مهاجرت تحصیلی آذربایجان

ویزای تحصیلی آذربایجان

ویزای تحصیلی آذربایجان

کشورهای آسیایی به دلایل بسیاری مانند فاصله نزدیک با ایران و هزینه زندگی و تحصیل مقرون به صرفه مورد استقبال بسیاری از دانشجویان قرار می گیرند. برای اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان که در سال های اخیر بسیار پرطرفدار شده است بهتر است ابتدا از شرایط و ضوابط تحصیل در آذربایجان اطلاع داشته باشید.

هدف کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای تهیه و تنظیم این مقاله راهنمایی بهتر شما علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به آذربایجان می باشد. بیشتر دانشگاه های برتر آذربایجان در شهر باکو که پایتخت این کشور می باشد قرار گرفته اند و این شهر بهترین نقطه آذربایجان برای تحصیل و زندگی محسوب می شود. آذربایجان یکی از نقاط نفت خیز جهان محسوب می شود و اکثر درآمد این کشور وابسته به صادرات نفت است؛ به این جهت از مشاغل و رشته های تحصیلی مهندسی نفت و مهندسی صنایع در این کشور استقبال زیادی می شود.

شرایط و ضوابط ویزای تحصیلی آذربایجان

به طور کلی دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان مستلزم اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور است که با ارائه مجموعه ای از اسناد و مدارک میسر می شود. ویزای تحصیلی آذربایجان به اعتبار مدت زمان دوره تحصیلی مورد نظر متقاضیان محترم صادر می شود و ارائه مدارک زیر مورد نیاز خواهد بود:

  • آخرین مدرک تحصیلی با ترجمه به آذری یا انگلیسی
  • گواهی سلامت پزشکی معتبر از کشور آذربایجان
  • ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی با ترجمه رسمی
  • مدرک زبان انگلیسی یا گذراندن دوره های زبان آذری در آذربایجان
  • اثبات تمکن مالی برای زندگی و تحصیل در آذربایجان
  • مدارک شناسایی کشور مبدا مانند شناسنامه و کارت ملی

دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان به دلیل اعتبار دانشگاه های برتر این کشور در سطح بین المللی در سال های گذشته متقاضیان بسیاری داشته است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آذربایجان باید به این نکته که آیا مقصد تحصیلی مورد نظر شما مورد تایید و قبول وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران قرار می گیرد یا خیر توجه ویژه داشته باشید. اکثر دانشگاه های آذربایجان از نظر اعتبار مدرک در جایگاه قابل قبولی در سطح بین المللی قرار دارند و با مدرک تحصیلی این مراکز می توان در کشورهای اروپایی کار کرد.

شرایط و ضوابط ویزای تحصیلی آذربایجان

دانشگاه های معتبر جهت اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان

تحصیل در آذربایجان مزایای بسیاری دارد که از جمله آن ها می توان به فاصله نزدیک این کشور با ایران و هزینه مقرون به صرفه زندگی و تحصیل اشاره کرد. آذربایجان دارای دانشگاه های برتر و بین المللی زیادی نیست اما مراکز آموزش عالی و دانشگاه های زیر در سطح بین المللی از جایگاه خوبی برخوردارند:

  • دانشگاه دولتی باکو
  • دانشگاه خزر
  • دانشگاه قفقاز
  • دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان

با اینکه بیشتر رشته های تحصیلی در این مراکز آموزش عالی ارائه می شوند اما هر کدام از دانشگاه های فوق در دو یا چند رشته تحصیلی به صورت تخصصی کار می کنند و شهرت بین المللی دارند. دانشجویان باید با توجه به رشته تحصیلی مورد نظر و نظر به شرایط اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان نسبت به پذیرش در مراکز فوق اقدام کنند. در میان دانشگاه های کشور آذربایجان در حال حاضر تنها “دانشگاه خزر” مدرک مورد تایید در وزارت علوم ایران ارائه می کند؛ مدارک دیگر دانشگاه های آذربایجان ممکن است در وزارت علوم ایران پذیرفته نشود یا به صورت مشروط پذیرفته بشود.

بررسی هزینه های تحصیل در آذربایجان

قبل از درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان باید بدانند که تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی به زبان آذری روسی می باشد؛ در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری که تحصیلات تکمیلی محسوب می شود تحصیل به زبان انگلیسی و روسی و آذری امکان پذیر است. به طور کلی هزینه اصلی تحصیل در آذربایجان به دانشگاه متقاضی و رشته تحصیلی او وابستگی مستقیم دارد. در آذربایجان برای مقطع لیسانس دانشجویان باید 2000$ (دلار آمریکا) تا 3000$ (دلار آمریکا) در سال شهریه بپردازند. تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد با توجه به آخرین آمارها از 2500$ (دلار) در سال تا 4000$ (دلار) در سال شهریه تحصیل خواهد داشت. تحصیل در مقطع دکتری در کشور آذربایجان با اینکه به متقاضیان زیادی توصیه نمی شود اما می تواند برای متقاضیان از 3000$ (دلار) تا 5000$ (دلار آمریکا) در سال شهریه در بر داشته باشد.

بورسیه تحصیلی بیشتر در مقطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری به متقاضیان واجد شرایط ارائه می شود. از ملزومات دریافت بورسیه تحصیلی در آذربایجان تسلط کامل به زبان انگلیسی یا زبان آذری می باشد که باید با ارائه مدارک آکادمیک اثبات شود. بورسیه تحصیلی در آذربایجان بعد از دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان فقط به متقاضیان دارای رزومه تحصیلی قوی و دارای نمرات بالا اعطا می شود. برای تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیاز به گذراندن پیش نیاز خواهید داشت که معمولاً یک سال به طول می انجامد و با توجه به رشته تحصیلی هزینه های مشخص خواهند داشت. جهت تحصیل پزشکی در آذربایجان به طور میانگین از 5000$ تا 7000$ (دلار آمریکا) سالانه باید شهریه بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت آذربایجان از طریق تحصیل یا اقامت آذربایجان از طریق کار با وکلای مجرب و وکلای متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *