مهاجرت به کشور سنگاپور

ویزای بازنشستگی سنگاپور

ویزای بازنشستگی سنگاپور

مهاجرت در دوران بازنشستگی در برخی افراد محبوبیت زیادی دارد؛ مهاجرت به کشورهای گوناگونی از جمله پرتغال از طریق اخذ ویزای بازنشستگی امکان پذیر است. ویزای بازنشستگی سنگاپور یکی از انواع ویزاهای این کشور است که به افرادی تعلق میگیرد که در دوره بازنشستگی خود قرار داشته و درآمدی مشخص دارند. سنگاپور به دلیل توسعه گسترده در دهه اخیر، از پیشرفته ترین کشورهای آسیایی محسوب شده و توانسه تا زندگی با کیفیتی را برای ساکنین خود فراهم سازد، به همین علت می تواند مقصد مناسبی برای مهاجران باشد. به علاوه، این کشور به دلیل برخورداری از مناظر زیبا و مناطق دیدنی متنوع گزینه ای مناسب برای سپری کردن دوران بازنشستگی است. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است به بررسی جوانب گوناگون بازنشستگی در سنگاپور و شرایط مهاجرت در این دوران پرداخته ایم.

معرفی انواع ویزاهای کشور سنگاپور

سنگاپور، کوچک ترین کشور جنوب آسیا به شمار می رود و در جنوب شبه جزیره مالایا واقع شده است. پایتخت این کشور شهر سنگاپور بوده و از پیشرفته ترین شهرهای آسیایی محسوب می شود. این کشور در گذشته مستعمره کشورهای گوناگونی از جمله بریتانیا، ژاپن و مالزی بوده که در سال 1965 به طور کامل به یک کشور مستقل تبدیل شد. در حال حاضر سنگاپور کشوری مدرن و ثروتمند می باشد که اقتصادی قوی ساخته است. علیرغم عدم برخورداری از منابع طبیعی گوناگون، سنگاپور توانسته تا از طریق صنعت و خدمات اقتصاد خود را گسترش داده و به یکی از مراکز اقتصادی بزرگ دنیا تبدیل گردد. از مهم ترین محصولات صادراتی سنگاپور می توان به مواد نفتی، رایانه و محصولات زیست-پزشکی اشاره کرد.

نمودار رشد تولید ناخالص داخلی سنگاپور

از موارد مورد توجه در کشور سنگاپور، پایین بودن نرخ بیکاری در سال های گوناگون است. طبق برنامه های اجرا شده توسط دولت، این کشور سعی کرده تا اقداماتی جهت کاهش فقر در میان ساکنین انجام دهد. هم چنین این کشور با جذب نیروی کار خارجی، مهاجرت کاری را برای متقاضیان راحت تر کرده است. مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل هم امکان پذیر است؛ این کشور از دانشگاه های متعددی برخوردار بوده که چند مورد از آن ها در مقیاس جهانی رتبه چشم گیری داشته اند. به دلیل توسعه اقتصادی سنگاپور، معمولا مهاجران از زندگی خود در این کشور رضایت داشته و زندگی با کیفیتی را تجربه می کنند. به طور کلی کشور سنگاپور انواع مختلفی از ویزا را همانند سایر کشورهای جهان ارائه می کند که به شرح زیر است:

  • ویزای تحصیلی
  • ویزای کاری
  • ویزای سرمایه گذاری
  • ویزای ازدواج
  • ویزای توریستی

معرفی ویزای بازنشستگی سنگاپور

علیرغم تنوع ویزاهای موجود برای مهاجرت به سنگاپور، این کشور ویزایی با نام ویزای بازنشستگی برای متقاضیان ارائه نمی کند. ویزای بازنشستگی که با عناوینی از جمله تمکن مالی یا خود حمایتی نیز شناخته می شود، نوعی از ویزای سرمایه گذاری بوده که مبتنی بر سرمایه داری است. دولت سنگاپور 3 راه برای اخذ اقامت بلند مدت فراهم کرده است؛ اشتغال، شرکت در برنامه سرمایه گذاری جهانی (GIP) و اخذ اقامت برای استعدادهای خاص. ویزای کار سنگاپور به مدت یک سال اعتبار داشته و افراد پس از این مدت می توانند جهت اخذ ویزای بلند مدت این کشور درخواست دهند. هم چنین سرمایه گذاری در این کشور در حوزه های مختلف، منجر به اخذ فوری اقامت دائم سنگاپور شده که در این صورت فرد پس از دریافت اجازه اقامت خود می تواند جهت اخذ ویزای خانواده نیز اقدام کند.

معرفی ویزای بازنشستگی سنگاپور

شرایط اخذ ویزای بازنشستگی سنگاپور

برای مهاجرت به سنگاپور با شرکت در برنامه سرمایه گذاری جهانی، به مبلغی حدود $1.85 میلیون دلار آمریکا نیاز است. قابل ذکر است که اخذ ویزای اقامت بند مدت از این طریق، به فرد اجازه می دهد تا علاوه بر همسر و فرزندان مجرد، امکان مهاجرت برای پدر و مادر خود را نیز فراهم کند. مبالغ ذکر شده به ازای هر کدام از والدین، $220 (دلار آمریکا) اضافه خواهد شد. شایان ذکر است که با اخذ اقامت بلند مدت سنگاپور، افراد به مدت 5 سال اجازه اقامت در این کشور را دریافت کرده که این مدت قابل تمدید است. از مزایای مهاجرت به سنگاپور، رسمی بودن زبان انگلیسی در این کشور است که زندگی را برای مهاجران آسان تر کرده است. طبق آمار اخذ شده، نرخ زندگی در سنگاپور بالا بوده و بهتر است متقاضیان قبل از مهاجرت، این فاکتور را در تصمیم گیری های خود لحاظ کنند.

هزینه زندگی در سنگاپور میزان هزینه به دلار سنگاپور
یک وعده غذا در رستورانی ارزان قیمت S$14.7
McMeal در مک دونالد S$8
یک بطری 1.5 لیتری آب S$1.7
رفت و آمد ماهیانه S$120
هزینه ماهیانه قبوض (آب، برق و غیره) S$152.6
اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر S$2929
اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر S$1896

نحوه اخذ ویزای بازنشستگی سنگاپور و مدارک لازم

برای مهاجرت از طریق راه های ذکر شده و اخذ ویزا، افراد باید مدارکی که در ادامه ذکر خواهد شد به همراه فرم های مربوطه به سفارت سنگاپور ارائه کنند. از جمله مدارک اصلی می توان به مدارک هویتی مثل شناسنامه، گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه، عکس پاسپورتی، گواهی سلامت و گواهی عدم سو سابقه کیفری اشاره کرد. در صورت مهاجرت با همسر و فرزند و غیره، مدارک هویتی مربوط به آن ها به همراه سند ازدواج و گواهی تولد نیز باید ارائه شود. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری، افراد باید مدارک اثبات کننده سرمایه گذاری در مبلغ مورد نظر دولت را ضمیمه سایر مدارک کنند. قابل ذکر است که در صورتی که فرد بیش از 183 روز در این کشور اقامت داشته باشد باید درصدی از درآمد خود را به عنوان مالیات پرداخت کرده که بازه ای بین 1% تا 22% را در بر می گیرد.

از جمله مزایای مهاجرت به سنگاپور، سیستم بهداشتی درمانی قوی موجود در این کشور بوده که خدمات بهداشتی سطح بالایی را به شهروندان ارائه می کند. با این حال هزینه های حوزه درمان در این کشور بالا بوده و ب دلیل عدم ارائه بیمه درمانی توسط دولت این کشور، افراد باید خود به طور جداگانه اقدام به اخذ بیمه خصوصی کنند. به طور کلی، در صورت برخورداری از تمکن مالی مناسب، سنگاپور می تواند مقصدی بسیار ایده آل جهت سپری کردن دوران بازنشستگی باشد. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط زندگی در سنگاپور، پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله 10 شغل پردرآمد در سنگاپور است. برای اخذ مشاوره می توانید با تیم وکلای مجرب ما با سال ها سابقه کاری درخشان در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *