صفحه اصلی » ویزای خاص » ویزای افراد خاص
سفیران سروش سعادت

ویزای افراد خاص

ویزا برای افراد خاص
نوشته شده توسط mrnorozi | ویزای خاص | دیدگاه ۰

ویزای نخبگان و هنرمندان و افراد خاص و ورزشکاران امریکا معروف شده به نام ویزای eb1 که کشور امریکا این نوع ویزای eb1 را برای این در نظر گرفته که افرادی را جذب کند که اصطلاحا در زمره ی افراد نامی و اصطلاحا به درد بخور خواهند بود و از این رو این نوع ویزا را به اشخاصی میدهد که برای جامعه ی امریکا مفید فایده باشد. ویزای eb1 چگونه ویزاییست؟ ویزای eb1 امریکا چقدر شانس موفقیت دارد؟ویزای eb1 امریکا چه مقدار زمان لازم دارد؟

شرایط صدور و اخذ ویزای EB1 آمریکا برای دسته اول چیست؟
این دسته از متقاضیان گرفتن اقامت دائم آمریکا و اخذ روادید آمریکا یا EB-1A نسبت به باقی ویزاها از اولویت استخدام از سوی کارفرما برخوردار می باشند ولی دارای شرایط ممتاز و درجه یکی هستند که اهم آن ها این میباشد که احتیاجی به کارفرما یا شرکت آمریکایی ندارند و می توانند بدون اینکه نامه عادی شغل داشته باشند جهت اخذ ویزا اقدام کنند. همچنین به این صورت است که متقاضیان گرفتن ویزای آمریکا جهت اقدام باید از ۱۰ مورد ذکر شده در زیر حداقل ۳ مورد یا بیشتر را دارا باشند که عبارتند از: (اگر بیش از سه مورد از ابن موارد را داشته باشند شانس بیشتری خواهند داشت).
ارائه مدرکی مبنی بر دریافت جوایز داخلی یا بین المللی
ارائه مدرکی مبنی بر عضویت متقاضی اخذ ویزای کشور آمریکا در نهادهای مربوطه به رشته خود، که برای عضویت در آنها برخورداری از داشتن امتیازات ممتاز ضروری است.
ارائه مدرک نشر مقاله ها و مطالبی درباره متقاضی در نشریات و شبکه های حرفه ای یا دیگر رسانه های گسترده، البته ذکر این نکته اساسیت که به صورت مکرر باشد نه موردی.
ارائه مدرک داوری و یا قضاوت متقاضی اخذ ویزای آمریکا درباره ی فعالیت دیگران در رشته مورد نظر خودش، حتی اگر این داوری به صورت انفرادی باشد و یا به صورت گروهی، البته به این مفهوم که فرد متقاضی به شرایط قضاوت و داوری رسیده است.
ارائه مدرک نمایان کننده ی خدمات علمی، دانشگاهی، هنری، ورزشی فرهنگی یا تجاری و مالی کشوری در رشته مورد نظر خود فرد.
ارائه مدرکی تألیف شده مقاله های دانشگاهی و علمی صرف در نشریات معتبر و حرفه ای و رسانه های گسترده.
ارائه ی مدرک حاکی از نمایش آثار مکتوب یا کسب شده متقاضی اخذ ویزای آمریکا در نمایشگاه ها و همایش ها و کنفرانس ها.
ارائه ی مدرک تصدی گری مدیریتی بارز یا نقشی کلیدی در نهادهای برجسته، منظور ارگان های فوق معتبر میباشد.
ارائه ی مدرک نمایان کننده برخورداری و کسب از درآمد بالا که نسبت به درآمد دیگران در رشته مورد نظر، بیشتر باشد، مانند یک ورزشکار حرفه ای که قراردادی متفاوت برای ارائه دارد.

چگونگی شرایط گرفتن ویزای EB1 آمریکا در دسته دوم
این گروه از متقاضیان و داوطلبان مهاجرت به آمریکا و اخذ ویزای EB1 آمریکا جهت اخذ green card، EB-1B یا EB-OR باید به این نکته دقت داشته باشند که جهت گرفتن این ویزا دو دسته مدارکی را باید آماده کنند: گروه اول دانشگاه آمریکایی و دسته دوم فرد متقاضی اخذ ویزای کشورآمریکا می باشد. این فرد باید مدارکی را مبنی بر داشتن سابقه ی کار در رابطه با رشته ی مورد نظر به میزان سه سال و یا اموزش در دانشگاه به همین میزان ارائه دهد. در عین حال وی باید در نظر داشته باشد که تمامی مدارک ارائه شده باید بتواند توانایی ایشان را من باب توانایی فوق العاده خود نسبت به سایر همکاران نشان دهد تا بتواند از امتیازات اخذ ویزای آمریکا بهره مند شوند.
متقاضی ویزای EB-OR باید مدارکی ارائه دهد که ثابت کند از ۵ شرط زیر، حداقل از دو شرط برخوردار است.
ارائه مدرک دریافت جوایز معتبر برای دستاوردهای ممتاز شخص متقاضی اخذ ویزای آمریکا.
ارائه مدرک عضویت در نهادهایی که برای عضویت در آنها، دستاوردهای بزرگ و ممتاز ضرورت دارد.
ارائه مدرک نشر و چاپ شده از مقاله هایی که دیگران درباره دستاوردهای علمی متقاضی اخذ ویزای آمریکا در رشته مورد نظر نوشته اند و در نشریات حرفه ای منتشر شده است.
ارائه مدرک دستاوردهای علمی و دانشگاهی در رشته مورد نظر.
ارائه مدرک تألیف و نوشته شده ی کتب یا مقالات دانشگاهی (در نشریات پژوهشی تحقیقاتی که در سطح اول جهانی توزیع می شوند)، در رشته خویش.

شرایط اخذ ویزای EB1 آمریکا در دسته سوم
این دسته مختص متقاضیانی می باشد که می خواهند در یک شرکت یا موسسه آمریکایی مشغول به کار و شغل شوند. در واقع این ویزا و روادید زیرمجموعه ویزاهای کاری محسوب شده و شرایط و ارکان آن به این نحو می باشد که یک شرکت آمریکایی اگر بخواهد کسی را استخدام کرده و مشغول به کار کند که وی یک شخص خارجی میباشد (خارج از ایالت اتحادیه امریکا)  باید مدارکی و شواهدی را مبنی بر وجود رابطه میان این شخص حقیقی با آن شرکت ارائه کند. رابطه به این معنیست که آن شخص حقیقی یا به عنوان زیرمجموعه و عضوی از آن و یا به آن سهامدار یا امثالهم مشغول به فعالیت و به کار بوده باشد.

استادان برجسته و محققان نامی
بخاطر داشته باشیم که اساتید برجسته و محققان و پژوهشگران بین المللی برای نیل به دستاوردهای علمی برجسته و برتر در یک زمینه خاص شناخته و مشهور شده اند. علاوه بر این نیز ، استاد برجسته و یا محقق علمی باید دارای حداقل سه سال تجربه و تفحص در زمینه تحقیق و پژوهش و یا تدریس و در منطقه ی دانشگاهی و علمی خاصی داشته باشد چرا که برای ورود به کشور امریکا و ایالات متحده در یک دوره تصدی گری و یا در دوره تصدی گری تدریس و یا موقعیت پژوهشی و فرهنگی در یک یا چند دانشگاه و یا دیگر موسسات آموزش عالی و برتر و با استخدام و به خدمت گرفتن در یک شرکت خصوصی و استخدام فرد به مدت سه سال و یا حتی بیشتر برای فراد اهل علم و محققان تمام وقت نیز خواهد بود. تجربه ی علمی و کاری در بخش نظام آموزش و یا پژوهش برای کسانی که مشغول به کار بر روی آن درجه پیشرفته می باشند در نظر گرفته شده است.
اگر افراد به چنین درجه ای برسند و فرد و متقاضی بیگانه نیز مسئولیت کامل را برای تدریس در کلاس را بر عهده گرفته و یا در زمینه ی پژوهش و تحقیق به عنوان شخصی برجسته و برتر در نظر گرفته شد میتوان گفت قادر به گرفتن این ویزای کاری خواهد بود. اگر فرد کارفرما نیز مسئولیت یک شرکت خصوصی را بر عهده خواهد داشت و نه یک دانشگاه، موسسه آموزشی و علمی، بخش، تقسیم، کارفرمای موسسه خصوصی بایستی حداقل سه محقق را برای فعالیت در زمینه پژوهش (علاوه بر متقاضی درگیر) به صورت تمام وقت و برای بدست آوردن دستاوردهای مستند نیز استخدام نماید.
بخاطر داشته باشید که بدون صدور کارنامه های بین المللی و گواهینامه ها امکان فعالیت و کار کردن وجود ندارد و پیشنهاد کاری نیاز نمی باشد. افراد تحت این گروه ملزم به ثابت کردن حرفه و شغل خود از طبیعت مقدماتی خواهند بود. علاوه بر موارد مذکور در بالا بدست آوردن اعتبار مشخص در رشته دانشگاهی و علمی برجسته نیز ضروری میباشد.
علاوه بر این متقاضیان باید به اثبات پیشنهاد کاری و شغلی برای استخدام و جذب نیز بپردازند، همچنین کارفرما باید یک اگهی را با بیان شرایط استخدام و اشتغال به ویژه در موقعیتهای تدریس، مشاغل علمی پژوهشی و یا تصدی گری آهنگ نیز ضمیمه نماید.
شواهدی و مدارک و قرائنی وجود دارد که استاد و یا محقق برجسته در گرایشهای علمی به رسمیت شناخته شوند که به موارد مطروحه و ذکر شده در زیر خواهد بود:
ارائه مدارکی مبنی بر دریافت جوایز اصلی و یا جوایزی برای دستیابی به موفقیت های برجسته؛
مدارکی مبنی بر عضویت در انجمن هایی جهانی و خود ساخته که نیاز به اثبات دستاوردهای برجسته داشته باشد.
ارائه مدارکی مبنی بر مواد منتشر شده در نشریات جهانی و حرفه ای که توسط دیگران در مورد کار بیگانگان و در زمینه های دانشگاهی و اکادمیک نوشته شده باشد.
ارائه مدارک و اسنادی مبنی بر شواهد موجود در شرکت و حضور که در یک پانل و یا به صورت جداگانه ارائه شده باشد.
ارائه ی قرائن و شواهدی که به عنوان یک قاضی داور از کار و ارائه دیگران در زمینه های علمی و یا همان متحد قضاوت نماید.
حضور وکمک به تحقیقات اکادمیک وعلمی و یا علمی- پژوهشی درعرصه های مختلف.
تالیف کتب علمی و یا مقالات جهانی (در مجلات علمی با گردش بین المللی) در این زمینه.

ویزای افراد خاص
۴٫۹ (۹۸٫۹۵%) ۱۹ votes
سفیران سروش سعادت