شرایط گرجستان

هزینه ی زندگی در گرجستان

میزان هزینه ی زندگی در گرجستان
هزینه ی زندگی در گرجستان
میانگین امتیاز 5 تعداد 13

بررسی و آگاهی دقیق از هزینه ی زندگی در گرجستان برای اتباع خارجی در سال 2019 از موارد حائز اهمیت در خصوص مهاجرت و اخذ اقامت این کشور می باشد. کشور گرجستان از مجموع کشورهایی است که در چند سال اخیر توجه افراد زیادی از هموطنان ایرانی را برای مهاجرت به خود جلب کرده که عوامل متعددی در به وقوع پیوستن این موضوع دخیل است. از جمله این عوامل رشد اقتصادی و پیشرفت جهشی این کشور بوده که باعث شده دید عموم مردم در جامعه جهانی نسبت به گرجستان مثبت باشد.

عامل دوم این که در نظر همگان گرجستان به عنوان یک کشور اروپایی محسوب میشود که هرچند هم فاصله سطح رفاهی مردم اروپای غربی با گرجستان قابل مقایسه نیست. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از موسسات برجسته حقوق بین الملل در باب اخذ اقامت و تابعیت می باشد که در این مقاله به موضوع هزینه ی زندگی در گرجستان برای افراد متقاضی خواهد پرداخت.

مهاجرت به گرجستان

دلیلی که گرجستان را برای علاقه مندان به مهاجرت گزینه جذابی کرده است سطح مخارج و هزینه های زندگی در این کشور است که در مقایسه با دیگر کشورها بسیار مقرون به صرفه است. طبق آخرین آمارهای سازمان های بین المللی، کشور گرجستان یکی از ده کشور ارزان قیمت در جهان برای زندگی می باشد. پائین بودن هزینه ی زندگی در گرجستان از جمله دلایل عمده افراد در خصوص مهاجرت به این کشور است. اقتصاد در کشور گرجستان نسبت به جمعیت کم نسبتا قابل قبول می باشد و شهروندان این کشور از سطح رفاه بیشتری نسبت به ساکنان سرزمین های آسیای مرکزی برخوردار هستند. دسترسی به آب های آزاد و بهره گیری از منابع مختلف انرژی در خاک این کشور از جمله موارد برجسته برای شهروندان و اتباع خارجی محسوب می گردد.

کشاورزی مدرن در گرجستان به اقتصاد و رشد این کشور کمک بسیاری کرده است که اگر کسب و کاری در این کشور شروع به فعالیت کند با توجه به پتانسیل های موجود در کشور افق های پیشرفت برای کارآفرینان روشن خواهد بود.

اعتبار پاسپورت گرجستان

فرضیه الحاق کشور گرجستان به اتحادیه اروپا و معاهده شنگن از مواردی می باشد که ذهن افراد زیادی را در خصوص اخذ اقات این کشور مدنظر قرارداده است. اما افراد می بایست بدانند که این یک فرض می باشد که نباید نادیده گرفته شود. کشور گرجستان در حال حاضر فقط عضو ناظر اتحادیه اروپا محسوب می گردد. ویزای گرجستان، شنگن محسوب نمی گردد اما نکته ای که به عنوان یک امتیاز مثبت برای سفر به گرجستان تلقی می شود این است که برای سفر به گرجستان از کشور ایران، نیازی به اخذ ویزا نمی باشد، هرچند این قانون نیز به صورت دائم تصویب نشده و ممکن است در شرایط خاصی و یا در صورت وقوع مشکلی این قانون لغو شود.

وضعیت کار در گرجستان

از دیگر مواردی که در خصوص کار در گرجستان می بایست به آن اشاره داشت، شرایط کاریابی برای شهروندان خارجی است که افراد باید در نظر داشته باشند که از شرایط دشواری برخودار است. نرخ بیکاری بالا و عدم مهارت زبان گرجی از سایر مواردی می باشد که نباید در خصوص اخذ اقامت از طریق کار از آن چشم پوشی کرد.

سرمایه گذاری و خرید ملک در گرجستان نیازمند تلاش فراوان و تجربه و دقت کافی می باشد که افراد می بایست از شرایط کار و سرمایه گذاری در این کشور آگاهی کامل داشته باشند.

اخذ ویزای تحصیلی گرجستان فرصتی برتر در خصوص سرمایه گذاری و کار در این کشور می باشد. لازم به ذکر است که هزینه ی زندگی در گرجستان در مقایسه با ایران تقریبا یکسان و در مواردی ارزان تر است که به طور کل اکثر اقلام در گرجستان راحت تهیه می شوند و هزینه ارزان تری دارند. البته بعضی از کالا های خاص نیز در این قاعده قرار نمی گیرند و نسبت به ایران گران تر می باشد.

میزان هزینه ی زندگی در گرجستان

واحد پولی در گرجستان لاری می باشد که به صورت GEL نوشته می شود و مخفف GEORGIAN LARI است. طبق اداره اطلاعات انرژی در ایالات متحده، میانگین هزینه ماهانه در گرجستان 134.14$ می باشد. این میزان میانگین 17.5% بالاتر از میانگین ملی است. میانگین گرجستان بالاتر از تنسی(132.76 $)و فلوریدا (129.86 $) است، اما پایین تر از کارولینای جنوبی(147.74 $) و آلاباما (145.25 $ر) است.

هزینه ی زندگی در گرجستان

قیمت مسکن در گرجستان

هزینه ی زندگی در گرجستان مقرون به صرفه می باشد. اولین هزینه ای که برای زندگی در گرجستان باید مد نظر قرار گیرد هزینه مسکن می باشد. برای تهیه مسکن در گرجستان با حداقل قیمت و پایین ترین سطح کیفیت در محدوده حاشیه شهر با مساحتی کوچک و تعداد یک اتاق خواب مبلغ 350 GEL اجاره ماهانه باید پرداخت گردد. برای آپارتمان دوخوابه در گرجستان که دارای تخفیف متوسط می باشد میانگین هزینه ها 1030 $ است که این قیمت 200 $ کمتر از میانگین ملی است. افرادی که تمایل به اجاره منزلی با شرایط عالی نظیر مرکزیت شهر و با امکانات کامل رفاهی با تعداد اتاق های بیشتر و نوساز، دارند می بایست مبلغی حدود 2500 GEL برای هر ماه بپردازند.

مواد خوراکی در گرجستان

میزان هزینه خوراک از موارد قابل ذکر می باشد که به طور معمول برای تهیه یک وعده نهار از رستوران با توجه به کیفیت و نوع رستوران از حداقل مبلغ 15 تا 50 GEL باید پرداخت گردد. هزینه های مواد غذایی به شرح زیر می باشد:

3.51 GEL تخم مرغ 12 ( عدد)
1.41 GEL برنج سفید (1کیلو)
1.61 GEL موز (1کیلو)
1.41 GEL پرتغال (1کیلو)
0.53 GEL سیب زمینی (1کیلو)
1.26 GEL کاهو (1کیلو)

بررسی هزینه ی زندگی در گرجستان از مورادی می باشد که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به گرجستان، کاری و سرمایه گذاری می بایست مدنظر قرار دهند. امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعاتی مفیدی در باب هزینه ی زندگی در گرجستان در اختیار شما قرار دهیم. این مقاله توسط تیم حقوقی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در همین باب نگارش شده است.