مهاجرت به سوئیس

ویزای ازدواج در سوئیس

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ازدواج در کشور سوئیس

متقاضیان ازدواج در کشور سوئیس با رعایت شرایط پس از دریافت ویزای ازدواج در سوئیس می توانند اقامت و تابعیت این کشور را به دست بیاورند. در این کشور محدودیت هایی برای اعضاء جدید اتحادیه اروپا و اعضاء اتحادیه اروپا و منطقه شنگن برای دریافت اجازه اقامت وجود دارد. برای شهروندان غیر از اتحادیه اروپا و خارج از منطقه اقتصادی شنگن شرایطی در نظر گرفته شده است. در این مقاله موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت سعی دارند سعی دارد اطلاعاتی در رابطه ویزای ازدواج در سوئیس در اختیار متقاضیان قرار دهد.

شرایط ویزای ازدواج در سوئیس

کشور سوئیس عضو اتحادیه اروپا می باشد، بسیاری از سیاست های وضع شده در اتحادیه اروپا در این کشور نیز اجرا می شود. همچنین آزادی حرکت در سراسر اتحادیه اروپا در کشور سوئیس پذیرفته شده است. این کشور به شهروندان اتحادیه اروپا اجازه کار و زندگی آزادانه را می دهد. در ماه فوریه در سال 2014 میلادی بیشتر رای دهندگان در کشور سوئیس به جناح راست رای دادند، این جناح از سهمیه مهاجرت پشتیبانی می کند و همچنین محدودیت های دیگری را برای شهروندان اتحادیه اروپا حمایت می کنند. اتحادیه اروپا اعلام کرده است که از این تصمیم حمایت نخواهد کرد.

در ماه ژانویه سال 2015 میلادی دیپلمات های این کشور با اضافه کردن یک بند به شهروندان اتحادیه اروپا تحت شرایطی اجازه می دهند به کشور سوئیس مهاجرت کنند. این قانون ممکن است بن بستی بین کشور سوئیس و اتحادیه اروپا ایجاد کند. شهروندان بومی کشور های زیر می توانند وارد کشور سوئیس شوند و در این کشور زندگی کنند. اگر فردی قصد داشته باشد بیشتر از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشد باید ویزا اقامت دریافت کند. کشور اتریش، بلژیک، قبرس، دانمارک، جمهوری چک، استونی، فنلاند، آلمان، فرانسه، یونان، بریتانیا، مجارستان، ایرلند، لتونی، ایتالیا، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اسلوونی، اسلواکی، سوئد، اسپانیا، لهستان، پرتغال

اقامت 90 روزه برای شهروندان اتحادیه اروپا

متقاضیان بدون دریافت مجوز و اجازه تا 3 ماه، می توانند در دوره ای 6 ماهه در این کشور اقامت داشته باشند ولی تا 2 هفته بعد از ورود به کشور سوئیس فرصت دارند تا ورودشان را در اداره ثبت ساکنان در دفتر مهاجرتی هر استان ثبت نمایند. اگر فردی قصد دارد در این مدت به دنبال کار باشد و پس از 90 روز نتواند کار مورد نظر خود را پیدا کند مقامات هر استان در محلی اجازه اقامت کوتاه مدت را به فرد می دهند. مدت این مجوز می تواند تا 12 ماه نیز باشد.

پس از گذشت 90 روز از زندگی در کشور سوئیس تمام افراد باید اجازه اقامت دریافت نمایند. شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا برای اقامت بیشتر از 90 روز در این کشور باید در اداره ثبت ساکنین در کانتون کشور سوئیس ثبت نام نمایند. متقاضیان تا 14 روز پس از ورود به این کشور فرصت دارند تا اقدامات لازم را انجام دهند.

اقامت از طریق ویزای ازدواج در سوئیس

متقاضیان جهت اخذ ویزای ازدواج در سوئیس باید در ابتدا فرم مربوطه را دریافت و تکمیل نمایند، باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است مدت دریافت ویزای ازدواج در سوئیس با سایر کشور ها متفاوت باشد. برای ازدواج و اخذ ویزای ازدواج در سوئیس شرایط و قوانین در نظر گرفته شده است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 • افرادی که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند باید بیشتر از 18 سال باشد.
 • متقاضیان باید مجرد باشند، اگر هر یک از افراد در گذشته ازدواج کرده و طلاق گرفته اند باید اعلام نمایند.
 • ازدواج با محارم در کشور سوئیس ممنوع و غیر قانونی می باشد.
 • برای ازدواج در این کشور باید یک مامور از اداره مهاجرت حضور داشته باشد.
 • اشخاص خارجی با ازدواج با تبعه کشور سوئیس اقامت این کشور را دریافت میکنند.
 • برای اخذ اقامت سوئیس باید یکی از زوجین شهروند باشد و مراحل ورود فرد به این کشور را پیگیری نماید.

شهروندان خارج از اتحادیه و منطقه اقتصادی اروپا در صورت ازدواج با شخصی با تابعیت کشور سوئیس فرد و فرزندانش تابعیت این کشور را دریافت می کنند. افراد خانواده می توانند همراه با خانواده در این کشور زندگی نکنند، ولی باید به این نکته توجه نمایید که فرزندان زیر 18 سال نمی توانند جدا از خانواده خود زندگی کنند.

شرایط ویزای ازدواج در سوئیس

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ازدواج در سوئیس

برای دریافت ویزای ازدواج در سوئیس متقاضیان باید مدارکی را ارائه نمایند که عبارتند از:

 • ارائه شناسنامه و یا کارت شناسایی
 • ارائه دو قطعه عکس
 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • گواهی بازنشستگی
 • سند مالکیت
 • پاسپورت معتبر با داشتن حداقل 90 روز اعتبار
 • مدارک رزرو بلیط هواپیما
 • در صورت داشتن دعوت نامه، فرد باید گواهی را ارائه دهد
 • دریافت بیمه مسافرتی با اعتبار 30.000 €

البته لازم است برای کسب اطلاعات تکمیلی مقاله مهاجرت به سوئیس را نیز مطالعه نمایید تا بتوانید تمام موارد و شرایط لازم را در نظر بگیرید.

قانون ازدواج در کشور سوئیس

اگر یکی از زوجین شهروندان اتحادیه اروپا نمی باشند باید از قوانین در نظر گرفته شده برای ازدواج در این کشور آگاه باشد. زوجین باید به صورت یکسانی در تربیت فرزندانشان تلاش کنند. زن و شوهر باید به صورت یکسانی برای مخارج خانه و پس انداز تلاش کنند. زن و شوهر باید به یک اندازه در مقابل هم و در برابر هم احترام بگذارند. در سوئیس مجوز سکونت و دریافت خانه توسط زن و شوهر امضاء می شود. افرادی که از کشور های خارجی وارد سوئیس می شوند، می توانند در مدت زمان معینی در کنار هم زندگی کنند

افرادی که می خواهند بعد از ازدواج تغییر نام دهند باید مدارکی را مثل دریافت اجازه از دفتر ثبت، شناسنامه و یا کارت شناسایی، ارائه پاسپورت، ارائه گواهی نامه رانندگی را ارائه نمایند. اشخاص خارجی بعد از شش سال ازدواج با فردی با تابعیت کشور سوئیس می توانند اقدامات لازم را جهت اخذ اقامت دائم این کشور انجام دهند. افرادی که قصد مهاجرت به کشور سوئیس را دارند پیشنهاد می شود مقاله هزینه زندگی در سوئیس را نیز مطالعه نمایند. همان طور که مطالعه کردید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات مختصری در رابطه با ویزای ازدواج در سوئیس در اختیار متقاضیان ازدواج با تبعه این کشور قرار داد. جهت اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان و وکلای موسسه در تماس باشید و یا با دریافت وقت قبلی به صورت حضوری به موسسه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *