ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی آذربایجان

ویزای تحصیلی آذربایجان

یکی از سوالات متداول متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل درآذربایجان را دارند این است که امکان اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان وجود دارد؟ در ادامه این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده است سعی داریم به این پرسش پاسخ دهیم. برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان شرایط سختی در نظر گرفته نشده است و متقاضیان خارجی و بین المللی می توانند به راحتی در تمامی مقاطع تحصیلی ادامه تحصیل دهند. اگر برای ادامه تحصیل دانشگاه های آذربایجان را انتخاب کرده اید تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آذربایجان

برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان لازم است متقاضی ابتدا پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را کسب نماید، بدین منظور لازم است مدارکی مانند مدارک تحصیلی و ریز نمرات، انگیزه نامه، فتوکپی و ترجمه پاسپورت و مدارک زبان را شخصا به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند. برای اخذ پذیرش تحصیلی از آذربایجان لازم است دانشگاه های معتبر این کشور را بشناسید. دانشگاه های آذربایجان به 2 صورت خصوصی و عمومی می باشند.

برخی از دانشگاه های معتبر آذربایجان عبارتند از:

 • دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان
 • دانشگاه اقتصاد آذربایجان
 • دانشگاه قفقاز (cu.edu.ge)
 • دانشگاه خزر (cu.edu.kz)
 • دانشگاه غرب
 • دانشگاه لنکران
 • دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان
 • دانشگاه معماری و ساختمان سازی آذربایجان
 • دانشگاه خصوصی آذربایجان

مدت زمان پردازش ویزای تحصیلی آذربایجان

یکی از موضوعات کلیدی که اغلب متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان باید به طور دقیق بررسی کنند، مدت زمان پردازش ویزای تحصیلی در این کشور می باشد. به عبارت دیگر، بدون در نظر گرفتن مدت زمان پردازش روادید تحصیلی این کشور، با چالش های متعددی در طول فرآیند درخواست ویزا در این کشور مواجه خواهید شد. به طور کلی، مدت زمان استاندارد پردازش روادید تحصیلی این کشور برای اتباع خارجی ممکن است تا 21 روز کاری از تاریخ ارائه درخواست ویزا طول بکشد. با این حال درخواست ویزای تحصیلی آنلاین آذربایجان فقط 3 روز کاری طول می کشد. البته لازم به ذکر است که، اگر برای درخواست فوری ویزای الکترونیکی در این کشور اقدام کنید، ممکن است 3 ساعت طول بکشد. به این نکته مهم نیز توجه فرمایید که، ویزای الکترونیکی آذربایجان فقط برای اتباع کشورهای اروپایی و عضو اتحادیه اروپا در دسترس خواهد بود.

در نموداری که در این بخش از مقاله برای شما عزیزان تهیه کرده ایم، می توانید با آمار اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل در آذربایجان طی سال های اخیر آشنا شوید:

آمار اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان

شرایط و ضوابط ویزای تحصیلی آذربایجان

به طور کلی دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان مستلزم اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور است که با ارائه مجموعه ای از اسناد و مدارک میسر می شود. روادید تحصیلی این کشور به اعتبار مدت زمان دوره تحصیلی مورد نظر متقاضیان محترم صادر می شود و ارائه مدارک زیر مورد نیاز خواهد بود:

 • آخرین مدرک تحصیلی با ترجمه به آذری یا انگلیسی
 • نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج در آذربایجان
 • گواهی سلامت پزشکی معتبر از کشور آذربایجان
 • ریز نمرات آخرین دوره تحصیلی با ترجمه رسمی
 • مدرک زبان انگلیسی یا گذراندن دوره های زبان آذری در آذربایجان
 • اثبات تمکن مالی برای زندگی و تحصیل در آذربایجان
 • مدارک شناسایی کشور مبدا مانند شناسنامه و کارت ملی

دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان به دلیل اعتبار دانشگاه های برتر آذربایجان در سطح بین المللی در سال های گذشته متقاضیان بسیاری داشته است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آذربایجان باید به این نکته که آیا مقصد تحصیلی مورد نظر شما مورد تایید و قبول وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران قرار می گیرد یا خیر توجه ویژه داشته باشید. اکثر دانشگاه های آذربایجان از نظر اعتبار مدرک در جایگاه قابل قبولی در سطح بین المللی قرار دارند و با مدرک تحصیلی این مراکز می توان در کشورهای اروپایی کار کرد.

هزینه های اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان

اغلب دانشجویان بین المللی که به دنبال دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان هستند، معمولا هزینه های اخذ ویزای تحصیلی در این کشور را به طور کامل فراموش می کنند. به عبارت دیگر، تمامی اتباع کشورهای خارجی که قصد دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان را دارند، قبل از شروع فرآیند درخواست باید هزینه های رایج در روادید تحصیلی این کشور را به طور دقیق بررسی کنند. در غیر این صورت با چالش های متعددی در طول فرآیند درخواست خود مواجه خواهند شد. هزینه های اخذ روادید تحصیلی این کشور بسته به نوع درخواست دانشجویان و ملیت آنها متفاوت خواهد بود، به طور مثال هزینه درخواست ویزای الکترونیکی تحصیلی در این کشور بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. هزینه ویزای الکترونیکی آذربایجان برای دانشجویان اروپایی معمولا بین 39AZN تا 89AZN (منات آذربایجان) می باشد. اما هزینه درخواست ویزا در کنسولگری آذربایجان برای اتباع کشورهای ثالث بین 190AZN تا 290AZN (منات آذربایجان) خواهد بود. در باب هزینه زندگی در آذربایجان لینک فوق را مطالعه کنید.

روند درخواست ویزای تحصیلی آذربایجان

آشنایی با روند درخواست ویزای تحصیلی آذربایجان کمک های بسزایی را به دانشجویان بین المللی در فرآیند درخواست این نوع ویزا برای مهاجرت به آذربایجان خواهد کرد. روند درخواست ویزای تحصیلی آذربایجان به شرح زیر می باشد:

روند درخواست ویزای تحصیلی آذربایجانتوضیحات
ثبت درخواستبرای ثبت درخواست باید به پرتال کنسولگری آذربایجان مراجعه کنید.
تکمیل فرم درخواستفرم درخواست روادید تحصیلی این کشور را به دقت تکمیل کنید.
ارائه اسناد و الزاماتیکی از اصلی ترین مراحل در فرآیند درخواست روادید تحصیلی این کشور جمع آوری مدارک مورد نیاز در این کشور می باشد.
پرداخت هزینه درخواستهزینه های درخواست روادید تحصیلی این کشور را با استفاده از کارت اعتباری یا نقدی معتبر پرداخت کنید.
ارسال درخواستدرخواست خود را به دقت بررسی کرده و آن را به صورت آنلاین ارسال کنید.
دریافت تاییدیهپس از بررسی و تایید درخواست شما، تاییدیه ویزای خود را از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.

در تصویر ارائه شده در این بخش از مقاله می توانید با دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آذربایجان به دقت آشنا شوید:

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی آذربایجان

مدارک اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان

متقاضیان پس از آنکه موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر شدید باید اقدامات لازم را جهت دریافت ویزای تحصیلی در خصوص اعزام دانشجو به آذربایجان انجام دهند. باید به این نکته اشاره کرد که امکان دریافت ویزای تحصیلی آذربایجان بدون مدرک زبان وجود دارد. دروس تحصیلی در دانشگاه های این کشور به 3 زبان روسی، انگلیسی و ترکی آذربایجانی تدریس می شود که دانشجو می تواند با توجه به رشته و مقطع تحصیلی زبان تحصیلی خود را انتخاب کند.

اگر دانشجو تسلط کافی به زبان انتخابی نداشته باشد می تواند پیش از ورود به دانشگاه در دوره های آموزش زبان که مدت آنها 6 ماهه و 12 ماهه می باشد شرکت نماید و پس از آن وارد دانشگاه شود. برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه مدارک زیر الزامی می باشد، فرد باید این مدارک را آماده کرده و در زمان مصاحبه به کنسولگری یا سفارت خانه آذربایجان ارائه نماید.

 • پاسپورت معتبر با 12 ماه اعتبار
 • ارائه گواهی اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • پرداخت هزینه های اخذ ویزا و ارائه رسید آن:
  • ویزا کوتاه مدت تحصیلی 100$ (دلار آمریکا)
  • ویزای بلند مدت تحصیلی 200$ (دلار آمریکا)
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدارک پزشکی
 • ارائه گواهی تمکن مالی
 • 2 قطعه عکس 4*3
 • ارائه اصل و فتوکپی از مدارک شناسایی

وقت سفارت آذربايجان جهت اخذ ويزا را در این بخش مطالعه کنید.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان

انواع مختلف ویزای دانشجویی آذربایجان

سالانه صدها دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف جهان، به دلیل پیشرفت های قابل توجه آذربایجان در حوزه های مختلف آموزشی، برای اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان اقدام می کنند. یکی از اصلی ترین دلایل درخواست دانشجویان بین المللی برای ویزای تحصیلی این کشور، ارائه انواع مختلف ویزای تحصیلی با توجه به اهداف دانشجویان می باشد. اتباع کشورهای خارجی که در یک موسسه آموزشی در آذربایجان پذیرفته شده اند، می توانند برای انواع مختلف ویزای تحصیلی در آذربایجان در خواست دهند. ویزای تحصیلی آذربایجان و مجوز اقامت این کشور برای تحصیل، برای تمامی متقاضیان ضروری است.

در نمودار زیر می توانید هزینه درخواست ویزای دانشجویی آذربایجان را با کشورهای دیگر اروپایی مقایسه فرمایید:

هزینه درخواست ویزای تحصیلی آذربایجان را با کشورهای دیگر اروپایی

در جدول زیر می توانید با انواع مختلف ویزای تحصیلی آذربایجان با توجه به اهداف تحصیلی خود در این کشور آشنا شوید:

انواع ویزای تحصیلی آذربایجانتوضیحات
ویزای تحصیلی کوتاه مدت آذربایجانروادید تحصیلی این کشور به صورت کوتاه مدت، در صورتی برای دانشجویان بین المللی صادر می شود که، دوره آموزش آنها در این کشور کمتر از 3 ماه طول بکشد.
روادید تحصیلی برای دوره های متوسطه و حرفه ایاین ویزای تحصیلی در آذربایجان، معمولا برای دانشجویان بین المللی مستعد از کشورهای دورافتاده و فقیر صادر می شود، اما سایرین نیز ممکن است واجد شرایط باشند. با این حال برای این نوع از ویزا دانشجویان باید در آذربایجان خانواده داشته باشند و بتوانند به زبان آذربایجانی صحبت کنند و بنویسند.
ویزای تحصیلی بلند مدت آذربایجاناین مجوز تحصیلی که به عنوان مجوز اقامت دانشجویی نیز شناخته می شود به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا تحصیلات خود را تا 5 سال در آذربایجان تکمیل کنند.

بررسی پروسه اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان

یکی از بهترین روش ها برای تحصیل در قاره اروپا برای اتباع ایرانی، اخذ روادید تحصیلی این کشور می باشد. زیرا فرآیند اخذ ویزای تحصیلی آذربایجان به نسبت برخی از کشورهای مدرن اروپایی به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد. البته لازم به ذکر است که، جمهوری آذربایجان زمانی نسبت به هر پاسپورتی که روسی، گرجی یا ایرانی نبود، نسبتا انزوا طلب بود، اما در دهه گذشته خود را بر روی جهان باز کرده است. به طور مثال، امروزه اتباع اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس برای تحصیل در آذربایجان تنها به ویزای الکترونیکی این کشور نیاز دارند. علاوه بر این، شهروندان ایالات متحده، کانادا، روسیه، چین و هند نیز از دسترسی آسان برای تحصیل در آذربایجان برخوردار هستند. همچنین شایان ذکر است که، ورود اتباع ارمنستان برای تحصیل در ارمنستان ممنوع است، هر فرد ارمنی الاصل اجازه ورود به خاک آذربایجان را ندارد.

یکی از بزرگترین مزیت های دریافت روادید تحصیلی این کشور امکان بهره مندی از امکانات آموزشی پیشرفته در این کشور می باشد. جدای از این، جمهوری آذربایجان همواره از دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در آذربایجان را دارند به شدت استقبال می کند. روند اخذ روادید تحصیلی این کشور نشان دهنده استقبال دولت این کشور برای ورود دانشجویان بین المللی به آذربایجان می باشد. نکته قابل توجه در خصوص آذربایجان این است که، برای دانشجویان بین المللی در این کشور، در کنار ویزای تحصیلی مجوز اقامت نیز صادر می شود، این مجوز برای مدت زمان تحصیل متقاضیان در این کشور معتبر است.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در رابطه با روادید تحصیلی این کشور کسب کردید، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقالات بیشتری در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه نمایید همچنین می توانید طی تماس با کارشناسان مجرب موسسه از مشاوره های در نظر گرفته شده استفاده نمایید.

متداول ترین سوالات روادید تحصیلی آذربایجان

در این بخش به بررسی پاسخ سوالات مهم شما می پردازیم:

 • دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آذربایجان به چه صورت است؟ برای تحصیل در دانشگاه های آذربایجان لازم است متقاضی ابتدا پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را کسب نماید، بدین منظور لازم است مدارکی مانند مدارک تحصیلی و ریز نمرات، انگیزه نامه، فتوکپی و ترجمه پاسپورت و مدارک زبان را شخصا به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند. برای اخذ پذیرش تحصیلی از آذربایجان لازم است دانشگاه های معتبر این کشور را بشناسید. دانشگاه های آذربایجان به 2 صورت خصوصی و عمومی می باشند.
 • انواع ویزای تحصیلی آذربایجان کدام اند؟ ویزای تحصیلی کوتاه مدت آذربایجان، ویزای تحصیلی آذربایجان برای دوره های متوسطه و حرفه ای و ویزای تحصیلی بلند مدت آذربایجان
4.3/5 - (3 امتیاز)

6 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی آذربایجان

 1. دنیا گفت:

  سلام و عرض ادب و خسته نباشید؛ ببخشید توی توضیحات گفته شده که دانشجویان خارجی امکان کار در حین تحصیل ندارند؛ آیا این ممنوعیت برای ایرانی ها هم هست یا نه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   تفاوتی وجود نداره

 2. سلام تاج منمد هستم دپلم جزودوجی دارم مبخواهم انجینری معدن یا Miningengineetingرا در کشور ازربایجان بخوانم همراهی ما کنید چطور میکوانم
  E-mil,en.shahir35@gmail.com

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید خودتون این کارارو انجام بدین برای کشور آذربایجان

 3. Ati گفت:

  سلام و خسته نباشید
  20سالمه و معدل دیپلمم 17.94 ومعادل سازی که کردم 79..58شد و مسلط به زبان انگلیسی آیا بورسیم میکنن و شرایط پذیرش شون چیه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای چه مقطعی مد نظرتون هست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *