شرایط قطر

هزینه زندگی و تحصیل در قطر

هزینه زندگی و تحصیل در قطر

قطر یکی از کشورهای آسیایی است که از موقعیت مناسبی برای زندگی برخوردار است؛ هزینه زندگی و تحصیل در قطر برای مهاجرین این کشور اهمیت دارد با این حال باید توجه شود قطر کشور ارزانی نیست. مردم این کشور از استانداردهای بالای زندگی برخوردار می ­­باشند. از آنجائیکه اکثر مواد غذایی به این کشور از دیگر کشورها وارد می­شوند، هزینه های زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس همچون کویت، عراق و عربستان گرانتر است، اما این کشور از نظر منابع نفتی و گازی بسیار غنی می­ باشد و بیشترین درآمد سالانه این کشور بر پایه صادرات نفت و گاز به دیگر کشورهاست.

برخلاف سایر هزینه های زندگی در قطر قیمت بنزین در این کشور بسیار ارزان و مناسب می ­باشد، همچنین اجاره بهای مسکن نیز در این کشور بالا است بگونه ای که یک سوم هزینه های زندگی در این کشور مربوط به اجاره مسکن و خانه می­ باشد. البته قیمت مسکن در قطر با توجه به شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است.

هزینه های تحصیل در این کشور هر ساله رو به افزایش می ­باشد. اکثر دانشگاه های این کشور از کیفیت آموزشی بسیار مناسبی برخوردار هستند و از استانداردهای آموزشی کشورهای اروپایی و آمریکایی پیروی می­ نمایند. دانشگاه های این کشور میزبان دانشجویان بین المللی بسیاری می ­باشند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی قطر بیشتر از دانشگاه های دولتی این کشور می­ باشد. دوستان عزیزی که علاقمند به مهاجرت به قطر هستند می­ توانند قبل از سفر به این کشور در زمینه هزینه زندگی و تحصیل در قطر با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایند.

شرایط و هزینه زندگی در قطر در 2022

همانطور که می­دانید قطر از جمله کشورهای ثروتمند در جهان است و مهاجران زیادی برای انجام کار در قطر به این کشور مهاجرت می­ نمایند. این افراد در مقابل دریافت دستمزدهای بالا باید هزینه های بالایی را برای هزینه های زندگی در قطر پرداخت نمایند. در کشور قطر اختلاف زیادی میان شهروندان بومی قطر با رده های بالا در جامعه قطر وجود دارد. اما هر روزه این کشور شاهد افزایش مهاجران برای انجام کار و زندگی در قطر می ­باشد و همچنین این مهاجران با فرصت های زیادی برای کسب و کار و پس انداز نمودن در قطر روبرو هستند. هزینه زندگی در قطر در سال 2022 به طور حدودی ماهانه 1000$ تا 1400$ (دلار آمریکا) است. اما از آن جایی که سطح درآمد و قدرت خرید قطری ها بالا است، برای پرداخت هزینه های زندگی در این کشور به مشکلی برنخواهند خورد.

میزان هزینه زندگی و تحصیل در قطر

هزینه تحصیل در مدارس قطر

تحصیل در مدارس دولتی قطر برای شهروندان بومی و محلی این کشور بصورت رایگان است اما اتباع خارجی می­ باید جهت تحصیل در مدارس این کشور شهریه پرداخت نمایند. ناگفته نماند اگرچه افراد خارجی برای تحصیل در قطر باید هزینه هایی را پرداخت نمایند اما آنان می­ توانند از کیفیت و استانداردهای بسیار مناسب آموزش بهره­ مند گردند، همچنین تحصیل در مدارس مختلف قطر با یکدیگر متفاوت است بگونه ای که والدین برای تحصیل فرزندانشان در مدارس آمریکایی 70000 ریال و در مدارس انگلیسی 55000 تا 65000 ریال بصورت سالانه پرداخت نمایند. ناگفته نماند در قطر مدارسی از کشورهای فیلیپین، پاکستان و هند نیز وجود دارد که تحصیل در این مدارس در مقایسه با مدارس آمریکایی و انگلیسی بسیار ارزان تر است.

دانشجویان در قطر اجازه کار دانشجویی نخواهند داشت و این مسئله ای است که باید پیش از مهاجرت به آن توجه داشته باشند چراکه در این صورت پرداخت کلیه شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در این کشور برعهده دانشجویان خواهد بود. با توجه به بالا بودن هزینه های زندگی و تحصیل در قطر، هر دانشجو برای تحصیل در این کشور باید به بودجه بسیار بالایی دسترسی داشته باشد.

میزان هزینه زندگی و تحصیل در قطر

در قطر دانشگاه های بسیاری وجود دارد که هزینه تحصیل در آنها نیز همانند مدارس در این کشور با یکدیگر متفاوت است. در این کشور شعبه های بسیاری از دانشگاه های آمریکایی وجود دارد که کیفیت آموزشی در این دانشگاه ها همانند شعبه های مرکزی آنان در آمریکا می­ باشد. بطور متوسط هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها را 72100 ریال قطر برای هر ترم تحصیلی تخمین زده شده است. همچنان هزینه های تحصیلی دانشجویان بسته به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلیشان در قطر نیز متفاوت است بگونه ای که دانشجویان مقطع کارشناسی 9600 ریال در هر ترم پرداخت می­ نمایند و دانشجویان رشته مهندسی در مقطع کارشناسی ملزم به پرداخت 12000 ریال قطر و دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی در سال اول تحصیلی 60000 ریال و در سال های بعدی 90000 تا 120000 ریال می ­باید پرداخت نمایند.

میزان هزینه زندگی در قطر نیز بسته به سبک زندگی فرد بین 15000 تا 20000 ریال قطر می توان در نظر گرفت. پیشنهاد ما به دوستان عزیز اینست که قبل از مهاجرت به قطر نسبت به هزینه تحصیل و زندگی در قطر آگاهی یابند. کارشناسان و مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره پاسخگوی تمامی عزیزان در زمینه هزینه زندگی و تحصیل در قطر می­ باشند.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *