مهاجرت تحصیلی قبرس

هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس

هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس

هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس یکی از اهم مواردی می باشد که می بایست در خصوص مهاجرت به قبرس مدنظر متقاضیان این امر قرار گیرد. جمهوری قبرس به پایتختی نیکوزیا از جمله کشورهای می باشد که شامل دو بخش شمالی و جنوبی است که قوانین حاکم و شرایط کلی این دو با هم متغیر می باشد. قبرس جنوبی توانسته است در خصوص مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت توجه بیشتری از افراد را در خصوص مهاجرت به خود اختصاص دهد. در ادامه برای اطلاعات بیشتر با مقاله ما در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید.

قبرس جنوبی از تاریخ 1 ژانویه 2008 به اتحادیه یورو پیوست که از جمله کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. در دنیای مهاجرتی خبرهای در تاریخ های مختلف در باب کشور قبرس به انتشار رسیده است که این اخبار ارتباط مستقیمی با دنیای اقامت دائم و تابعیت را دارند. کشور قبرس در سال 2013 طبق آخرین قوانین تابعیت دیگر نیاز نیست که افراد بتوانند به زبان بومی با زبان محلی سخن بگویند و یا اینکه به مدت زمان طولانی در این جزیره ساکن باشند.

میزان هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس

دانشگاه ها در قبرس شامل دانشگاه های خصوصی که هزینه های بسیار گران و دانشگاه های دولتی، کم هزینه دارند. بیش از 63000 دانشجو از 131 کشور مختلف در حال حاضر در 12 دانشگاه بزرگ قبرس ثبت نام کرده اند. برای دانشجویان بین المللی، هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس بسته به نوع مدرک تحصیلی متفاوت است (مانند لیسانس و کارشناسی ارشد). هزینه تحصیل برای دانشجویان کارشناسی بین المللی گاهی کمتر از 3500€ (یورو) در سال است، مگر آنکه دوره تحصیل داروسازی باشد که هزینه سالیانه آن حدود 7000€ (یورو) است.

شرایط پذیرش برای ورود به یک دوره کارشناسی در هر مطالعه یک گواهی اتمام دبیرستان است. بعضی از برنامه ها ممکن است الزامات اضافی داشته باشند. متقاضی همچنین باید یک کپی گواهینامه گواهی ثانویه یا معادل آن را ارائه دهد. هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس در مقایسه با دانشگاه هاو کشورهای دیگر در سراسر جهان خیلی ارزان تر است.

  • دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود.
  • طیف گسترده ای از دوره های پرستاری، کسب و کار،اقتصاد، مهندسی، قانون و غیره وجود دارد.
  • درمان رایگان بیمه درمانی شما توسط دولت تامین می شود.
  • اعضای هیات علمی معتبر از سراسر جهان
  • دانشگاه ها توسط YODAK (هیئت آموزش عالی ترکیه)

میزان هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس

لیست برخی از دانشگاه های قبرس 2022

برخی از دانشگاه های قبرس در سال 2022 برای متقاضیان بین المللی عبارتند از:

شماره نام دانشگاه شماره نام دانشگاه
1 Cyprus Science University 8 University of Nicosia
2 Open University of Cyprus 9 Girne American University
3 European University Cyprus 10 European University of Lefke
4 Eastern Mediterranean University 11 Cyprus International University
5 Near East University 12 University of Kyrenia
6 Neapolis University Paphos 13 British University of Nicosia
7 Frederick University 14 University of Mediterranean

هزینه های زندگی در قبرس

میانگین هزینه زندگی دانشجویان بین المللی بین ماهانه 300€ تا 650€ (یورو) است. از سال 1951 شبکه راه آهن قبرس کار نمی کند، اما اتوبوس ها نسبتا گران هستند اما به آسانی قابل دسترسی هستند. اگرچه مردم ترجیح می دهند از تاکسی ها استفاده کنند. زیرا مسیرهای قابل اعتماد می توانند محدود شوند، در قبرس، مواد غذایی در مقایسه با هزینه های آن ها در انگلستان، به خصوص وقتی که آن ها شامل گوشت و میوه های تازه می شود ارزان تر است. این امر به تولید کنندگان یا تامین کنندگان بستگی دارد.

یکی از پارامترهایی که در خصوص مهاجرت به قبرس می بایست مدنظر قرار گیرد این است که متقاضیانی که قصد اخذ روادید از این کشور را دارند می بایست تمامی هزینه های خود در باب هزینه زندگی در قبرس و هزینه تحصیل در قبرس را به صورت یک جا در حساب موسسه آموزش عالی یا دانشگاه در خصوص صدور روادید داشته باشند. طبق این پرداخت پذیرش نهایی برای متقاضیان تحصیل در قبرس صادر می گردد که پس از اخذ پذیرش نهایی می توان برای پروسه های ویزا اقدام داشت.

البته ناگفته نماند که این مبالغ در سال اول می بایست به حساب دانشگاه به صورت یک جا پرداخت شود در سال های بعد دانشجویان بین المللی نیز می توانند این میزان هزینه ها را به صورت چند پرداختی داشته باشند. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این امکان را مهیا کردیم که متقاضیان بتوانند از مشاوره تخصصی ما در خصوص مهاجرت بهرمند شوند و اقدام به تصمیم گیری در باب مهاجرت نمایند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :