17 ﷼
کاهو (1 سر) 0.64 ﷼
آب (بطری 1.5 لیتر) 0.21 ﷼
سیگار 20 پیک (مارلبورو) 1.20 ﷼
حمل و نقل
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 0.30 ﷼
گذر ماهانه (قیمت معمول) 15.00 ﷼
شروع تاکسی (تعرفه عادی) 1.00 ﷼
تاکسی 1 مایل (تعرفه عادی) 0.32 ﷼
تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی) 3.00 ﷼
بنزین (1 لیتری) 0.83 ﷼
هزینه های عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای 95 مترآپارتمان 21.15 ﷼
1دقیقه. تعرفه تلفن همراه پیش پرداخت (بدون تخفیف یا برنامه) 0.06 ﷼
ورزش و اوقات فراغت
باشگاه تناسب اندام، هزینه ماهیانه برای یک بزرگسالان 19.71 ﷼
اجاره باشگاه تنیس (1 ساعت در آخر هفته) 9.65 ﷼
سینما، فیلم های بین المللی، 1 صندلی 3.50 ﷼
مراقبت از کودکان
مهد کودک یک روز کامل، خصوصی، ماهانه برای 1 کودک 75.89 ﷼
ابتدایی بین المللی، سالانه برای 1 کودک 2،771.54 ﷼
لباس و کفش
یک جفت کفش نایک (متوسط) 29.16 ﷼
یک جفت کفش ورزشی مردانه 24.69 ﷼
اجاره منزل در هر ماه
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر 238.75 ﷼
آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز 168.85 ﷼
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 427.62 ﷼
آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 298.44 ﷼
خرید آپارتمان
قیمت هر فوت مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 152.90 ﷼
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز 55.30 ﷼
حقوق و تامین مالی
میانگین درآمد خالص ماهانه (بعد از کسرمالیات) 509.32 ﷼
نرخ بهره وام در درصد (٪)، سالانه، برای 20 سال ثابت نرخ 5.3

هزینه زندگی در عمان و مهاجرت به عمان

کشور عمان جهت مهاجرت شرایط خاصی را قائل نیست و به راحتی ویزای توریستی صادر میکند. فرد با ویزای توریستی هم چنانچه کار پیدا کند میتواند ویزای توریستی را تبدیل به دائم کند. هزینه صدور ویزای توریستی 50 ریال عمانی می باشد. بسیاری از افراد تمایل به اخذ ویزای کار عمان دارند و به دنبال روش های اخذ آن می باشند، این افراد می توانند علاوه بر مقاله فوق در خصوص کشور عمان، ویزای سایر کشورها نظیر ویزای کار آلمان و اتریش را مورد بررسی قرار دهند. مطالب فوق در مورد هزینه های زندگی در عمان بوده و در صورتی که قصد دارید برای مهاجرت اقدام نمایید می توانید از وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاری جوئید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =