شرایط ترکیه

هزینه های زندگی در ترکیه

هزینه های زندگی در ترکیه

همانند گذشته مهاجرت به ترکیه طرفداران زیادی دارد چراکه هزینه های زندگی در ترکیه در برخی موارد مثل اجاره خانه حتی از ایران نیز کمتر است. ترکیه کشوری است که در سال 2021 حدود 13% آمار بیکاری، اما در عین حال تولید ناخالص داخلی بالایی دارد. هزینه های تحصیل و زندگی نیز در این کشور پایین است که باعث شده برای خیلی از افراد گزینه مناسبی باشد.

 • میزان هزینه های زندگی دانشجویی در کشور ترکیه به چه میزان است؟
 • شرایط سیستم آموزش عالی ترکیه چگونه است و برترین دانشگاه های این کشور کدامند؟
 • آیا خرید ملک در این کشور ارزان بوده و با چه میزان ارزش ملک می توان اقامت دریافت نمود؟
 • آیا حقیقت دارد هزینه زندگی در استانبول ارزانتر از تهران میباشد؟
 • گرانترین و ارزانترین شهرهای ترکیه برای اقامت در سال 2021 چیست؟

در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعاتی در خصوص هزینه های زندگی در ترکیه ارائه شده و به سوالات بالا پاسخ داده شده است.

عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی تقریبی هزینه های زندگی به ایران مورد استقبال درصدی از افراد در سال های متوالی قرار گرفته است. با توجه به سیاست های اقتصادی ترکیه سران این کشور همواره سعی داشته اند تا خود را در زمره کشورهای اروپایی بدانند و چندین سال است که تقاضا دارند در اتحادیه کشورهای اروپایی عضو شوند و بدیهی است در صورت به وقوع پیوستن این موضوع اقتصاد ترکیه و سطح رفاه این کشور به صورت بسیار صعودی پیشرفت خواهد کرد و روند و سرعت رشد این کشور چندین برابر خواهد شد.

درباره سیستم آموزش عالی ترکیه

کل کشورهایی که در حال توسعه هستند و معمولا اقتصاد نوپایی دارند، شکاف طبقاتی زیادی نیز دارند. معمولا همین شکاف اقتصادی تبدیل می شود به مهم ترین دلیل برای عدم تشخیص و تخمین دقیق قیمت ها و هزینه زندگی در آن کشور، چرا که نرخ هزینه های زندگی در هر منطقه از آن کشور کاملا متفاوت می شود و دلیل بعد این که مواردی مثل تورم و فراز و فرود قیمت ها، توان تخمین دقیق برای پی بردن به میزان هزینه زندگی در آن کشور را را سلب می کند. میزان هزینه های زندگی در ترکیه 55% کمتر از ایالت متحده آمریکا است، میزان بهای اجاره در ترکیه 82% کمتر از ایالت متحده آمریکاست.

در سال های اخیر، بازار تحصیل در ترکیه در بین دانشجویان و متقاضیان ایرانی گرم شده است. دلیل این امر نیز به خاطر کیفیت آموزشی هم تراز ترکیه با نظام آموزشی اروپا و نیز استاندارد بالای زندگی در ترکیه می باشد. در ترکیه انواع و اقسام دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد. متقاضیان و علاقه مندان می توانند در جدول زیر با برترین دانشگاه های ترکیه در سال تحصیلی 2022-2021 مطابق رنکینگ دانشگاه جهانی CWUR آشنا شوند:

نام دانشگاه رتبه جهانی در رنکینگ CWUR رتبه ملی
دانشگاه فنی خاورمیانه 571 1
دانشگاه حاجت تپه 636 2
دانشگاه استانبول 644 3
دانشگاه بوگازیچی 645 4
دانشگاه آنکارا 659 5
دانشگاه فنی استانبول 678 6
دانشگاه اژه 810 7

گرانترین شهرهای ترکیه

معمولا اطلاع از وضعیت گرانی یا ارزانی در شهرهای مختلف می تواند راهنمای خوبی برای متقاضیان مهاجرت باشد. در این مورد، دانشجویان از اصلی ترین گروه های مهاجرتی هستند که به سبب مدیریت بودجه مالی خود در ترکیه بایستی از شاخص هزینه زندگی در شهر محل اسکان خود باخبر باشند. بر عکس بقیه کشورهای جهان، درکشور ترکیه گرانترین شهر پایتخت یعنی آنکارا نیست. بلکه همان طوری که در نمودار زیر هم مشخص شده، شهر استانبول گرانترین شهر و شهرهای بورسا و ازمیر در رتبه های دوم و سوم قرار دارند:

مقایسه شاخص هزینه زندگی در شهرهای مختلف ترکیه

هزینه مسکن در ترکیه

برای تهیه مسکن و اجاره یک ماه یک ساختمان با حداقل 3 اتاق خواب و مساحتی حدود 100 متر با امکانات رفاهی مناسب و دسترسی های عالی در مناطق مرکزی شهرهای اصلی و مزایای ویژه مبلغی حدود TL4000 (لیر) باید پرداخت شود. اگر واحد مسکونی با شرایط فوق یعنی امکانات رفاهی کامل و موقعیت مکانی بسیار مناسب در شهر اما با مساحتی کمتر با تعداد فقط یک اتاق خواب باشد افراد نیز می توانند هزینه کمتری پرداخت نمایند که احتمالا برای شرایط فوق با اجاره ماهیانه TL2000 (لیر) هم می توان ملکی تهیه کرد.

میانگین هزینه مسکن در استانبول کمتر از تهران است. یعنی چنانچه یک منزل 80 متری نوساز در منطقه خوب استانبول از منزل نوساز بالا شهر تهران ارزانتر میباشد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در این خصوص مقاله خرید ملک در ترکیه را مطالعه فرمایید. میزان اجاره مسکن بنا به نوع مسکن های پرتقاضا بر اساس قیمت های 2021 ارائه شده است:

نوع مسکن و موقعیت شهری میانگین به لیر
آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر TL2062
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز TL1308
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر TL3656
آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز TL2299

افرادی که تمایل به اجاره منزلی در حواشی شهرهای بزرگ را دارند می بایست برای خانه هایی که مساحت بیشتری دارند و حداقل 3 اتاق خواب دارند و خانه های نوسازی محسوب می شوند مبلغی حدود 2000TL (لیر)‌ پرداخت نمایند. افرادی که تمایل به اجاره منزل با مبلغی کمتر را نیز دارند می توانند با حداقل مبلغی بالغ بر 800TL (لیر)، یک خانه کوچک در حواشی شهر یا جنوب شهر اجاره نمایند. شما دانشجویان عزیز در مورد تحصیل در ترکیه در لینک مربوطه مطالعه فرمائید.

هزینه های غذا و رستوران جهت زندگی در ترکیه

هزینه یک وعده ناهار در یک رستوران ارزان قیمت در ترکیه برای یک نفر حدود 20TL (لیر) هزینه است ولی در یک رستوران با کیفیت غذایی بالاتر و شیک تر برای هر نفر حدود 40TL (لیر) هزینه دارد.

نوع غذا / محل رستوران و کافه میانگین به لیر
غذا، رستوران ارزان قیمت TL34.00
غذا برای 2 نفر، رستوران متوسط TL150.00
McMeal در McDonalds (معمولی) TL30.00
کاپوچینو (به طور منظم) TL14.65
کوکا / پپسی (بطری 0.33 لیتر) TL5.23
آب (0.33 لیتر بطری) TL1.76

بخشی از هزینه های زندگی در ترکیه

بخشی از هزینه های زندگی در ترکیه

برای تهیه مایحتاج اولیه آگاهی از قیمت ها ضروری است. در اینجا به قیمت برخی از این اقلام طبق آخرین قیمت ها در سال 2021 اشاره شده:

پارامتر میانگین هزینه به لیر
شیر (1 لیتر) TL6.28
نان تازه (500 گرم) TL3.27
برنج (1 کیلوگرم) TL12.49
تخم مرغ (12 عدد) TL13.75
پنیر محلی (1 کیلوگرم) TL44.6
سینه مرغ (پاک کرده ،1 کیلوگرم) TL27.34
گوشت گاو (1 کیلوگرم) TL75.80
سیب (1 کیلوگرم) TL6.63
موز (1 کیلوگرم) TL14.18
پرتقال (1 کیلوگرم) TL6.93
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم) TL6.28
سیب زمینی (1 کیلوگرم) TL2.94
پیاز (1 کیلوگرم) TL2.72
کاهو (1 سر) TL4.18

هزینه حمل و نقل و مکالمه در ترکیه

همچنین ترکیه هزینه های داخلی حمل و نقل به نسبت ارزانی دارد و هزینه هر کیلومتر مسافت با تاکسی حدود 2TL (لیر) می باشد. معمولا هزینه تاکسی های به اصطلاح دربست در داخل شهرها حدود 5TL (لیر) می باشد. هزینه هر دقیقه مکالمه با تلفن همراه 0.70TL (لیر) است البته این مبلغ تعرفه رسمی می باشد که معمولا تخفیف و یا طرح های گونانی برای صرفه جویی در هزینه ها وجود دارد که نباید در خصوص هزینه های زندگی در ترکیه از آن چشم پوشی کرد. در مورد هزینه رفت و آمد در ترکیه میزان هزینه ها به صورت ذیل هست:

پارامتر میانگین هزینه به لیر
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) TL2.80
گذر ماهانه (قیمت معمول) TL200.00
شروع تاکسی (تعرفه عادی) TL4.00
تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی) TL3.00
انتظار تاخیر 1 ساعته (تعرفه عادی) TL23.10
بنزین (1 لیتر) TL6.64

در جمع بندی موضوع هزینه های زندگی در ترکیه می توان چنین گفت که کشور ترکیه نسبت به دیگر کشورها از هزینه های کمتری برای زندگی برخوردار می باشد و با وجود تمام این مسائل کشور ترکیه نیز می تواند کاندیدی برای مهاجرین باشد، همچنین می توان به این نکته اذعان داشت این کشور به دلیل تشابهات فرهنگی بسیاری که با کشور ما دارد حس آشنایی به مهاجرینی که از کشورهای خاورمیانه می آیند، می دهد و همین نزدیکی فرهنگی یکی از مهم ترین عواملی است که باعث می شود زودتر در این کشور با شرایط وفق پیدا کرد و میزان هزینه ها تا حد زیادی کاسته می شود.

نحوه توزیع هزینه های زندگی در ترکیه

همان طوری که ملاحظه کردید، ترکیه همسایه ایران اصلا کشوری گران برای شهروندان خارجی محسوب نمی شود. حتی این گفته در مورد شهروندان ایرانی نیز صدق می کند. در نمودار زیر می توان با توزیع انواع آیتم های مخارج زندگی در کشور ترکیه برای مهاجران خارجی آشنا شد و در این بین متوجه بالا بودن سهم درصدی هزینه خرید از بازار گردید:

توزیع هزینه های زندگی در ترکیه

نقش تورم در اقتصاد ترکیه

یکی از مهم ترین شاخص های اقتصادی که باید همواره آن را مورد توجه قرار داد، شاخص تورم است. ترکیه در آخرین دهه قرن 20 یکی از بدترین اقتصادهای جهان را در اختیار داشت و با تورم 104% بدترین روزهای خود را پشت سر می گذاشت. با شروع قرن 21، شرایط اقتصادی ترکیه دچار تحولات عظیمی شد و نرخ تورم در این کشور به 55% رسید. نکته جالب تر آنکه در سال 2004 برای اولین بار، ترکیه تورم تک رقمی را تجربه کرد و نرخ تورم در این کشور به 8% رسید. در سال 2021 نیز تورم در کشور ترکیه 11.7% گزارش شده است که ناشی از شیوع بیماری کرونا از ابتدای سال 2020 است که اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار داده است. در نمودار زیر نرخ تورم در کشور ترکیه به تفکیک ارائه شده است.

نرخ تورم در ترکیه

متوسط درآمد ماهیانه در ترکیه

شرایط کاری را در ترکیه نمی توان ایده آل دانست چرا که نرخ بیکاری در این کشور در سال جاری حدود 12% است در نتیجه افراد زیادی در این کشور شغلی ندارند. پس پیدا کردن کار برای خارجی ها به مراتب دشوارتر است البته نه برای کسانی که از دانشگاه های برتر ترکیه مثل دانشگاه حاجی تپه یا دانشگاه آنکارا فارغ التحصیل شده اند. این گروه کافی است به زبان های انگلیسی و ترکی استانبولی تسلط داشته باشند تا به راحتی بتوانند مشاغل پردرآمدی در ترکیه به دست آورند. در جدول ذیل سطح درآمد ماهیانه در ترکیه در سال 2021 بررسی شده است:

سطح درآمد ماهیانه در ترکیه (لیر) توضیحات
TL1080 کم ترین میزان درآمد ماهیانه در ترکیه
TL7830 متوسط درآمد ماهیانه در ترکیه
TL35000 بیشترین میزان درآمد ماهیانه در ترکیه

لیست پردرآمدترین مشاغل در ترکیه

البته زندگی در ترکیه خیلی پرهزینه نیست اما یک سری مشاغل درآمد بسیار بالا و زندگی مرفهی دارند. مطابق آمارهای سال 2021 جدول ذیل از پردرآمدترین مشاغل در ترکیه تهیه شده است:

عنوان شغلی متوسط حقوق ماهیانه (لیر)
جراح مغز و اعصاب TL77700
متخصص گوارش TL68300
متخصص قلب و عروق TL59100
دندانپزشک TL45300
مدیر امور اقتصادی TL42300
فیزیوتراپ TL34700
مهندس هسته ای TL33700
قاضی TL31400

در میان برنامه های مهاجرتی ارزان، مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل از جمله برترین راه های اخذ اقامت این کشور می باشد که می تواند مدنظر افرادی که به دنبال تحصیل ارزان در دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم و بهداشت هستند، قرار گیرد. علاقه مندان به تحصیل در ترکیه در سال 2021 می توانند با موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات پرتکرار در خصوص هزینه های زندگی در ترکیه

سوالاتی که پیرامون هزینه های زندگی در این کشور مطرح می شود عبارتند از:

 • آیا ترکیه کشوری گران برای زندگی دانشجویی است؟ ترکیه به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی به شدت ارزان قیمت است و هزینه زندگی ماهانه در استانبول بجز اجاره مسکن در حدود 370€ (یورو) است.
 • هزینه اجاره مسکن در کشور ترکیه در چه حدودی است؟ هزینه اجاره مسکن در استانبول به طور میانگین ماهانه 200€ (یورو) هزینه در بر خواهد داشت.
 • میانگین درآمد در ترکیه چه میزان است؟ متوسط درآمد ماهانه در ترکیه، 868$ (دلار) است.
 • هزینه تحصیل در ترکیه چگونه محاسبه می شود؟ شهریه دانشگاه های دولتی در ترکیه در حدود 600$ تا 1500$ (دلار) در سال است.
 • آیا امکان کار دانشجویی در ترکیه برای دانشجویان خارجی وجود دارد؟ کار دانشجویی برای دانشجویان خارجی در کشور ترکیه از نظر قانونی ممنوع است.
3.3/5 - (10 امتیاز)

424 دیدگاه برای “هزینه های زندگی در ترکیه

 1. سینا گفت:

  سلام عرض شد
  من دور کار هستم و متاهل
  درامدمون میشه 4000 لیر در ماه به پول ترکیه
  و 800 میلیون سرمایه داریم
  به نظرتون میتونیم اونجا یه خونه بخریم و دورکاری کنیم و در امدم رو تبدیل به لیر کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   درآمدتون یک مقداری کم هست باید سبک ندگی پایین رو بپذیرید

 2. امیر گفت:

  سلام روز بخیر
  من مدیر IT یک شرکت هستم با سابقه ۱۰ ساله
  زبان ترکی و انگلیسی هم بلدم
  اولا اینکه درآمد این شغل چقدر هست
  ثانیا برای شروع چه اقدامی باید انجام بدم
  تشکر

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بین 5900 تا 6700لیر در ماه
   شما باید مدارکتون رو ترجمه کنید و برای شرکت هایی که در این زمینه نیرو نیاز دارند ارسال کنید. این شرکت ها رو می تونید توی سایت های کاریابی پیدا کنید

 3. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  با 1000 هزار دلار در ماه میشه در شهر آنتالیا باتوجه ب هزینه اجاره خونه برق و گاز و آب و هزینه خورد خوراک یه زندگی عادی داشت برای یک نفر

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   این مورد بستگی به سبک زندگی شما داره

 4. تارا گفت:

  سلام
  دانشجوی خلبانی هستم ، آیا بعد از فارغ التحصیل شدنم میتونم در ایرلاین های ترکیه مشغول به کار شوم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید اقدام کنید ولی محدودیت های بسیار زیادی در این زمینه وجود داره

 5. مرجان گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من دکتر داروساز هستم، 33 ساله، و حدود 9 سال سابقه صنعت داروسازی دارم ، داروخانه هم 4 سال کار کرده ام( البته سوابق شغلی خیلی محکمی برای داروخانه ندارم، در حد دو سه تا قرارداد هست ولی بیمه برام رد نشده )

  ولی از سال 93 در صنعت داروسازی هستم و بیمه هم برام رد شده.
  ترکی بلد نیستم، فارس هستم. زبان انگلیسیج هم خوبه ولی مدرک زبان ندارم
  من چه فرصت های شغلی یی در ترکیه میتونم داشته باشم و شانسم چقدره ‌‌؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما مشکلی برای کار در ترکیه ندارید و در همین فعالیتی که در حال حاضر در اختیار دارید هم می تونید کار کنید

 6. شنتیا کاظمی گفت:

  سلام من 17 سالم هست با چقدر سرمایه میتونم یه کار در ترکیه راه اندازی کنم
  مثلا کافی شاپ یا لباس فروشی

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   توصیه می کنم در این باره با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما رو بهتر راهنمایی کنند

 7. محمد مهدی گفت:

  سلام من معامله گر بازارهای مالی هستم درامد حدود ۳۰۰۰ دلار در ماه هست دانشجو هم هستم بنظرتون میشه زندگی خوبی داشت در ترکیه شهر استانبول؟ و اگر من یک خونه ۳ میلیاردی اونجا بگیرم چقدر طول میکشه اقامت دائم بگیرم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله قطعا می تونید در این کشور و بسیاری از کشورهای مطرح شنگن هم زندگی خوبی داشته باشید.
   ارزش ملکی که می خرید برای دریافت اقامت باید بیشتر باشه

 8. ایلیا مهنایی گفت:

  سلام خسته نباشید می خواستم ببینم میانگین درامد یک مهندس ۴۰ ساله با سابقه کار ۱۸ سال و کم و بیش ماهر بر زبان ترکی چقدر میتونه باشه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در کدام حوزه مهندسی تخصص دارید؟

 9. .. گفت:

  سلام خسته نباشید می خاستم بدونم یک حسابدار ۴۰ ساله با ۱۸ سال سابقه کار میانگین درامد ماهانش چقدر میتونه باشه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   به شدت به شرکتی که در اون قعال خواهید بود بستگی داره اما به طور کلی بین 9000 تا 13000 لیر میشه تخمینش زد

 10. مهرداد گفت:

  سلام وقت بخیر . من شغل معامله گری در فارکس رو دارم . درامد خوبه . به نظر شما به صورت کلی و عمومی اگر بخواهین پاسخ بدین ، برای گرفتن اقامت یه کشور نزدیک ایران که فرهنگ و سبک زندگی مشابه ایران داشته باشد و کلا برای زندگی ایرانیان مناسب باشه شما ترکیه رو پیشنهاد میدین یا یونان ؟
  ممنون .

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط اقامت در ترکیه بسیار شبیه تر به ایران هست اما به این دلیل که یونان در حوزه شنگن قرار داره، اقامت این کشور بسیار ارزشمندتر هست

   1. مهرداد گفت:

    ممنونم . خیلی لطف کردین

    1. امیر جلالی گفت:

     ارزوی بهروزی برای شما داریم

 11. امیر گفت:

  سلام همسر بنده در رشته طلاسازی فعالیت داره و مدرک بین المللی رشته طلاسازی و جواهر سازی رو هم داره آیا میتونیم در ترکیه درآمد خوبی داشته باشیم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   درآمد در این حرفه در اکثر کشورهای جهان بالاتر از متوسط درآمد هست

 12. تنن گفت:

  سلام من یک مهندس فوق لیسانس سازه های هیدرولیکی هستم ایا میتوانم در انجا کار انجام دهم و ماهیانه درمد من چقدر بوده

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید وارد این کشور بشید ولی در نظر داشته باشید که کشورهای بهتری برای کار شما از جمله آلمان وجود داره که می تونید شرایط بهتری داشته باشید.
   با مشاورین ما در تماس باشید تا شما رو راهنمایی کنند

 13. سپند گفت:

  سلام‌ جناب جلالی امیدوارم حالتون خوب باشه
  در مورد شغل آرایشگری تو استانبول میخواستم بدونم درامد ماهانه به چه صورت هستش؟هزینه هر اصلاح آقایان حدودا چقدر هستش؟
  ممنون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام و سپاس از شما
   درآمد شما در ترکیه به شدت بستگی به جایی داره که مشغول به کار می شید ولی به طور میانگین بین 3000 تا 5700 لیر در ماه هست

 14. milad گفت:

  سلام من به همراه فرزند و همسرم قصد سفر یک ماهه به استانبول برای تقریح و بررسی شرایط کاری در زمینه عکاسی دارم..به نظر شما خونه بگیرم یا هتل؟و اینکه حدود هزینه برای یک ماه اقامت با لایف استلیل متوسط رو به بالا چقدر میشه؟؟؟
  با تشکر از شما

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   1000$ (دلار) تقریبا نیاز خواهید داشت
   برای هزینه های اقامت خونه می تونه براتون به صرفه تر باشه

 15. مری گفت:

  سلام . وقت بخیر .یه سوال از حضورتون داشتم . مدرک تحصیلی من کارشناس شنوایی شناسی هست ( audiology) و سابقه ی کارم ۵ ساله . موقعیت شغلی ما در ترکیه به چه صورته ؟ با تشکر

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما مشکل خاصی از نظر قانونی ندارید و باید ویزای کاری دریافت کنید ولی در نظر داشته باشید که زبان ترکی باید بلد باشید تا بتونید راحت تر توی این کشور کار پیدا کنید

 16. نیما گفت:

  سلام من لیسانس علوم تغذیه دارم و به صورت نیروی ازاد مشاور کنکور و مدرس زیست هستم ایا شرایطی برای کار به عنوان یکی از موارد ذکر شده برای من وجود داره؟ و اگر لطف کنین میزان درامد رو هم بگین

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله شما می تونید در این کشور ادامه کار داشته باشید.البته در ترکیه نیازی به مشاوره کنکور نیست و شما می تونید در زمینه تدریس زیست یا علوم تغذیه کار کنید.

 17. Nadiy گفت:

  سلام برای یک عکاس با ۳ سال سابقه کار و یک مدرک عکاسی از آموزشگاه بین‌الملی تو ترکیه ماهانه چقدر میتونه درآمد داشته باشه و بازار کارش چطوره ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در حدود 4 تا 5 هزار لیر در ماه می تونید درآمد داشته باشید

 18. کمیل گفت:

  سالم
  من ادیت و فوتوشاپ میکنم 100 میلیون هم دارایی دارم زبان هرکی بلد نیستم ایا میتونم زندگی خوبی تو ترکیه داشته باشم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید در ترکیه شرایط مناسبی برای خودتون ایجاد کنید. بهتر هست ابندا به این کشور مراجعه کنید و دنبال کار بگردید و در صورت موفقیت به این کشور مهاجرت کنید

 19. Sina گفت:

  سلام، هزینه یک خانه یک تخته ، و یک زندگی خوب برای یک نفر دقیقا چقدر لیر لازم است ماهانه ؟ممنون میشم جواب دهید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   هزینه دقیق زندگی شما زمانی مشخص میشه که سبک زندگی شما رو بدونیم و به همین دلیل هست که جزئیات هزینه ها ارائه شده.
   شهرهای مختلف ترکیه هم هزینه های متفاوتی دارن.
   حدودا 5000 لیر برای یک زندگی متوسط توی این کشور کافی می تونه باشه

 20. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید خدمت شما،میخواستم ببینم میشه تو کشور ترکیه کار دولتی گرفت و پلیس شد؟ علاقه زیادی ب نظامی شدن دارم اما تو ایران نمیشه نظامی شد با حقوق کمش،ممنون میشم جواب بدید❤️

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   محدودیت های بسیار زیادی در این زمینه وجود داره و بیشتر این مشاغل در اختیار افرادی قرار می گیره که تابعیت داشته باشند

 21. Shahram گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم میشه واسه داشتن شغل تو ترکیه رو رانندگی حساب کرد مثلا تاکسی یا یه ماشین باری درآمدش بنظرتون خوب هست، من تقریبا یک میلیارد و ششصد سرمایه دارم بنظرتون با این پول میشه یه واحد کوچیک با یه تاکسی یا یه ماشین باری خرید که بدون قسط بشه زندگی کرد، ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام توصیه می کنم با ما تماس بگیرید تا مشاورین ما با بررسی شرایط مختلف، بهترین گزینه رو پیش روتون قرار بدن

 22. محمد شرفی گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، جناب من و همسرم هر دو ارایشگر هستیم خواستم بدونم درامد بچه صورت میشه ؟ اینکه میشه یه زندگیه خوب رو تشکیل داد ؟؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در رابطه با حرفه شما نمیشه به طور دقیق در مورد درآمد حرف زد چون به شدت وابسته به مهارت های شما هست.

 23. mahan گفت:

  سلام میخواستم بدونم یک هفته تفریح در ترکیه چقدر هزینه برمی‌داره برای یک نفر؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   سبک زندگی شما قطعا با افراد مختلف دیگه فرق می کنه.
   بهتر هست مکان هایی که قصد بازدید دارید رو به صورت آنلاین بررسی کنید تا حدود قیمت دستتون بیاد

 24. نوید گفت:

  سلام و وقت بخیر…من و همسرم هردو ۲۷ سالمونه و دندانساز هستیم…امکان کار اونجا وجود داره یا نه؟؟اگر هست میانگین درآمدی چقدره؟؟؟ممنون از شما😊

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله ولی باید معادلسازی مدرکتون رو در این کشور در نظر داشته باشید.
   درآمد هم حدود 15 تا 20 هزار لیر در ماه هست

 25. میثم بیات گفت:

  سلام میخواستم بدونم با ۱۰ هزار لیر در ماه برای تحصیل میشه زندگی خوبی رو در استانبول پشت سر گذاشت.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله میشه چون خیلی از افراد در این کشور کمتر از 5000 لیر درامد دارن

 26. شاهین برقی گفت:

  سلام خوب هستین من اشپزایتالیای‌و ی سری غذاهای ایرانی بلدم بااین شرایط میتونم ترکیه کارپیداکنم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید خودتون رو به این کشور برسونید و بعد اقدام کنید برای پیدا کردن کار در ترکیه

 27. مریم طاهری گفت:

  سلام وتشکر
  کارشناسی ارشد زبان انگلیسی ومدرس زبان انگلیسی هستم . ترکی آذری بلدم ولی یادگیری ترکی استانبولی حدود یکسال برام زمان لازمه. آیا فورا امکان کار در موسسات زبان استانبول بدون نیاز به زبان ترکی برام فراهمه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید این مسئله رو با مراکز آموزش زبان انگلیسی در میون بذارید ولی شانس دریافت پیشنهاد کاری از خارج از ترکیه برای شما کم هست

 28. مجید دیندار گفت:

  سلام وقت بخیر
  ممنون که با صبوری جواب همه را میدین
  بنده 40 سالمه دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی و سابقه 20 ساله مربیگری در رشته ای رزمی بوکس و موی تای هستم
  وبا دارایی تقریبا یک و نیم میلیارد
  دارای همسر که ایشون مدرک ارشد در روانشناسی بالینی دارند وسابقه 10 ساله در اداره بهداشت ومشاوره روان را دارا هستند
  یک فرزند 4 ساله داریم
  بنظر شما بنده شرایط مهاجرت به کدام کشور را دارم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما چون کار حرفه ای انجام می دید باید یک پیشنهاد کاری از این کشور دریافت کنید یا اینکه شخصا از طریق ایجاد باشگاه و اجاره منزل کارتون رو شروع کنید.
   شرایط کار در ترکیه با کشورهای مطرح اروپایی متفاوت هست اما شما شرایط کلی رو در اختیار دارید. توصیه می کنم با مشاورین ماهم در تماس باشید.

 29. احسان گفت:

  سلام من کارم بازاریابی دستگاه های کارتخوان هستم فروشنده خیلی خوبی هستم و روابط عمومی بالایی دارم برای من کار در ترکیه وج.د داره وبازار کارش چطوره وچقدر دامد داره

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما در زمینه بازاریابی اگر فعالیت دارید، می تونید مراجعه کنید به ترکیه و اون جا دنبال کار بگردید. در حقیقت یک ویزای توریستی بگیرید و کاریابی رو انجام بدید، در صورتی که به کار رسیدید می تونید ویزای خودتون رو کاری کنید

 30. ناگهی گفت:

  سلام وقت بخیر همسر بنده یک آقای ۳۷ساله هستن و۱۵سال سابقه ی نجاری و ام دی اف دارند.در ترکیه درآمد حدودی برای یک نجار یا ام دی اف کار ماهر چقدر میباشد؟باتشکر

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   رنج درآمدی این افراد بین 4 تا 5 هزار لیر در ماه هست وبسته به مهارت هر فرد می تونه کمتر یا بیشتر بشه

 31. س گرمابی گفت:

  سلام من حسابدار هستم با 15 سال سابقه و زبان ترکی هم بلد نیستم به نظر شم میتونم توی استامبول کار پیدا کنم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با این شرایط کار ساده ای نخواهید داشت چون زبان بسیار مهم هست

 32. شمس الدینی گفت:

  سلام ببخشید من با 10 میلیون لیر چه سرمایه گذاری میتوانم بکنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در این زمینه بهتر هست با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند

 33. نگار گفت:

  سلام وقت بخیر درامد یک مهندس معمار و معمار داخلی رو‌میخواستم بدونم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   معمار 7300 لیر
   داخلی 7700 لیر در ماه به طور میانگین

 34. مهدی حسنی گفت:

  سلام ، من در رشته برق ساختمان ، سابقه و آشنایی دارم
  و شاطر نانوایی بربری هم هستم
  میشه اونجا مشغول به کار شد با این اوضاع

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید تشریف ببرید ترکیه مستقیما دنبال کار بگردید.

 35. مهبد گفت:

  سلام.خسته نباشید.بنده حدود 15 ساله کارم فروش و تعمیر کامپیوتر و لپتاپ هستش و حدود 36سال سن دارم.میشه راهنماییم بفرمایید در مورد حرفه من اونجا میتونم کار پیدا کنم و حدود در امد ماهانم چقدر خواهد بود.ممنون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید توی این کشور کار کنید.
   متوسط درآمد تعمیرکار کامپیوتر در ترکیه حدود 2900 تا 9320 لیر در ماه هست

 36. محمد عطائی گفت:

  سلام
  من شغلم سیستم های حفاظتی هست و مدرک فنی حرفه ای دارم در زمینه دوربین مداربسته شرایط کاری در ترکیه با این رشته دارم؟ تا میزان درامد میتونم داشته باشم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید در این کشور اقدام کنید برای کار و حقوقتون می تونه در حدود 5000 تا 7000 لیر باشه در ماه

 37. محمد حسین گفت:

  سلام مجدد
  مرسی از سایت خوبتون که اینقدر عالی جواب سوالات مارو میدین
  یه سوال خیلی مهم داشتم
  اگر بنده بخوام با ویزای توریستی مثلا یک هفته برم ترکیه
  میتونم با این ویزا اونجا توی بانک های ترکیه حساب بانکی باز کنم و مستر کارت و ویزاکارت دریافت کنم؟
  سوال بعدی
  میتونم توی اون مدت گواهی نامه خودم که در ایران گرفتم رو به ترکی ترجمه کنم؟(به عنوان یک مدرک شناسایی نیاز دارم)
  و اگه میشه چه مدت زمان میبره؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که تمایل داشته باشید، بدون نیاز به مراجعه به مرزهای خارجی شرکت ما می تونه این دو مورد رو برای شما از ایران انجام بده و شما نیازی به مهاجرت به خارج از کشور ندارید. کافیه که گواهینامه ایرانی داشته باشید تا بتونیم نیاز شما در این زمینه رو برطرف کنیم. اگر علاقمند بودید حتما با ما تماس بگیرید

   1. محمد حسین گفت:

    ممنون
    مشاوره داشتم باهاتون
    و اینک میشه لطف کنید بهم بگید که اگر خودم بخوام برای سفر برم ترکیه، میتونم شخصا این دوتا کار رو انجام بدم؟

    1. امیر جلالی گفت:

     بله می تونید انجام بدید

 38. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید می خواستم بدونم با 16 میلیارد سرمایه در استانبول امکان خرید منزل هست و حالا اجرای یک شغلی و یه زندگی خوب و می خواستم بدونم هزینه ماهانه زندگی برای یک خانواده 5 نفره که رو به بالا بخواهند خرج کنند چقدر میشه به لیر نه دلار

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله شما می تونید به راحتی خونه خریداری کنید.
   هزینه زندگی یک خانواده 5 نفره رو میشه در حدود 18000 تا 20000 لیر در ماه تخمین زد

 39. حسین گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  واسه مهاجرت به ترکیه باید حتما زبان ترکی بلد باشیم یا انگلیسی هم کافیه
  اگه انگلیسی کافیه چه مدرکی خوبه؟؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   زبان رسمی این کشور ترکی هست و شما هم باید این زبان رو یاد بگیرید که بتونید زندگی بهتری داشته باشید. در نظر داشته باشید که روش مهاجرت شما به این کشور هم مهم هست

 40. بهناز گفت:

  سلام.من ارایشگرم یعنی ناخن کارم.درآمد این کار در ترکیه چجوریه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   درآمد شما دراین کشور می تونه خیلی بالا باشه و بستگی به مهارت های شما داره.

 41. پژمان گفت:

  سلام دوست عزیز من ۳۱ سالمهو تو کار قنادی مشغول هستم کیک سازی کیکهای تولد میخواستم ببینم ترکیه واسه من کار پیدا میشه یا نه سخت گیر میاد واینکه میزان درامدی که از این کار نصیبم میشه در ماه چقدر هست

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بهترین مسیری که می تونید طی کنید این هست که از طریق ویزای توریستی ترکیه وارد این کشور بشید و دنبال کار بگردید

 42. محمد حسین گفت:

  سلام
  اگر با ویزای توریستی بخواهیم بریم ترکیه و اونجا کار پیدا کنیم و بعدش ویزار‌و تبدیل به ویزای کار کنیم، باید مدرک زبان داشته باشیم؟
  یا مدرک زبان شرط خاصی نداره برای گرفتن ویزای کار ترکیه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرطش در قرارداد کاری شما ثبت میشه

   1. محمد حسین گفت:

    یعنی چی؟
    میشه لطفا یه مثال بزنید یا یکم توضیح بدید؟

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     بفرمایید در کدام بخش ابهام دارید

     1. محمد حسین گفت:

      اینک عرض کردید شرط مدرک زبان توی قرارداد کاری شما ثبت میشه.

     2. امیر جلالی گفت:

      در برخی از مواقع کارفرما به این نکته اشاره می کنه که در حرفه ارائه شده، هیچ گونه نیازی به داشتن تسلط به زبان ترکی، انگلیسی و غیره وجود نداره.

 43. سجاد گفت:

  سلام
  خواهش میکنم به من کمک کنید و جواب بهم بدید
  من توو ایران تعمیرات لباسشویی کار کردم و میتونم بگم تقریبا به زبان انگلیسی هم تسلط دارم حدودا 100 میلیونم تا 130 میلیونم پول دارم با کلی بد بختی پول جمع کردم نمیدونم چیکار کنم به نظر شما میتونم بیا ترکیه برای کار و زندگی؟ و چقدر میتونم درآمد داشته باشم؟
  بی نهایت ممنون میشم راهنماییم کنید
  مرسی

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید با ویزای توریستی تشریف ببرید ترکیه و اونجا دنبال کار بگردید و اگر موفق شدید، برای ویزای کاری اقدام کنید

 44. امیر گفت:

  سلام من متاهلم میخوام به خودم 5 سال زمان بدم تا یک شغل رو حرفه ای یاد بگیرم که بعد 5 سال بیام ترکیه و زندگی خوبی داشته باشم چه شغل هایی هستند که میتونم باهاش تو ترکیه زندگی خوبی داشته باشم هم خودم سر کار باشیم هم خانمم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط در 5 سال آینده به شدت متفاوت از الان خواهد بود و نمیشه به راحتی در این رابطه صحبت کرد

 45. یاسر گفت:

  سلام
  من به برنامه نویسی تحت وب به زبان Asp.net و طراحی صفحات وب تسلط دارم. برای میتونم برای کار تو ترکیه اقدام کنم؟ حقوق کتوسط برنامه نویس چقدر هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید اقدام کنید.
   متوسط درآمد هم در حدود 7500 تا 8000 لیر هست در ماه

 46. پیمان گفت:

  سلام من ارایشگرم مردانه البته و با تسلط..کرج سالن دارم ..حدود ۱۰۰ میلیون پول هم دارم..ب نظر شما میتونم در ترکیه کار و زندگی خوبی داشته باشم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید اول توریستی به این کشور سفر کنید بعد که تونستید کار پیدا کنید اقدام کنید برای مهاجرت.

 47. ارسلان گفت:

  سلام متوسط زندگی بدون تفریحات و بدون هزینه مسکن برای یک پسر مجرد چقدره ؟ یعنی میخوام اونجا همخونه بشم …هزینه میانگین یک ماهه رو میخوام

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   حدود 350$ تا 400$ (دلار) بازم بستگی به شهر محل زندگی شما داره

 48. milad گفت:

  سلام خسته نباشید.من مدرک فنی حرفه ای تعمیرات موبایل دارم همسرمم مدرک فنی حرفه ای پرورش قارچ داره.میخواستم بدونم میشه درامد خوبی داشت داخل ئترکیه با حرفه ی ما؟؟؟و اینکه با چه مبلغی میشه ی خونه ی 50،60متری داخل ترکیه خرید؟؟؟ممنون میشم جواب بدید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   سوال شما خیلی کلی هست.
   در نظر داشته باشید که شهر به شهر ممکن هست شرایط شما فرق داشته باشه.
   شهرهای مورد نظرتون رو بفرمایید تا راهنماییتون کنم

 49. محمد حسین گفت:

  اگر من با ویزای کاری در ترکیه برای یک کارفرما کار کنم آیا میتونم همزمان بیزینس انلاین شخصی خودم رو هم داشته باشم؟
  از نظر قانونی مشکلی پیش نمیاد؟
  و اینک وقتی من ویزای کار داشته باشم میتونم در ترکیه حساب بانکی معتبر باز کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید کار آنلاین داشته باشید
   همچنین به شما اجازه افتتاح حساب بانکی هم داده میشه

 50. محمد حسین گفت:

  ویزای کاری ترکیه که باید حتما از یک کارفرما دریافت کنیم، یعنی اینک اون کارفرما باید حتما شخصی باشه که ماله یک شرکت هستش یا اینک حتی با کار کردن برای یک مغازه دار یا امثال این اشخاص که شرکت ندارن، بازم میتونیم ویزای کار ترکیه رو بگیریم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مغازه دار هم به هر حال نوعی کارفرما هست. شما برای هر فردی که کار می کنید، یک نامه استخدام به شما می ده که باید با استفاده از اون برای ویزای کاری اقدام کنید

 51. امیرحسین گفت:

  سلام من در حرفه باریستایی کاملا مسلط هستم میخواستم شرایط کاری و حقوقش بدونم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در حدود 4000 لیر در ماه

 52. Azad گفت:

  سلام!من باحقوق ۸میلیون تومن میتونم زندگی متوطی درترکیه داشته باشم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برای زندگی راحت در ترکیه شما به حدود 5000 لیر در ماه نیاز دارید

 53. امیر گفت:

  سلا م خسته نباشید من تراشکار (ادوات کشاورزی و ماشین سنگین ) ایا میتونم موقعیت شغلی رو به بالایی در کشور ترکیه داشته باشم .؟
  و همسرم هم مدرک رشته نرم افزار کامپیوتر را دارد ایا موقعیت شغلی مناسبی دارد یا خیر؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که همسرتون در زمینه برنامه نویسی تخصص دارند، حتما با ما تماس بگیرید تا شاید بتونید پیشنهاد کاری مستقیم حتی از کشور آلمان برای شما دریافت کنیم.
   شما می تونید برای کار در ترکیه هم اقدام کنید ولی این که در رده های بالا قرار داشته باشید در موردش ابهام وجود داره در روزهای اول

 54. زینب گفت:

  با سلام و خسته نباشید همسر من برقکار صنعتی هست‌میواستم ببینم‌تو ترکیه با چه شغلهایی میشه کار پیدا کرد براش؟!

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   توی زمینه مرتبط با شغل خودشون می تونن فعالیت داشته باشند

 55. محمد حسین مرتضوی گفت:

  من ۲۰ سالمه و دانشجو ام. میخوام ویزا کار بگیرم و برن ترکیه. توی کار های انلاین حرفه ام. میخوام بیزینس انلاین شخصی خودمو اونجا راه بندازم ک چند ماه بیشتر وقت نمیخواد. اینجوری بهم ویزا کار میدن؟ اگر ن برای این کار من چه ویزایی باید بگیرم
  نمیخوام واسه شرکت یا جایی کار کنم و صرفا کار خودم و اینک چند صد میلیون سرمایه هم دارم ک هزینه زندگیم رو بده

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما اگر بخواهید ویزای کاری ترکیه رو دریافت کنید باید برای یک کارفرما کار کنید.
   شرایط دریافت اقامت از طریق خود اشتغالی کاملا متفاوت هست و نیاز به توضیحات بیشتری داره که توصیه می کنم با مشاورین ما تماس بگیرید.

 56. Mohammadreza گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ما دو سه نفریم ۱۹ سالمونه برای تحصیل فیزیوتراپی میخوایم بریم استانبول به نظرتون میتونیم تو استانبول کار گیر بیاریم؟
  و با درامدش میشه زندگی کرد اونجا؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   به عنوان دانشجوی خارجی توی ترکیه محدودیت های کاری وجود داره. زمانی که شما به تحصیل رشته پزشکی در ترکیه رو میارید، به شما اجازه داده میشه که بعد از تقریبا یک ترم توی ترکیه به صورت نیمه وقت ضمن تحصیل کار کنید. اگر منظور شما کار بعد از تحصیل باشه هم بله می تونید بعد از تحصیل توی این کشور کار کنید و سرمایه کافی به دست بیارید.

 57. مهدی گفت:

  سلام من ۳۵ سالمه لیسانس برق خودرو دارم خواستم بدونم حقوقش در ترکیه چقدره و آیا میشه زندگیه راحتی داشته باشم
  و آیا از طریق کار اقامت دریافت میکنیم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   متوسط درآمدشون بسته به تجربه و تخصص در حدود 5300 تا 9000 لیر هست و پاسخ هر دو سوال شما مثبت هست

 58. بهنام گفت:

  سلام.وقتتون بخیر با۸ میلیارد میتونم تو یه کشور اروپایی یا ترکیه خونه بخرم.البته خونه خوب و بزرگ
  شرایط کاریش چطوره.خودم پرستارم ۱۵ سال سابقه
  دوست ندارم اونجا که میرم تحت فشار مالی و زندگی باشم.رفاه میخوام.کار پرستاری هم بود چه بهتر

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما در حال حاضر می تونید توی کشورهای اسپانیا، پرتغال و ترکیه خرید ملک رو انجام بدید.
   توصیه من این هست که حتما با مشاورین ما در تماس باشید

 59. رضا گفت:

  سلام من در نظر دارم برای پسرم خونه ای در ترکیه اجاره کنم که مبله و در موقعیتی مناسب و با امنیت کامل برای یکسال تهیه کنم به نظر شما در چه منطقه یا شهری اقدام کنم.در ضمن در این مدت صرفا اقامت مد نظر ماست و بصورت آنلاین باید زبان بخونه تا برای مهاجرت به کانادا آماده بشه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما بهتر هست که با توجه به محل کلاس هایی که دارند یک منطقه رو انتخاب کنید.
   در اکثر شهرها مثل استانبول، ازمیر، آنکارا و غیره شرایط مناسب هست

 60. Mahyar گفت:

  سلام
  من تصمیم گرفتم برم ترکیه زندگی کنم مدرک تحصیلی سیکل هستش حرفه‌ای هم بلد نیستم آیا با این شرایط میشه در ترکیه خونه اجاره کرد کار پیدا کنم اگه میشه از چه تریقی باید اقدام کنم.
  و چقدر پول باید همراه داشته باشم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   کاریابی برای شما در ترکیه بسیار سخت خواهد بود چراکه از نظر قانونی، استخدام نیروی کار خارجی بسیار سخت هست. حالا که شما تخصصی ندارید، کار سخت تر میشه

 61. مجید گفت:

  سلام بنده کارشناسی ارشد رشته شیمی از دانشگاه تهران و 6 سال سابقه کار در مجموعه فراورده های نفتی دارم میخواستم ببینم برای من موقعیت کار در ترکیه ایا هست

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله شما باید توی این رشته به جستجوی کار بپردازید و در صورتی که پیشنهاد کار دریافت کنید می تونید به این کشور مهاجرت کنید

 62. حسین گفت:

  سلام و درود
  من پرستار هستم و همسرم کارشناس اتاق عمل
  میخواستم بدونم درآمد تقریبی در ماه چقدره
  و اینکه بعد از چه مدت میشه کار پیدا کرد ؟؟
  ممنون

  1. امیر جلالی گفت:

   درود بر شما
   متوسط درآمد یک پرستار در حدود 6300 لیر هست
   درآمد کارشناس اتاق عمل هم در حدود 15000 لیر

 63. بهنام علی بیگی گفت:

  سلام من شغلم نجاره دکوراسیون اشپزخانه بنظرتون میتونم اونجا موفق بشم
  وهزینه های مسکن و هزینه خوراک اونجا چقدره
  میتونم پول پس انداز کرد اونجا ،حدودا چقدر ممنون میشم جواب بدیدن

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما شانس کاریابی خواهید داشت ما مسئله ای که وجود داره سک زندگی شما است. به طور متوسط 5500 لیر برای زندگی ماهانه توی ترکیه کافیه.
   حالا باید دید تخصص شما چی هست و چقدر درآمد میشه به دست بیارید.

 64. Behnam گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من میخوام برم ترکیه کارم دکوراسیون اشپزخانه ست میخاستم بدونم اونجا هزینه مسکن و هزینه خوراک چطوریه واقعا می ارزه برم اونجا

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما حدودا 5000 تا 6000 لیر در ماه برای زندگی نیاز خواهید داشت.

 65. صابر گفت:

  سلام من ۲۸ سالمه و نجار حرفه ای هستم.کلبه و الاچیق تمام کارهای چوبیوmdfانجام میدم و کاملا از طراحی و ساخت رو انجام میدم کدوم کشور ها میتونم راحتتر کار پیدا کنم و یا با ۲ میلیارد کدوم کشور میتونم کار خودمو راه بندازم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   حتما مقاله کار در آلمان رو مطالعه بفرمایید.

 66. تریدر گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من در بازار فارکس و استاک بین المللی فعالیت میکنم و درآمدم وابسته به شغل بیرونی نیست.
  یعنی اینکه من بخوام هر کشوری برم نیاز به شغل اون کشورا ندارم فقط سوالم اینه که کارت بانکی صادر میکنن درآمدی که داریم بشه اونجا نقد و خرجش کرد ؟
  به نوعی در استخدام خودم هستم فقط محل زندگیم میخوام اونجا باشه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برخی از کشورها به دلیل شرایط تحریمی برای ایرانی ها حساب بانکی افتتاح نمی کنند. اماشما در این زمینه می تونید مقاله افتتاح حساب بین المللی رو مطالعه کنید.

 67. هادی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دیپلم فنی و حرفه ای دارم و نزدیک به 7 سال سابقه کار در زمینه برنامه نویسی وب سایت
  یک سری گواهی قابل ترجمه برنامه نویسی هم دارم قابل استعلام از وزارت علوم هستش
  متاهل هستم و 26 سالمه

  میخواستم بدونم میتونم با این شرایط به ترکیه از طریق کار مهاجرت کنم

  1. هادی گفت:

   این نکات رو فراموش کردم بگم
   به زبان ترکی استانبولی تقریبا مسلط هستم و انگلیسی هم دست و پا شکسته میتونم بفهمم و صحبت کنم.

   اگر امکانش هست به جز ترکیه ، شما خودتون کدوم کشور رو با شرایط من پیشنهاد میکنید. ترجیح خودم کشور های اروپایی هستش

   1. امیر جلالی گفت:

    سلام
    با توجه به نکاتی که فرمودید شما امکان کار در ترکیه رو خواهید داشت اما چه بهتر هست برای شما که با کمی سختی بیشتر، زبان آلمانی رو یاد بگیرید، می تونید زندگی بهتری رو برای خودتون فراهم کنید. بد نیست مقاله کار در آلمان رو هم مطالعه کنید.

    1. هادی گفت:

     مرسی از توجه شما به کامنت بنده

     کشور سوئد هم از نظر کاری میتونم برم؟ با توجه به شنیده هام با مدارک من اونجا هم میتونم کار پیدا کنم
     مدارک قابل ترجمه ام از موسسات آموزش عالی آزاد هستش که قابل ترجمه هستن و مورد تائید وزارت علوم آیا این مدارک در مهاجرت تائیر مثبت دارن؟

     1. امیر جلالی گفت:

      برای مهاجرت کاری به سوئد شما باید یک پیشنهاد کاری به دست بیارید اما ه این دلیل که خارج از این کشور هستید شرایط برای شما سخت میشه.
      راه های نسبتا مناسبی برای شما وجود داره که بتونید از طریق تحصیل خودتون رو به این کشور برسونید

 68. عباس گفت:

  سلام
  خسته نباشید من کابینت ساز هستم میخواستم بدونم ایا میتونم در ترکیه شرایط کاری خوبی داشته باشم؟؟
  بعدش ببخشید اجاره کردن یک مغازه در استانبول میانگین چقدره ؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام بله می تونید اما شرایط سختی برای شما وجود خواهد داشت

 69. سارا گفت:

  سلام . من 42 ساله هستم و فوق لیسانس میکروب شناسی پزشکی و کارشناسی علوم آزمایشگاهی و 17 سال سابقه کار در آزمایشگاه دارم. میخواستم بدونم برای من تو ترکیه کار هست یا نه. زبان ترکی استانبولی هم تقریبا بلدم ولی مدرک ندارم.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط بازار کار در کشور ترکیه چندان مناسب نیست و شهروندان خارجی شانس خیلی کمی برای کاریابی در این کشور دارند.
   شما می تونید با آموختن زبان آلمانی برای کار به این کشور مهاجرت کنید.

  2. المیرا هاشمی گفت:

   سلام وقت بخیر من ۲۶ سالمه و میخوام‌برای زندگی به ترکیه مهاجرت کنم
   به نظر شما میتونم با ۲۰۰ میلیون یه کافه تو شهر استانبول یا در نهایت وان بزنم ؟
   میتونه سود دهی خوبی داشته باشه ؟

   1. امیر جلالی گفت:

    سلام
    بودجه ای که در اختیار دارید برای راه اندازی کافه در این شهرها بسیار کم هست

 70. محمود گفت:

  سلام. من فوق لیسانس مکانیک (تبدیل انرژی ) دانشگاه سراسری دارم و همسرم کاردانی هنر (موسیقی) داره و دانشجوی لیسانس موسیقی هست و الان موسیقی تدریس میکنه (موسیقی کودک ، تار و سه تار ). سه تا سوال دارم. اول اینکه میانگین درامدی رشته تحصیلی ما تو ترکیه چقدر هست؟ دوم آیا برای این رشته ها شغل قابل قبول به ایرانی ها میدن؟ سوم اینکه در صورت حضور در ترکیه ( خرید یا اجاره یک آپارتمان معمولی) آیا امکان پیدا کردن کار هست یا باید پیشنهاد شغلی اول بگیریم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط کار در کشور ترکیه بعد از شیوع بیماری کرونا بسیار بد شده و نیروی کار خارجی به ندرت می تونه توی این کشور کار پیدا کنه.
   با توجه به رشته تحصیلی شما، توصیه می کنم که با تسلط به زبان آلمانی، تجربه کار در آلمان رو برای خودتون رقم بزنید.

 71. A.me گفت:

  سلام دانشجوی هوشبری هستم. میخواستم بدونم بعد اتمام دوره کارشناسی میشه ویزای کار ترکیه گرفت؟ و میانگین در امدش چقدره

  1. امیر جلالی گفت:

   برای دریافت ویزای کاری ترکیه باید پیشنهاد کاری داشته باشید و یکی از الزامات اون داشتن سابقه کار هست.
   متوسط درآمد هوشبری در ترکیه در حدود 28000TRY (لیر ترکیه) هست.

 72. شروین گفت:

  با سلام
  کار در ترکیه به مدرک تحصیلی ربط داره یا اینکه با شغل
  وکیلی چقدر میتونم درامد داشته باشم

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر منظورتون وکالته باید در این کشور رشته حقوق بخونید و تابعیت این کشور رو بگیرید تا بتونید در این زمینه کار کنید

 73. Farzad pourjamal گفت:

  سلام ممنون از وقتی که در اختیار گذاشتن …
  من آرایشگر هستم تصمیم دارم واسه کار به ترکیه برم بنظر شما دارامد آرایشگری و پیدا کردن کار آرایشگری … به چه نحوه ای هست … و پیشنهاد شما چیست …
  سپاس فراوان

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در ترکیه به دنبال درآمد خیلی بالا در این زمینه نباشید اما این امکان وجود داره حالا به شما پیشنهاد میکنم اگر این کشور رو دوست دارید
   برای کار مستقیم تشریف ببرید ترکیه و همونجا به دنبال کار باشید

 74. Mohammadreza گفت:

  سلام خسته نباشید برای اقامت دائمی در ترکیه به چقدر پول نیاز داریم مثلا برای خرید خانه و هزینه رفتن به ترکیه و… لطفا مبلغ رو با تومان بنویسید ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   دوست من برای اقامت دائم ترکیه بهتره که در ابتدا روشی که مناسب حضور و اخر اقامت خودتون هست رو پیدا و مشخص کنید و بعد هزینه ها رو بسنجید چون سوال شما خیلی کلی هست لذا ابتدا با ما تماس بگیرید تا کامل راهنماییتون کنیم

 75. ، گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه، و میخوام برای آشپزی و آموزش سر اشپزی،به استانبول برم،و هم کار کنم و هم در کنارش آشپزی بهتر را یاد بگیرم، میخواستم بدونم امکان موفقیتم چقدره،و میزان حقوق چقدر خواهد بود

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در ترکیه بهترین راه اینه که از طریق تحصیل و دوره زبان وارد ترکیه بشید تا بتونید با یادگیری زبان و اخذ مدرک دانشگاهی در این خصوص بتونید به کار برسید

 76. امیر سالار گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سال سن دارم مد نظر دارم بعد ۱۸ سال سن ترکیه اقامت بگیرم رشته تحصیلیم کامپیوتر هستش و فعال در کار گرافیک و سابقه نزدیک به 1سال کار دارم خواستم ببینم درامد یک کرافیست در ترکیه چقدره

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای ورود به ترکیه و کار در این کشور بهتره که در این زمینه تحصیلات دانشگاهی داشته باشید تا امکان کار به صورت تخصصی در این کشور رو پیدا کنید
   اما در خصوص درآمد ها ابتدا مقاله درآمد کار سیاه freelancer در ترکیه رو مطالعه فرمایید و اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

 77. نیلوفر گفت:

  سلام وقت بخیرمن ۳۰یال سابقه تدریس ومدیریت وتاسیس مدرسه غیرانتفاعی دارم آیامیتونم دراستانبول کاری توی رشته خودم پیداکنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   شما در چه زمینه ای تدریس میکنید؟

 78. Nategh گفت:

  سلام و خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم به یه پول اولیه مثل ۱۰۰تا ۲۰۰ تومن میشه توی ترکیه یه زندگی راه انداخت و بعدش یه کاری پیدا کرد ممنون میشم جوابمو بدین؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   ممنون میشم که در این زمینه با ما تماس بگیرید چون ابهام سوال شما زیاده و بهتره که در جریان برخی از امور برای مهاجرت به ترکیه قرار بگیرید دوست عزیز

 79. احسان گفت:

  سلام،پرستارم با دو سال سابقه کار ،می خوام دندان پزشکی بخونم در ترکیه ،می خوام بدونم می تونم با مدرک پرستاری ،همزمان با تحصیل کسب درآمد داشته باشم؟؟ممنون میشم جواب بدین

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در کشور ترکیه مشکلی بابت کار حین تحصیل نخواهید داشت به شرط اینکه فرصت کافی برای کاری که میفرمائید رو داشته باشید

 80. سحر گفت:

  سلام همسر من تراشکار حرفه ای با مدرک فنی حرفه ای با 15 سال سابقه کار سرمایه اولیه حدودا 500 میلیون میخواستم بدونم شرایط کاری من در ترکیه چطوره آیا میتونم زندگی در حد متوسط داشته باشم بعد از چند سال میتونم اونجا خودم کارگاه بزنم

  1. داوری گفت:

   سلام
   خودتون در چه زمینه ای فعالیت میکنید؟

 81. Farshad گفت:

  سلام ،
  آیا امکان اجاره مغازه در مجتمع های تجاری نظیر فروم یا هیستوریا در استانبول برای ایرانیان وجود دارد. اگر هست لطفاً بفرمایید قیمت اجاره مغازه حدود ۴۰ متر ، چقدر است. و چطور میشود اقدام کرد متشکرم

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا برای اطلاع بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید

 82. محسن گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه میخوام مهاجرت کنم چجوری میتونم اقدام کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای مهاحرت به ترکیه بهترین روش مهاجرت از طریق تحصیله و پیشنهاد میکنم که ابتدا با ما تماس بگیرید تا در این زمینه راهنماییتون کنیم

 83. احمدی گفت:

  سلام
  ببخشید من شنیدم برای اقامت دائم ترکیه هر ملکی باهر مبلغی قبول نمیکنن، میشه سقف خرید اون مبلغ رو در سال 2021 بگید؟؟
  اگر مجبور شدیم ملک ارزان تری بخریم و اقامت موقت گرفتیم، در پایان سال 5 ام هم مبلغ ملک به سقف قیمتی نرسید، (بعد از 5 سال تمدید اقامت) باید ترکیه رو ترک کنیم؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خرید ملک در ترکیه سقف نداره اما کف اون برای اخذ تابعیت مبلغ 250 هزار دلاره
   برای اطلاع بیشتر در این زمینه با ما در تماس باشید

 84. Ahoora گفت:

  با سلام آیا با درامد میانگین ماهی ۱۲ میلیون میشه هم اجاره
  خونه داد و هم مواد غذایی و….. رو خرید؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله این امکان وجود داره

 85. ghoolamreza گفت:

  سلام با نداشتن هیچ حرفه ای و با کارگری میتوان در ترکیه زندگی کرد و در کدام شهر آن و ببخشید حتما باید زبان ترکی یاد بگیریم یا همون انگلیسی کافیه لطفا به هر دو پاسخ دهید مممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در ترکیه نیاز به یادگیری زبان ترکی خواهید داشت

 86. وحید گفت:

  سلام و درود بندده کار تو بازار های مالی و بورس جهانی هست و ماهانه حدود 4000 تا8000 دلار در ماه است درآمدئ ددارم اگر بیام ترکیه میتونم زندگی خوبی داشته باشم؟ واینکه بیام خونه اجاره کنم و همونجا تو خونه کار کنم مشکلی داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای زندگی در ترکیه خیلی خوبه مشکلی وجود نداره

 87. ناهید گفت:

  سلام
  دخترم پشت کنکوریه واقعا درسخونی بود از یه مدرسه سطح بالا ، بخاطر این سهمیه ها مونده، نمی‌خوام بیشتر از این ضربه ببینه ، میخواستم بیارمش ترکیه برای رشته داروسازی
  لطفا بفرمایید آیا در ترکیه اجازه همراه به دانشجو میدهند
  به طور متوسط هزینه زندگی دو نفر در ترکیه چقدر است
  هزینه رشته داروسازی کلا چقدر میشود
  با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید در ترکیه در کنار دخترتون بمونید مشکلی نیست
   در خصوص هزینه ها اگر مقاله رو به دقت مطالعه کردید با مشاورین ما تماس بگیرید

 88. حسین گفت:

  سلام
  من در حوزه تشریفات و برگزاری مراسم شاد فعالیت دارم.
  صفر تا صد مراسم رو برگزار میکنم.
  وضعیت این شغل در ترکیه چطوره؟
  آیا من بیام اونجا براحتی میتونم کارم رو ادامه بدم و کسب درامد کنم؟؟
  و اینکه با این شغل میتونم تابعیت بگیرم؟؟؟
  ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   این شغلی که شما میفرمائید بسته به نجوه فعالیت خودتون داره و نمیشه در مورد آن اظهارنظر کرد اما امکان کار در ترکیه رو خواهید داشت

 89. مرتضی گفت:

  سلام خسته نباشید میخاستم بدونم کار تعمیرات موبایل در انجا چگونه هستش و مبلغ درامدش چگونس ممنون میشم یک توضیح کامل بهم بدین

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در این زمینه ابتدا نیاز به کارفرما دارید

 90. ... گفت:

  سلام با 7000لیر سود بانکی میشه توی ترکیه زندگی کرد؟ برای یه خونواده ی دونفره

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله این امکان وجود داره

 91. جواد گفت:

  سلام من با همسرم میخوام بریم ترکیه زندگی کنیم من کارم اپراتور دستگاه چاپ هست به نظر شما چقد به من تو کار چاپ حقوق میدن ایا کار من کفیایت میکنه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در ابتدا مقاله درآمد کار سیاه freelancer در ترکیه رو مطالعه فرمایید میانگین درآمد خود را خواهید فهمید

 92. دانيال گفت:

  سلام. متشكرم از اطلاعات جامعي كه در اختيار ما گذاشتيد. با ماهي ١٠ هزار لير و بدون در نظر گرفتن اجاره خانه و ماشين ميشه در استانبول زندگيه خوبي داشت. متشكرم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله شرایطتون خوب خواهد بود

 93. احسان گفت:

  سلام من برای حرفه تاتو میخام وارد ترکیه بشم
  از نظر شما میتونم اونجا مشتری داشته باشم یا اصلا برای تاتو کشور مناسبی نیست

  1. داوری گفت:

   سلام
   در این زمینه خیلی نمیتونم اظهارنظر کنم چون نمیدونم چه کشوری بیشتر این شغل طرفدار داره اما طبیعتا در ترکیه هم میتونید این کار رو انجام بدید

 94. Pooria گفت:

  ببخشید میخواستم بدونم با دویست میلیون پول اولیه و درامد ماهیانه از دندانپزشکی میشه یه زندگی راحت تو استانبول داشت

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله با این امکان برای زندگی در ترکیه وجود داره

 95. یوسف گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  بنده ۱۵ سال در حرفه بادیگارد ( بخش خصوصی ) فعالیت دارم ، متولد ۱۳۶۳ هستم
  کارشناس حفاظتی و امنیتی هستم
  موسسه آموزش بادیگارد دارم و در این سال ها کارگاه و کمپ های آموزشی زیادی برگزار کردم
  میخواستم بدونم شرایط کار بنده در کشور ترکیه به چه صورت است و آیا امکان کسب درآمد مناسب وجود دارد؟
  شما کارشناس هستید و متخصص
  ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید
  سپاسگزارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در این زمینه باید در ابتدا از طرق دیگه ای وارد کشور ترکیه بشید

 96. نیلوفر جم گفت:

  سلام در ترکیه کار برای دانشجوهای خارجی ممنوع است؟
  میخام برم ترکیه دوسال ارشد زبان انگلیسی بخونم (لیسانس زبان دارم) بنظرتون میتونم اونجا کار کنم.

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر میتونید کار کنید

 97. وحید سلیمی گفت:

  سلام
  من ۳۳ سال دارم مربی شنا و نجات غریق و غواصی هستم
  و مدارک تحصیلی مهندسی معماری دارم
  میخوام بیام ترکیه برای کار و زندگی میشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله این امکان وجود داره البته مشاوره کامل شید تا از شرایط اون مطلع بشید

 98. amirali گفت:

  سلام من و دوستم 18سال داریم و میخواهیم بیایم ترکیه و خانه اجاره کنیم و بعد سر کار برویم ی کار ساده مثل نظافت چی یا شستن ظرف در رستوران میتونیم واسه 1تا 2سال؟
  حقوق نظافت چی چقدر می باشد ممنون میشم جواب منو بدید?

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در ترکیه باید یک کارفرما داشته باشید میانگین درآمدها در مقاله درآمد کار سیاه freelancer در ترکیه هست که پیشنهاد میکنم در این خصوص این مقاله رو مطالعه نمایید

 99. فریدا گفت:

  سلام من و همسرم بازنشسته هستیم و روی هم درامدمون در ماه 10 میلیوم هست آیا بدون در نظر گرفتن هزینه خانه میتوان با این درامد در ترکیه زندگی کرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله در ترکیه میشه با این درآمد هم زندگی کرد البته بسته به نحوه زندگی و منظقه زندگی شما هم داره

 100. ایلیامحمدی گفت:

  سفر 1 هفته ای به ترکیه در یک هتل در مرکز شهر چقدر در میاد؟؟
  با پول خرید خوراکی و تفریح؟؟؟
  خوشحال میشم به سوالم پاسخ بدید?

  1. داوری گفت:

   سلام
   حدودا با هزینه خورد و خوراک اگر نخواین خیلی هزینه کنید و هزینه بلیط رو هم در نظر بگیرید 20 تومن رو لحاظ کنید

 101. نیما گفت:

  سلام
  من 30 ساله هستم و کارم پیتزا زنی هستش و سابقه یک ساله دارم می خواستم بدونم می تونم در ترکیه در رستوران ایرانی مشغول کار بشوم و با حقوق 2000 لیر میشه زندگی کرد ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در ترکیه باید یک دعوتنامه کاری داشته باشید یا برای کار به صورت مستقیم وارد این کشور بشید

 102. سحر گفت:

  سلام
  ما ۶ ماه برای کارمون باید بریم ترکیه چه شهری خونه بگیریم که از نظر قیمتی مناسب تر باشه و لازم نباشه خیلی خرج کنیم؟
  ما بیشتر نگران اجاره خونه هستیم

  1. داوری گفت:

   سلام
   در این مقاله هزینه اجاره شهرهای مختلف ذکر شده مطالعه نمایید اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

 103. روشنک گفت:

  یکی از شهرهای ساکت زیبا و مناسب از نظر خرید خونه و هزینه

  1. داوری گفت:

   کدوم شهر رو میفرمائید؟

 104. سهند گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  به نظر شما با 6 ملیون لیر برای چند سال می توان در ترکیه در رشته پزشکی تحصیل کرد؟( دانشگاه حاجت تپه)

  1. داوری گفت:

   سلام
   این رو تقسیم به هزینه های زندگی ماهانه در ترکیه کنید بعلاوه شهریه مشخص میشه که برای چه مدت میتونید در اونجا تحصیل کنید

 105. احمد گفت:

  سلام وقت بخیر من در ایران شف فرنگی و ایتالیایی هستم با ۶ سال سابقه خواستم ببینم درآمد یک آشپز فرنگی و ایتالیایی چقدره ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   لطفا در مورد درآمد و حقوق در ترکیه مقاله درآمد کار سیاه freelancer در ترکیه رو مطالعه فرمایید

 106. رحمان گفت:

  سلام به من کارگری ساده با درامد سه هزار و پونصد لیر در استانبول پیشنهاد شده.دوتا از دوستان رفتن و خونه گرفتن و اگه من برم ماهی پونصد لیر اجاره باید بدم.به نظرتون از پس هزینه ها برمیام و اصلا چیزی میمونه که چند‌تا‌دوره فنی با گواهی بین المللی در رابطه با رشته کاریم بگیرم و شانس پیدا کردن شغل بهتری داشته باشم؟تو ایران دستیار بازرس جوش بودم اما دوره های تخصصی تر در ایران برگزار نمیشه و بازار کار هم محدود به انرژی و نفت وگازه که تو ایران بدون ارتباط نمیشه کار پیدا کرد و این مدت هم برای پیمانکار خصوصی کار کردم.انگلیسیم خوبه اما ترکی اصلا بلد نیستم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   این بستگی به خودتون داره که بخواین با این شرایط مهاجرت کنید و چقدر مشتاق هستید برای کار در ترکیه

 107. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید . خرج و مخارج برای یک دانشجو به چه صورته؟(همه مخارج)
  ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر مقاله رو تا انتها مطالعه کردید لطفا برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 108. حسن یوسفی گفت:

  درودبرشما و سایت خوبتان من و همسرم میخواهیم سال آینده برویم ترکیه برای زندگی من بازنشسته هستم ودرامدم ماهیانه چهارده میلیون است آنجا چگونه میتوانم اقامت سالیانه بگیرم ؟آیا این درآمد برای زندگی در ترکیه مناسب است ؟؟در ضمن دخترم آرایشگراست که قراره با ما بیاید که اگر بتواند اقامت کاربگیرد ممنون ازپاسخ گویی شما

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   درآمدی که میفرمائید برای زندگی در ترکیه خوبه و دختر شما هم میتونه برای کار در ترکیه اقدام کنن روش های اخذ اقامت یکساله در ترکیه هم خیلی سخت نیست
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 109. محمد گفت:

  سلام ببخشید برای مهاجرت تحصیلی چه مدرک های میخاد و مدرک زبان هم میخاد یا نه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   مهاجرت تجصیلی به ترکیه بسته به رشته تجصیلی شما مدارک تجصیلی مقطع قبل و برخی رشته ها مدارک دیگه ای هم مثل نمونه کار نیازه و بسته به رشته ای که میخونید به زبان ترکی یا انگلیسی یا مدرک زبان رو ارائه میکنید یا زبان رو در ترکیه میخونید

   1. محمد گفت:

    من دوازدهم انسانی هستم و چه مدرک های نیاز داره و مدرک ها رو به کی بفرستم

    1. داوری گفت:

     سلام
     بایستی کم کم کارتون رو برای اخذ پذیرش شروع کنید البته هنوز فرصت هست اما بهتره که کار رو به دقیقه نود نندازید

 110. Mahdi گفت:

  سلام من 19 سالمه و رشته حقوق می خونم می خواستم بدونم چطوری می تونم برم به دانشگاه ترکیه چه مدرک های برای رفتن به ترکیه احتیاج دارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای رفتن به ترکیه طبیعتا بهترین روش برای مهاجرت به ترکیه برای شما از طریق تحصیلی خواهد بود

 111. سارا الهی گفت:

  سلام ما با خرید ملک در ترکیه میتونیم اقامت بگیرم یه آپارتمان یا سوئیت کار اصلی ما ایرانه و ما میخایم اقامت داشته باشیم فقط که در سال چندباری بتونیم راحت ترکیه بریم چقدر لازمه برای خرید

  1. داوری گفت:

   سلام
   هزینه های خرید ملک در ترکیه بسیار متنوعه و با هر هزینه ای تقریبا میشه در ترکیه ملک خرید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 112. ali گفت:

  سلام من و دوستم به ترکیه میخوایم مهاجرت کنیم و ماهی ۲۵۰۰ لیر نفری ماهیانه در آمد داریم که ۱۵۰۰لیر برای اجاره خونه میره میخواستم بدونم با ۱۷۰۰لیر نفری میشه زندگی کرد

  1. داوری گفت:

   سلام
   بستگی به نحوه زندگی شما داره و شهر و محل سکونت ولی در کل باید بگم بله امکانپذیره

 113. Binam گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید میخاستم بپرسم اگ به ترکیه مهاجرت کنم میشه سود ماهیانه ی مبلغ سپرده ای ک در ایران دارم رو هرماه بر حسب لیر به حساب بانکیم در ترکیه انتقال بدم؟مثلا اگ سود بانکی 12ملیون تومن باشه و بخام هرماه انتقالش بدم به حسابی که توی ترکیه دارم یچیزی حدود 3500لیر در ماه میشه درسته؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله میتونید به فردی بگید که برای شما بفرسته مشکلی نیست

 114. Mona گفت:

  سلام
  من خانه در شهر ازمیت ترکیه قصد خرید داریم بالای 250/000 لیر میشه. میدونم اونجا بیکاری زیاده و‌پیدا کردن کار سخته. می خواستم بدونم هزینه ماهانه زندکی اونجا تقریبا جقدر میشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   اگر میخواین خونه بخرید چرا در شهرهای بهتری این کار رو انجام نمیدید؟ ضمن اینکه هزینه های زندگی در ترکیه بستگی به سبک زندگی شما هم داره اما در حدود 1500 لیر بر روی اون حساب کنید

  2. محمد رضا گفت:

   من دوست دارم در تکیه زندگی کنم
   دیگاهن نسبت به ترکیه خیلی خوبه وکشور تکیه رو یکی از مدرنترین کشور آسیایی و همسایه میدانم

   1. داوری گفت:

    سلام
    برای اطلاعات بیشتر در مورد ترکیه با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 115. یلدا گفت:

  سلام و درود خسته نباشی
  میخاستم بدونم هزینه مهاجرت به ترکیه چقد هست؟
  زندگی اونجا برا ی خانم تنها امکان پذیر هست یا ن

  1. داوری گفت:

   سلام
   در مورد هزینه ها با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 116. علی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 19 سال سن دارم و مدرک دیپلمم ریاضی هستش و میخوام برم ترکیه در رشته ی عکاسی یا سینما تحصیل کنم
  الان تو دانشگاه سراسری تبریز دارم میخونم
  پایان خدمت ندارم اما گواهی اشتغال به تحصیل دارم
  میشه از طریق گذاشتن وثیقه برم ترکیه واسه تحصیل و بعد از چند سال بتونم اقامت ترکیه رو بگیرم ؟
  و همونجا مشغول شغل آزاد (عکاسی) باشم؟
  البته بعد از گرفتن مدرک ارشد

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله با گذاشتن وثیقه میتونید برای تحصیل در دیگر کشورها اقدام کنید

 117. Asal گفت:

  سلام من 18 سالمه و میخاستم شرایط پناهنده هارو در ترکیه بدونم و اگه بخوام ب صورت پناهنده یه زندگی معمولی و اونجا شروع کنم حدود چه مبلغ پول باید با خودم به ترکیه ببرم

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید مقاله پناهندگی در ترکیه رو مطالعه کنید اما موسسه سفیران هیچگونه خدماتی در خصوص مهاجرت پناهندگی ارائه نمیکنه

 118. سید رسول گفت:

  سلام و عرض ادب ببخشید من 19 سالم هست می خواستم بدونم منظور از کارفرما که به دوستان میگفتید چی هست و چطور میتوان کار فرما داشت ؟
  یکیشم اینکه کار پیدا شدن در مقایسه با ایران در چه حدی هست ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   منظورم شخصیه که شما رو در این کشور اشتخدام میکنه و برای شما قرارداد مینویسه. با ایران خیلی تفاوتی نداره

 119. Mobina گفت:

  سلام ببخشید من 18 سالم هست.در مورد دانشگاه های ترکیه خیلی تحقیق کردیم و اینکه اگر در ازمون یوس یا اس ای تی نمره بالایی داشته باشین ب علاوه معدل بالا در دبیرستان شرایط برای بورسیه شون هست.حالا میگم در صورت بورسیه شدن هزینه زندگی در اونجا سالانه حدودا چقدر خواهد شد؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بستگی به این داره که خوابگاه بگیرید یا خونه اما در گل هزینه زندگی در کشور ترکیه برای یک دانشجو بسیار پایینه و حدودا 1000 تا 4000 لیر در ماه خواهد بود و سقف نداره

 120. .... گفت:

  سلام من یه خانوم 50ساله ام پرستار بودم و بازنشست شدم بودجمم 600ملیون هست میشه بگید ک اگ با ذخترم ب ترکیه مهاجرت کنیم حقوق بازنشستگی هم قط خواهد شد؟
  اونجا اصلا سود بانکی و این چیزا نداره ن؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   حقوق بازنشستگی شما به حساب ایرانتون واریز خواهد شد

 121. علی گفت:

  با سلام.
  از اطلاعات مفید سایت شما ممنونم. من سال هاست که ساکن کانادا هستم و به زودی بازنشسته خواهم شد. از سرما و محیط سرد و کسالت آور این جا خسته شده ام و می خواهم بقیت عمر را در جایی گرم و شلوغ و نزدیک به وطن عزیز بگذرانم. جاهایی مثل گرجستان و ترکیه و آذربایجان و حتی ارمنستان را در نظر دارم. قبلاً به ترکیه و استانبول سفر کرده ام و از آن جا خاطرات خوبی دارم. دو سوال عمده برایم مطرح است. اول این که برخورد مردم محلی با مهاجر ( نه توریست) ایرانی غیرترک زبان چطور است؟ دوم این که هزینۀ ماهانه زندگی متوسط و معمولی برای یک زوج بازنشسته در استانبول چقدر خواهد بود؟
  با سپاس از وقتی که برای پاسخ به پرسش ها می گذارید .

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در کشور ترکیه برخوردها خوبه اما به اندازه کانادا که همه مهاجر هستند برخوردها با مهاجر خیلی یکدست نیست و هزینه های زندگی در این کشور بسیار مناسب و کمه اما برخی از مناطق گرون قیمت هستند.

 122. سجاد گفت:

  سلام
  ایا امکان راه اندازی آموزشگاه و مهد در ترکیه برای ایرانی ها وجود داره

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای این کار باید ثبت شرکت کنید و کار راه بندازید

 123. Rdln گفت:

  سلام من یه خانم 40ساله هستم 2تا فرزند دارم که یکیش16سالشه و اون‌یکی 8ماهشه و کل پولی که دارم 200میلیونه و میخوام به ترکیه مهاجرت کنم آیا میشه با این پول اونجا زندگی کردو میشه اونجا شغلی برا پسرم پیداشه

  1. داوری گفت:

   سلام
   بایستی برای اینکه متحمل هزینه کمتری بشید یک سفر توریستی به این کشور داشته باشید و ببنیید که فرزندتون میتونه در این زمینه در ترکیه کار کنه یا خیر

 124. ابوالفضل گفت:

  سلام
  ببخشید بنده پرستار هستم
  در آینده قصد مهاجرت به ترکیه رو دارم آیا برای رشته پرستاری اونجا میتونم کار پیدا کنم و اینکه آیا حتما باید ترکی استامبولی بلد باشم یا انگلیسی هم میشه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در ترکیه به عنوان یه پرستار حتما باید مدرک زبان ترکی استانبولی رو داشته باشید

 125. آیدا گفت:

  سلام وقت بخیر من آرایشگر هستم و همسرم در دفتر املاک مشغول به کار می‌باشند قصد مهاجرت به استانبول داریم آیا این امکان وجود داره که اونجا هم بتونیم در رابطه با شغل خودمون کاری پیدا کنیم و ادامه بدهیم؟!

  1. داوری گفت:

   سلام
   در رابطه با شغل شما و همسرتون برای کار بایستی یک کافرما داشته باشید تا بتونید در ترکیه مشغول به کار بشید

 126. آرمین گفت:

  باسلام
  برای گرفتن اقامت دائم ترکیه و خریدیم خانه معمولی در ترکیه چند میلیون هزینه می خواهد
  و اینکه اگر پیشنهاد کاری داشته باشیم شرایط چگونه است و چقدر هزینه میخواهد

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای خرید خونه هزینه 250 هزار دلاری پرداخت کیند که اقامت دائم و پاسپورت دریافت کنید

 127. علی دهقانی گفت:

  سلام
  من یه کار ساده برام اوکی شده استانبول با ماهیانه حقوق 1500 تا 2000 لیر +جا خواب و یه وعده غذا آیا به نظرتون با توجه به شرایط اونجا خوبه برم یا ن ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر که خودتون با این درآمد اوکی هستید به نظر معقول میاد

 128. مانا احمدی گفت:

  با سلام
  من و همسرم قصد مهاجرت به ترکیه و راه اندازی یک کافه رستوران را داریم . به نظر شما در ایتدای کار مبلغ 500 میلیون کفایت میکنید که با خود ببریم چون نمیخواهیم کل سرمایه را با خودمان ببریم. و میخواهیم آنجا یک زندگی معمولی را شروع کنیم.

  1. داوری گفت:

   سلام
   بهتره که شما به این کشور یه سفر داشته باشید و ببییند در چه مناطقی و در چه شهری میخواین این کار رو انجام بدید تا زمانیکه اونجا نباشبد این امکان وجود نداره که متوجه شید چون ترکیه شهراهی مختلفی داره که هزینه هاش بسیار متفاوته

 129. اسماعیل گفت:

  با سلام و عرض ادب
  بنده 21 سالمه متهل یک بچه ی یک ساله دارم.
  دیپلم نرم افزار و تخصصم برنامه نویسی هست.
  میخواستم به همراه خانواده به ترکیه مهاجرت کنم و سرمایه ای که دارم 70 میلیون هست نهایتا.
  میخواستم بدونم اگر پیشنهاد کاری داشته باشم درآمدش تا چه میزان باشه میتونم زندگی خوبی داشته باشم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بزرگوار اگر پیشنهاد کاری داشته باشید خوبه و میتونید به ترکیه مهاجرت کنید در غیر اینصورت بودجه ای که میفرمائید کافی نیست متاسفانه

 130. Amir گفت:

  سلام
  ببخشید برای تحصیل زیر 18سال در ترکیه میخواهم اقدام کنم و ما در ایران خانواده ای معمولی هستیم و میخواستم بگم که برای یک سال زندگی در ترکیه به مشکل بر نخورم؟؟؟
  درآمدم مون هم خوبه

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید میتونید در ترکیه تحصیل کنید حتی دو مدرسه فارسی زبان هم در این کشور وجود داره

 131. محد گفت:

  سلام من تعمیرات موبایل کارمیکنم خواستم ببینم ترکیه چطور برای این شغل

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در ترکیه نیاز به دعوتنامه کاری خواهید داشت

 132. بابک گفت:

  سلام
  من کابینت ساز هستم اگه بتونم تو شرکت های صنعتی کار پیدا کنم میتونم یه زندگی متوسط داشته باشم؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر به کشور به کار برسید میتونید از پس هزینه های زندگیتون بربیاید

 133. آرمین گفت:

  سلام.من همه دیدگاها رو خوندم وبیشتر سوالاتی که در داشتم برطرف شد ممنون از ادمین.مدتی میشه که میخام به ترکیه مهاجرت کنم وکار کنم ومیخام با کسی برم که آدم قابل و بااعتمادی باشه که باهم کار کنیم وخونه بگیریم یا تو پانسیونی که اختیار میکنیم باهم زندگی کنیم

  1. داوری گفت:

   سلام
   خواهش میکنم مشکلی نیست فقط از چه طریقی قصد مهاجرت به ترکیه رو دارید ؟

 134. هادی گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده 16 سالمه و کلاس دهم در ایران هستم
  و تقریبا به پول ترکیه ماهی 9 هزار لیر در امد دارم
  برای زندگی این مقدار خوبه ؟
  از چه راهی میتونم اقامت بگیرم ؟
  الان بنده زیر 18 سال هستم و خدمت هم نرفتم
  ایا وقتی به 18 سال برسم بنده رو دیپورت میکنن ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   باید برای تحصیل در کالج ها و مدارس اقدام کنید دوست من

 135. کورش گفت:

  سلام اگر پاسخ بدید لطف بزرگی کردید
  من تو آنکارا پیشنهاد کار دارم
  ماهی ۲۵۰۰ لیر حقوق
  نیاز به پرداخت اجاره خانه ندارم، به عبارتی ماهانه ۱۲۵۰ لیر بابت اجاره خانه هم پرداخت میکنند بدون هزینه انرژی منزل
  شرایط زندگی و سطح زندگی پیش روم به چه صورت است،،میتونم زندگی معمولی بدون گشنگی و گرفتاری داشته باشم؟

 136. Samii گفت:

  سلام من پایان خدمت ندارم میتونم در ترکیه پناهندگی بگیرم و مشغول به کار بشم بنظرتون؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   موسسه سفیران هیچگونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیکنه

 137. علی گفت:

  سلام عرض خسته نباشید من 32 سالمه ومتاهل هستم یه دختر 2 ساله هم دارم با توجه به شرایط اقتصادی میخام برم ترکیه حدودا 2 میلیارد هم پول نقد دارم آیا میتونم یه زندگی معمولی اونجا فراهم کنم کار پیدا میشه

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله یک زندگی معمولی میشه در این کشور داشت که مشکل خاصی نداشته باشید و کار هم بستگی به شغل شما داره ولی معمولا میشه کار پیدا کرد

 138. فرهاد گفت:

  سلام
  الحمدلله تمکن مالی ِ تحصیلات آشنایی با زبان خارجه و سابقه مدیریتی دارم ( خانم هم همچنین ) و شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کشورهای مختلف نیز فراهم است. ولی از روز اولی که استانبول را دیدم دلم را برده به طوری که ملکی هم خریدم حسابی باز کردیم ترکی کمابیش یاد گرفتیم اقامت هم گرفتم ولی ایران ماندیم و فقط چند باری سفر هفتگی به آنجا کردیم. حالا که بخاطر آسایش فکری و بیشتر بخاطر فرزندانم ( پسرهای ۱۲ و ۹ ساله ) قصد مهاجرت داریم کمی دو دل شدم که آیا تصمیم درستی است که در بقصد تابعیت ترکیه قدم بردارم یا ابتدا چند سالی استانبول باشیم و بعد مقصدی دیگر را امتحان کنیم و یا از همین اول برویم توی کار کشور هایی مثل کانادا استرالیا یا کشورهای حوزه شینگن. ترکیه را بخاطر اشتراکات دینی و فرهنگی مردم خون گرم نزدیکی به ایران احترام نسبی به ایرانیان هزینه های معقول زندگی جوان بودن جمعیت اقلیم زیبا و توریستی شرایط کاری مهیا برای ادامه و گسترش بیزینس شخصی و اهمیت اخلاقیات و کم خطری برای تربیت فرزندان ( دوری از آزادی های زیاد غربی ) و فراهم بودن شرایط رشد علمی ورزشی و موسیقی فزرندانم می پسندم ولی از طرفی مشکلات خاص خود را هم دارد مثل زلزله خیزی درگیری ها سیاسی و منطقه ای نظام وظیفه اجباری تورم زیاد و بی ارزش شدن لیر و … سوال روشنم از شما بعنوان متخصص خیلی از کشورها آیا امثال من که به جاهای دیگر هم می توانند مهاجرت کنند ترکیه انتخاب اشتباهی است ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   پاسخ سوال شما بسیار مفصله لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 139. نوید گفت:

  سلام با تشکر از وب سایت خوب شما من دانشجو ممتاز رشته حقوق هستم بنظر شما با مدرک ارشد در ترکیه یا المان میتونم کار حقوقی انجام بدم(برای شرکت ها…) و اینکه حداقل مدرک زبان برای المان و ترکیه چی هست ممنون از راهنمایی شما

  1. داوری گفت:

   سلام
   شما بایستی در زمینه حقوق در کشورهای مقصدتون در زمینه های حقوق بین الملل مدرک بگیرید تا بتونید کار کیند

 140. عرفان گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید
  من پسر هستم با ۲۵ سال سن و سابقه ۵ سال کار در زمینه طراحی طلا وجواهرات میخواستم بپرسم اگر من در ترکیه استخدام بشم حقوق ماهیانه چقدر به من تعلق میگیرد؟

  با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   در این زمینه لطفا مقاله حقوق ماهیانه کار در ترکیه رو مطالعه نمایید سوالی بود در خدمتتون هستم

 141. mehdi گفت:

  سلام من۱۹سالمه و میخوام تو ترکیه مستقل شم میخوام بدونم با کار کردن در کافه و رستوران های اونجا ماهی چند هزار لیر میتونم درامد داشته باشم و کار به راحتی پیدا میشه یا نه؟ممنون میشم جواب بدین

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله حقوق کارگر ساده در ترکیه رو مطالعه کنید اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستم

 142. سینا گفت:

  سلام اگر بخای بیای ترکیه بری توی کافی شاپی یا مغازی کار کنی حقوقش چقد و اجاره خونش چقد
  لطفن بگین

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا در این زمینه مقاله حقوق کارگر ساده در ترکیه رو مطالعه نمایید سوالی بود در خدمتتون هستم

 143. حامد گفت:

  سلام من ارایشگرم متخصص کوتاهی خانمها و اقایان میخواستم ببینم برای من در ترکیه کار پیدا میشه؟
  متوسط حقوق یک ارایشگر در ماه چقد میتونه باشه؟
  از چه راهی میشه شغل پیدا کرد در ترکیه؟
  با انگلیسی میشه زندگی کرد یا حتما ترکی استانبولی لازمه؟
  با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر در ترکیه بتونید استخدام بشید کارت کیملیک اقامت یکساله رو بدست میارید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 144. سارا گفت:

  سلام‌من۳۴سالمه به همراخ پس۱۳
  ساله میخوام‌بخاطرشرایط اقتصادی ومسکلات خانواده پسرم بیام‌ترکیه برای کارمیتونم راحت پیداکنم وهزینه هاگ

  1. داوری گفت:

   سلام
   متاسفانه متوجه منظورتون نمیشم لطفا واضح تر بفرمائید تا بتونم واضح تر راهنماییتون کنم

 145. مصطفی گفت:

  سلام
  من متاهلم و یه بچه دارم شغلمم نقشه بردار تجربی هستم و بیش از 17 ساله دارم کار میکنم اینجا الان سوالم اینه که اگه بخوام برم استانبول کار کنم و اونجا اقامت بگیرم آیا برام کار پیدا میشه آیا با 25000 دلار سرمایه میتونم اونجا خونه بخرم آیا زبون ترکی بلد نیستم ادیت نمیشم

  1. داوری گفت:

   سلاام
   برای ببحث کار خودتون باید تحقیق بکنید دوست من. ضمن اینکه زبان ترکی رو کم کم در محیط یاد میگیرید

   1. مصطفی گفت:

    ممنونم بابت پاسخگویی . من با 25000 دلار میتونم یه خونه ای که بتونم باهاش اقامت بگیرم به طور اقساط بخرم

    1. داوری گفت:

     خواهش میکنم
     بایستی زحمت بکشید خودتون در ترکیه به دنبال خانه ای منناسب با بودجه تون باشید

 146. حمیدرضا گفت:

  من یه پسر 21 سالم تازه خدمتمو تموم کردم میخوام برم ترکیه کار کنم زندگی کنم میشه یکم راهنمایی کنید؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   ورود به ترکیه نیاز به اخذ ویزا نداره شما باید مستقیم با کارفرما صحبت کنید که به شما در این کشور کار بده و مشغول به کار بشید

 147. عسل گفت:

  سلام. یه سوال دارم الان با ماهی ۲۰۰۰ لیر میشه دو ترکیه زندگی دانشجویی داشت؟ میخوام برا ادامه تحصیل برم. این مبلغ رو فقط برای زندگی و خوابگاه میگم کافیه هر ماه یا کمه؟ چقد کفاف میکنه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   تقریبا میشه گفت کفایت میکنه الیته بسته به خیلی عوامل داره اما اگر یه زندگی دانشجویی میخواین کافیه

 148. Roya گفت:

  میشه بپرسم حقوق پرستار اتاق عمل مدرک کاردانی و کارشناسی چقدره ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   میانگین درآمد ها رو در مقاله درآمد کار سیاه freelancer در ترکیه مشاهده نمایید

 149. A گفت:

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم برای دانشجو ها او ترکیه چه کارهایی وجود داره ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   هرکاری که شما در اون تخصص داشته باشید یا کار دانشجویی و یا کار در رستوران ها و کافه های این کشور

 150. آیتن گفت:

  سلام
  من۱۸سالمه با نمره ۱۹‌.۰۷ دیپلم تجربی اگه بخوام توی یه دانشگاه ملی ترکیه ثبت نام کنم باید چه شرایطی داشته باشم و هزینه ی که برای من داره چقدرع؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   باید در آزمون YOS شرکت کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 151. Erfan گفت:

  باسلام میخواستم بدونم اکه دوره پزشک عمومیا در ترکیه تموم کنیم بعد برای تخصص میتوانیم به ایران بازگردیم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بستگی داره که در چه دانشگاهی خونده باشید؟ در دانشگاه های مورد تایید یا غیر از اونها

 152. طناز گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و برای تحصیل در دانشگاه در رشته طراحی لباس میخوام اقدام کنم لطفا هزینه بگید هزینه دانشگاش چقدر میشه و هزینه ۱خونه ۴۰ متری اونجا چقدره ؟
  ممنون میشم اگر جواب بدید

  1. داوری گفت:

   سلام
   بستگی به دانشگاه های دولتی و خصوصی داره برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 153. پویا گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه اگه برم برای تحصیل در ترکیه داروسازی چقدر هزینه لازمه شامل خورد و خوراک و رفت و برگشت اجاره خانه هزینه دانشگاه و‌.. تا حدودی اگه میتونین به من بگید رشته تجربی خوندم معدلم ۱۴.۵ هستش مرسی بابت کمکتون

  1. داوری گفت:

   سلام
   بسته به دانشگاه هزینه ها متفاوته لطفا مقاله هزینه تحصیل در ترکیه رو مطلالعه کنید و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 154. احسان گفت:

  سلام
  همونطور که حساب کردم
  5میلیون لیر برای مهاجرت به ترکیه دارم
  درمورد زبان ترکیه هم در عرض یکماه زندگی در ترکیه میتوانیم صحبت کنیم
  چون خب من اهل آذربایجان شرقی هستم و تقریبا زبانمان یکی است
  آیا برای مهاجرت کافی است؟
  از نظر مالی هم کم نمیاوریم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   از چه طریقی میخواین به ترکیه مهاجرت کنید؟

 155. صنم گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و اگر بخوام بدون تحصیل برای کار به ترکیه برم چجور کارایی هستن که بدون مدرک میشه انجام داد

  1. داوری گفت:

   سلام
   در این خصوص لطفا مقاله پیدا کردن کار در ترکیه رو مطالعه نمایید

 156. زهرا گفت:

  سلام من۱۶ سالمه و اگر بخوام بدون تحصیل ب ترکیه برم امکان اقامت در اونجا هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   از روش های دیگه میشه اقدام کرد اما در حال حاضر غیر از تحصیل به خاطر شرایط سنیتون نمیتونید مستقل اقدام کنید
   بهتره که با خانواده اقدام به مهاجرت کنید

 157. رضا گفت:

  سلام
  من میخوام برای زندگی به ترکیه برم
  پایان خدمت ندارم ولی چون دانشجوام اجازه خروج دارم.
  اونجا برای اقامت مشکلی پیش نمیاد؟!

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای اقامت در ترکیه مشکلی ندارید. از چه روشی میخواید به این کشور مهاجرت کنید؟

 158. رامین گفت:

  سلام من دارای مدرک دیپلم ریاضی هستم و میخوام ایران دانشگاه رو تموم کرده و ترکیه مشغول به کار بشم، چه رشته ای رو در دانشگاه بخوانم پر درامد هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در این خصوص مقاله بهترین شهرهای ترکیه برای کاررو بخونید و بعد برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 159. کیهان ریگی گفت:

  سلام من 16 سالمه میخوام بدون تحصیلی کردن در ترکیه کار کنم و زندگی کنم آیا این امکان هست

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله در صورتی که در ترکیه به کار برسید میتونید اقامت این کشور رو بگیرید

   1. Mina گفت:

    سلام مگه امکان کار برای افراد زیر 18 سال هم وجود داره؟

    1. داوری گفت:

     سلام
     برای کار در ترکیه نیاز به قرارداد کاری دارید برای کاری که قرارداد نداشته باشید سخت گیری در ترکیه وجود نداره

 160. Hirad گفت:

  سلام
  من دانشجو ترم‌اخر اقتصادم و اینکه همسرم مدرک ارایشگری داره خواستم ببینم میتونیم تو ترکیه زندگی کنیم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر اونجا به کار برسن این امکان وجود داره

 161. حسین گفت:

  سلام من ارایشگر ام میخواستم بدونم نرخ اصلاح مردانه در ترکیه چنده و ارایشگری ماهیانه چقدر درامد داره ممنون♥️

  1. داوری گفت:

   سلام دوست عزیز
   سوالی که میفرمائید خیلی تخصصیه و به مهاجرت ارتباطی نداره. در سایت های ترکیه سرچ کنید تا این نرخ دستتون بیاد

 162. arash گفت:

  سلام وقت بخیر
  من تتو آرتیست حرفه ای هستم
  میخواستم ببینم میانگین در آمد من توی استانبول چقدره ؟
  و با توجه به شغل من اصلا ترکیه جای مناسبیه یا اروپا ؟
  ممنون ?

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   بطور کل میتونید درآمد کار سیاه freelancer در ترکیه رو در این مقاله بدست بیارید

 163. یسنا گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه و میخواهم ترکیه زندگی کنم باید چکار کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   باید برای تحصیل در ترکیه اقدام کنید

   1. یسنا گفت:

    ایا استانبول مکان خوبی برای درس خواندن است؟

    1. داوری گفت:

     اگر اهل درس باشید استانبول هم با توجه به دانشگاه های خوبی که داره برای تحصیل شهر مناسبی محسوب میشه

 164. محمود گفت:

  سلام سپاس از توضیحات مفیدتون. من ۳۶ سال سن دارم و کارشناس ارشد کامپیوتر دارم ،در حال حاضر برنامه نویس سخت افزار هستم، آیا تخصص من مناسب پیدا کردن شغل در ترکیه هست؟ (از لحاظ زبان ترکی مشکل خاصی ندارم)، با تشکر از شما

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در صورتی که در این زمینه کارفرما داشته باشید میتونید اقدام کنید

 165. محمود گفت:

  سلام . من ۴۲ سال دارم و آهنگساز و تنظیم کننده و خواننده و مدرس موسیقی هستم و تعداد زیادی کار از من پخش شده (چه مجوز دار و چه اینترنتی) . میخوام بدونم شرایط کار در ترکیه رو دارم ؟ همسر من هم آموزشگاه مراقبت زیبایی از سازمان فنی و حرفه ای داره و کلی مدرک فنی و حرفه ای در رشته مراقبت زیبایی، آیا برای ایشون هم در ترکیه در رشته خودشون کار هست ؟ و اگر هست چه میزان در ماه درآمد خواهیم داشت ؟ سپاس

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   میخواین در ترکیه به کار خوانندگی مشغول شید دوست عزیز یا کار دیگه ای رو میفرمائید؟

 166. Amin گفت:

  سلام من کارشناس اتاق عمل هستم، تو یک بیمارستان دولتی استخدام هستم، میخواستم ببینم برای این کار تو ترکیه شرایط چطور هستش و درآمدش حدودا چقدره؟ ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   در این خصوص مقاله بازار کار رشته پرستاری در ترکیه رو مطالعه فرمائید

 167. رضا گفت:

  سلام من میتونم برای گرفتن دیپلم و رفتن به دانشگاه اقدام مهاجرت به کشور ترکیه اقدام کنم؟
  زبان ترکی هم بلدم.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   رزومه تون رو بفرستید تا بتونم دقیق راهنماییتون کنم

 168. Mrjn گفت:

  سلام فارغ تحصیل رشته فیزیو تراپی چ اقداماتی لازمه برای زندگی و کار در ترکیه آیا مدرک و اجازه کلینیک داده میشه ؟ چ شرایطی لازمه ؟ایاکلا با این مدرک اشتغال در ایران بهتره یا ترکیه؟ یا کدام کشور بنظرتون؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   فارغ التحصیل رشته فیزیوتراپی میتونه در ترکیه به کار مشغول شه شما باید در ترکیه جاب آفر داشته باشه یا دعوتنامه داشته باشید

 169. Raha گفت:

  سلام. شغل در رابطه با معدن سنگ آهن و صنعت فولاد سازی در ترکیه هست؟ همسر من سابقه کاری و مدرک لیسانس مرتبط داره خواستم بدونم تو این زمینه ترکیه اصلا فعالیت داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای کار در ترکیه همسر شما بایستی کارفرما داشته باشند
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 170. مصطفي زاده گفت:

  سلام من ٢٥سالم هستش مدرك ديپلم دارم ميخواستم بدونم ايا اين امكان وجود داره ك من براي ادامه تحصيل در رشته طراحي و دوخت اقدام كنم
  و اگر ممكن هستش اين روند چ مدت طول ميكشه من ميخوام حداكثر تا اواسط ١٤٠٠از ايران خارج بشم
  ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله امکانپذیره اگر همین الان هم اقدام کنید ما براتون پذیرش میگیریم ابتدا مقاله تحصیل در ترکیه رو مطالعه کنید و بعد برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 171. نوید گفت:

  سلام، من دیپلم دارم و ۱۹ سالمه، نوازنده و خواننده هستم، خدمت نرفتم البته! میخواستم ببینم اونجا میشه تو رستوران ها یا کافه یا بار و … نوازندگی و خوانندگی کنم؟ کسب این شغل واسه کسی تو شرایط من راحته؟ سخته؟ درآمدش چقدره؟
  اگه خوب بود بدم خدمت و پیگیر شم؛ یا مثلا یه راهی که خودم اینا رو بفهمم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   تنها راه ممکن برای سوال شما اینه که یه سفر به اونجا داشته باشید تا ببینید براتون مناسبه یا خیر
   البته من به شخصه توصیه نمیکنم چون فکر میکنم ارزشش رو نداره. باید بیشتر راجع بهش تحقیق کنید

 172. Samin گفت:

  سلام من میخوام برای تحصیل تو رشته دندان پزشکی به استانبول برم.ایا با اینکه مدرک دیپلم دارم میتونم اونجا شغلی هم به صورت پاره وقت پیدا کنم؟ یعنی اینکه کاره راحتیه یا نه پیدا کردنش سخته…. زبان ترکی بلدم.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله این امکان وجود داره و میتونید به کار برسید

 173. اسماعیل روستا گفت:

  سلام ، من لیسانس شیمی دارم و در سایت مخازن بعنوان‌شیفت لیدر در امور صادرات و واردت مواد نفتی در شرکتی مشغول بکار هستم ، وریک ترمینال مواد نفتی بصورت مخزن هست، خ استم بگم اونجا برای من کاری پیدا میشه و با چه حقوقی؟
  زبان انگلیسم‌ متوسط هستم‌اما‌زبان عربی بهش تسلط کامل دارم،بعد چقدر باید هزینه کنم تا بتونم‌ملک یا اجاره و قامت بگیرم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای کار در ترکیه نیاز به زبان ترکی دارید و اینکه یک قرارداد کاری از این کشور بدست بیارید تا بتونید اقامت این کشور رو بدست بیارید

 174. مریم جلالی گفت:

  برای گرفتن ویزای کاری به ترکیه برای طراحی لباس چقدر باید هزینه کنم؟و باید برای زبان چه مدرکی داشته باشیم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شما مدرک تحصیلی طراحی لباس دارید؟ اگر دارید باید به ترکیه سفر کنید و با صحبت با کارفرما قرارداد کاری دریافت کنید
   در غیر اینصورت باید برای تحصیل در این کشور اقدام کنید

 175. ali گفت:

  سلام من میخواهم به ترکیه بروم و تا 2 ماه در انجا بمانم
  من باید با خودم چن لیر ببرم
  حداقل و حداکثر للیر ترکیه رو لطفا بگید

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   هزینه های زندگی در ترکیه بالا نیست اما برای اینکه از هزینه ها کامل مطلع شید مقاله هزینه زندگی در ترکیه رو مطالعه فرمائید

 176. سعید گفت:

  سلام وقتتون خوش
  ببخشید قوانین رهن خونه تو ترکیه مثله ایرانه یعنی
  بعداز تمام شدن قرارداد پولی که بابت رهن داده شده
  پس داده میشه

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در این خصوص لطفا مقاله مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه رو مطالعه نمایید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 177. کاظمی گفت:

  سلام
  عنوان سایتی که ازش برای رفرنس هزینه های زندگی استفاده می‌کنید رو امکان داره بگید؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   یک منبع نیست و منابع متعددی هست برای این کار اما متاسفانه امکان معرفی اون رو ندارم اگر در اینترنت سرچ کنید ممکنه بتونید او ن رو پیدا کنید
   یا اگر در خصوص هزینه ها سوالی دارید بفرمائید تا راهنماییتون کنم

 178. سامان گفت:

  یه سوال !! دقیقا کجای ترکیه کباب و نان داغ ۲ لیری می شه پیدا کرد ؟ احتمالا انتظار پشت دخلی چیزی هم داره یا خیر ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   از اینکه تجربیات خودتون رو در اختیار ما میگذارید از شما متشکریم
   اینی که شما میفرمائید Loaf of Fresh White Bread هست که در سایت بین المللی رفرنس هزینه ها آورده شده و به فارسی به معنای نان سفید تازه است که مبلغ 2.33 لیر بابتش طبیعیه البته دوباره چک کردم که ظاهرا شده 2.36 لیر
   در هر صورت از دقت نظرتون متشکرم و اگر سوالی داشتید بفرمائید در خدمتتون هستیم

 179. Zahra گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای تحصیل در رشته ارشد روانشناسی وکارشناسی پزشکی در ترکیه هزینه به چه صورته؟
  من مربی کودک هستم و مدرک ببن المللی هم دارم و همچنین در زمینه تولید محتوا(ساخت کلیپ_موشن گرافیک_پاورپوینت و …)توانایی دارم چه جاهایی میتونم کار کنم و اینکه شرایط کار هست؟ میشه راهنمایی کنید؟ سپاس از سایت خوبتون

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   پاسخ سوالات شما خیلی مفصله اما به طور کلی میتونید در ترکیه روانشناسی بخونید
   ابتدا پیشنهاد میکنم مقاله تحصیل در ترکیه و کار در ترکیه رو مطالعه بفرمائید سپس برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 180. فریبا گفت:

  سلام وقت بخیر
  ممنون میشم اگر بفرمایید آیا موسسه هوانوردی آتلانتیک در استانبول جهت دوره های خلبانی و مهمانداری مرکز معتبری هست یا خیر ؟

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   میزان اعتبار یک موسسه رو ما نمیتونیم بسنجیم سرکار خانم اما در این خصوص میتونم ارجاعتون بدم به تحصیل خلبانی در ترکیه یا برای اطلاعات دقیق تر به سایت خود موسسه مراجعه کنید

 181. heo گفت:

  سلام من امسال ازمون یوس شرکت میکنم برای رشته پزشکی و دوره ی لیسانس و دارم زبان ترکی یادمیگیرم
  آیا حتما نیاز به مدرک زبان ترکی دارم؟ نمیشه بدون مدرک رفت و اونجا هم کلاس اضافه شرکت نکرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   خیر بایستی مدرک رو داشته باشید. اما شما میتونید پذیرش مستقیم هم از ترکیه دریافت کنید تا دیگه نیازی نباشه در آزمون یوس شرکت کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 182. بیگی گفت:

  اطلاعات شما از بن اشتباهه چرا مردم رو اغفال میکنید؟هزینه مواد غذایی در ترکیه پایینتر از ایرانه؟مسکن پایینتره؟بس کنید این دروغهارو

  1. داوری گفت:

   سلام دوست عزیز
   اول از همه تشکر میکنم که به ما پیغام دادید
   ودوم اینکه ما قصد اغفال کردن مردم رو نداریم و این اطلاعات از رفرنس ها و منابع معتبر بین المللی گرفته شده
   ممنون از توجهی که به مقالات ما دارید
   اگر سوالی داشتید بفرمائید در خدمتتون هستم

 183. میس.ام گفت:

  سلام بنده طراح لباسم و مدرک اکادمیک و فنی حرفه ای دارم امکانش هست با این شرایط داخل ترکیه کار پیدا کنم و حداقل و حداکثر درامد یه طراح چقدر هستش؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای اطلاع از میزان حقوق در ترکیه مقاله حقوق ماهیانه کار در ترکیه رو مطالعه بفرمائید

 184. مهرزاد گفت:

  با درود
  میانه ای که تحت عنوان پاسخ ارائه دادید تا حدی موثر بود
  امید که بتونیم برای رسیدن به اهدافمون از راهنمایی ها و نظرات و تجربیات سودمند تر شما و تیمتون استفاده کنیم‌

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   امیدوارم که بتونم راهنماییتون کنم
   اگر سوالی داشتید بپرسید در خدمتتون هستم

 185. زهرا اعظمی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  در صورت خرید ملک در شهر استانبول به مبلغ حدود ۸۰۰ میلیون تومان میشه ویزای کار گرفت ؟ و اینکه ما اینجا مدرس موسیقی در اموزشگاه هستیم و سابقه کار هم داریم و در چندین کنسرت رسمی شرکت کردیم،میخواستم بدونم اونجا کار هنر و موسیقی چطوره درامدش ؟ آیا امکان تدریس در آموزشگاه های موسیقی هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   برای کار بایستی شما قرارداد کاری داشته باشید پیشنهاد میکنم ابتدا مقاله کار در ترکیه رو مطالعه کنید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 186. مجتبی گفت:

  سلام ودرود برشما وقتتون بخیر . حقوق متوسط ماهیانه یک مهندس عمران در استانبول حدودا چقدره ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای اینکه از میانگین حقوق در ترکیه مطلع شید پیشنهاد میکنم که مقاله حقوق ماهیانه کار در ترکیه رو مطالعه نمایید

 187. مسیح گفت:

  سلام
  بنده 35 سال دارم و متاهل. مهندس پرواز یکی از شرکت های ایران هستم و 12 سال سابقه کار دارم. مدرک خلبانی هم دارم اما هنوز تو ایرلاین پرواز نکردم
  علاوه بر این مدرک کارشناسی موسیقی دارم و سابقه 15 ساله ی موسیقی و صدابرداری و مدرک بین المللی صدابرداری از استرالیا و سازمان فنی و حرفه ای ایران
  میخوام برای مهاجرت اقدام کنم با همسرم
  همسرم دانشجو خلبانی هستن و مدرک داروخانه هم دارن

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   هدفتون چیه دوست عزیز؟ میخواین برای کار در ترکیه قطعا نیاز به یک قرارداد کاری یا جاب آفر دارید
   مقاله کار در ترکیه رو مطالعه فرمائید

 188. حمید گفت:

  با سلام
  رزومه خوبی دارم، ۳۵ سالمه. میخاستم واسه دکتری ژنتیک پزشکی اقدام کنم. محدودیت سنی در ترکیه برای دوره دکتری وجود دارد؟ آیا فاند میتونم بگیرم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای مقطع دکتری محدودیت سنی وجود نداره روزمه علمی شماست که حائز اهمیته
   بستگی به روزمه علمیتون داره لطفا برای من رزومه تون رو بفرستید

 189. حجت گفت:

  درود بر شما.من ارایشگر مردانه هستم.بالای 10سال جواز دارم.مدرک فنی هم دارم.37سالمه.متاهل دارای یک فرزند پسر8ساله.میخواستم بدونم چقدر هزینه داره که مغازه اجاره کنم یا بخرم.و خونه؟راهنماییم کنید.با سپاس

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   خیلی بستگی داره که در چه شهر و محله ای بخواین فعالیت کنید
   بهتره که قبل از تصمیم به اقدام اول یه سفر به ترکیه داشته باشید و شرایط کاری شغلتون رو بررسی کنید

 190. محمد گفت:

  سلام خسته نباشین من میخوام مهاجرت کنم ترکیه میخواستم ببینم میتونم اونجا تا قبل از اینکه اقامت بگیرم مغازه بگیرم(اجاره کنم ) کار کنم یانه

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله در ترکیه امکانپذیره لطفا مقاله کار در ترکیه رو مطالعه بفرمائید

 191. Baher گفت:

  سلام من دانش اموز هستم میخوام برم ترکیه برای زندگی ولی از چه راه میتونم تنها برم هزینه ها چقدر میشه

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   امکانپذیره اما دانش آموز سال چندم هستید؟ چقدر بودجه دارید؟
   پیشنهاد میکنم ابتدا مقاله تحصیل در ترکیه رو مطالعه کنید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 192. سامان رضایی گفت:

  سلام و وقت بخیر.من 22 سالمه و در حال حاضر مشغول به تحصیلم.قصد دارم برای ادامه تحصیل به ترکیه مهاجرت کنم و میخوام از همون اول برای خودم از طریق خرید ملک اخذ اقامت بگیرم.حالا سوال من اینه که اول باید از دانشگاه الانم انصراف بدم بعد برای دانشگاه ترکیه اقدام کنم؟ یا قبل از انصراف باید تو یکی از دانشگاه های ترکیه پذیرش بگیرم؟
  سوال بعدی هم اینکه برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک شما می تونین به من کمک کنید؟
  ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   باید ابتدا پذیرش تحصیلی بگیرید. در حال حاضر از دانشگاهتون انصراف ندید
   ضمن اینکه ما از طریق خرید ملک هم اقدام داریم
   پیشنهاد میکنم ابتدا مقاله تحصیل در ترکیه رو مطالعه کنید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 193. Sonia گفت:

  سلام خسته نباشید من افغانی هستم تو ایران زندگی میکنم میخوام بیام ترکیه من اینجا تا کلاس هشتم خوندم و امسال باید رشته انتخواب کنم ولی رشته ای ک من میخوامو نمیزارن انتخاب کنم اگه اونجا بیام میتونم رشته پزشکی انتخاب کنم و دانشگاه برم اونجا چه سنی باید رشته انتخاب کنم؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   باید دیپلم بگیرید که بتونید در ترکیه پزشکی بخونید

 194. مهدی جهانبخشی گفت:

  سلام یک خانواده ۴ نفره هستیم میخواییم مهاجرت کنیم ب ترکیه چقدر هزینه ویزامون میشه و چقدر پول باهامون ببرییم ک اونجا گیر نیفتیم ؟….بعدشم کار برای ی کارگر ساده گیر میاد؟ اگه راهنماییمون کنید ممنون میشم

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   اول از همه باید بررسی کنید ببینید که از چه طریقی میتونید مهاجرت کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 195. Ehsan گفت:

  سلام وقت بخیر من میخوام برای کار به ترکیه مهاجرت کنم میخواستم ببینم به چه صورت میتوانم کلر پیدا کنم و برای ۲ یا ۳ ماه اول که کار ندارم میخوام از جیب بخورم حدودا چقدر پول باید داشته باشم

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   لطفا ابتدا مقاله شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان و شرایط کار در ترکیه برای ایرانیان رو مطالعه کنید. شمارو کامل راهنمایی میکنن اگر سوالی باقی موند در خدمتتون هستم

 196. عادل حلفی گفت:

  سلام من برای طراحی مد و لباس میخوام اقدام کنم برای دانشگاه دولتی
  باید چیکار کنم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   ما اقدام داریم و امکانپذیره
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 197. Mahdi گفت:

  سلام من میخوام به استانبول مهاجرت کنم جهت‌کار در شرکت ها در قسمت های امور مالی یا همون مدیریت مالی کار کنم چون زبان ترکی استانبولی هم تا حدودی بلدم میتونم کار پیداکنم در استانبول

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   میتونید با یک سفر اکتشافی به ترکیه ببنیید که امکان کار در این کشور رو دارید یا خیر
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 198. arman گفت:

  سلام من میخواستم بدونم برای تحصیل در رشته ی اقتصاد و امور مالی میتونم برم ترکیه و باید کدوم دانشگاه و شهر درس بخونم و هزینش چقدر میشه ممنون.

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در ترکیه میتونیم از هر دانشگاهی براتون پذیرش بگیریم
   تنوع هزینه ها و دانشگاه ها در ترکیه بسیار زیاده و بستگی به این داره که بخواین دانشگاه دولتی بخونید یا خصوصی
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

  2. Zzzzzzzz گفت:

   سلام، من میتونم بعد از گرفتن دیپلم تجربی با معدل بالای 19 بدون کنکور، پزشکی بخونم؟

   1. داوری گفت:

    سلام
    بررای پزشکی خوندن در دانشگاه های خصوصی ترکیه نیازی به آزمون نیست اما دانشگاه های دولتی این کشور نیاز به آزمون داخلی داره
    برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 199. سجادزارعی گفت:

  دندانپزشکم۱۷سال سابقه کارجهت مجوز کار در استانبول غیرامتحان زبان از چه چیزایی امتحان میگیرن امتحان زبان چجوریه رفرنسش

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما این مورد ما اقدام نمیکنیم و موسسه ما فقط کسایی که میخوان از ابتدا دندانپزشکی بخوانند م اقدام میکنیم

  2. yasin گفت:

   سلام. من یه پسر ۲۱ ساله هستم.دندانپزشکی اصفحان قبول شدم .میخواستم بدونم میشه مدرکمو ببرم اونجا مطب بزنم‌.لطفا جواب بدین با تشکر

   1. داوری گفت:

    سلام
    از الان نمیشه برای 6 سال آینده چیزی رو در مهاجرت پیش بینی کرد اما شما خوب بخونید که بعد از فارغ التحصیلی ببینیم کجا میتونید اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.