مهاجرت به کشور بلاروس

ویزای بلاروس

ویزای بلاروس

یک تبعه خارجی می تواند برای دریافت ویزای بلاروس با توجه به درخواست خود و نوع برنامه مهاجرتی برای هر کدام از ویزاهای این کشور درخواست نماید. با توجه به آمار صورت گرفته در سال های اخیر ببیشترین نوع ویزای درخواستی از این کشور ویزای تحصیلی بلاروس بوده است. شما عزیزان می توانید برای آگاهی کامل از شرایط اخذ انواع ویزای بلاروس با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاروه نمائید.

بلاروس کشوری بسیار زیبا و دیدنی در اروپای شرقی است که می‌ تواند مقصد سفر شما برای تعطیلات باشد. این کشور دارای جاذبه‌ های فراوان و مکان‌ های دیدنی فوق‌ العاده است. می‌ توانید مطمئن باشید که خریداری بلیط هواپیما و دیدار از این کشور ارزشش را خواهد داشت. خوشبختانه کشور بلاروس در ایران سفارتخانه دارد. می‌ توانید از طریق این سفارتخانه به درخواست ویزا اقدام کنید. باید به خاطر داشته باشید که روند درخواست ویزا و بهای آن بسته به کشوری که در آن اقامت دارید متفاوت است.

انواع ویزای کشور بلاروس در 2021

در جمهوری بلاروس، انواع ویزاهای زیر در سال 2021 ارائه داده می‌ شود:

نوع ویزا شرح
ویزای نوع B ویزای ترانزیت، این ویزا تا یک سال اعتبار دارد.
ویزای نوع C ویزای کوتاه‌ مدت، این ویزا تا 90 روز یا 3 ماه اعتبار دارد.
ویزای نوع D ویزای بلندمدت، این ویزا یک سال اعتبار دارد.

تعداد ورودی ویزاها می‌ تواند، تک‌ گانه، دوگانه دو یا چندگانه باشد. منتهی متقاضی اخذ ویزای نوع C یا D بلاروس با توجه به مدت اقامتش در این کشور باید تمکن مالی لازم را ارائه نماید. در بلاروس متوسط هزینه زندگی ماهانه حدود 400$ (دلار آمریکا) است که البته کسانی که ویزای نوع D داشته باشند در صورت یافتن شغل می توانند به راحتی آن را تامین نمایند. متوسط درآمد در بلاروس در سال 2021 به شرح نمودار ذیل است:

متوسط درآمد در بلاروس

ویزاهای یک یا چند بار ورود بلاروس

ورودی ویزای تک‌گانه به‌ یک‌ بار ورودی به کشور بلاروس، اقامت و خارج شدن از جمهوری بلاروس اختصاص داده می‌ شود. اقامت در این کشور به تعداد روزهای مشخص‌ شده در ویزا بستگی دارد و نمی‌ تواند بیش از 90 روز باشد. ورودی ویزای دوگانه به دو بار ورود، اقامت و خارج شدن از جمهوری بلاروس اختصاص دارد. اقامت در این کشور به تعداد روزهای مشخص‌ شده در ویزا بستگی دارد و نمی‌ تواند بیش از 90 روز باشد.

ورودی ویزای چندگانه به تعداد ورودی، اقامت و خارج شدن بیش از دوبار به جمهوری بلاروس اختصاص داده می‌ شود و اقامت در این کشور به تعداد روزهای مشخص‌شده در ویزا بستگی دارد و نمی‌ تواند بیش از 90 روز باشد. یکی از مأمورهای سفارت بلاروس وظیفه صدور ویزا یا رد صدور ویزا را بر عهده دارد. این تصمیم بر اساس مدارک ارائه‌ شده به سفارت و نتایج مصاحبه با فرد موردنظر طی 5 روز کاری از زمان درخواست ویزا گرفته می‌ شود.

وظایف ماموران مهاجرتی صدور ویزا در بلاروس

یک مأمور سفارت می‌ تواند تعداد ورودی‌ های ویزا و اعتبار ویزا را کاهش دهد. مأمور سفارتخانه هیچ وظیفه‌ ای در قبال توضیح دلایل رد ویزا را ندارد. در هنگام رد ویزا، مبلغ پرداختی به سفارت پس داده نمی‌ شود و ورودی‌ های ویزا می‌ تواند تک‌ نفره و یا به حالت گروهی باشد. از بین انواع ویزاهای گفته‌ شده در بالا برای بازدید از کشور بلاروس با اهداف توریستی باید ویزای گردشگری نوع C تهیه شود.

این نوع ویزا به مدت زمان 3 ماه اعتبار داشته و مدت زمان اجازه داده‌ شده برای اقامت در کشور بلاروس تا 30 روز است و همچنین دارای ورودی‌ های تک‌گانه و یا دوگانه است. مهم است که به خاطر داشته باشیم، افرادی که دارای پاسپورت دیپلماتیکی هستند برای بازدید از کشور بلاروس، نیاز به تهیه ویزا ندارند که این قانون مختص شهروندان ایرانی و چند کشور دیگر است.

مدارک اخذ ویزای توریستی بلاروس

مدارک اخذ ویزای توریستی بلاروس

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی این کشور عبارتند از:

  • یک نسخه فرم تکمیل‌ شده درخواست ویزا به فارسی یا انگلیسی یا زبان روسی
  • یک قطعه عکس رنگی با پشت زمینه آبی یا سفید که در 6 ماه گذشته گرفته‌ شده باشد و ابعاد آن 4.5 در 3.5 باشد
  • اصل گذرنامه
  • یک کپی از گذرنامه
  • بیمه مسافرتی: نام سازمان بیمه خارجی و ذکر محل استقرار آن، تلفن تماس سازمان بیمه خارجی یا شرکت کمک ‌رسان
  • قبض پرداخت عوارض صدور ویزا
  • مبلغ لازم برای دریافت ویزا
  • خرید بلیط هواپیما به بلاروس و نحوه دریافت ویزای آن

قوانین اخذ روادید کشور بلاروس

شما می توانید برای اخذ ویزای توریستی بلاروس و آگاهی کامل از واجد شرایط بودن برای این ویزا به لینک مربوطه مراجعه نمائید. پس قبل از تهیه بلیط هواپیمای خود حتماً به موارد گفته‌ شده در این مطلب توجه کنید و سپس اقدام به خرید بلیط هواپیما به مقصد بلاروس کنید. می‌ توانید مطمئن باشید که تهیه بلیط هواپیما و بازدید از بلاروس کاملاً ارزش وقت گذاشتن را دارد و شما خواهید توانست اوقات خوشی را به همراه خانواده و یا دوستان خود در این کشور سپری کنید.

تمامی این موارد درباره اخذ ویزای توریستی این کشور عنوان شد، شما برای دریافت هر مدل ویزای دیگر باید با وکلای مهاجرتی مشورت نمائید. می توان گفت در میان انواع ویزای بلاروس بالاترین درخواست را ویزای تحصیلی بلاروس داشته و آن هم به جهت هزینه های پایین تحصیل و زندگی در این کشور است. تحصیل پزشکی در دانشگاه های این کشور بسیار کم هزینه بوده و مقرون به صرفه است، البته در شرایط کنونی فعلا هیچ کدام از دانشگاه های پزشکی این کشور مدارک پزشکیشان مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیست. اما برای تحصیل در رشته های مهندسی و بیزینس دانشگاه های خوبی را داراست.

شما عزیزان برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور با سهولت اخذ این ویزا روبرو خواهید بود و همچنین برای ورود به دانشگاه های معتبر مهندسی و پزشکی این کشور می توانید از مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سورش سعادت مشاوره اخذ نمائید. همچنین امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در بلاروس برای شما دانشجویان ایرانی وجود دارد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.