هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ

برای زندگی یک فرد خارجی، هزینه زندگی در نروژ را می توان بر اساس شهر محل سکونت، تعداد افراد خانواده و سایر موارد که در این نوشتار می خوانید برآورد نمود. قبل از هر اقدام مهاجرتی اولین و مهم ترین مقوله برای اخذ هر نوع از انواع ویزای یک کشور هزینه ها و مسائل مالی آن پروسه مهاجرتی است.

 • آیا کشور نروژ در میان کشورهای ارزان اروپایی قرار دارد؟
 • هزینه زندگی برای یک دانشجو در این کشور سالیانه چه مقدار است؟

افراد بسیار زیادی وجود دارند که قصد ادامه زندگی در کشور دیگر را دارند و همیشه به دنبال این هستند که کشوری را انتخاب کنند که از همه لحاظ برتر باشد. موسسه سفیران سروش سعادت در مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد اطلاعاتی را در خصوص هزینه زندگی در نروژ در اختیار شما عزیزان قرار داده است که امید است مطالعه آن را مفید بدانید. نظر ما این است که همیشه خود را با تمامی مسیرها و خوبی ها و بدی های یک کشور آشنا کنید و در صورتی که شرایط برای شما فراهم بود اقدام نمایید.

همانطور که می دانید مهاجرت کار ساده ای نیست و بهتر است در ابتدا با اطلاعات تکمیلی یک کشور را برای مهاجرت انتخاب نمائید. به طور خلاصه می توان گفت که اگر شما دارای مهارتی باشید و بتوانید در این کشور به کار و درآمد برسید میزان هزینه ها برای شما به عنوان یک مهاجر به راحتی قابل تامین است.

اینفوگرافیک هزینه زندگی در نروژ

درباره کشور نروژ

کشور نروژ در نيمكره شمالی و در همسايگی کشورهایی از جمله سوئد، فنلاند و روسيه واقع شده است. این کشور عضو اتحادیه اروپا نمی باشد. افرادی که تمایل به ورود به کشورهای عضو شنگن را دارند به بهانه های مختلف وارد کشور های اروپایی می شوند و از آنجا به کشور های دیگر می روند. همینطور کشور نروژ از جمله کشورهایی است که افراد وارد آن می شوند و از آنجا به کشورهای دیگر عضو شنگن می شوند. کشور نروژ یکی از ثروتمند ترین کشور ها می باشد و به طور کل یکی از کشور هایی است که افراد بسیار زیادی تمایل دارند وارد این کشور بشوند. طبق تحقیقات وکلای موسسه ما و همینطور موکلین ما در کشور نروژ، افرادی که در کشور نروژ هستند از فاصله طبقاتی خیلی کمی برخوردار هستند.

سطح درآمد در نروژ

نروژ کشور سوسیالیستی هست و تفاوت درآمد افراد با مشاغل مختلف آن چنان زیاد نیست، در واقع بهتر است یک مثال بارز بیاوریم. یک مهندس و دکتر با یک فراش یا راننده تاکسی از لحاظ سطح درآمد خیلی متفاوت نیست البته بهتر است بگوییم تفاوت وجود دارد اما آنقدر بالا نیست که بخواهد چشمگیر باشد، رفت و آمد در کشور نروژ بسیار ساده و راحت می باشد به فاصله 2،3 دقیقه یک ایستگاه اتوبوس پیدا می کنید و هیچ مشکلی برای رفت و آمد نخواهید داشت.

البته بهتر است بدانید هزینه تاکسی در کشور نروژ و اروپا بسیار بالا می باشد و افراد معمولا با وسایل عمومی در شهر جابه جا می شوند. واحد پول در کشور نروژ کرون هست و حالت جمع آن به نروژی کرونر می باشد. هر کرون برابر 100 اوره به نروژی است. پایتخت این کشور زیبا با سطح بالای رفاه اجتماعی شهر اسلو و شهرهای بزرگ آن برگن و گروند می باشد.

میزان هزینه زندگی در نروژ

نروژ به جهت موقعیت جفرافیایی کشور بسیار زیبایی می باشد و افراد زیادی این کشور را به عنوان کشوری برای سفر توریستی انتخاب می کنند. همانطور که در ابتدا گفته شد نوع اقامت شما در میزان هزینه ها بسیار تاثیر گذار است و می توان چنین نوشت که میزان هزینه زندگی در نروژ برای سفر توریستی بالا می باشد. در واقع با توجه به نوع زندگی افراد و شهر مورد نظر هزینه زندگی در نروژ تخمین زده می شود، این هزینه برای یک ماه در شهرهای مختلف کاملا متفاوت می باشد.

بهترین شهرهای نروژ برای زندگی

بر اساس کیفیت زندگی می توان شهرهای نروژ را بدین صورت رتبه بندی نمود:

 شهر   رتبه شهرها بر اساس کیفیت زندگی
اسلو 1
کریستینسند 2
برگن 3
استاوانگر 4
تروندهایم 5

هزینه غذا در نروژ

میزان هزینه های زندگی را در بخش های مختلف و در حالات مختلف در جدول بندی به خدمتتان معرفی نموده ایم.

غذا قیمت ها
منوی پایه نهار در مناطق تجاری 211 کرون (22 €) یورو
فست فود 111 کرون (11 €) یورو
شام برای دو نفر در محل 560 کرون (56 €) یورو

سوپر مارکت در نروژ: (قیمتها به یورو میباشد)

 • قیمت یک لیتر شیر 1.5 € یورو
 • قیمت یک قرص نان سپید 500 گرمی 2 € یورو
 • قیمت یک کیلو برنج 5 € یورو
 • قیمت یک شانه تخم مرغ 4.5 € یورو
 • قیمت یک کیلو پنیر محلی 4 € یورو
 • قیمت یک کیلو گوشت سینه مرغ 9 € یورو
 • قیمت یک کیلو گوشت ران گاو  15 € یورو
 • قیمت یک پاکت سیگار 11 € یورو

نکته قابل توجه این است که 70% از کشور نروژ را مناطق بسیار سرد تشکیل داده است و باید مناطقی را انتخاب کنید که از لحاظ زندگی و آب و هوا سازگار باشد. البته نواحی مرکزی و جنوبی آب و هوای مناسبی را دارند. هر چند در این نواحی هزینه زندگی به دلایل مختلف بالاتر است و حدود 1500 تا 1600 € ماهیانه می باشد.

هزینه مسکن بخشی از هزینه زندگی در نروژ

قیمت مسکن بسته به متراژ و محدوده آن در کشور نروژ به صورت زیر می باشد:

مسکن  قیمت ها
 اجاره منزل 85 متری (محدوده بالای شهر)  20.000 کرون (تقریبا 2000 € یورو) ماهیانه
 اجاره مسکن 85 متری (محدوده معمولی شهر)  14.000 کرون (تقریبا 1400 € یورو) ماهیانه
 اجاره استودیوی 45 متری مبله 13.000 کرون (تقریبا 1300 € یورو) ماهیانه

هزینه های رفت و آمد را می توان بنا به نوع مدیریت شما در نوع رفت و آمد مشخص نمود، که ما در حالت های مختلف در یک جدول برای شما آورده ایم: پیشنهاد می کنیم با الگوگیری از نوع زندگی در اروپا و همچنین برای کاهش هزینه ها می توان از وسایل نقلیه عمومی استفاده نمود. 

هزینه خرید یک اتومبیل ارزان (فولکس واگن) 327.000 کرون (33.000 € یورو)
یک لیتر بنزین معمولی 16 کرون (1.67 € یورو)
بلیط وسایل نقلیه عمومی 738 کرون (76 € یورو ماهیانه)

همانطور که ملاحظه می فرمایید در کشوری همچون نروژ هزینه های زندگی نسبت به بسیاری دیگر از کشور های اروپایی از جمله، آلمان، اتریش، ایتالیا، مجارستان و … بسیار بالاتر می باشد. سوالی که همیشه برای افراد ایجاد می شود و بسیار مهم است این است که آیا افرادی که وارد کشور نروژ می شوند از لحاظ کار و گذران زندگی وضعیت مناسبی را دارند؟ در ادامه مقاله به این موضوع پرداخته خواهد شد.

هزینه مسکن بخشی از هزینه زندگی در نروژ

یافتن شغل در کشور نروژ

اتباع خارجی در کشور نروژ از چند طریق می توانند کار پیدا کنند. یکی از راه ها این است که افراد می توانند از طریق آگهی ها و مراکزی که نیاز به نیروی کار در رستوران ها، مراکز فنی، مراکز تعمیراتی و … کار پیدا کنند و یا از طریق تبلیغاتی که در سایت ها می شود، کار مورد نظر خود را پیدا کنند. البته همه این طرقی که برای بدست آوردن کار در این کشور اعلام شد بیشتر مستلزم حضور فیزیکی شما در محیط استشما بهتر است در ابتدا به دنبال راهی برای ورود و اقامت بلند مدت در این کشور باشید. چرا گه بسیاری از مهاجرانی که از اینجا بدنیال موقعیت کاری بوده اند در نهایت مجبور به اتخاذ راهی دیگر شده تا بتوانند خود در محیط به دنبال کار باشند.

مشاغل مورد نیاز نروژ عبارتند از:

 • مهندسی مکانیک و برق و مخابرات
 • مهندس کشتی سازی
 • مهندسی منابع
 • مهندسی عمران
 • شیلات
 • مهندس نفت و گاز

هزینه تحصیل و هزینه زندگی در نروژ

در هر صورت اگر قصد مهاجرت به کشور نروژ را دارید و کشور نروژ را برای ادامه زندگی انتخاب کرده اید با توجه به سختی اکثر مسیرهای مهاجرتی به این کشور شما عزیزان می توانید به طرق دیگری از جمله تحصیل در نروژ که شرایط به ماتب بهتری دارد و از معدود راه های مهاجرت به این کشور برای ایرانیان محسوب می شود اقدام به اخذ ویزا نمائید. چرا که هزینه تحصیل و زندگی در نروژ برای یک دانشجوی خارجی به صرفه بوده، به این دلیل که تحصیل همچنان در این کشور برای اتباع ایرانی هم رایگان بوده و افراد می توانند پس از تحصیل در این کشور با به دست آوردن موقعیت کاری ویزای کاری نروژ را بدست آورند.

همچنین شما می توانید از طریق ویزای توریستی شنگن وارد کشور نروژ شوید و شرایط را از نزدیک مورد بررسی قرار دهید، البته با دریافت این ویزا فقط شرایط حضور شما در این کشور ایجاد شده و می توانید با کارفرما ارتباط بگیرید، ولی باید بدانید با نوع ویزایی که دارید اجازه کار و اقامت در این کشور را نخواهید داشت.

مهاجرت به نروژ از طریق کار

افرادی که ورودشان به کشور نروژ سخت می باشد می توانند از طریق ویزای توریستی شنگن از کشورهای به طور مثال اتریش، آلمان، سوئد و … وارد نروژ شوند. البته برای دریافت ویزای توریستی نیاز به دعوتنامه از آن کشور خواهد داشت و به مراتب در اکثر کشورها برای اتباع ایرانی اخذ این ویزا آسان نمی باشد. شما می توانید برای مهاجرت به نروژ از طریق کار به ماقله مربوطه نیز مراجعه نمائید. در مقاله ای که از نظر گذراندید به ارائه توضیحاتی راجع به هزینه زندگی در این کشور پرداخته شد که امید است مطالعه آن را مفید دانسته باشید. در صورتی که در خصوص این موضوع یا سایر موضوعات مهاجرتی سوالی در ذهن دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و سوالات خود را مطرح کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *