شرایط اتریش

هزینه های تحصیل در اتریش

میزان هزینه های تحصیل در اتریش

دانشجویان زیادی خواستار تحصیل در اتریش و مهاجرت به این کشور هستند و در این مسیر همچنین دغدغه هزینه های تحصیل در اتریش را دارند. از مواردی که هر ساله دانشجویان زیادی را برای مهاجرت به این کشور جذب می نماید این است که امکان تحصیل در دانشگاه های با هزینه های بسیار کم برای دانشجویان از سراسر جهان وجود دارد. به همین دلیل مکان مناسبی است برای آنهایی که قصد ادامه تحصیلات خود را در این کشور دارند.

اما لازم است به یاد داشت که تمام هزینه های تحصیل، صرفا همان هزینه ای نیست که به دانشگاه پرداخت می شود. همچنین وقتی گفته می شود هزینه های تحصیل، در واقع هزینه های زندگی در دوران تحصیل را هم در بر می گیرد زیرا به هر حال، کار و وظیفه اصلی دانشجو در دوران تحصیل، درس خواندن است و از اینرو تمام زندگی او تحت تاثیر تحصیلاتش قرار می گیرد. با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید تا از جزئیات هزینه های تحصیل در اتریش آگاه شوید.

هزینه های تحصیل در کشور اتریش

هزینه های تحصیل در اتریش بستگی به بیش از یک متغیر دارد. یکی از این عوامل این است که شما تبعه چه کشوری هستید و دیگری این است که آیا دانشگاه دولتی و یا خصوصی را انتخاب می نمائید. دانشگاه های دولتی بطور قابل توجهی کمتر از دانشگاه های خصوصی هزینه دریافت خواهند کرد و این مبلغ اندک، تقریبا رایگان محسوب می شود. هزینه دانشگاه دولتی برای کسانی که از اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند نسبت به کسانی که از تبعه عضو اتحادیه اروپا نیستند متفاوت است.

هزینه دانشگاه های دولتی برای کسانی که تبعه کشورهای اروپایی هستند تقریبا ترمی 400 € (یورو) می باشد و برای کسانی که از تبعه خارج از اتحادیه اروپا هستند ترمی 750 € (یورو) می باشد. هر دو دانشجوی اتحادیه اروپا و دانشجوی بین المللی باید هزینه 18 € (یورو) را در هر ترم برای عضویت اعضای اتحادیه دانشجویی بپردازند. هزینه دیگری که دانشجویان بین المللی باید بپردازند هزینه بیمه درمانی است و باید بیمه درمانی خود را از کشور اتریش برای سال هایی که قصد حضور در این کشور را دارند، خریداری نمایند.

شرایط تحصیل در اتریش

توجه داشته باشید رشته ای که شما در کشور خود اجازه تحصیل آن را یافته اید، رشته ای است که شما با آن در کشور اتریش می توانید، تحصیلاتتان را ادامه دهید. البته در بعضی مواقع بعضی از رشته ها ممکن است لازم باشد که شما در کشور اتریش آزمون ورودی دهید. این رشته ها شامل حسابداری، حقوق، اقتصاد، پزشکی، معماری و… می باشد. تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان رسمی این کشور یعنی زبان آلمانی انجام می شود.

نکته مهمی که در این باره باید به آن توجه نمود این است که داشتن مدرک زبان آلمانی، شرط پذیرش تحصیلی نیست ولی شرط شروع دوره تحصیلی هست. یعنی متقاضیان می توانند بدون داشتن مدرک زبان، پیرش شوند ولی بعد از ورود به اتریش باید در کلاس های پیش نیاز زبان آلمانی شرکت کرده و در آخر نیز نمره قبولی در امتحان زبان را به دست آورند. تنها پس از آن است که دوره اصلی تحصیلی وی شروع می شود و او حق شرکت در کلاس ها را خواهد داشت.

دانشگاه های دیگری که به شما این امکان را می دهد که تحصیلات خود را در آن کشور ادامه دهید، دانشگاه های خصوصی می باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه سالیانه بین 7000 تا 10000 € (یورو) بسته به رشته و مقطع متفاوت است. در این دانشگاه ها هم امکان تحصیل به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی وجود دارد. برای پذیرش در این دانشگاه های خصوصی شما باید مدرک زبان معتبری ارائه دهید که سطح مورد نیاز برای هر مقطع بسته به هر دانشگاه متفاوت است.

مهلت درخواست پذیرش تحصیلی در اتریش تا 1 سپتامبر برای تحصیل در ترم زمستان می باشد و همچنین برای تحصیل در ترم تابستان نیز می توانید تا 1 فوریه اقدام نمائید.

هزینه زندگی در اتریش

کسانی که قصد تحصیل در اتریش را دارند باید یک برآورد اولیه از هزینه زندگی را در اتریش داشته باشند و صرفا دانستن هزینه های تحصیل در اتریش کافی نیست و در نظر داشته باشند که در طول مدتی که در اتریش هستند از چه طریقی می توانند هزینه مسکن، خوراک، حمل و نقل و … را به دست بیاورند.

هزینه زندگی در اتریش به نسبت کشورهای اروپایی دیگر بالاتر است. به صورت کلی هزینه زندگی شما در اتریش حدودا 800 تا 1000 € (یورو) برای هر ماه تخمین زده شده است البته این رقم بسته به شهر و همچنین سبک زندگی شما متغیر است. به یاد داشته باشید که برای اخذ ویزا باید مبلغ 10000 € (یورو) را در حساب شخصی خود تحت عنوان نامه تمکن مالی ارائه دهید. این نامه تمکن مالی به این معناست که شما بر اساس مخارج استاندارد و میانگین، قادر به تامین هزینه های زندگی یکسال آتی خود در اتریش می باشید.

کار حین تحصیل در اتریش

برای پوشش هزینه های خود می توانید در طول تحصیل در کشور اتریش، برای اخذ مجوز کار در حین تحصیل اقدام نمایید که این مجوز در مقاطع مختلف متفاوت است. شما در مقطع لیسانس 10 ساعت اجازه کار پاره وقت و در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت اجازه کار و در مقطع دکترا 30 ساعت اجازه کار در هفته را دریافت می نمائید.

نکته ای که باید به آن توجه نمود این است که اگر شما مهارت کافی متناسب با رشته خود و همچنین دانش زبان المانی را داشته باشید، خیلی راحت تر می توانید در حین تحصیل، موفق به یافتن کار مناسب خواهید شد و بخشی از هزینه های زندگی خود را پوشش دهید. اتریش به دلیل اقتصاد توسعه یافته و نرخ بیکاری کمی که دارد می تواند مقصد مناسبی برای تحصیل باشد و شما این نگرانی را بابت یافتن کار در زمینه رشته تحصیلی خود نخواهید داشت.

هزینه های تحصیل در اتریش

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

اگر شما متقاضی تحصیل در اتریش می باشید، باید 2 مرحله را طی نمائید تا به اقامت تحصیلی در کشور اتریش برسید. یکی اخذ پذیرش تحصیلی و سپس اخذ ویزای تحصیلی و اما مرحله اول، اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان می باشد که هر دانشگاه شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد و شما برای دریافت پذیرش باید واجد شرایط باشید.

مدارکی که شما باید باید ارائه دهید به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

مدارک هویتی پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی
مدارک مالی و نامه تمکن مالی حداقل 10000 € (یورو)
مدارک تحصیلی حداقل لیسانس
مدارک زبان (بسته به نوع پذیرش) آلمانی و انگلیسی

مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی اتریش

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، نوبت به اخذ ویزای تحصیلی می رسد که مرحله ای سخت تر است. مدارکی که برای اخذ ویزای تحصیلی باید مهیا و ارائه کرد، بطور کلی عبارتند از:

  • مدارک مالی یا نامه تمکن مالی
  • نامه اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود
  • مدارک تحصیلی مقاطع قبل ترجمه شده و دارای مهر دادگستری
  • مدارک هویتی شما
  • مدرک زبان شما که دارای اعتبار باشد

در این مقاله سعی ما بر این بود که شما را با کلیات هزینه های تحصیل در اتریش آگاه سازیم و اطلاعات اصلی را در خصوص پذیرش و ویزای تحصیلی در اتریش خدمتتان ارائه دهیم. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به تجربه ای که در زمینه روش های مهاجرت به اتریش و خصوصا تحصیل رایگان در اتریش و حتی تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در اتریش دارد، می تواند شما را در این فرایند راهنمایی نموده و در تمام مسیر گام به گام راهنمای شما باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 5 =