شرایط روسیه

هزینه غذا در روسیه

هزینه غذا در روسیه

در کل هزینه زندگی در روسیه پایین بوده و در این بین هزینه غذا در روسیه نیز به نسبت هزینه غذایی در سایر کشورهای اروپایی ارزان تر می باشد. این هزینه به دو دسته هزینه رستوران و هزینه خرید از بازار تقسیم می شود. خرید از بازار حدود 33% و هزینه خرید از بازار نیز در حدود 16% می باشد. اصولا یکی از جاذبه های مهم مهاجرت به روسیه هزینه پایین زندگی در این کشور می باشد. برای کسب اطلاعات جزئی درباب هزینه زندگی در کشور روسیه 2021 و نیز شرایط و ضوابط اخذ ویزای اقامت این کشور با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. و اما سوالات مهم درباب بحث هزینه غذایی در روسیه از این قرار است:

  • متوسط هزینه زندگی در روسیه برای یک شهروند خارجی چقدر است؟
  • آیا روسیه برای زندگی کشور ارزانی است؟
  • متوسط هزینه غذایی برای هر نفر چقدر است؟
  • آیا هزینه غذادر روسیه بالاتر از هزینه اجاره خانه می باشد؟

آیا هزینه زندگی در روسیه 2022 ارزان است؟

در پاسخ به این سوال باید چنین گفت که هزینه زندگی در روسیه به مراتب پایین تر از دیگر کشورهای اروپایی و حتی ایران است. به طوری که متوسط این هزینه 20.06% پایین تر از کشور ایران می باشد. اما اطلاع از وضعیت هزینه زندگی در روسیه چه ضرورتی دارد؟ اطلاع از این هزینه برای همه متقاضیان از جمله کارگران و دانشجویان بسیار مهم و حیاتی است تا آنها بتوانند متناسب با بودجه مالی خود دست به برنامه ریزی بزنند. بر طبق گزارش سایت معتبر نامبئو، متوسط هزینه زندگی هر فرد در روسیه 2022 حدود $772 (دلار) می باشد. این در حالی است که متوسط هزینه زندگی در انگلستان حدود $3615 (دلار) می باشد:

مقایسه هزینه زندگی ماهیانه در انگلستان و روسیه

در ادامه همین مبحث ما به طور تخصصی فقط به آنالیز هزینه غذا در روسیه پرداخته و شما را با جزئیات این هزینه ها در سال 2021 آشنا می کنیم.

درصد هزینه غذا در روسیه

اصولا هزینه زندگی در روسیه شامل انواع هزینه ها از جمله هزینه پوشاک، هزینه حمل و نقل، هزینه غذا در روسیه و غیره می باشد. در این بین هزینه غذا در روسیه شامل هزینه های بازار (33%) و هزینه رستوران ها (16%) بوده و روی هم رفته در حدود 49% از هزینه های هر فردی را در روسیه تشکیل می دهد. با این حال همان طوری که در نمودار آماری زیر هم مشاهده می شود، درصد هزینه غذا در روسیه بالاتر بوده و تقریبا دو برابر درصد اجاره ماهیانه در این کشور می باشد:

توزیع هزینه زندگی در روسیه

لیست هزینه غذا در روسیه

همان طوری که در مطالب فوق نیز گفته شد، هزینه غذا در روسیه شامل هزینه های بازار (33%) و هزینه رستوران ها(16%) می باشد. در بخش اول ما به بررسی وضعیت هزینه رستوران ها در روسیه به شرح ذیل می پردازیم:

نوع/ آیتم هزینه هزینه به دلار آمریکا
هزینه یک وعده غذا در رستوران ارزان 6.83$
هزینه غذایی دو نفر در رستوران متوسط 27.32$
مک میل در مک دونالد 3.42$
نوشیدنی داخلی 1.37$
نوشیدنی وارداتی 2.73$
کاپوچینو 1.67$
کوک/ پپسی 0.72$
آب (بطری 0.33 لیتری) 0.42$

لیست هزینه غذا در روسیه

اما بخش دیگر از هزینه غذا در روسیه مربوط به هزینه خرید از بازارها یا markets می باشد که طبق آمار سال 2022 از قرار ذیل می باشد:

نوع/ آیتم هزینه هزینه به دلار آمریکا
تخم مرغ دوازده تایی 1.15$
یک لیتر شیر 0.86$
یک عدد نان تازه سفید پانصد گرمی 0.51$
یک کیلو برنج 1.34$
یک کیلو فیله مرغ 3.60$
یک کیلوگرم پنیر محلی 7.49$
یک کیلو گوشت گوساله 6.51$
یک کیلو سیب 1.39$
یک کیلو موز 0.96$
یک کیلو پرتغال 1.33$
یک کیلو گوجه 1.96$
یک کیلو سیب زمینی 0.49$
یک کیلو پیاز 0.44$
نخود 0.89$
آب بطری یک و نیم لیتری 0.51$

دلایل مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت این کشور

روسیه Russia یا رسما فدراسیون روسیه وسیعترین کشور جهان به حساب می آید. علاوه بر وسعت، جمعیت روسیه نیز زیاد بوده و بر اساس برآورد بانک جهانی، جمعیت این کشور در سال 202 در حدود 146 میلیون نفر می باشد. این کشور کشوری چندملیتی بوده و صنعت در آن حرف اول را می زند. از همین رو این کشور در زمینه اقتصادی و تجارت بین المللی جزء کشورهای برتر جهانی است و به همین دلیل نیز همانند کشورهایی مثل هند، برزیل، ترکیه و آفریقای جنوبی به عنوان یک اقتصاد نوظهور از آن یاد می شود. در تصویر زیر می توان با موقعیت جغرافیایی این کشور پهناور در جهان آشنا شد:

موقعیت جغرافیایی روسیه

برای مهاجرت به روسیه روش های مختلفی وجود دارد که از جمله این موارد می توان به تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری در روسیه 2022 اشاره نمود. مثلا برای تحصیل در روسیه دانشجویان خارجی بایستی از دانشگاه های این کشور نامه پذیرش یا تاییدیه لازم را اخذ کنند و سپس جهت دریافت ویزای دانشجوئی روسیه تلاش کنند. اما برای کار در روسیه نیز داشتن جاب آفری از شرکت کارفرمای روس لازمه هر گونه درخواستی برای اخذ ویزای کاری روسیه است. نهایتا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در روسیه نیز می توان برای اقامت این کشور اقدام نمود. کارشناسان و وکلای حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در هر 3 روش مهاجرتی به کشور روسیه آماده راهنمائی و پاسخگوئی به سوالات شما عزیزان می باشند.

4.7/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :