مهاجرت تحصیلی سوئیس

هنر در سوئیس

هنر در کشور سوئیس

سوئیس از جمله کشورهای اروپایی است که ادامه تحصیل در آن، تصمیمی ایده آل میباشد. تحصیل هنر در سوئیس توسط اکثریت افراد از نقاط مختلف جهان انجام می پذیرد. دانشگاه های هنر در کشور سوئیس بسیار پیشرفته بوده و مدارک اعطایی آنان نیز در سطح جهانی معتبر است. بنابراین اگر تصمیم به ادامه تحصیل در رشته های هنری در خارج از کشور را دارید، کشور سوئیس بهترین گزینه است. البته در این مسیر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان یک موسسه مهاجرتی حرفه ای، برخی اطلاعات را در قالب مقاله آورده است و پیشنهاد می نماید آن را مطالعه بفرمایید.

پذیرش در دانشگاه های هنر در سوئیس

سیستم آموزشی تحصیلات عالیه در سوئیس در بین سایر دانشگاه این کشور وجه تمایز دارد. اما هر دو نوع دانشگاه دارای شرایط یکسانی هستند. رشته های مختلفی در زمینه هنر در موسسات تحصیلات عالیه تدریس می گردد. در واقع کلیه موسسات رشته های از قبیل نویسندگی خلاقانه، حفظ منابع طبیعی دانشگاه های علوم تجربی، هنرهای تجسمی، موسیقی، طراحی و تئاتر را برای دانشجویان ارائه می نمایند. مدارک تحصیلی دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های علوم کاربردی سوئیس بر اساس قوانین اجرایی اعطا می گردد.

به منظور پذیرش در دانشگاه های هنر در سوئیس شرایط و مدارکی مورد نیاز است. بدین معنا که چنانچه فرد متقاضی شرایط لازم برای پذیرش را داشته باشد، می تواند در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهد. برای مثال فرد متقاضی بایستی مدرک تحصیلی 12 الی 13 سال اجباری خود را همراه با مدرک کارشناسی ارشد (آکادمیک یا لیسانس حرفه ای) جهت ارائه دهد. لازم به ذکر است که پذیرش دانشجو در کلیه دانشگاه های هنر در سوئیس در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام می شود.

بهترین دانشگاه‌ های هنر در سوئیس

در این بخش از مقاله فهرستی از بهترین دانشگاه های هنر در این کشور آورده شده است که عبارتند از:

دانشگاه زوریخ  ETH دارای رتبه 37 در سال 2019 میلادی و رتبه 46 در سال 2018 میلادی
ژنو دارای رتبه 73 در سال 2019 میلادی و رتبه 90 در سال 2018 میلادی
زوریخ دارای رتبه 77 در سال 2019 میلادی و رتبه 88 در سال 2018 میلادی
برن دارای رتبه 101 در سال 2019 میلادی و رتبه 125 در سال 2018 میلادی
باسل دارای رتبه 126 در سال 2019 میلادی و رتبه 150 در سال 2018 میلادی
فرایبورگ دارای رتبه 151 در سال 2019 میلادی و رتبه 175 در سال 2018 میلادی
لوزان دارای رتبه 151 در سال 2019 میلادی و رتبه 175 در سال 2018 میلادی

شرایط  دانشگاه های هنر در سوئیس

دانشگاه های هنر در سوئیس در بخش های ایتالیایی، آلمانی انگلیسی و فرانسوی زبان قرار گرفته اند. به طور کلی دانشگاه های هنر این کشور، برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته های هنری را دارند، تعداد 7000 صندلی در نظر گرفته است. همچنین این دانشگاه ها قرارداد همکاری و تعامل با 8 دانشگاه علوم کاربردی را نیز دارند. مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد در کلیه زمینه های تحصیلی برای دانشجویان اعطا می گردد. باکیفیت ترین خدمات تحصیلی در دانشگاه های هنر در سوئیس در اختیار دانشجویان قرار دارد. هر یک از دانشگاه های علوم کاربردی دوره های تحقیقاتی را جهت تحصیلات تکمیلی برگزار می کنند که نقش مهمی در زندگی فرهنگی دارد. کلیه متقاضیان تحصیل در رشته هنر در سوئیس بایستی مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 6 را داشته باشند.

بازار کار هنر در سوئیس

امروزه تحولات زیادی در بازار هنر در راستای پذیرش فرآیندهای نوین رخ می دهد. برای مثال می توان به پیشرفت هایی که در زمینه دیجیتال به دست آمده و یا هنرمندان باتجربه ای که برخاسته اند، اشاره نمود. اکثریت افرادی که تصمیم به تحصیل در رشته هنر در سوئیس می گیرند و از دانشگاه های هنر این کشور نیز فارغ التحصیل می شوند، هدف اصلی آنها علاوه بر لذت و زیبایی هنر، کسب درآمد نیز هست. طبق آمارهای به دست آمده مشخص گردید در سال 2017 میلادی 86% افرادی که خرید هنری انجام داده اند، انگیزه سرمایه گذاری داشته اند. این نشان می دهد که در سال های اخیر افراد زیادی به این مهم روی آورده اند و به نوعی دارای کسب و کار و سرمایه هستند.

هنر در سوئیس

هزینه تحصیل رشته هنر در سوئیس

همان طور که گفته شد دانشگاه های هنر در سوئیس در مناطق مختلفی در این کشور قرار دارد. شهریه هر یک از این دانشگاه ها با یکدیگر متفاوت است. برای مثال دانشگاهی که در منطقه ایتالیایی سوئیس واقع شده است هر ساله مبلغ 2600 € از دانشجویان خود دریافت می کند. به طور کلی هزینه و شهریه تحصیلی برای هر دانشجوی خارجی بین 650 الی 2600 € تخمین زده شده است. در مجموع هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس کمی گران است.

هزینه زندگی در کشور سوئیس

طبق آمارهای جهانی و گزارش های منتشر شده از سوی واحد اطلاعات اکونومیست (EIU)، گران ترین شهر جهان زوریخ است و شهر ژنو نیز از لحاظ هزینه زندگی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. چراکه قیمت اجناس در شهرهای مختلف این کشور، متفاوت است. برخی مخارج و هزینه های زندگی در سوئیس را می توانید در زیر بخوانید. این آمارها مربوط به تاریخ مارس 2015 میلادی می باشد:

  • اجاره بهای یک واحد آپارتمان یک خوابه: مبلغ 755 € الی 946 € در هر ماه
  • غذا در رستوران ارزان قیمت: 13.47 €
  • غذا در مک دونالد: 8.76 €
  • کاپوچینو: 2.91 €
  • کوکا یا پپسی (هر بطری 0.33 لیتری): 2.66 €
  • آب (هر بطری 0.33 لیتری): 2.24 €
  • هر قرص نان: 1.68 €
  • بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی: 2.02 €
  • بلیط سینما: 12.12 €

در این مقاله سعی شد راهنمایی ها،‌ اطلاعات و توضیحات لازم برای مهاجرت به سوئیس و ادامه تحصیل در رشته هنر در سوئیس و همچنین معرفی دانشگاه های هنر این کشور، خدمت عزیزان مهاجر ارائه گردد. اما اطلاعات بیشتر و کامل تر را می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به دست آورید که به صورت تلفنی رایگان و یا حضوری امکان پذیر خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 11 =