شرایط اسپانیا

هزینه زندگی در کشور اسپانیا

هزینه زندگی در کشور اسپانیا

هزینه زندگی در کشور اسپانیا نسبت به کشورهای غربی اروپا کمتر است، از این رو بسیاری از مهاجران این کشور را به عنوان مقصد اروپایی انتخاب می کنند. یکی از اصلی ترین سوال ها جهت انتخاب یک کشور جهت مهاجرت هزینه زندگی آن کشور میباشد. با توجه به نزدیکی فرهنگ اسپانیایی ها به ایران مهاجرت به اسپانیا از سمت ایرانیان افزایش پیدا کرده است و ایرانیان از دیرباز به هزینه ها توجه بسیار داشتند. این شد که مقاله هزینه زندگی در کشور اسپانیا را نگارش کردیم تا با دید باز اقدام به انتخاب این کشور کنید.

 • هزینه تحصیل در اسپانیا چقدر است؟
 • خورد و خوراک در اسپانیا در ماه چقدر هزینه دارد؟
 • ارزان ترین شهر اسپانیا برای زندگی کدام شهر است؟

مهاجرت به اسپانیا در 2021

آب و هوای دلپذیر، حاصل خیزی زمین و همچنین قابل پرداخت بودن هزینه های زندگی، این کشور را مهاجر پذیرتر می کند. اگرچه اسپانیا در سال 2008 با بحران شدید اقتصادی روبرو شده است اما در سال 2015 در پی تحولات اقتصادی بوجود آمده، استانداردهای زندگی در این کشور را می توان با توجه به درآمد ماهیانه خانواده تامین کرد. با این حال باید این نکته را نیز بیان کرد که سطح میانگین حداقل درآمد و حقوق در اسپانیا همچنان پایین است؛ با این حال می توان به کمک آن به راحتی حداقل های زندگی را فراهم کرد.

کمیت و کیفیت زندگی در اسپانیا

عمکلرد کشور اسپانیا در آمارهای سازمان همکاری توسعه اقتصادی که استانداردهای زندگی را بررسی می کند متفاوت است. به گونه ای که برخی استانداردهای جهانی مانند سطح مالکیت مسکن، وضعیت سلامت، ارتباطات اجتماعی، امنیت فردی و تعادل کار و زندگی فردی در سطح بالایی قرار دارد اما میانگین میزان درآمد، کیفیت تحصیل و محیط زیست و نرخ اشتغال از میانگین سطح جهانی پایین تر است.

دلیل اصلی این اتفاق آن است که درآمدهای مردم اسپانیا مطابق با رشد تورم در این کشور تغییر نمی کند. زمانی که واحد پول کشور اسپانیا به یورو تغییر کرد، هزینه های زندگی در این کشور نیز افزایش یافت اما سطح درآمد در این کشور مطابق با آن افزایش نیافت. بهترین شهر کشور اسپانیا در رنکینگ بالاترین سطح کیفیت زندگی، شهر بارسلون است. مردم اسپانیا از امنیت اجتماعی بالایی برخوردار هستند و بیمه درمانی در این کشور رایگان است.

هزینه درمانی بخشی از هزینه زندگی در کشور اسپانیا

مقایسه هزینه زندگی در مادرید و سایر پایتخت های جهان

بر اساس آخرین مطالعات انجام گرفته در رابطه با هزینه های زندگی، شهر مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا در رده 105 گران ترین پایتخت جهان قرار گرفته است. این هزینه شامل هزینه های سکونت، غذا، لباس، حمل و نقل، تفریحات و هزینه های سلامت فردی است. این هزینه ها به طور کلی: 49% کمتر از هزینه زندگی در نیویورک، 42% کمتر از هزینه زندگی در لندن، 42% کمتر از هزینه زندگی در هنگ کنگ، 39% کمتر از هزینه زندگی در سنگاپور، 35% کمتر از هزینه زندگی در توکیو، 35% کمتر از هزینه زندگی در لس آنجلس، 19% کمتر از هزینه زندگی در مونیخ، 12% کمتر از هزینه زندگی در بروکسل، 6% کمتر از هزینه زندگی در ریو دو ژانیرو است.

هزینه درمانی بخشی از هزینه زندگی در کشور اسپانیا

بر اساس رده بندی سازمان بهداشت جهانی، وضعیت سلامت در کشور اسپانیا در رده 7 برترین های جهان قرار دارد و از لحاظ تناسب هزینه درمان و ارائه خدمات نیز در رده 2 قرار دارد. اگر شما شهروند کشور اسپانیا هستید می توانید از بیمه سلامت عمومی استفاده کنید. هزینه بیمه برای هر فرد اگر بخواهد کلیه هزینه های درمانی خود را از طریق بیمه خودگردان تامین کنید سالیانه بالای 600€ (یورو) خواهد بود.

متوسط هزینه های زندگی در کشور اسپانیا در 2021

اسپانیا جزو کشورهای نسبتا ارزان قیمت اروپا محسوب می شود. در نمودار ذیل متوسط هزینه های زندگی در اسپانیا طی سال 2021 بررسی گردیده است:

متوسط هزینه های زندگی در اسپانیا

اگر خواهان مهاجرت به اسپانیا هستید و چه برای تحصیل در اسپانیا و چه برای کار در اسپانیا و در پی آگاهی از هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا می باشید، مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خدمت شما خواهند بود.

سوالات پرتکرار درباب هزینه زندگی در اسپانیا

افرادی که به دنبال بررسی میزان هزینه زندگی در این کشور می باشند با ابهامات زیر روبرو می شوند:

 • هزینه زندگی در اسپانیا برای یک فرد مجرد چه میزان است؟ هزینه زندگی در شهرهای مختلف اسپانیا متفاوت است اما به طور متوسط هزینه زندگی در اسپانیا حدود 650€ (یورو) در ماه است.
 • ارزان ترین شهرهای اسپانیا کدامند؟ سویا و والنسیا، از شهرهای با کیفیت بالای زندگی در اسپانیا هستند که هزینه زندگی در این دو شهر بسیار ارزان است.
 • هزینه تحصیل در اسپانیا چه میزان است؟ شهریه دانشگاه در اسپانیا چیزی در بازه 700€ تا 7000€ (یورو) متغیر است. بیشترین هزینه تحصیل مربوط به شهرهای مادرید و بارسلون است و تحصیل در خارج از این دو شهر کمتر از 3000€ (یورو) است.
5/5 - (21 امتیاز)

یک دیدگاه برای “هزینه زندگی در کشور اسپانیا

 1. محمد باقر گفت:

  سلام من توی ترکیه زندگی میکنم ولی کاشکی زود تر با سایت شما اشنا میشدم و در مورد کشورای دیگه هم اطلاع کسب میکردم و بعد اقدام میکردم.
  آخه هر جا که زنگ میزدم در مورد یه کشور خاصی اطلاع دارن ولی موسسه شما در مورد کل کشورا اطلاع دارن و میشه مقایسه کرد باهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :