شرایط پرتغال

هزینه ی زندگی در پرتغال چقدر است؟

هزینه زندگی در پرتغال چقدر است؟

پس از مطالعه مقالات کشور پرتغال، جهت مهاجرت قدم اول برای مهاجرت در نظر گرفتن شرایطی مانند اینکه هزینه ی زندگی در پرتغال چقدر است؟ می باشد. مخصوصا از سال 2019 به بعد به دلیل افزایش نرخ ارز. افراد برای مهاجرت به پرتغال ممکن است سوالاتی دیگری مانند: مخارج زندگی دانشجویی در پرتغال، قدرت اقتصادی پرتغال، میزان هزینه هایی مانند آب و تلفن، اینترنت، اجاره ملک، جایگاه اجتماعی پرتغال، وضعیت پرتغال در حوزه شنگن و گرانترین شهرهای پرتغال برای زندگی کدام است؟ ذهن آن ها را درگیر کند.

در کشور پرتغال به علت حضور در اتحادیه اروپا و عضویت در شنگن شرایط بسیار عالی را برای مهاجرت دارد از این جهت درخواست برای کشور پرتغال سطح بالای اروپایی زیاد می باشد، همسایگان کشور پرتغال یکی از دلایل ایجاد رشد شرایط اقتصادی پرتغال است. هزینه های زندگی پرتغال برای دانشجویان و مخارج تحصیل در پرتغال برای دانشجویان بسیار مناسب است. هزینه های انرژی و آب و اینترنت در پرتغال قابلیت بررسی و تأمل را دارد و هزینه های اجاره مسکن و خرید ملک در پرتغال مناسب می باشد که در این مقاله که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است به این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

آشنایی با کشور پرتغال

کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا واقع گردیده است و پایتخت پرتغال لیسبون می باشد. کشور پرتغال در حوزه شنگن واقع شده است و به راحتی فرد می تواند با اخذ کارت اقامت کوتاه مدت به تمامی کشورهای حوزه شنگن سفر کند، شایان ذکر است کشور پرتغال یکی از اعضاء ناتو می باشد. البته کشور پرتغال در سال های اخیر اتفاقات بهتری را با کشور ایران رقم زده و از لحاظ ارتباطی دارای روابط دیپلماتیک بهتری گشته اند. ولی با اتفاقات اخیر که در 6 فروردین سال 1938 اعلام شد: “همه امور مربوط به روادید، تا اطلاع ثانوی متوقف شده است”

وی‌اف‌اس گلوبال “شریک مجاز بیرونی دفترهای دیپلماتیک” برای پردازش درخواست‌های ویزای پرتغال، در سایت خود اعلام کرده که رسیدگی به “درخواست ویزا فعلا متوقف شده و به محض دریافت اطلاعات جدید از سوی سفارت مبنی بر فعال شدن مجدد پروسه درخواست ویزا، از طریق ارسال ایمیل شما را مطلع خواهیم کرد.” این سایت از متقاضیان خواسته تا اطلاع ثانوی برای درخواست ویزا به کنسولگری پرتغال مراجعه نکنند.

زبان رسمی کشور پرتغال

زبان رسمی و رایج برای این کشور، زبان پرتغالی و میراندی است که در زمره هم خانواده های زبان رومی می باشد شایان ذکر است که 80% از مردم پرتغال به زبان انگلیسی تسلط دارند. کشور پرتغال از نظام جمهوری برخوردار می باشد. واحد پولی کشور پرتغال همانند سایر کشورهای حوزه شنگن، یورو می باشد. کشور پرتغال شامل کشورهای عضو شبه جزیره ایبری می باشد و در دامنه فلات های کشور اسپانیا ارتباط دارد. کشور پرتغال دارای 18 شهر، 7 ناحیه و 2 منطقه می باشد که به صورت خود مختار اداره می گردد، جمعیت این کشور در حدود 10.676.910 نفر تخمین زده شده است.

این در حالی است که مساحت کشور پرتغال در حدود 92.345 کیلومتر مربع است. این کشور با دارا بودن سواحل زیبا توریست بسیاری را به خود جذب نموده است و دارا بودن مناطق مرتفع و فلات های عظیم تقریبا از شرایط محیطی و آب و هوایی عالی بهره مند می باشد. کشور پرتغال از سهم جمعیتی خود 52% آن زنان و 42% آن را مردان و آقایان تشکیل می دهد.

وضعیت اقتصادی کشور پرتغال

اقتصاد کشور پرتغال مبتنی بر صنایع شراب سازی، صنایع چوب پنبه سازی، ماهیگیری، کشاورزی و دامپروری بنا گشته است و معمولا برای یافتن کار در پرتغال در این مشاغل مشکلی وجود ندارد. کشت های اصلی در صنعت کشاورزی پرتغال بر پایه گندم، ذرت، گوجه فرنگی، انگور و سیب زمینی می باشد. در کشور پرتغال که جمعیتی برابر با 1/17 ایران را دارد دارای 50.000 مسلمان می باشند، امید به زندگی در این کشور تا سن 73 سال تخمین زده شده است. برای مهاجرت به کشور پرتغال و بررسی مهاجرت به پرتغال و اخذ ویزای کار پرتغال و اقامت پرتغال بهتر از با وکلای حاذق مشاور شوید و از آنان در این راه پر ریسک مشاوره کسب کنید.

هزینه ی زندگی در پرتغال چقدر است؟

انواع هزینه ی زندگی در پرتغال چقدر است؟

هزینه زندگی در پرتغال 26.85٪ کمتر از سوئد است اجاره در این کشور نیز 13.18٪ کمتر از سوئد است. هزینه های مواد عذایی در کشور پرتغال به شرج زیر است:

قیمت یک وعده غذا، در یک رستوران سطح پایین  8 €
قیمت یک وعده نهار برای 1 نفر، در رستوران متوسط  15 €
قیمت یک وعده نهار در رستوران های مک دونالد  10 €
قیمت یک فنجان کاپوچینو  1 €
قیمت نوشابه پپسی  1.5 €
قیمت یک بطری کوچک آب  0.82 €
قیمت هر لیتر شیر تازه  1.5 €
قیمت یک عدد نان مرغوب  1 €
قیمت هر کیلوگرم برنج سفید مرغوب  0.90 €
قیمت هر شانه تخم مرغ 12 عددی  1.80 €
قیمت هر کیلوگرم پنیر محلی  7.8 €
قیمت هر کیلوگرم سینه مرغ  5.38 €
قیمت هر کیلو گوشت تازه گاو  9 €
قیمت هر کیلو سیب  1.5 €
قیمت هر کیلو موز  1.09 €
قیمت هر کیلو پرتقال  0.98 €

هزینه حمل و نقل در کشور پرتغال

هزینه ی زندگی در پرتغال چقدر است؟ این سوالی است که ذهن افراد در خصوص مهاجرت به پرتغال ایجاد می شود، که در این میان هزینه های حمل و نقل در این کشور نیز مورد توجه نیز قرار می گیرد. هزینه حمل و نقل در کشور پرتغال بدین شرح نیز می باشد:

قیمت هر عدد بلیط یک طرفه  1.50 €
قیمت مسیر مستقیم تاکسی  3.35 €
قیمت تاکسی برای هر  کیلومتر  0.50 €
کرایه یک ساعت دربست تاکسی 15 €
قیمت تهیه هر لیتر بنزین  1.42 €
هزینه های برق، وسیله ی گرمایشی، آب، شارژ آپارتمان  90 €

میزان هزینه ی زندگی در پرتغال چقدر است؟

هزینه ی زندگی در پرتغال که یک کشور مدیترانه ای محسوب می شود به مراتب پایین تر از اروپای مرکزی است اما تفاوت چشمگیری ندارد، معمولا هزینه زندگی یک فرد در این کشور از 600 تا 1000 € در ماه در تغییر است البته این نکته بستگی به اینکه در کدام شهر نیز زندگی اتفاق می افتد نیز بستگی دارد. شهرهایی مانند لیسبون و پورتو شهرهای گرانتری نسبت به دیگر شهرها هستند و این هزینه ای که ذکر شد بستگی به نوع خدمات و استفاده از آنها دارد. اما این هزینه ها مواردی مانند خوراک و پوشاک و مسکن و بیمه و درمان و انرژی و اینترنت و…. را شامل می شود.

قبل از هر اقدامی برای مهاجرت از راه های مختلف مانند: مهاجرت تحصیلی به پرتغال، مهاجرت کاری به پرتغال و مهاجرت سرمایه گذاری به پزتغال و همچنین سوالات مهمی مانند اینکه: هزینه زندگی در پرتغال چقدر است؟ مطلع شوید، با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 16 =