شرایط ایرلند

هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند

هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند

ما در این مقاله قصد داریم متقاضیان تحصیل در دانشگاه ها و کالج های ایرلند را با موضوع مهم هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند آشنا کنیم. موضوع هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند از آن نظر مهم است که این موضوع یکی از فاکتورهای اصلی و تاثیرگذار در تصمیم گیری نهایی جهت تحصیل در ایرلند محسوب می شود. در این مقاله، هزینه تحصیل و زندگی در ایرلند در دو بخش جداگانه و به صورت عمیق و موشکافانه ای مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه به روزترین اطلاعات و تخصصی ترین مشاوره ها تلاش می کنیم تا در خدمت کلیه هموطنان عزیز در سراسر ایران باشیم.

 • آیا ایرلند کشوری ارزان قیمت برای تحصیل است؟
 • در مقایسه با انگلستان، هزینه تحصیل و زندگی در ایرلند چه وضعیتی دارد؟
 • شهریه دانشجویان خارجی در ایرلند برای تحصیل در سال 2022 چه مقدار است؟
 • آیا امکان استفاده از بورسیه دانشگاهی در کشور ایرلند وجود دارد؟
 • هزینه زندگی ایرلند برای دانشجویان چقدر است؟

شهریه های تحصیلی در ایرلند در 2022

در ایرلند، شهریه های تحصیلی شما به دوره تحصیلی، موسسه و اینکه آیا شما به عنوان دانشجوی اتحادیه اروپایی یا غیراروپایی دسته بندی می شوید، بستگی دارد. پس بنابرین قبل از شروع فرآیند درخواست پذیرش تحصیلی از ایرلند، هزینه های شهریه تحصیلی را چک کنید. شهریه های دوره کارشناسی دانشجویان غیراروپایی به موسسه و برنامه تحصیلی آنها بستگی دارد. شهریه ها ثابت نمی باشند، پس قبل از درخواست پذیرش لازم است شهریه ها چک شود. شهریه های 2022 دانشجویان کارشناسی به شرح جدول زیر می باشد:

رشته تحصیلی مقطع کارشناسیشهریه (یورو)
رشته های پزشکی و پیراپزشکی€45000 – €54135
مهندسی€9950 – €24958
علوم و فنآوری€9750 – €24958
هنرها و علوم انسانی€9750 – €22000
مدیریت و بازرگانی€9750 – €20000

شهریه های دوره تحصیلات تکمیلی دانشجویان غیراروپایی عمدتا به موسسه و برنامه تحصیلی آنها بستگی دارد. شهریه های 2022 دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری به شرح جدول زیر می باشد:

رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشدشهریه (یورو)
رشته های پزشکی و پیراپزشکی€4000 – €48000
مهندسی€9250 – €24000
علوم و فنآوری€9250 – €45000
هنرها و علوم انسانی€9250 – €22000
بازرگانی€9250 – €35000

میزان هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند

میزان هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند

پیش از تصمیم گیری برای تحصیل در ایرلند، شما می بایستی اطمینان حاصل کنید که شما دارای بودجه های کافی جهت پوشش هزینه های زندگیتان می باشید. برای آن دسته از دانشجویانی که نیازمند ویزای تحصیلی هستند، توانایی اثبات تمکن مالی بخشی از درخواستشان را تشکیل خواهد داد. با وجود اینکه شما ممکن است که بتوانید ضمن تحصیل کار پاره وقت هم انجام بدهید، ولی شما جهت تامین کلیه هزینه هایتان نبایستی که متکی به این درآمد باشید.

اینکه شما جهت تحصیل در ایرلند به چه مقدار بودجه مالی نیازمندید به مکانی که شما در آنجا تحصیل می کنید، به نوع منزلی که شما انتخاب می کنید و نیز به سبک زندگی شخصیتان بستگی دارد. اما به طور متوسط، ما برآورد می کنیم که یک دانشجوی ایرانی بین 10000€ تا 14000€ (یورو) در هر سال هزینه خواهد کرد. هزینه های زندگی در ایرلند به هزینه های یک باره و چندباره دسته بندی می شوند.

هزینه های یکباره در ایرلند

علاوه بر هزینه های تحصیلیتان، هزینه های یک باره (این به معنای هزینه هایی است که شما فقط مجبورید یکبار پرداخت نمایید و نه چند بار) هم وجود دارد که اگر به ایرلند مسافرت نمایید، شما مجبورید این هزینه ها را پرداخت نمایید. این هزینه ها عبارتند از:

 • درخواست ویزا
 • بیمه سفر
 • بیمه پزشکی
 • پست به/ از ایرلند
 • تلوزیون
 • گوشی موبایل
 • پس انداز برای اجاره منزل

یکی از فاکتورهای مهم و اثرگذار در تصمیم گیری برای مهاجرت به ایرلند، هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند می باشد که در این مقاله ما به طور مفصل و جامعی در این مورد توضیح دادیم، چرا که آگاهی از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می تواند در تصمیم گیری بهینه شما عزیزان موثر باشد. هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند حتی در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان مثل ایالات متحده و بریتانیا بسیار ارزانتر می باشد. شما عزیزان علاقه مند به تحصیل در اروپا و تحصیل در کشور ایرلند، می توانید برترین مشاوره ها و راهنمایی ها را جهت پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی از کارشناسان خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اخذ نمایید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *