مهاجرت به کشور آذربایجان

هزینه مهاجرت به آذربایجان

هزینه مهاجرت به آذربایجان

یکی از کشورهای شرق اروپا که در کنار دریای خزر واقع شده است و با ایران و ارمنستان و ترکیه مرز مشترک دارد جمهوری آذربایجان می باشد. در سال های گذشته مهاجرت به آذربایجان برای ایرانیان بسیار جذاب بوده و اطلاع از هزینه مهاجرت به آذربایجان از جمله موضوعات مهم برای کسب اطلاع است. آذربایجان طبق آخرین آمار در سال 2019 میلادی کمتر از 10 میلیون نفر جمعیت داشته است و این جمعیت در مساحت 86.601 کیلومتری آن سکونت دارند.

اکثر جمعیت کشور آذربایجان از دین اسلام پیروی می کنند و آثار باستانی و میراث فرهنگی عظیمی در آذربایجان وجود دارد یک مزیت بزرگ برای تحصیل در آذربایجان محسوب می شود. کشور آذربایجان با حکومت جمهوری پارلمانی اداره می شود و مجلس قانونگذاری دارد و از سال 2001 میلادی به عضویت شورای اروپا در آمده است. این مقاله توسط کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت به آذربایجان نگارش شده است.

شرایط و هزینه مهاجرت به آذربایجان

مهاجرت به آذربایجان از راه های مختلف امکان پذیر است و برای انتخاب بهترین راه باید با توجه به شرایط خود با وکلای مجرب مشورت کنید. با توجه به راه های مهاجرتی هزینه مهاجرت به آذربایجان متغیر و متفاوت می باشد.

روش مهاجرت به آذربایجان شرایط و میزان هزینه
مهاجرت از طریق ثبت شرکت مهاجرت از طریق ثبت شرکت در اصطلاح کسب و کار به سفرهای کوتاه مدت اطلاق می شود که نیاز به دریافت مجوز کار از کشور مقصد نخواهد داشت. مهاجرت از طریق ثبت شرکت و کسب و کار یعنی شرکت در جلسات کاری یا جلسات آموزشی و کنفرانس ها یا شرکت در سمینارهای تخصصی که باید منافع یکی از کارفرمایان در خارج از کشور باشد.
مهاجرت از طریق ویزای کار مهاجرت از طریق ویزای کاری یعنی دریافت جواز فعالیت تجاری در داخل آذربایجان به عنوان استخدام در یک مرکز یا شروع یک کار موقت در خاک آذربایجان که با توجه به موارد ملیت، نوع و خدمات شرکت و حقوق و دستمزد میزان اعتبار آن مشخص می شود. هزینه مهاجرت به آذربایجان از طریق ویزای کار معمولاً به غیر از هزینه جزئی سفارت برای صدور ویزا و بررسی درخواست نمی باشد.
مهاجرت از طریق تحصیل هزینه مهاجرت به آذربایجان از طریق ویزای تحصیلی در شهریه دانشگاه ها و هزینه سفارت آذربایجان برای بررسی درخواست ویزا خلاصه می شود. ویزای تحصیلی آذربایجان معمولاً تمام دوره تحصیلی را پوشش می دهد که در مقطع لیسانس چهار سال در مقطع فوق لیسانس دو سال می باشد
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هزینه مهاجرت به آذربایجان از طریق سرمایه گذاری در این کشور در میزان سپرده بانکی یا مالکیت اموال مورد نیاز تعریف می شود؛ افراد می توانند با سپرده بانکی معادل 59000$ (دلار) و یا مالکیت اموال معادل 59000$ (دلار) یا سرمایه گذاری معادل 294000$ (دلار) اقامت آذربایجان را دریافت کنند.

شرایط و هزینه مهاجرت به آذربایجان

مدارک لازم جهت ویزای مهاجرت به آذربایجان

برای دریافت ویزای مهاجرت به آذربایجان باید مجموعه ای از اسناد و مدارک به سفارت این کشور ارائه کنید که با توجه به شرایط هر متقاضی می تواند متفاوت باشد. در لیست زیر اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آذربایجان ذکر شده است:

  • ارائه گذرنامه معتبر با اعتبار مورد نیاز
  • تکمیل و تحویل فرم تقاضانامه ویزا آذربایجان
  • دو قطعه عکس پاسپورتی جدید با زمینه سفید
  • پرداخت هزینه مهاجرت به آذربایجان (ویزا)
  • ارائه آدرس دقیق محل اقامت در آذربایجان
  • تاییدیه بانک برای تمکن مالی سرمایه گذاری یا تحصیل و…

مرحله اول برای اخذ ویزای اقامت موقت ثبت نام در سرویس مهاجرتی دولت این کشور در خلال سه روز اول ورود به خاک آذربایجان است. به یاد داشته باشید که ارائه دوفقره کپی از بیو گرافی گذرنامه و ویزا برای ارائه سرویس مهاجرتی دولتی به صورت حضوری مورد نیاز است.

هزینه های زندگی جهت مهاجرت به آذربایجان

واحد پول کشور آذربایجان “منات” است و هزینه مهاجرت به آذربایجان و هزینه زندگی در این کشور بر اساس همین واحد پول محاسبه و توضیح داده می شود. به طور کلی آذربایجانی کشور مقرون به صرفه برای زندگی می باشد که در این کشور می توان با 14 منات یک وعده خوراک در رستوران برای دو نفر تهیه کرد. خرید از سوپر مارکت و تهیه غذا با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است اما می تواند برای یک خانواده دو نفره از 200 منات تا 300 منات در ماه متغیر باشد.

استفاده از حمل و نقل عمومی در این کشور به صورت مقرون به صرفه و با هزینه بلیط مترو 0.20 منات و تاکسی تا مسافت یک کیلومتر 0.70 منات می باشد. تهیه پوشاک با هزینه یک جفت کفش چرم مردانه 77 منات و یک دست لباس ورزشی زنانه 44.9 منات و یک شلوار جین مردانه یا زنانه 41.8 منات امکان پذیر است. بخش اصلی هزینه مهاجرت به آذربایجان و هزینه زندگی در این کشور صرف اجاره آپارتمان می شود؛ اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز باکو 505 منات و اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز باکو 1.240 منات هزینه خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی آذربایجان یا بهترین سرمایه گذاری در آذربایجان با وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *