مهاجرت تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش یکی از ویزاهای پرکاربردی است که در این مقاله بصورت کامل و دقیق به بررسی آن خواهیم پرداخت. ویزای تحصیلی اتریش را در سال 2019 هم میتوان در زمره پرتقاضاترین ویزاهای درخواستی ایرانیان جهت مهاجرت دانست که مزایای بسیاری مانند تحصیل رایگان و عدم نیاز به مدرک زبان دارد. مهاجرت به اتریش به دلیل رفاه اجتماعی بالا از جمله انتخاب های تحصیلی افراد می باشد. اتریش به دلیل زیبایی و ارائه کردن بهترین خدمات اجتماعی به شهروندان و انتخاب شدن شهر وین در چند سال اخیر به عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا جهت سکونت انتخاب شده است.

بررسی کلیه شرایط اخذ پذیرش تحصیلی اتریش 2019

 1. اخذ ویزای تحصیلی اتریش چقدر طول میکشد؟
 2. تحصیل در مقاطع مختلف در اتریش چگونه است؟
 3. هزینه های جانبی ویزای تحصیلی اتریش چه میزان است؟
 4. مدارک مورد نیاز تحصیل در اتریش چیست؟
 5. چه افرادی برای پذیرش تحصیلی موفق میشوند؟
 6. هزینه تحصیل در سال 2019 در اتریش چقدر است؟
 7. ویزای همراه در اتریش به چه صورتیست؟

در این مقاله سعی شده به تمامی این سوالها پاسخ دهیم.

اتریش با حدود هشت میلیون نفر جمعیت و مساحتی در حد استان فارس ایران با اقلیمی کوهستانی و سرد البته با طبیعتی بکر و زیبا و فرهنگی غنی یکی از جاذبه های مهاجرتی دنیا می باشد. ثروت این کشور از جهت اقتصادی نیز مزید بر علت جهت مهاجرت گشته است. خوشبختانه نظام حقوقی اتریش نیز مهاجر پذیر می باشد و بر طبق شرایطی به افراد متقاضی، اقامت و تابعیت اعطا می کند. برای اطلاع از شرایط این مساله و مهاجرت موفق به اتریش، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

اینفوگرافیک ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در کشور اتریش

اتریش یکی از معدود کشورهای درجه یک دنیاست که  نظام تحصیلی و آموزشی آن برای افراد خارجی رایگان می باشد. البته این امر، منحصر به دوره تحصیلات دانشگاهی می باشد. بنابراین تحصیل در اتریش برای مقاطع ابتدایی یا دبیرستان یا کالج ها شامل این مهم نمی شوند و افراد خارجی برای تحصیل در آن مقاطع باید هزینه بپردازند. این که گفته می شود تحصیل در اتریش رایگان است، در واقع از این قرار است که دانشجو باید مبلغ اندکی در حدود 700 € یورو را به هنگام ثبت نام به دانشگاه بپردازد. همچنین باید به یاد داشت که این امر، تنها مختص به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی می باشد. بنابراین تحصیل در دانشگاه های خصوصی نیز مستلزم پرداخت هزینه است. ضمن این که معمولا هزینه های تحصیل در مراکز آموزشی خصوصی همواره از دولتی گران تر می باشد.

دیگر مزیت ویژه و منحصر به فرد تحصیل در اتریش این است که پذیرش در آن مستلزم مدرک زبان نمی باشد. یعنی می توان بدون داشتن مدرک زبان نیز پذیرفته شده و ویزای تحصیلی گرفت. البته لازم است که دانشجوی متقاضی، پس از ورود به اتریش و پیش از شروع دوره دانشگاهی، در کلاس های آموزشی زبان شرکت نماید و نمره حد نصاب را نیز به دست آورد. تنها پس از آن می تواند در کلاس های اصلی شرکت کند.

ویزای تحصیلی اتریش چقدر طول میکشد؟

طول پروسه اخذ پذیرش تحصیلی اتریش و همچنین پروسه ویزای اتریش تا جواب ویزا چیزی حدود 18 ماه یعنی یک سال و نیم طول میکشد. به این صورت که در مرحله پذیرش ابتدا باید همه ی مدارک تحصیلی حتی مدارک دیپلم و ریز نمرات این مقطع و بقیه مدارک تحصیلی مقاطع بالاتر پروسه تایید از دفتر پیشخوان و تایید اداره کل آموزش و پروش استان و ترجمه ی آلمانی مدارک و همچنین تائید وزارت امور خارجه و دادگستری و همچنین هر پانچ مدرک ترجمه شده، تائید سفارت اتریش در ایران را داشته باشند که زمان انجام همه ی این شرایط چیزی حدود دو ماه طول میکشد.

پس از آن چنانچه در ددلاین دانشگاه های اتریش مدارک آماده شده باشد اسکن مدارک برای دانشگاه ارسال میشود. معمولا بین 12 تا 16 هفته جواب پذیرش طول میکشد. اگر جواب پذیرش مثبت باشد وارد فاز ویزای تحصیلی اتریش میشویم. در این مرحله متقاضی نامه ی پذیرش را همراه با اسکن صفحه ی اول پاسپورت برای سفارت اتریش در ایران ایمیل میکند و درخواست وقت مصاحبه میکند. معمولا این پروسه هم چیزی حدود 3 ماه به طول می انجامد. و اگر مدارک تا روز سفارت تکمیل باشند و مصاحبه انجام شود و هیچ نقصی مدرک به متقاضی نخورد. جواب سفارت اتریش بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. که تمامی این مراحل از زمان استارت تا انتها را حدود 18 ماه میکند.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از اتریش 2019

با توجه به اینکه تحصیل در اتریش رایگان می باشد و اخذ ویزای تحصیلی کشور اتریش متقاضیان بسیاری دارد، طبعا با توجه به مساحت کوچک اتریش و شهرها و دانشگاه های محدود آن و تعداد متقاضی زیاد تحصیل و مهاجرت، محدودیت هایی در صدور ویزا وجود دارد.

برای پذیرش در مقطع لیسانس در اتریش فرد باید حتما در دانشگاه های کشور خود قبولی دانشگاه داشته باشد و همچنین چند واحد از این مقطع را گذارنده باشد و علاوه بر اشتغال به تحصیل در مقطع لیسانس، ریز نمرات واحدهای پاس شده را نیز ارائه دهد. برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس نیز فرد باید حتما اصل دانشنامه مقطع لیسانس و ریز نمرات این مقطع را همراه با نامه عدم منع تحصیل دریافت کرده باشد.

تحصیل مقطع لیسانس در اتریش

به این دلیل که تحصیل در اتریش رایگان میباشد شرایط سختی جهت گرفتن پذیرش تحصیلی وجود دارد. برای پذیرش در این مقطع فرد باید نامه ی اشتغال به تحصیل در مقطع لیسانس از دانشگاه ایرانی داشته باشیم و بهتر است اعتبار آن دانشگاه جزو معتبرتین دانشگاه ها باشد. یعنی قبولی دانشگاه های سراسری شانس بیشتری از دانشگاه های آزاد دارد. البته اتریش سخت ترین پذیرش ها را به دانشجویانی میدهد که مدرک از داشنگاه آزاد نشان میدهند. توصیه میشود جهت سهولت در پذیرش تحصیلی اتریش قبولی مقطع لیسانس از دانشگاه های سراسری باشد.

جهت اخذ پذیرش تحصیلی اتریش در مقطع لیسانس صرف داشتن دیپل و پیش دانشگاهی یا همان مقطع دوازدهم کفایت نمیکند.

تحصیل در اتریش فوق لیسانس

نکته ی بسیار مهم پذیرش تحصیلی از اتریش در مقطع فوق لیسانس داشتن نامه ی عدم منع تحصیل از دانشگاه های ایرانی است. به این صورت که، دانشجو باید از دانشگاه ایرانی که لیسانس را اخذ کرده است یک نامه ی عدم ممانعت از تحصیل دریافت کند که این نامه نشان میدهد فرد برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر مشکلی ندارد. بیشترین میزان پذیرش تحصیلی در اتریش برای مقطع فوق لیسانس است.

دکتری در اتریش

برای پذیرش در مقطع دکترا در اتریش علاوه بر داشتن لیسانس و فوق لیسانس و داشتن نامه عدم منع تحصیل، داشتن مدرک اشتغال به تحصیل مقطع دکترا نیز معمولا مورد نیاز است. البته نه برای هر رشته ای چون در برخی از رشته ها برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا نیازمند پیدا کردن یک استاد راهنما یا همان سوپروایزر می باشد که از راه دور امری دشوار خواهد بود.

معمولا افرادی موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه های اتریش می شوند که اشتغال به تحصیل یا اتمام تحصیلات در ایران از دانشگاه های خوب و سطح بالای کشور داشته باشند. البته اخذ پذیرش به رشته تحصیلی نیز مرتبط می شود برای مثال رشته حقوق جز رشته هایی است که اخذ پذیرش در آن کار سختی است و در برخی رشته های دیگر نیز اصلا پذیرش صورت نمی گیرید یا اینکه مستلزم موفقیت در آزمون ورودی است مانند روانشناسی، معماری، هنر و …

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیلی از اتریش

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش:

 • علاوه بر مدارک تحصیلی دانشگاه های سراسری روزانه ایران
 • نیاز به مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی نیز هست که همه این مدارک به ترجمه رسمی آلمانی، تایید دادگستری، تایید وزارت امور خارجه و تایید سفارت اتریش در ایران نیاز دارد.

برای رشته های داروسازی، تغذیه، دامپزشکی و پزشکی در کشور اتریش دوره ای به طور پژوهش-محور در نظر گرفته شده است که به فرد متقاضی این اجازه را می دهد در این کشور به صورت تطبیقی مدرک ایرانی خود را در اتریش معادل سازی کرده و بتواند تحت شرایطی به عنوان پزشک، داروساز یا دکتر تغذیه در کشور اتریش به کار مشغول شود. این رشته معمولا در دانشگاه درجه ممتاز مدیکال وین اتریش ارائه می شود که البته در سال های اخیر نسبت به رشته پزشکی سخت گیری های بیشتری شده است اما برای داروسازان شرایط بهتری مهیاست.

تحصیل در اتریش، شرط سنی ندارد و معمولا برای پذیرش در دانشگاه های اتریش خیلی به سن فرد توجه نمی شود. البته این موضوع، مطلق نیست اما کمتر دیده شده است که به خاطر سن فرد دانشگاه های اتریش به فرد پذیرش ندهند؛ گرچه در مرحله ویزا دیده شده به خاطر شرایط سنی فرد ویزا رد شده است.

هزینه تحصیل در اتریش

خوشبختانه هزینه تحصیل در اتریش بسیار پائین است. عملا هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش پایین است که اتریش را یه تحصیل رایگان معروف کرده است. هزینه تحصیل در اتریش برای هر ترم بین 380 تا 720 € یورو میباشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش بستگی به رشته ی تحصیلی دارد. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در برخی رشته ها سالیانه 10000 € و در برخی رشته ها مثل رشته هنر و موسیقی تا 20000 € هم میرود.

تحصیل پزشکی در اتریش

شرط اصلی داشتن مدرک زبان آلمانی است. و همچنین مثل همه ی دنیا اتریش هم برای رشته ی پزشکی آزمون ورودی دارد. از آنجا که نظام آموزشی در اتریش رایگان میباشد بسیاری به دنبال این هستند تا رشته ی پزشکی را در کشور اتریش سپری کنند. اما اخذ پذیرش رشته پزشکی در اتریش کار ساده ای نیست. در دو حالت میتوان در کشور اتریش پزشکی را پذیرش گرفت.

دانشگاه های معتبر پزشکی اتریش:

 • دانشگاه وین (University of Vienna )
 • دانشگاه گراتس
 • دانشگاه علوم پزشکی وین (Medical Unversity Of Vienna)
 • دانشگاه اینسبروک (Universität Innsbruck)

در حالت اول فرد باید مقاطع قبلی را کشور اتریش سپری کرده باشد تا بتواند در آزمون ورودی این کشور شرکت کند. یا اینکه پذیرش رشته های علوم پایه را گرفته باشد و تحت شرایط سنی خاص میتواند آزمون رشته پزشکی را در اتریش بدهد. حالت دوم این است که فرد متقاضی قبولی پزشکی را در ایران آورده باشد. و بتواند با مدرک قبولی و مدرک زبان آلمانی و مدارک دیگر پذیرش دانشگاه های اتریش را بگیرد. البته قبولی رشته های پزشکی در ایران کار ساده ای نیست.

صدور ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی این کشور به مانند خود پذیرش تحصیلی اتریش نیز سخت و زمان بر است. در حال حاضر می توان گفت که از زمان شروع اخذ پذیرش تا صدور ویزا برای متقاضی چیزی حدود یک سال الی یک سال و نیم حداقل زمان نیاز است. در مرحله ویزا، سفارت اتریش علاوه بر مدارک تحصیلی فرد که در زمان پذیرش ارائه داده است نیازمند مدارک دیگری که کاملا متفاوت از کشورهای دیگر است، می باشد.

در مرحله ویزا سوال های فراوانی در زمان مصاحبه از فرد می شود که متقاضی باید آمادگی کامل را جهت این موضوع داشته باشد. در عین حالی که ویزای تحصیلی اتریش نیازمند مدرک زبان نیست اما در روز مصاحبه میزان آمادگی زبان آلمانی فرد را محک زده و کسی که در این زمینه آمادگی ارائه کند شانس بالایی برای ویزا شدن دارد.

تا ماه مارچ 2017 کشور اتریش ویزای همراه نیز صادر می کرد یعنی به این ترتیب که فرد متقاضی می توانست همسر و فرزند زیر 18 سال خود را همراه با خود به کشور اتریش ببرد اما در حال حاضر دیگر ویزای همراه به صورت همزمان صادر نمی شود و فرد حدود شش ماه الی نه ماه می تواند همراهان خود را به کشور اتریش اضافه کند که اصطلاحا معروف به الحاق خانواده می باشد.

صدور ویزای تحصیلی اتریش

ویزای همراه در اتریش به چه نحوی است؟

از تاریخ 5 مارس 2017 قانون ویزای همراه به صورت همزمان برداشته شد و کشور اتریش دیگر به صورت همزمان به همراهان نفر اصلی ویزا نمیدهد. اما فرد پس از ورود به اتریش و کارها و امور شهروندی درخواست الحاق خانواده را میدهد و عموما همراهان 6 ماه بعد در کشور اتریش هستند.

گپ تحصیلی در اتریش

جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش معمولا به شرایط سنی و گپ تحصیلی انچنان توجهی نمیشود و اگر متقاضی شراط سنی بالایی داشته باشد معمولا محدودیتی ندارد و ممکن است فرد بتواند پذیرش و ویزا را اخذ کند. گر چه افرادی که دارای گپ کمتری هستند شانس بیشتری جهت موفقیت در پذیرش و ویزا دارند. گپ تحصیلی در اتریش بهتر است با یک نامه ی کاری یا فعالیتی پر شود تا شانس برای صدور ویزا افزایش پیدا کند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اتریش

برخی از مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش عبارتند از:

نامه صادر شده پذیرش از دانشگاه اتریشی (اسکن مدرک کفایت میکند)
مدارک هویتی مانند شناسنامه و پاسپورت و… (ترجمه شده به آلمانی)
فرم پر شده مربوط به مصاحبه سفارت (فرم ویزای تحصیلی)
مدارک تحصیلی ترجمه شده زبان آلمانی همراه با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه و تایید سفارت
مدارک مالی مانند تمکن و پرینت بانکی (به مدت سه ماه)
مدرک مالی داشتن توانایی مالی فردی که به عنوان حامی دانشجو در اتریش معرفی می شود (ساپورتر)
اجاره نامه محل مسکونی یا اصطلاحا رزرو خوابگاه (به مدت 6 ماه)
بیمه نامه سفر (به ارزش 30000 €)

بعد از صدور پذیرش و در مرحله اخذ ویزا، فرد متقاضی درخواست وقت مصاحبه کرده و پس از چیزی حدود 6 ماه تا یکسال وقت مصاحبه می دهند که این زمان طولانی، به دلیل انبوه متقاضیان ویزای تحصیلی برای اتریش در ایران می باشد. به طور کل روش های مهاجرت به اتریش از طریق اخذ ویزای تحصیلی اتریش یا ویزای کاری اتریش شرایط و قوانین خاص خود را دارد که باید پیش از اقدام مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد ما این است که پیش از هر گونه اقدامی در خصوص مهاجرت به اتریش با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

ویـــــزای تــــــحصیلــــــــــــی اتـــــــــــــــریش

73 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی اتریش

 1. mani گفت:

  با سلام من 23 سال دارم و در حال تحصیل در رشته مهندسی مکانیک هستم و قصد دارم برای ادامه تحصیل به اتریش مهاجرت کنم و ویزای تحصیلی اتریشو اخذ کنم،امکانش هست در مورد مشکلات نظام وظیفه منو راهنمایی بفرمایید؟با تشکر

 2. مهسا رحمانی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ۳۶ساله هستم، لیسانس مهندسی کامپیوتر هستم و روی زبان انگلیسیم دارم کار میکنم، به من اطلاع دادند که ویزای تحصیلی اتریش شرط سنی ندارد، میخواستم ببینم چقدر صحت دارد؟ ایا نیاز به مدرک زبان المانی هست و اینکه با خانوادم میتونم همزمان اقدام کنم؟

 3. سحر صابری گفت:

  سلام
  خیلی ممنون بابت مطالب بسیار مفیدتون و سایت به روزتون
  امکانش هست در مورد ویزای کاری اتریش هم توضیح دهید؟
  و آیا حتما برای ویزای تحصیلی اتریش باید مدرک زبان آلمانی داشته باشیم؟
  بازم سپاس گذارم از سایت خوبتون

 4. همایون باقرنیا گفت:

  با سلام
  بنده لیسانس مکانیک دارم و ۲۹ سالمه با ۳ سال سابقه‌ی کار مرتبط ، بهتره از طریق تحصیل اتریش اقدام کنم یا ویزای جستجوگر کار ؟!

 5. ترانه فرجی گفت:

  با سلام من ۲۶ ساله هستم دانشجوی ارشد حقوق بین المللی از دانشگاه آزاد و آیلتس ۶ دارم و آلمانی در سطح A1 بلدم آیا میتونم پذیرش در مقطع رشد مجدد به صورت رایگان داشته باشم؟

 6. ارسلان گفت:

  سلام بنده فوق لیسانس اقتصاد دارم و 36 سالمه چطوری می تونم برای اتریش برای اقدام کنم؟ کانادا چطور می تونم برم؟

 7. طاها رسولی گفت:

  تحصیل در اتریش خیلی خوبه حیف که سفارت این کشور سخت ویزا میده

 8. لیدا بهرامی گفت:

  با سلام و سپاس بابت اطلاعات مفیدتون
  بنده میخواستم برای مقطع دکترا اقدام کنم و وارد این کشور بشم مدرک زبان آلمانی ندارم امکانش هست تو همون کشور دوره زبان آلمانی رو بگذرونم؟

 9. ali ram گفت:

  ضمن تشکر از مطلب به روزتون من اصلا فکر نمیکردم شرایط ویزای تحصیلی اتریش به این صورت باشه اگه امکانش هست در مورد شرایط ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی که شرایطشون اسونتر هست هم مطلب بذارید

 10. شجاعی گفت:

  ممنون از سایت خوبتون

  ایا تحصیل در کشورهای آلمانی زبان مانند اتری و آلمان بهتره یا کشورهای انگلیسی زبان مانند کانادا و استرالیا

 11. شجاعی گفت:

  سلام و تشکر

 12. asal گفت:

  با سلام من 24 ساله هستم دارای مدرک کارشناسی حسابداری ، آیا من و همسرم میتونیم همزمان برای ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنیم و آیا یکی از ما مدرک زبان داشته باشی مکفی هست ؟

 13. مهراد گفت:

  الان سفارت اتریش تو ایران که خیلی بی نظم جواب ویزا میده ، من یکی از دوستام چند سال پیش اقدام کرد هنوز نرفته اتریش و منم اومدم اقدام کنم دیگه دانشگاهمو قبول ندارن که پذیرش شم تازه با این وضع شما بری اونجا سخت تر هم میشه

 14. Arezoo گفت:

  سلام و سپاس از مقاله خوبتون.
  اخذ ویزای تحصیلی اتریش بهتر است یا آلمان؟
  تحصیل به زبان انگلیسی در کشور اتریش ارزان تر می باشد یا آلمان؟؟
  امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کدام دانشگاه های اتریش امکان پذیر است؟؟؟
  با تشکر فراوان.

 15. امید گفت:

  برای ویزای تحصیلی چجوری میتونم اطلاعات بیشتر کسب کنم؟

 16. Nazarian گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون. بسیار مفید بود.

 17. قراری گفت:

  مدت زمان درخواست ویزای تحصیلی تا دریافت آن چه مقدار هست؟

 18. leilakk گفت:

  سلام. عالی بود. اتریش کشور مورد علاقه منه. با تشکر

 19. ali گفت:

  سلام ویزای تحصیلی اتریش نیاز به داشتن چه مدرک زبانی هست و هزینه تحصیل این کشور به چه صورتی است ؟

 20. ali گفت:

  سلام ویزای تحصیلی اتریش هزینه تحصیل این کشور به چه صورتی است ؟

 21. امیر گفت:

  با سلام
  مقاله مفید و خیلی خوبی بود.

 22. امیر گفت:

  با سلام
  باید از ایران تغذیه مالی بشیم یا امکان کار هست؟

 23. طلایی پور گفت:

  امکان کار کردن حین تحصیل هست یا خیر؟

 24. Hasti گفت:

  با سلام و تشکر از سایت خوب و مفیدتون.
  امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای تحصیل در کشور اتریش وجود دارد؟
  شرایط آن به چه صورت می باشد؟
  سپاسگزارم.

 25. leilakk گفت:

  اگه ممکنه در مورد دانشگاه های اتریش هم توضیحاتی بدین. متشکر

 26. هزاره گفت:

  با سلام
  با تشکر از مطالب بسیار مفیدتون.

 27. هزاره گفت:

  سلام
  تشکر از مطالب مفیدتون.

 28. امید گفت:

  آیا با ویزای تحصیلی می توان در اتریش کار کرد؟

 29. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد ویزای کاری اتریش تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ویزای تحصیلی اتریش هم مطلب بذارید

 30. یلدا گفت:

  امکان کار حین تحصیل در کدوم یک از شهرهای این کشور ممکنه ؟ در مورد اخذ ویزای تحصیلی اتریش با شرایط کنونی میشه اطلاعات بدید ممنون میشم

 31. سحر گفت:

  برای تحصیل در اتریش حتما باید مدرک زبان المانی داشته باشیم؟

 32. کیوان خرسند گفت:

  ویزای تحصیلی اتریش چقدر زمان میبره تا صادر شه؟

 33. nazari گفت:

  مدارک زبان مورد نیاز برای تحصیل در این کشور رو ذکر می کنید؟ مرسی

 34. leilakk گفت:

  سلام. لطفا در مورد صنعت گردشگری این کشور هم توضیح بدین. همین طور جاذبه های گردشگری. متشکر

 35. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 36. محمد امینی گفت:

  سلام من در رشته طراحی داخلی تحصیل کردم برای ادامه تحصیل گرفتن ویزای تحصیلی اتریش چگونه است ؟

 37. امیر علی عظیمی گفت:

  سلام من شنیدم ویزای تحصیلی اتریش سخت شده

 38. آرمان تهرانچی گفت:

  من با 35 سال سن و مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد در رشته مکانیک چطوری میتونم برای ویزای تحصیلی اتریش اقدام کنم؟

 39. تبسم گفت:

  فقط در صورتی دانشگاه سراسری روزانه باشیم رایگان هست؟

 40. فرهاد هدایتی گفت:

  ویزای تحصیلی اتریش چقدر زمان میبره صادر شه

 41. maede گفت:

  سلام ممنونم مطالب از بروز و خوبتون یه سوال داشتم ازتون اونم این که نمره آیلتس برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در اتریش باید چند باشه؟

 42. رضاپور گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  من ۲۴ ساله هستم و لیسانس مدیریت دارم،
  به چه صورت میتونم برای دریافت ویزا تحصیلی اتریش اقدام کنم؟

 43. ریحانه گفت:

  سلام مطالب بسیار ارزنده و به روز بودند

 44. ریحانه گفت:

  مطالب بسیار ارزنده و به روز بودند

 45. ریحانه گفت:

  سلام مطالبتون بسیار مفید و به روز بودند تشکر

 46. M.KH گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات جامع و مفیدتون تقریبا به تمامی سوالاتی که در ذهنم در رابطه با ویزای تحصیلی اتریش داشتم پاسخ دادید.
  فقط یک سوال داشتم اونم این که در دانشگاه های اتریش دروس بیشتر به چه زبانی تدریس می شود؟

 47. مهشید گفت:

  سلام، همسرم دندانپزشک هست و ۳۹ سال سن دارند، برای کار امکان اقدام برای ایشان وجود دارد؟

 48. v!da گفت:

  سلام و تشکر از تمامی اطلاعان مفیدتون
  من 29 سال دارم و فارغ التحصیل رشته مدیریت MBA هستم ایا برای ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی اتریش میتونم اقدام کنم؟

 49. صبا گفت:

  خیلی خوب بود ممنون بابت اطلاعات مقاله اتون

 50. سامیار گفت:

  من الان 5 ماهه که از زمان مصاحبه ویزام میگذره اما هنوز جواب ندادن! این زمان طبیعیه؟

 51. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالب تون در مورد ویزای تحصیلی اتریش تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد راه های اخذ اقامت کشور اتریش هم مطلب بذارید

 52. شهریار شیرازی گفت:

  ویزای تحصیلی اتریش برای دانشجویان چه شرایطی داره؟ چطوری می تونم با 35 سال سن برای این نوع ویزا اقدام کنم؟

 53. منوچهر گفت:

  من دخترم رشته مدیریت خوندهشنیدم اتریش این رشته ها رو سخت پذیرش می ده و آزمون ورودی میگیره برای ورود ؟

 54. Yasin گفت:

  بسیار ممنونم بابت اطلاعات مفیدتون

 55. کامران گفت:

  مدت زمان سفارت برای ویزای تحصیلی اتریش چقدر است؟

 56. قراری گفت:

  ممنون از مطالب خوبتون.

 57. ف.فرجی گفت:

  سلام آیا تایپ ویزای دوره زبان طولانی مدت هست؟

 58. زهرا گفت:

  با سلام و احترام. من 30 سال سن دارم و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی آی تی دارم. آیا می تونم برای تحصیل در مقطع دکترا اقدام کنم؟

 59. پیمان گفت:

  چه مدت زمان نیاز هست تا ویزا تحصیلی صادر بشه؟

 60. علی گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبتون

 61. حسن نصیری گفت:

  سلام
  من در رشته مهندسی صنایع در دانشگاه دولتی تحصیل کردم برای ادامه تحصیل ویزای تحصیلی اتریش چه شرایطی دارد ؟

 62. اکبر عباسی گفت:

  آیا با ویزای تحصیلی اتریش هم میشه برای خانواده همراه اقدام کرد؟من 39 ساله از دانشگاه تهران میخوام با خانواده اقدام کنم

 63. سپیده گفت:

  اتریش در رشته نجوم دانشجو می پذیره؟ تا چه مقطعی این رشته رو ارائه میده؟ قصد دارم در اتریش نجوم بخونم.

 64. امیر گفت:

  با سلام
  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 65. اسما گفت:

  شرایط تحصیل پزشکی در اتریش چگونه است؟

 66. h!va گفت:

  با سلام
  از مطالب بسیار خوبتون ممنونم

 67. عادل گفت:

  سلام به نظر من اتریش برای تحصیل شدیدا گرونه

 68. حسن نصیری گفت:

  سلام ویزای تحصیلی اتریش برای چه رشته هایی بهتر است ؟

 69. علي كياني گفت:

  بسيار مفيد-كاريردي

 70. Ayda گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم معدل لیسانس برای تحصیل فوق لیسانس در اتریش مد نظر هست یانه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله هم مدزک کارشناسی و هم نامه منع تحصیل مورد نیاز هست برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 71. احمد رجبی باغدار گفت:

  با سلام . رجبی هستم از مشهد .لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه تبریز و متقاضی دوره کارشناسی ارشد علوم تربیتی در دانشگاه وین ( اتریش ) می باشم . متاهل و دارای یک فرزند هستم . لطفا بفرمائید چه اقدامی می توانید برایم انجام بدهید متشکرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب دانشگاهتون سراسری هست؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *