مهاجرت به کشور انگلستان

هزینه مهاجرت به انگلستان

هزینه مهاجرت به انگلستان

هدف از مقاله حاضر، بررسی هزینه مهاجرت به انگلستان است و اصولا برای تصمیم گیری بهتر، آگاهی از هزینه های سفر بسیار حیاتی است. ما در این مقاله جزییات هزینه های سفر به انگلستان را به شما ارائه می دهیم. شما با مطالعه این نگارش با جزییات هزینه مهاجرت به انگلستان آشنا شده و بهتر می توانید سفرتان را مدیریت کنید. در صورت نیاز به توضیح بیشتر، با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

انگلستان، از پرنفوذترین و قدرتمندترین کشورهای اروپا و حتی کل دنیا محسوب می شود. پایتخت انگلستان، شهر لندن، بر روی رودخانه تایمز، میزبان پارلمان انگلستان و Big Ben و برج قرن 11 امی لندن است. بزرگترین چهار “ملت وطنی” که پادشاهی متحده را تشکیل می دهند، انگلستان است. همچنین جمعیت کل این چهار کشور تقریبا 52 میلیون سکنه است (تقریبا 84% از کل جمعیت انگلستان). بر روی جزیره بریتانیای کبیر، اسکاتلند در شمال انگلستان و ولز در غرب قرار دارد. ایرلند شمالی (همچنین بخشی از انگلستان) و جمهوری ایرلند در آنسوی دریای ایرلند در غرب انگلستان قرار می گیرند. فرانسه و جزایر کانال در آنطرف کانال انگلیسی نسبت به جنوب قرار دارند.

انواع هزینه در مهاجرت به انگلستان در 2023

اصولا هر نوع مهاجرتی، از اول تا آخر مسافرت، همراه با هزینه هایی برای شخص مهاجر است. اما موضوع قابل توجه در این خصوص، آن است که هزینه مهاجرت با توجه به مقصد سفر و هدف از سفر، متفاوت است، مثلا هزینه مهاجرت تحصیلی به انگلستان با هزینه مهاجرت کاری یا ازدواج متفاوت است. در اینجا ما به برخی از شاخص ترین هزینه مهاجرت به انگلستان اشاره می کنیم. لطفا توجه شود که هزینه های استخراجی در مطالب زیر تا 2023 معتبر است.

شرایط و هزینه زندگی در انگلستان چگونه است؟ آیا مهاجرت به انگلستان معقول و مقرون به صرفه است؟ جهت مستدل شدن و ملموس شدن موضوع هزینه مهاجرت به انگلستان، ابتدا ما تقسیم بندی هزینه ها را ارایه می دهیم. بنابراین، هزینه مهاجرت به انگلستان به 3 بخش هزینه های ویزا، هزینه های اولیه سفر و هزینه های اقامت دسته بندی می شوند. البته این نکته شایان ذکر است که هزینه های زندگی و تحصیل در کشور انگلستان به طور کلی بیشتر از سایر کشورهای اروپایی خواهد بود. اما زندگی در این کشور یکی از بهترین فرصت های طلایی برای پیشرفت و آموزش خواهد بود.

هزینه های ویزا در مهاجرت به انگلستان

به هنگام بررسی مهاجرتتان به انگلستان، یکی از هزینه های بزرگ می تواند هزینه ویزای شما باشد. ویزاها و درخواست های صورت گرفته خارج از انگلستان به شرح ذیل است:

نوع ویزا هزینه به پوند توضیحات
ویزای بازدید 6 ماهه £93
ویزای بازدید 2 ساله £350
ویزای بازدید 5 ساله £636
ویزای بازدید 10 ساله £350
بازدید آکادمیکی £186 بیش از 6 ماه و کمتر از 12 ماه
ویزای معالجه پزشکی شخصی £186 بیش از 6 ماه و کمتر از 11 ماه
ویزای دانشجویی کوتاه مدت £97 تا 6 ماه
ویزای دانشجویی کوتاه مدت جهت تحصیل زبان انگلیسی £186 بیش از 6 ماه و کمتر از 11 ماه
اسکان £1523
اسکان – فامیل وابسته دیگر £3250
اسکان – فامیل وابسته پناهنده £388
مرخصی نامحدود برای ورود به انگلستان به عنوان وابسته یک عضوی از نیروهای مسلح تحت ضمیمه نیروهای مسلح در قوانین مهاجرتی £2389
گواهی حقوق (حق مسکن) £388
ویزای دیگر/ المثنی £516
ویزای عبور یا ترانزیت £35
ویزای برای اهداف الحاق به یک کشتی یا هواپیما به عنوان عضوی از خدمه آن کشتی یا هواپیما £64
انتقال شرایط £154
نماینده یک شرکت خارجی £610
ویزای تک – ورود جهت جایگزینی با روادید اقامت بیومتریک (BRP) £154
دریافت، آماده سازی و ارسال مدارک £141
Electronic Visa Waiver £15

هزینه مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

در حال حاضر بهترین و عملی ترین روش برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل است. منتهی نظام تحصیلی انگلستان نه تنها رایگان نیست بلکه خصوصا برای دانشجویان غیر اروپایی بسیار گران قیمت است. در انگلستان علاوه بر ملاک ملیت، میزان دقیق شهریه ها بستگی به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی دارد. در واقع دانشجویان عضو یکی از کشورهای حوزه بریتانیا یا اتحادیه اروپا تا سقف 9250£ (پوند) شهریه پرداخت می نمایند. اما دانشجویان بین المللی شهریه پرداختی از 10000£ تا 38000£ (پوند) پرداخت می نمایند؛ یعنی بین 14130$ تا 53700$ (دلار آمریکا). هرچند در رشته های پزشکی بیشتر خواهد بود. در عوض درآمد حاصل از کار دانشجویی در انگلستان در سال 2021 به شرح نمودار ذیل است:

درآمد حاصل از کار دانشجویی در انگلستان

سایر هزینه های ویزا در مهاجرت به انگلستان

سیستم نقطه – مبنا در درخواست های صورت گرفته خارج از انگلستان عبارتند از:

نوع ویزا هزینه به پوند توضیحات
Tier 1 (کارآفرین) £1021
Tier 1 (سرمایه گذار) £1623
Tier 1 (استعداد استثنایی) – درخواست اولیه £152
تاییدیه از یک نهاد معتبر در رابطه با درخواست اولیه برای Tier 1 £456 (استعداد استثنایی)
Tier 1 (استعداد استثنایی) – درخواست متعاقب £608
Tier 1 (استعداد استثنایی) – وابسته £608
Tier 1 (کارآفرین فارغ التحصیل) £363
Tier2 (عمومی) £186 انتقال درون شرکتی، کارمند بلند مدت، ورزشکار و کارکنان وزارت اوقاف
Tier2 (انتقال درون شرکتی) – کارآموز فارغ التحصیل £482
Tier2 (انتقال درون شرکتی) کارمند کوتاه مدت (تنها وابستگان) £482
Tier2 (عمومی) £1220 انتقال درون شرکتی-کارکنان بلند مدت که تاییدیه اسپانسری برای مدت بیش از 3 سال صادر شده باشد
Tier2 (عمومی) £928 کمبود شغل که که تاییدیه اسپانسری برای مدت بیش از 3 سال صادر شده باشد
Tier4 £348
Tier5 £244

هزینه های اولیه سفر به انگلستان

جهت مهاجرت به انگلستان، هزینه ها شامل هزینه های پرواز، بیمه مسافرتی، هزینه های گرفته شده از فرودگاه و توشه سفر است. این هزینه ها مبنای ثابتی نداشته و هر ساله تغییر می کند. برای بلیط هواپیما 2200$ (دلار آمریکا) پیشنهاد می شود. بنظر ما Aer Lingus برای بلیط های یکسره خیلی منطقی است. اما در مجموع قبل از آغاز مهاجرت به انگلستان، توصیه می شود که شما 3000$ الی 4000$ (دلار آمریکا) را برای هزینه ویزا و مراقبت از سلامتی کنار بگذارید. جهت پوشش اجاره خانه، قبوض و غیره 2000$ (دلار آمریکا) را کنار بگذارید.

سایر هزینه های ویزا در مهاجرت به انگلستان

هزینه های اقامت در انگلستان

با استناد بر آمارهای منتشره از تحقیقات قبلی و نیز هزینه های میانگین بدست آمده در این تحقیق، انگلیس در بین سایر کشورهای اروپایی، از گران ترین مقاصد مهاجرتی محسوب می شود. فقط هزینه زندگی در انگلستان و در خود شهر لندن، هزینه ها تا 2 یا 3 برابر سایر مناطق انگلستان است. همچنین، هزینه اجاره خانه که در نواحی مختلف با هزینه متفاوتی تهیه می شود. هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره در انگلستان بدون هزینه اجاره 2.375.73£ (پوند) و برای 1 نفر 687.8 £ (پوند) در سال 2023 است. جدول زیر می تواند اطلاعات مفیدی در این باره به شما ارائه دهد:

پارامتر هزینه قیمت/ پوند شرح
وعده غذایی معمولی £14.00
آب معدنی £1.05 در رستوران
شیر £0.97 1 لیتر
نان £1.00 500 گرم
برنج £1.37 1 کیلوگرم
یک شانه تخم مرغ £2.04 هر شانه 12 عدد تخم مرغ
پنیر £5.80 1 کیلوگرم
مرغ £5.62 1 کیلوگرم
سیب زمینی £2.00 1 کیلوگرم
بنزین £1.56 1 لیتر

در این نگارش، تلاش شد که به طور همه جانبه ای موضوع هزینه مهاجرت به انگلستان بررسی و بحث شود. به منظور کسب جزییات بیشتر راجع به شرایط زندگی در انگلستان و نیز هزینه مهاجرت به انگلستان، با مشاوران حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره کنید. در هر مرحله ای از روند مهاجرتی و اقامت انگلستان شما، مشاوره شما با کارشناسان ما امکان پذیر است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *