شرایط مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان

مهاجرت منطقی و اصولی به کشور مجارستان و زندگی کردن در این کشور مستلزم اخذ اطلاعات صحیح در باب هزینه زندگی در مجارستان و ارزیابی دقیق دارد. متقاضیانی که قصد دارند به کشور مجارستان مهاجرت کنند بایستی برای اخذ هر نوع از انواع اقامت از خود تمکن مالی نشان دهند. همچنین دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور می روند جهت آگاهی بهتر از میزان هزینه ها می توانند این مطلب را با دقت دنبال کنند.

 • میزان هزینه زندگی یک نفر در مجارستان بر اساس آخرین قیمت ها در سال 2021 ماهانه چه مقدار می باشد؟
 • هزینه های تحصیل و زندگی برای یک دانشجوی ایرانی در مجارستان سالیانه چه مقدار برآورد می شود؟
 • میزان درآمد در مجارستان چگونه است؟
 • اجاره بهای یک ملک در مجارستان چقدر است؟

در مقاله پیش رو که تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر علم مهاجرتی خود آن را تهیه کرده اند، اطلاعاتی در خصوص هزینه زندگی در این کشور در سال 2021 ارائه شده و تلاش بر این بوده تا پاسخ سوالات بالا در طی مقاله داده شود.

اینفوگرافیک هزینه زندگی در مجارستان

درآمد در مجارستان

یکی از موضوعاتی که در شاخصه های بالا هم می توان قرار داد میزان درآمد و امکان اشتغال در کشور مجارستان است که در آماری که اعلام شده است میزان قدرت خرید مردم بر اساس درآمد در مجارستان 2 برابر ایران است. حداقل حقوق بستگی به عوامل متفاوتی دارد، در ابتدا می توان گفت که نوع تخصص ملاک هست. اگر در موقعیت کاری که نیاز به هیچگونه صلاحیت و تخصصی لازم نیست حداقل حقوق برای یک هفته ابتدایی به مدت 40 ساعت در سال 2021 مبلغ ناخالص 149000 فورینت، یعنی حدود 460€ (یورو) در هفتهاست، در حالی که حداقل حقوق تضمین شده برای موقعیت هایی که به آموزش متوسطه نیاز دارند، به مقدار 195000 فورینت مجارستان، یعنی حدود 600€ (یورو) در هفته خواهد بود.

بر اساس نوع کار و میزان تخصص مورد نیاز آن کار حقوق هم افزاش می یابد، همانطور هم که مشخص است حقوق یک تحصیلکرده در اکثر کشورها به مراتب بیشتر است. اما در دنیای امروز کارفرما برایش مهم تخصص فرد است و اگر شما بتوانید در مهارت هایی که با توجه به نیاز روز در یک کشور بیشتر به آن نیاز است خود را مهیا سازید امکان به کار رسیدن بهتر و همچنین بدست آوردن درآمد بیشتر وجود دارد. متوسط درآمد در مجارستان در حدود 1350€ (یورو) در ماه است.

کار در مجارستان

بهترین شرایط برای مهاجرت به این کشور داشتن یک موقعیت کاری است. فرد برای دریافت ویزای کار بایستی مهارت ها و توانایی های خود را در یک زمینه کاری ثابت کند و سپس به دنبال دریافت دعوت نامه کاری از سوی کارفرمای مجاری باشد که کارفرمای متقاضی می بایست از پیش شغل مورد نظر را در کشور مجارستان و اروپا برای رعایت اصول مهاجرتی و دفاع از حقوق مشخص برای نیروی کار محلی آگهی کند. حضور فیزیکی در محیط کمک بزرگ به رسیدن به کار در این کشور و یا سایر کشورهای اروپایی می نماید، پس در ابتدا افراد باید به دنبال اخذ ویزایی برای ورود راحت تر به کشور مورد نظر خود باشند.

شرایط و هزینه زندگی در مجارستان

شرایط و هزینه زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان بسیار کم میباشد و این امر باعث شده است تا مهاجران زیادی برای زندگی در این کشور به مجارستان مهاجرت کنند. همچنین لازم به ذکر است که عواملی چون امنیت، رفاه اجتماعی و ثبات اقتصادی نیز در جذب مهاجران موثر می باشند. برخی هزینه ها در جدول ذیل بیان شده اند:

هزینه های خوراک به دلار
یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت (یک نفر) 6.74$ کاپوچینو 1.68$
سه وعده غذایی در رستوران متوسط (دو نفر) 40.42$ نوشابه گازدار 33 میلی لیتری 1.16$
یک وعده غذایی در مک دونالد 5.39$ آب معدنی 33 میلی لیتری 0.92$
هزینه های سوپر مارکت به دلار
یک لیتر شیر 0.85$ یک کیلوگرم پنیر محلی 7.12$
یک کیلو گرم برنج 1.31$ یک کیلوگرم سیب 1.65$
دوازده عدد تخم مرغ 1.92$ یک کیلوگرم موز 1.51$
هزینه های حمل و نقل به دلار
بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی) 1.18$ تاکسی تا یک کیلومتر 1.1$
تاکسی (ورودی) 2.36$ بلیط ماهانه حمل و نقل عمومی 32.00$
هزینه های خرید و اجاره آپارتمان به دلار
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر (اجاره) 532.94$ آپارتمان سه خوابه در حومه شهر (اجاره) 712.05$
آپارتمان یک خوابه در حومه شهر (اجاره) 405.63$ یک متر آپارتمان در مرکز شهر (خرید) 3467.28$
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر (اجاره) 984.92$ یک متر آپارتمان در حومه شهر (خرید) 2303.36$
هزینه های پوشاک به دلار
شلوار Levis 68.3$ یک جفت کفش نایک 78.04$
یک دست لباس تابستانه 30.65$ یک جفت کفش مردانه رسمی 92.4$

مقایسه هزینه زندگی در مجارستان با اروپا

مجارستان کشوری ارزان قیمت است که از سال 2007 عضو شنگن شده در نتیجه یکی از کم هزینه ترین راه های اخذ اقامت شنگن است. البته این که هزینه زندگی هر فرد چقدر باشد علاوه بر کشور و شهر محل اقامت به سبک زندگی وی نیز بستگی دارد اما زندگی در کشور مجارستان ماهیانه حدود 800€ (يورو) هزینه خواهد داشت.

در واقع اگرچه تحصیل در برخی کشورها از جمله نروژ و اتریش رایگان است اما در نهایت هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان مطابق آمارهای سال 2021 از هزینه زندگی در نروژ یا اتریش کمتر خواهد بود. البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که به لحاظ توسعه اقتصادی قطعا نروژ و اتریش سطح بالاتری نسبت به مجارستان دارند. از آنجایی که مجارستان کشوری ارزان در قلب اروپا محسوب می شود، پس طبیعی است که بخش کثیری از هزینه های زندگی افراد در این کشور صرف مخارج خرید از بازار شود:

توزیع هزینه زندگی در مجارستان

کسب اقامت در کشور مجارستان

کسب اقامت در کشور مجارستان با مزایای بی شماری همراه می باشد. متقاضیان می توانند از راه های تحصیل، اشتغال، سرمایه گذاری و همچنین ازدواج اقامت کشور مجارستان را بدست بیاورند. متقاضیان و مهاجران می توانند با زندگی کردن به مدت پنج سال در کشور مجارستان اقامت دائم این کشور را بدست بیاورند و همچنین لازم به ذکر است که بعد از گذشت سه سال پس از کسب مجوز اقامت دائمی، در صورتی که شرایط متقاضیان تایید شود، این افراد می توانند پاسپورت کشور مجارستان را بدست بیاورند. هموطنان عزیز و گرامی که قصد دارند درباره شرایط مهاجرت به مجارستان اطلاعات کافی بدست بیاورند و از روش های ورود به خاک این کشور به صورت کامل آگاه شوند، می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

سوالات پرتکرار در خصوص هزینه زندگی در مجارستان

سوالاتی که پیرامون هزینه زندگی در مجارستان پرسیده می شود عبارتند از:

 • هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در کشور مجارستان به چه میزان است؟ بدون محاسبه اجاره مسکن برای یک خانواده چهار نفره در حدود 1800€ (یورو) در طول یک ماه است.
 • هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان چه میزان است؟ یک زندگی دانشجویی در این کشور جدا از هزینه سکونت در حدود 400€ (یورو) در ماه هزینه خواهد داشت.
 • متوسط درآمد کار دانشجویی در مجارستان چه میزان است؟ درآمد کار ساعتی در مجارستان در حدود 5€ (یورو) است.
 • متوسط درآمد در مجارستان به چه صورت است؟ میانگین درآمد حدود 1350€ (یورو) در ماه است.
 • هزینه اجاره یک واحد مسکونی در مجارستان چگونه است؟ اجاره یک ملک در مجارستان حدود 350€ تا 750€ (یورو) در ماه هزینه خواهد داشت.
4.7/5 - (4 امتیاز)

2 دیدگاه برای “هزینه زندگی در مجارستان

 1. رها گفت:

  سلام وقت بخیر
  مقاله تون رو خوندم ممنون از اطلاع رسانیتون فقط درخصوص حداقل حقوق و درآمد در کشور مجارستان برام یه مطلبی گنگ و مبهم یا بهتر بگم ضد و نقیض بود یک بخش از مقاله گفته شده:
  “اگر در موقعیت کاری که نیاز به هیچگونه صلاحیت و تخصصی لازم نیست حداقل حقوق برای یک هفته ابتدایی به مدت 40 ساعت در سال 2021 مبلغ ناخالص 149000 فورینت، یعنی حدود 460€ (یورو) در هفتهاست، در حالی که حداقل حقوق تضمین شده برای موقعیت هایی که به آموزش متوسطه نیاز دارند، به مقدار 195000 فورینت مجارستان، یعنی حدود 600€ (یورو) در هفته خواهد بود.”
  و در یه پاراگراف پایین تر گفته شده: “متوسط درآمد در مجارستان در حدود 1350€ (یورو) در ماه است.”
  اگه مبنا رو برای یه ادم بدون تخصص هفته ای 460 یورو بگذاریم می شه ماهی 1840 یورو این یعنی حداقل حقوق
  پس چطور متوسط درآمد که قائیدتا باید بالاتر باشه ماهی 1350 یورو هستش؟
  اگه ممکنه برام توضیح دید شاید یه جایی رو جا انداختم!!!! یا شما یه جایی غلط تایپی دارید!
  ممنون می شم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   مرسی از دقت نظرتون
   زمانی که رفرنس های اصلی رو بررسی میکنید در مورد میانگین درآمد به مینیمم و ماکسیمم این درآمد بر میخورید و حتی میانگین این مینیمم و ماکسیمم در مثلا شهر بوداپست متفاوت با میانگین در شهرهای دیگه مجارستانه
   به فرض در رفرنسی عنوان شده که میانگین حقوق ماهیانه در مجارستان 523000 فورینت خواهد بود بطوریکه نیمی از مردم کمتر از این مقدار و نیمی دیگر بیشتر از این مقدار درآمد دارند
   حالا این میانگین بر اساس داده های آماری مختلف تغییر میکنه و در زمان های مختلف و شهرهای مختلف حداقل و حداکثر میانگین ها ممکنه متفاوت باشه
   به همین دلیل یه رفرنس معتبر و واحدی رو مشاهده نمیکنید که هر دو یک عدد دقیق رو ذکر کرده باشند بلکه شما باید حدودی از مبلغی که عنوان شده رو به عنوان بازه درآمد در این کشور در نظر بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *