مهاجرت به کشور نروژ

ویزای ازدواج نروژ

ویزای ازدواج کشور نروژ

طبق قوانین مهاجرتی اتباع خارجی می توانند با اخذ ویزای ازدواج نروژ اقامت این کشور را بعد از چند سال و زندگی مشترک با زن یا مرد نروژی بدست آورند. در این راستا اداره مهاجرت نروژ باید بررسی کند که آیا شرایط ورود به این کشور را برای ازدواج در این کشور رعایت کرده اید یا خیر؟ برای ازدواج با یک تبعه نروژی چه مدارکی مورد نیاز است؟ برای اخذ اقامت از این طریق چه مدت باید زمان گذاشت؟ برای ورود به این پروسه و انجام این نوع ویزا نقش یک وکیل بسیار حیاتی است.

برای انجام این نوع برنامه مهاجرتی مدارک اولیه و اصلی از سوی تبعه نروژی بیشتر باید ارائه و اثبات شود، همچنین زمان انجام این برنامه می تواند بنا به نوع اقامت یا تابعیت نیز تغییر یابد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که زمان زیادی را قبل از عروسی برای خود در نظر گرفته اید، تمام اطلاعات لازم را می توانید از موسسه سفیران سروش سعادت کسب نمایید.

شرایط ویزای ازدواج نروژ

سریعترین راه برای انجام این کار، پر کردن فرم الکترونیک برای صدور گواهینامه برای ورود به نروژ با هدف ازدواج است – بدین ترتیب هر دو شما می توانید یک شماره هویت ملی نروژی داشته باشید. شما هم باید بتوانید با استفاده از BankID، BankID در موبایل، Shoppingpass یا Commfides وارد حساب کاربری هویتی خود شوید. باید بدانید که این گواهی تا چهار ماه معتبر است. اگر بخواهید این کار را به صورت الکترونیکی انجام دهید، باید فرم مخصوص را در وبسایت اداره مهاجرت نروژ تکمیل کنید و آن را به صورت مشترک ارسال کنید. لطفا حداقل دو تا سه هفته پیش از ازدواج برنامه ریزی های لازم را انجام دهید.

مراحل اخذ ویزای ازدواج نروژ 

بیانیه حامی مالی باید توسط حامیان متقاضی برای هر یک از زوجین تکمیل شده باشد تا ویزای ازدواج نروژ صادر شود. حامی مالی باید کسی باشد که شما را می شناسد و این فرد باید بیش از 18 سال داشته باشد. این شخص ملزم به حضور در مراسم ازدواج شما نیست. آیا قبلا ازدواج کرده اید؟ اگر چنین است، شما باید یک اعلامیه مربوط به طلاق نامه (فقط به زبان نروژی) را پر کنید. آیا نام خود را تغییر داده اید؟ اگر یکی یا هر دو شما میخواهید نام خود را پس از ازدواج تغییر دهید، فرم تغییر نام باید همراه با اسناد دیگر ارسال شود.

اداره مالیات وس از بررسی فرم ها به شما گواهی عدم وجود مانع برای ازدواج می دهد در این صورت شما شرایط ورود برای ازدواج به این کشور را خواهید داشت. گواهی نامه به شما توسط پست ارسال خواهد شد، مگر اینکه آدرس رسمی را که مراسم عروسی برگزار خواهد شد اعلام کرده باشید. این گواهی به مدت چهار ماه اعتبار خواهد داشت. اگر شرایط ورود به ازدواج را رعایت نکنید، یک نامه توسط پست دریافت خواهید کرد.

اگر زوجین در آدرس های مختلف زندگی کنند، گواهی اجازه ازدواج و ویزای ازدواج نروژ به عروس/فردی که جوان است ارسال خواهد شد. اگر فرم به صورت دیجیتالی یا پست الکترونیکی فرستاده شود باید بدانید که اطلاعات شخصی شما محافظت خواهد شد اگر شما آن را از طریق ایمیل رمزگذاری شده یا در یک بسته ارسال کنید. به مقام رسمی شما باید با گذرنامه، گواهینامه رانندگی یا کارت اعتباری با تصویر قانونی شوید.

قوانین مهم در امر ازدواج نروژ

اگر نام خود را عوض کرده اید و به ماه عسل در خارج از کشور می روید، به یاد داشته باشید که باید برای ورود دوباره به نروژ ویزای جدیدی را در گذرنامه جدیدتان دریافت کنید. اطمینان حاصل کنید که نام گذرنامه شما با نام شما در بلیط مطابقت داشته باشد. اگر نام ها مطابقت نداشته باشند، هنگام ورود به سیستم ممکن است مشکلات را تجربه کنید. اگر نیاز به گذرنامه جدید دارید؟ با ایستگاه پلیس محلی تماس بگیرید.

اگر با یک شهروند خارجی در نروژ ازدواج کنید، باید مستندات خود را برای دریافت ویزای ازدواج نروژ به اداره مهاجرت نروژ ارسال کنید. اگر تمام مدارک تکمیل باشد، صدور ویزا معمولا دو تا سه هفته طول می کشد. اگر قصد دارید با یک شهروند خارجی در نروژ، ازدواج کنید باید اجازه اقامت دائم در نروژ داشته باشید، یا که دارای وضعیت پناهندگی باشید و نروژ به شما پناهندگی داده باشد.

ویزای ازدواج کشور نروژ

مستندات مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج نروژ

شهروندان خارجی که مجوز اقامت دائمی در نروژ ندارند و یا پناهندگی در نروژ به انها اعطا نشده است باید مستندات زیر را به اداره مهاجرت نروژ ارائه دهند:

 • بیانیه شخصی
 • بیانیه حامی مالی
 • اعلامیه در مورد طلاق (فقط به زبان نروژی)-اگر متقاضی قبلا ازدواج کرده باشد.
 • اگر کمتر از دو سال از زمان طلاق شما گذشته باشد، می توانید برای معافیت از پر کردن فرم مربوطه از بخش مربوطه تقاضا کنید.
 • شما می توانید فرم درخواست را از fylkesmannen.no دانلود کنید.
 • در مورد افرادی که طبق قوانین خارجی طلاق گرفته اند، طلاق باید توسط والی شهر به رسمیت شناخته شود. شما می توانید فرم درخواست را از fylkesmannen.no دانلود کنید.
 • اسناد شامل نام و سن، به عنوان مثال گذرنامه یا گواهی تولد باید همراه متقاضی باشد.
 • اسناد و مدارک باید شامل اسناد اصلی یا کپی های گواهی شده توسط یک مقام دولتی نروژ باشد.
 • اگر اسناد ترجمه شوند، هر دو نسخه اصلی و ترجمه باید توسط زوجین ارائه شود.

شهروندان کشورهای دیگر خارج از منطقه Nordic باید اسنادی را نشان دهند که نشان دهندۀ قانونی بودن اقامت در نروژ باشد. اسناد و مدارک باید شامل اسناد اصلی یا کپی های گواهی شده توسط یک مقام دولتی نروژ باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این راستا می توانید به مقاله مهاجرت از طریق ازدواج در نروژ مراجعه فرمائید. مستندات شهروندان کشور خارج از منطقه شمال اروپا باید توسط مقامات کشور به صورت قانونی صادر شده و تایید شده باشد.

ازدواج شهروندان خارجی در نروژ

اگر می خواهید به عنوان شهروند خارجی در نروژ ازدواج کنید اما اجازه اقامت دائم در این کشور ندارید، باید مستندات و اسناد خود را به اداره مهاجرت ارسال کنید. شما به مستندات زیر برای اخذ چنین ویزایی نیاز دارید:

 • بیانیه های شخصی جداگانه
 • بیانیه حامی مالی-باید توسط یک فرد برای هر دو طرف پر شود
 • اعلامیه در مورد طلاق-اگر یکی از شما قبلا ازدواج کرده و طلاق گرفته باشد.

در مورد افرادی که با توجه به قوانین خارجی طلاق گرفته اند، طلاق باید توسط والی استان به رسمیت شناخته شود. فرم درخواست برای این موضوع را می توانید از fylkesmannen.no دانلود کنید. در خصوص ویزای ازدواج در نروژ و یا اخذ تابعیت نروژ این کشور در صورتی که قصد مهاجرت دارید می توانید از مشاوره های کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت کمک بگیرید.

4 دیدگاه برای “ویزای ازدواج نروژ

 1. سعیده گفت:

  من و همسرم بین سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ در کشور اتریش درخواست پناهندگی دادیم و پس از آن منصرف شدیم و به ایران بازگشتیم. حال دوستی داریم با پاسپورت نروژی که ۳۰ سال است نروژ زندگی میکند. قصدمان این است که از همسرم جدا شوم و همسرم با این خانم عقد کند و بتواند به نروژ برود. در این خصوص چه مدارکی باید ارائه کنیم؟ آیا سابقه ی درخواست پناهندگی مانع از اخذ ویزای ازدواج می شود؟ با توجه به اینکه این خانم ۱۵ سال از همسرم بزرگتر است مشکلی از نظر دولت نروژ ندارد؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما قوانین ازدواج هر کشور مربوط به قوانین مدنی هر ککشور هست و بهتره با وکیلی در نروژ مشورت کنید و پناهندگی کلا یه معقوله منفی هست و ممکن تاثیر گذار باشه

 2. محمد گفت:

  سلام خسته نباشین.اقا روراست من میخوام مهاجرت کنم برا زندگی تو ی کشور دیگه نروژ که باشه چه بهتر….حالا یا به صورت پناهندگی یا به صورت ویزای ازدواج…راهنماییم کنین لطفا

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما از طریق ویزای کار، تحصیل و سرمایه گذاری در خدمتتون هستیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *