شرایط اسپانیا

هزینه زندگی در کشور اسپانیا

هزینه زندگی در کشور اسپانیا
میانگین امتیاز 5 تعداد 19

هزینه زندگی در کشور اسپانیا نسبت به کشور های غربی اروپا کمتر است و از این رو بسیاری از مهاجران این کشور را به عنوان مقصد اروپایی انتخاب می کنند. یکی از اصلی ترین سوالها جهت انتخاب یک کشور جهت مهاجرت هزینه زندگی آن کشور میباشد. با توجه به نزدیکی فرهنگ اسپانیایی ها به ایران مهاجرت به اسپانیا از سمت ایرانیان افزایش پیدا کرده است. و ایرانیان از دیرباز به هزینه ها توجه بسیار داشتند. این شد که مقاله هزینه زندگی در کشور اسپانیا را نگارش کردیم تا با دید باز اقدام به انتخاب این کشور کنید.

هزینه تحصیل در اسپانیا چقدر است؟

خورد و خوراک در اسپانیا در ماه چقدر هزینه دارد؟

درآمد در اسپانیا به چه میزانی است؟

ارزانترین شهر اسپانیا برای زندگی کدام شهر است؟

مهاجرت به اسپانیا

آب و هوای دلپذیر، حاصل خیزی زمین و همچنین قابل پرداخت بودن هزینه های زندگی، این کشور را مهاجر پذیرتر می کند. اگرچه اسپانیا در سال 2008 با بحران شدید اقتصادی روبرو شده است اما در سال 2015 در پی تحولات اقتصادی بوجود آمده، استانداردهای زندگی در این کشور را می توان با توجه به درآمد ماهیانه خانواده تامین کرد. با این حال باید این نکته را نیز بیان کرد که سطح میانگین حداقل درآمد و حقوق در اسپانیا همچنان پایین است؛ با این حال می توان به کمک آن به راحتی حداقل های زندگی را فراهم کرد.

مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا شما را درباره مخارج و هزینه های مهاجرت به اسپانیا راهنمایی کنند.

کمیت و کیفیت زندگی در اسپانیا

عمکلرد کشور اسپانیا در آمارهای سازمان همکاری توسعه اقتصادی که استاندارد های زندگی را بررسی می کند متفاوت است. به گونه ای که برخی استانداردهای جهانی مانند سطح مالکیت مسکن، وضعیت سلامت، ارتباطات اجتماعی، امنیت فردی و تعادل کار و زندگی فردی در سطح بالایی قرار دارد اما میانگین میزان درآمد، کیفیت تحصیل و محیط زیست و نرخ اشتغال از میانگین سطح جهانی پایین تر است.

دلیل اصلی این اتفاق آن است که درآمدهای مردم اسپانیا مطابق با رشد تورم در این کشور تغییر نمی کند. زمانی که واحد پول کشور اسپانیا به یورو تغییر کرد، هزینه های زندگی در این کشور نیز افزایش یافت اما سطح درآمد در این کشور مطابق با آن افزایش نیافت. متوسط درآمد یک خانوار در کشور اسپانیا در طول یک سال معادل 20150 یورو است در حالی که متوسط درآمد جهانی برای یک خانواده 26500 یورو در سال است.

بهترین شهر کشور اسپانیا در رنکینگ بالاترین سطح کیفیت زندگی، شهر بارسلون است. این شهر همراه با لندن در رده 39 قرار دارد در حالی که هزینه زندگی در شهر بارسلون در رده 110 ام قرار دارد و شهر سانتیاگوی شیلی یا کیلیولند امریکا در کنار آن قرار گرفته است. این نکته به آن دلیل بیان شد که بدانید قرار نیست شما سطح کیفی زندگی پایینی در کشور اسپانیا داشته باشید.

مردم اسپانیا از امنیت اجتماعی بالایی برخوردار هستند و بیمه درمانی در این کشور رایگان است.

مقایسه هزینه زندگی در مادرید و سایر پایتخت های جهان

بر اساس آخرین مطالعات انجام گرفته در رابطه با هزینه های زندگی، شهر مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا در رده 105 گران ترین پایتخت جهان قرار گرفته است.

این هزینه شامل هزینه های سکونت، غذا، لباس، حمل و نقل، تفریحات و هزینه های سلامت فردی است. این هزینه ها به طور کلی: 49 % کمتر از هزینه زندگی در نیویورک، 42 % کمتر از هزینه زندگی در لندن، 42 % کمتر از هزینه زندگی در هنگ کنگ، 39 % کمتر از هزینه زندگی در سنگاپور، 35 % کمتر از هزینه زندگی در توکیو، 35 % کمتر از هزینه زندگی در لس آنجلس، 19 % کمتر از هزینه زندگی در مونیخ، 12 % کمتر از هزینه زندگی در بروکسل، 6 % کمتر از هزینه زندگی در ریو دو ژانیرو است.

هزینه مسکن از هزینه زندگی در کشور اسپانیا

در صورتی که قصد زندگی در شهر مادرید و یا بارسلون را دارید، اجازه هر متر مربع واحد مسکونی در این دو شهر به ترتیب در حدود 11 الی 12 یورو است. اما در صورتی که مناطقی با هزینه کمتر و بیشتر نیز در این شهرها وجود دارد. در صورتی که قصد سکونت در سویا و یا والنسیا را دارید، هزینه هر متر مربع واحد مسکونی برای اجاره در حدود 6 یورو است در حالی که شهرهای کوچک تر هزینه ای حدود 4 یورو را در بر خواهد داشت.

  • هزینه زندگی در یک واحد 80 متری در مرکز شهر مادرید ماهیانه 750 یورو تخمین زده میشود.
  • بطور کلی سکونت در شهرهای بزرگتر و محلات اصلی هر شهر، هزینه زندگی بالاتری را در پی دارد.

هزینه تحصیل در اسپانیا

هزینه تحصیل در مدارس اسپانیا رایگان است و خارجی های مقیم نیز می توانند بدون پرداخت هزینه فرزندان خود را به مدارس اسپانیایی بفرستند. اما این امکان نیز وجود دارد که فرزندان خود را به مدارس غیر دولتی بفرستید که هزینه سالیانه 700 الی 800 یورو را در بر خواهد داشت.

  • هزینه تحصیل در مقطع دبستان تا دبیرستان در اسپانیا 800 یورو در سال
  • هزینه تحصیل یک خارجی در کالجها و دانشگاه های اسپانیایی حدود 3500 یورو در سال
  • هزینه تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا معمولا دارای هزینه تحصیلی نزدیک به رایگان دارد.

برخی مدارس بین المللی نیز در این کشور وجود دارد که هزینه ثبت نام در آن ها 4 تا 8 هزار یورو در سال است و از متود های رایج در سیستم آموزش کشورهایی نظیر بریتانیا، فرانسه و امریکا استفاده می شود.

هزینه درمانی در اسپانیا

بر اساس رده بندی سازمان بهداشت جهانی، وضعیت سلامت در کشور اسپانیا در رده 7ام برترین های جهان قرار دارد و از لحاظ تناسب هزینه درمان و ارائه خدمات نیز در رده دوم قرار دارد. اگر شما شهروند کشور اسپانیا هستید می توانید از بیمه سلامت عمومی استفاده کنید. هزینه بیمه برای هر فرد اگر بخواهد کلیه هزینه های درمانی خود را از طریق بیمه خودگردان تامین کنید سالیانه 600 یورو خواهد بود.

جدول کلی هزینه های زندگی در اسپانیا

پیش تر نیز گفته شد که هزینه های زندگی هر فرد به سبک زندگی او بستگی دارد:

در زیر هزینه برخی از اجناس به صورت عمومی آورده شده است تا شما بتوانید به صورت تقریبی هزینه زندگی خود در این کشور را محاسبه کنید.

رستوران

عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک وعده معمولی 10 یک وعده غذا در مک دونالد 7 بطری آب معدنی 1.14
سه وعده غذا در رستوران متوسط برای دو نفر 35 کاپوچینو 1.54 نوشابه (0.33 لبتر) 1.71

سوپر مارکت

عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک لیتر شیر 0.78 قرص 500 گرمی نان 0.93 یک کیلو برنج سفید 0.96
12 عدد تخم مرغ 1.63 1 کیلو گرم پنیر محلی 8.82 سینه مرغ پاک شده 5.73
یک کیلو گوشت گوساله 10.28 یک کیلوگرم سیب 1.62 یک کیلوگرم موز 1.46
یک کیلوگرم پرتقال 1.22 یک کیلوگرم گوجه 1.44 یک کیلوگرم سیب زمینی 0.97
یک کیلوگرم پیاز 1 یک دسته کاهو 0.91 1.5 لیتر آب معدنی 0.57

حمل و نقل عمومی

عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
بلیط یک طرفه 1.40 بلیط ماهیانه 45 هزینه تاکسی 3.05
هر کیلومتر حرکت تاکسی 1.05 1 لیتر گازوئیل 1.25

تاسیسات و تجهیزات

عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
هزینه های انرژی برای یک خانه 85 متری به صورت متوسط 114.46 اینترنت ماهیانه 39.88

تفریحات و ورزش

عنوان هزینه عنوان هزینه عنوان هزینه
یک ماه هزینه باشگاه 36.32 1 ساعت زمین تنیس 11.68 بلیط سینما 8

پوشاک

یک جفت شلوار جین مدل لویس 69.22 لباس متوسط تابستانه 27.39 یک جفت کفش اسپورت مدل نایکی 69.43
یک جفت کفش رسمی 82.52 کلیه هزینه ها به یورو است.

اگر خواهان مهاجرت به اسپانیا هستید، چه برای تحصیل در اسپانیا و چه برای کار در اسپانیا و در پی آگاهی از هزینه تحصیل و زندگی در اسپانیا می باشید، مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خدمت شما خواهند بود.

Related Posts

یک دیدگاه برای “هزینه زندگی در کشور اسپانیا

  1. محمد باقر گفت:

    سلام من توی ترکیه زندگی میکنم ولی کاشکی زود تر با سایت شما اشنا میشدم و در مورد کشورای دیگه هم اطلاع کسب میکردم و بعد اقدام میکردم.
    آخه هر جا که زنگ میزدم در مورد یه کشور خاصی اطلاع دارن ولی موسسه شما در مورد کل کشورا اطلاع دارن و میشه مقایسه کرد باهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =