شرایط پرتغال

هزینه زندگی در پرتغال چقدر است؟

هزینه زندگی در پرتغال چقدر است؟

پس از مطالعه مقالات کشور پرتغال، قدم اول برای مهاجرت در نظر گرفتن شرایطی مانند اینکه هزینه زندگی در پرتغال چقدر است؟ می باشد. مخصوصا از سال 2019 به بعد به دلیل افزایش نرخ ارز. افراد برای مهاجرت به پرتغال ممکن است سوالاتی دیگری مانند مخارج زندگی دانشجویی در پرتغال، قدرت اقتصادی پرتغال، میزان هزینه هایی مانند آب و تلفن، اینترنت، اجاره ملک، جایگاه اجتماعی پرتغال، وضعیت پرتغال در حوزه شنگن و گرانترین شهرهای پرتغال برای زندگی کدام است؟ ذهن آن ها را درگیر کند.

در کشور پرتغال به علت حضور در اتحادیه اروپا و عضویت در شنگن شرایط بسیار عالی را برای مهاجرت دارد از این جهت درخواست برای کشور پرتغال سطح بالای اروپایی زیاد می باشد، همسایگان کشور پرتغال یکی از دلایل ایجاد رشد شرایط اقتصادی پرتغال است. هزینه های زندگی پرتغال برای دانشجویان و مخارج تحصیل در پرتغال برای دانشجویان بسیار مناسب است. هزینه های انرژی و آب و اینترنت در پرتغال قابلیت بررسی و تأمل را دارد و هزینه های اجاره مسکن و خرید ملک در پرتغال مناسب می باشد که در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است به این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

آشنایی با کشور پرتغال

کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا واقع گردیده است و پایتخت پرتغال لیسبون می باشد. کشور پرتغال در حوزه شنگن واقع شده است و به راحتی فرد می تواند با اخذ کارت اقامت کوتاه مدت به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کند، شایان ذکر است کشور پرتغال یکی از اعضاء ناتو می باشد. البته کشور پرتغال در سال های اخیر اتفاقات بهتری را با کشور ایران رقم زده و از لحاظ ارتباطی دارای روابط دیپلماتیک بهتری گشته اند. ولی با اتفاقات اخیر که در 6 فروردین سال 1938 اعلام شد: “همه امور مربوط به روادید، تا اطلاع ثانوی متوقف شده است”

آیتم شرح
پایتخت و بزرگترین شهر لیسبون
زبان رسمی پرتغالی
مذهب مسیحی (کاتولیک)
جمعیت بیش از 10 میلیون نفر
GDP سال 2020 به طور سرانه: 34935$ (دلار)

وی‌ اف‌ اس گلوبال “شریک مجاز بیرونی دفترهای دیپلماتیک” برای پردازش درخواست‌های ویزای پرتغال، در سایت خود اعلام کرده که رسیدگی به “درخواست ویزا فعلا متوقف شده و به محض دریافت اطلاعات جدید از سوی سفارت مبنی بر فعال شدن مجدد پروسه درخواست ویزا، از طریق ارسال ایمیل شما را مطلع خواهیم کرد.” این سایت از متقاضیان خواسته تا اطلاع ثانوی برای درخواست ویزا به کنسولگری پرتغال مراجعه نکنند.

زبان رسمی کشور پرتغال

زبان رسمی و رایج برای این کشور، زبان پرتغالی و میراندی است که در زمره هم خانواده های زبان رومی می باشد شایان ذکر است که 80% از مردم پرتغال به زبان انگلیسی تسلط دارند. کشور پرتغال از نظام جمهوری برخوردار می باشد. واحد پولی کشور پرتغال همانند سایر کشورهای حوزه شنگن، یورو می باشد. کشور پرتغال شامل کشورهای عضو شبه جزیره ایبری می باشد و در دامنه فلات های کشور اسپانیا ارتباط دارد. کشور پرتغال دارای 18 شهر، 7 ناحیه و 2 منطقه می باشد که به صورت خود مختار اداره می گردد، جمعیت این کشور در حدود 10.676.910 نفر تخمین زده شده است.

این در حالی است که مساحت کشور پرتغال در حدود 92.345 کیلومتر مربع است. این کشور با دارا بودن سواحل زیبا توریست بسیاری را به خود جذب نموده است و دارا بودن مناطق مرتفع و فلات های عظیم تقریبا از شرایط محیطی و آب و هوایی عالی بهره مند می باشد. کشور پرتغال از سهم جمعیتی خود 52% آن زنان و 42% آن را مردان و آقایان تشکیل می دهد.

وضعیت اقتصادی کشور پرتغال

اقتصاد کشور پرتغال مبتنی بر صنایع شراب سازی، صنایع چوب پنبه سازی، ماهیگیری، کشاورزی و دامپروری بنا گشته است و معمولا برای یافتن کار در پرتغال در این مشاغل مشکلی وجود ندارد. کشت های اصلی در صنعت کشاورزی پرتغال بر پایه گندم، ذرت، گوجه فرنگی، انگور و سیب زمینی می باشد. در کشور پرتغال که جمعیتی برابر با 1/17 ایران را دارد دارای 50.000 مسلمان می باشند، امید به زندگی در این کشور تا سن 73 سال تخمین زده شده است. برای مهاجرت به کشور پرتغال و بررسی مهاجرت به پرتغال و اخذ ویزای کار پرتغال و اقامت پرتغال بهتر از با وکلای حاذق مشاور شوید و از آنان در این راه پر ریسک مشاوره کسب کنید.

هزینه های تقریبی زندگی در پرتغال چقدر است؟

هزینه های تقریبی زندگی در پرتغال چقدر است؟

هزینه زندگی در پرتغال 26.85% کمتر از سوئد است اجاره در این کشور نیز 13.18% کمتر از سوئد است. هزینه های مواد غذایی در کشور پرتغال به شرح زیر می باشد:

پارامتر میزان هزینه به یورو
قیمت یک وعده غذا، در یک رستوران سطح پایین €8 (یورو)
قیمت یک وعده نهار برای 1 نفر، در رستوران متوسط €15 (یورو)
قیمت یک وعده نهار در رستوران های مک دونالد €10 (یورو)
قیمت یک فنجان کاپوچینو €1 (یورو)
قیمت نوشابه پپسی €1.5 (یورو)
قیمت یک بطری کوچک آب €0.82 (یورو)
قیمت هر لیتر شیر تازه €1.5 (یورو)
قیمت یک عدد نان مرغوب €1 (یورو)
قیمت هر کیلوگرم برنج سفید مرغوب €0.90 (یورو)
قیمت هر شانه تخم مرغ 12 عددی €1.80 (یورو)
قیمت هر کیلوگرم پنیر محلی €7.8 (یورو)
قیمت هر کیلوگرم سینه مرغ €5.38 (یورو)
قیمت هر کیلو گوشت تازه گاو €9 (یورو)
قیمت هر کیلو سیب €1.5 (یورو)
قیمت هر کیلو موز €1.09 (یورو)
قیمت هر کیلو پرتقال €0.98 (یورو)

هزینه حمل و نقل و زندگی در پرتغال چقدر است؟

هزینه زندگی در پرتغال چقدر است؟ این سوالی است که ذهن افراد در خصوص مهاجرت به پرتغال ایجاد می شود، که در این میان هزینه های حمل و نقل در این کشور نیز مورد توجه نیز قرار می گیرد. هزینه حمل و نقل در کشور پرتغال بدین شرح نیز می باشد:

پارامتر میزان هزینه به یورو
قیمت هر عدد بلیط یک طرفه (یورو) €1.50
قیمت مسیر مستقیم تاکسی (یورو) €3.35
قیمت تاکسی برای هر کیلومتر (یورو) €0.50
کرایه یک ساعت دربست تاکسی (یورو) €15
قیمت تهیه هر لیتر بنزین (یورو) €1.42
هزینه های برق، وسیله گرمایشی، آب، شارژ آپارتمان (یورو) €90

اما سوال اساسی در اینباره آن است که از بین آیتم های هزینه زندگی روزانه در کشور پرتغال کدام آیتم بیشترین بخش از بودجه مهاجران خارجی را تشکیل می دهد. بر اساس نمودار آماری زیر می توان متوجه این نکته شد که هزینه خورد و خوراک با 27.5% بیشترین بودجه هر نفر در لیسبون پرتغال را تشکیل می دهد:

نمودار درصد آیتم های زندگی در پرتغال

میزان هزینه زندگی در پرتغال چقدر است؟

هزینه زندگی در پرتغال که یک کشور مدیترانه ای محسوب می شود به مراتب پایین تر از اروپای مرکزی است اما تفاوت چشمگیری ندارد، معمولا هزینه زندگی یک فرد مجرد در این کشور در سال 2020 در حدود 1357€ (یورو) در ماه برآورد می شود. البته این نکته به اینکه در کدام شهر نیز زندگی اتفاق می افتد نیز بستگی دارد. شهرهایی مانند لیسبون و پورتو شهرهای گرانتری نسبت به دیگر شهرها هستند و این هزینه ای که ذکر شد بستگی به نوع خدمات و استفاده از آنها دارد. اما این هزینه ها مواردی مانند خوراک و پوشاک و مسکن و بیمه و درمان و انرژی و اینترنت و…. را شامل می شود.

قبل از هر اقدامی برای مهاجرت از راه های مختلف مانند مهاجرت تحصیلی به پرتغال، مهاجرت کاری به پرتغال و مهاجرت سرمایه گذاری به پزتغال و همچنین سوالات مهمی مانند اینکه: هزینه زندگی در پرتغال چقدر است؟ مطلع شوید، با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

سوالات پرتکرار در خصوص هزینه زندگی در پرتغال

متقاضیان بسیاری در خصوص هزینه زندگی در پرتغال سوالات زیر را مطرح می نمایند:

 • هزینه تحصیل در پرتغال چه مقدار است؟ شهریه تحصیل در دانشگاه های دولتی پرتغال 950€ تا 3000€ (یورو) است.
 • هزینه اجاره ملک در پرتغال چه مقدار است؟ اجاره ماهیانه ملک در پرتغال برای یک نفر در حدود 350€ تا 550€ (یورو) در ماه است.
 • آیا هزینه درمان در پرتغال رایگان است؟ افرادی که سن آن ها کمتر از 18 سال یا بیشتر از 65 سال است می توانند از بیمه رایگان استفاده کنند.
 • میزان مالیات در کشور پرتغال چگونه محاسبه می شود؟ حداقل مالیات بر درامد در کشور پرتغال، 14.5% است و بالاترین آن 50% است.
 • هزینه خرید ملک در کشور پرتغال برای اخذ اقامت این کشور چه میزان است؟ حداقل هزینه مورد نیاز برای خرید ملک در پرتغال 350000€ (یورو) است.

2 دیدگاه برای “هزینه زندگی در پرتغال چقدر است؟

 1. دانیال ترکمانی گفت:

  سلام قصد مهاجرت به پرتغال دارم وخودم وهمسرم ویه دختر ۱۹ ساله دارم متولد ۱۳۵۴ وفوق لیسانس حقوق هستم البته به وسیله خودحمایتی قصد مهاجرت دارم

  1. داوری گفت:

   سلام وقت بخیر
   اقامت از طریق تمکن مالی که به اشتباه در ایران با نام خودحمایتی جا افتاده شرایط زیادی داره که بهتره با مشاورین ما تماس بگیرید
   تا شمارو در این زمینه کامل راهنمایی کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *