ویزای تحصیلی

ووهان چین

ووهان چین

امروزه افراد زیادی برای بهتر شدن شرایط  زندگی تصمیم به مهاجرت می گیرند. یکی از شهرهای کشور آسیایی که مورد توجه قرار گرفته، ووهان چین می باشد. شهر ووهان یکی از کلان شهرهای چین می باشد و یکی از شهرهای پیشرفته محسوب می شود. این شهر دارای تاریخ 3500 ساله می باشد و شهری شلوغ محسوب می شود.

با ادغام شهرهایی با نام پووچانگ، هانیانگ و هانکو شهر ووهان به وجود آمده است. در ادامه این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نوشته شده است توضیحات بیشتری در رابطه با ووهان چین در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. اطلاعات مفیدی که در متن این مقاله گنجانده شده است، کمک بسیار خوبی برای شما جهت تصمیم گیری و مهاجرت به کشور چین است. البته شروع پاندمی کرونا از ووهان باعث شده مردم دنیا دید بدی به این شهر پیدا کنند.

درباره شهر ووهان چین

این شهر به عنوان شلوغ ترین شهر در مرکز کشور چین محسوب می شود. از لحاظ اقتصادی و قانون خود گردان می باشد. شهر ووهان در شرق دشت جیانگ هان قرار گرفته است. این شهر در میان رودخانه یانگ تسه و رودخانه هان جای دارد. این شهر به عنوان یک مسیر حمل و نقل می باشد که در آن ده ها جاده، خط راه آهن و بزرگراه وجود دارد. به دلیل نقش کلیدی که این شهر در حمل و نقل دارد، به عنوان شیکاگو چین نامیده می شود. مساحت این شهر حدودا 8494 کیلومتر مربع است که حدودا 1450000 نفر در ووهان زندگی می کنند. در ووهان شهروندان به زبان چینی با یکدیگر مکالمه می کنند و به عنوان زبان رسمی این شهر شناخته می شود. در سراسر شهر ووهان چین، گروه های قومی بی شماری وجود دارد که بیشتر آنها دارای قومیت چینی می باشند.

شرایط آب و هوا در شهر ووهان چین

در شهر ووهان چین،‌ آب و هوا به صورت نیمه گرمسیری، شرجی و معتدل می باشد، همچنین در تمامی سال باران های فراوانی در این شهر می بارد. در فصل تابستان آب و هوا بسیار شرجی می باشد و درجه هوا به 26 درجه سانتی گراد و در برخی موارد بالاتر از این میزان می رسد. در فصل بهار و فصل پاییز آب و هوا معتدل است، اما در فصل زمستان هوا به شدت سرد می باشد و برف می بارد.

دانشگاه های شهر ووهان چین

دانشگاه های شهر ووهان چین

در شهر ووهان چین، 35 دانشگاه و موسسه آموزشی وجود دارد. و این شهر به عنوان شهری پیشتاز در زمینه علم و دانش محسوب می شود. به همین دلیل دانشجویان خارجی و بین المللی که علاقه دارند در چین مشغول به تحصیل شوند، دانشگاه های این شهر نظر آنها را جذب می کند. دانشگاه های مهم در ووهان به این شرح می باشند: دانشگاه علم و صنعت هواژونگ و دانشگاه ووهان می باشد. از نظر علم و فن آوری در بین شهرهای کشور چین شهر ووهان توانسته رتبه سوم را به خود اختصاص دهد.

دانشگاه ووهان در نزدیک دریای شرقی قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1893 میلادی توسط ژانگ ژیدونگ و با عنوان موسسه زیکیانگ تاسیس شد، بعد از سال 1928 میلادی این موسسه عنوان دانشگاه ملی را کسب کرد، بعد از سال 2000 این دانشگاه با 3 دانشگاه دیگر ادغام شد و دانشگاهی جدید افتتاح شد. دانشگاه علم و صنعت هواژونگ در سال 1953 تاسیس شد. این دانشگاه نیز همانند دانشگاه ووهان در سال 2000 میلادی با 3 دانشگاه دیگر ادغام شده است.

جاذبه های 2022 شهر ووهان

در شهر ووهان جاذبه های گردشگری بی شماری وجود دارد که در این بخش به برخی از این جاذبه ها در سال 2022 اشاره خواهیم کرد.

  • برج جرثقیل زرد: این برج زیبا در جنوب رودخانه یانگزی قرار دارد و در طول 3 دوره مختلف پادشاهی ساخته شده است که در سال های بعد از آن بار ها تخریب و بازسازی شده است. این به برج به عنوان الهام بسیاری از شاعران و نویسندگان بوده است.
  • دریاچه Donghu: این دریاچه زیبا در حومه شرقی وچانگ قرار گرفته است و مساحت آن حدودا 87 کیلومتر مربع می باشد. این دریاچه به دلیل داشتن آب آبی، پرندگان آبزی مختلف و قایق های تفریحی بیشمار شهرت دارد.

هزینه های 2022 اجاره مسکن در ووهان

در شهر ووهان هزینه های ماهانه اجاره مسکن به شرح زیر می باشد، متقاضیان توجه داشته باشند که هزینه های مسکن 2022 با توجه به نوع مسکن و منطقه زندگی فرد متفاوت می باشد.

نوع مسکنمبلغ (یوآن چین)
هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر2000CNY
هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر1100CNY
هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر3800CNY
هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در حومه شهر2500CNY

همان طور که مطالعه کردید اطلاعات مختصری در رابطه با ووهان چین در اختیار متقاضیان مهاجرت به این شهر زیبا قرار داده شد. اگر بعد از مطالعه مقاله پاسخ سوالات خود را دریافت نکرده اید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید و از مشاوره با کارشناسان مجرب در موسسه بهره مند شوید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *