مهاجرت تحصیلی اندونزی

ویزای تحصیلی اندونزی

ویزای تحصیلی اندونزی

کشور اندونزی بزرگترین قطب اقتصادی جنوب آسیا محسوب می شود که رشد اقتصادی قابل قبولی در سال های گذشته داشته است. متقاضیان ویزای تحصیلی اندونزی تعداد زیادی از ایرانیان متقاضی تحصیل در خارج از کشور هستند که تعداد آن ها سالانه رو به افزایش است. کشور اندونزی از دانشگاه های بسیار با کیفیتی برخوردار است که تحصیل در آن ها می تواند تجربه بسیار خوبی در زمینه آموزش فرهنگی و علمی برای دانشجویان باشد. لازم به ذکر است اکثر دانشگاه های کشور اندونزی مدارک قابل قبول و مورد تایید وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران به متقاضیان ارائه می کنند.

 • هزینه ویزای تحصیلی اندونزی چقدر است؟
 • شرایط اخذ ویزای دانشجویی اندونزی چیست؟
 • آیا ویزای تحصیلی اندونزی به دانشجویان ایرانی تعلق می گیرد؟

مقاله ای که پیش روی شما قرار گرفته است، توسط کارشناسان امور مهاجرتی در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به کشور اندونزی نگارش شده است.

شرایط و قوانین اخذ ویزای تحصیلی اندونزی 2023

برای اخذ ویزای تحصیلی اندونزی 2023 در مرحله اول لازم است که از یکی از دانشگاهی کشور پذیرش تحصیلی بگیرید. در نظر داشته باشید که هزینه بررسی درخواست پذیرش 50$ (دلار آمریکا) هزینه خواهد داشت و باید مجموعه ای از اسناد و مدارک به دانشگاه های اندونزی و سفارت این کشور ارائه کنید:

 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات
 • ترجمه رسمی تمام مدارک به زبان انگلیسی
 • اثبات مهارت زبانی و ارائه مدرک آکادمیک آیلتس
 • شرکت در آزمون ورودی GRE یا GMAT در تجارت و اقتصاد

ویزای تحصیلی کشور اندونزی با عنوان ویزای اجتماعی و فرهنگی شناخته می شود و باید قبل از شروع دوره تحصیلی مدارک خود را به سفارت اندونزی یا کنسولگری این کشور ارائه کنید. بعد از اخذ ویزای ورود به کشور اندونزی به مدت 60 روز زمان دارید که در اندونزی اقامت داشته باشید و کارهای پذیرش تحصیلی خود را انجام دهید. دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور اندونزی می باشد که به شرح لیست زیر خواهد بود:

 • گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • تکمیل و تحویل فرم ویزای دانشجویی
 • اثبات تمکن مالی برای تحصیل در اندونزی
 • گواهی سلامت پزشکی و عدم ابتلا به بیماری HIV
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های اندونزی
 • چهار قطعه عکس رنگی جدید پاسپورتی

زبان اصلی و رسمی کشور اندونزی زبان اندونزیایی می باشد اما دانشگاه های این کشور علاوه بر زبان رسمی به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان بین المللی رشته های تحصیلی را ارائه می کنند. تحصیل در اندونزی به زبان انگلیسی معمولا در میان دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری به خصوص در دانشگاه های خصوصی رایج است. خوب است بدانید که صحبت و تدریس به زبان انگلیسی تنها در شهرهای اصلی اندونزی امکان پذیر است و خارج از شهرهای اصلی تسلط به زبان اندونزیایی برای ارتباط گرفتن با جامعه اهمیت زیادی دارد.

شرایط و قوانین اخذ ویزای تحصیلی اندونزی

امکان کار دانشجویی با ویزای تحصیلی اندونزی

یکی از اصلی ترین دلایلی که سالانه بیش از صدها دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف جهان، برای ویزای تحصیلی اندونزی درخواست می دهند، امکان کار با ویزای تحصیل در اندونزی می باشد. بنابراین تمامی اتباع کشورهای خارجی که ویزای تحصیلی اندونزی را با موفقیت دریافت کرده اند، می توانند حین تحصیل در اندونزی مشغول به کار شوند. البته لازم به ذکر است که روند درخواست ویزای تحصیلی اندونزی برای کار در این کشور نسبتا دشوار خواهد بود. علاوه بر این دارندگان ویزای تحصیلی اندونزی برای کار در این کشور با محدودیت های ویژه ای نیز در روند کار دانشجویی در این کشور مواجه خواهند شد. یکی از مهمترین محدویت ها برای دارندگان ویزای تحصیلی اندونزی، امکان فقط 18 ساعت کار پاره وقت برای دانشجویان بین المللی در این کشور می باشد.

در نمودار زیر می توانید روند درخواست ویزای تحصیلی اندونزی را طی سال های اخیر مشاهده فرمایید:

روند درخواست ویزای تحصیلی اندونزی

البته لازم به ذکر است که، دانشگاه های اندونزی با همکاری دولت این کشور، مشاغل دانشجویی متنوعی را برای دارندگان ویزای تحصیل اندونزی مهیا کرده اند. که دانشجویان می توانند به راحیت در این مشاغل، حین تحصیل در اندونزی مشغول به کار شوند. کار دانشجویی با ویزای تحصیلی اندونزی مزیت های بی شماری را برای دانشجویان بین المللی به همراه دارد. که از جمله آنها می توان به آشنایی با فرهنگ کار در این کشور اشاره کرد.

برای اینکه بیشتر با محبوب ترین مشاغل دانشجویی در اندونزی آشنا شوید، به تصویر زیر توجه دقت فرمایید:

محبوب ترین مشاغل دانشجویی در اندونزی

هزنیه درخواست ویزای تحصیلی اندونزی

یکی از اصلی ترین مواردی که دانشجویان باید قبل از درخواست ویزای تحصیلی اندونزی بررسی کنند، هزینه درخواست این نوع از ویزا می باشد. به عبارت دیگر، اتباع کشورهای خارجی که به دنبال دریافت ویزای تحصیلی در اندونزی هستند، باید حین درخواست ویزا هزنیه درخواست را به طور کامل پرداخت کنند. البته لازم به ذکر است که، نحوه پرداخت ویزای تحصیلی اندونزی بسته به محل درخواست متقاضیان در کنسولگری های مختلف این کشور متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، بسته به اینکه از طریق پست درخواست می دهید، یا به صورت حضوری اقدام کنید نیز متفاوت خواهد بود.

هزینه های مختلف ویزای تحصیلی اندونزی بسته به شرایط مختلف به دسته های زیر تقسیم می شود:

هزینه های مختلف ویزای تحصیلی اندونزی بسته به شرایط مختلف

نحوه درخواست ویزای تحصیل اندونزی

بر خلاف اغلب کشورهای آسیایی، نحوه درخواست ویزای تحصیلی اندونزی بسیار ساده است و دانشجویان می توانند به راحتی برای درخواست ویزای تحصیلی خود اقدام نمایند. در قدوم اول، برای دریافت ویزای تحصیلی اندونزی، دانشجویان باید در یکی از دانشگاه های اندونزی پذیرش بگیرند. نحوه درخواست ویزای تحصیلی اندونزی به شرح زیر می باشد:

 • درخواست مجوز تحصیل در اندونزی، از وزارت آموزش این کشور
 • برای ویزای ورودی اندونزی در کشور خود درخواست دهید.
 • پس از ورود به اندونزی ویزای خود را تغییر دهید.
 • پس از ورورد به اندونزی جهت تحصیل در این کشور، باید کارت ثبت نام پلیس را دریافت کنید.

به طور کلی، تمامی این موارد ذکر شده، ویزای تحصیلی اندونزی را تشکیل می دهند، زیرا هیچ گونه ویزای تک درخواست در این کشور وجود ندارد.

بررسی شرایط زندگی در کشور اندونزی

در بحث شرایط زندگی در اندونزی باید مسائل مختلف مانند امنیت در این کشور یا هزینه درمان و هزینه زندگی را مورد بررسی قرار دهید؛ هزینه درمان در اندونزی گران است و از نظر امکانات اولیه زندگی آب آشامیدنی این کشور ابداً ایمن نیست. اندونزی از نظر امنیت اجتماعی نیز در خطر حملات تروریستی و اتفاقات طبیعی مانند آتشفشان و زلزله های شدید قرار دارد؛ از این نظر به مهاجران تحصیلی به این کشور توصیه می شود که هوشیاری کامل زمان اقامت در اندونزی داشته باشند.

این کشور از نظر هزینه زندگی و هزینه تحصیل نیز شرایط مقرون به صرفه و خوبی دارد که می توانید با مبلغ 3000$ تا 6000$ (دلار آمریکا) در رشته های غیر پزشکی و در دانشگاه های خصوصی تحصیل کنید. لازم به ذکر است که امکان پرداخت هزینه بالاتر در زمان تسویه شهریه برای بهره مندی از امکانات خوابگاه دانشجویی و هزینه های کتاب و جزوه و حمل و نقل وجود دارد. حداکثر شهریه با پوشش هزینه های جانبی تحصیل و اقامت دانشجویان $8600 (دلار آمریکا) در سال برای مراکز خصوصی برآورد می شود.

اینکه شما در کدام شهر اندونزی و در کدام دانشگاه تحصیل می کنید و رشته تحصیلی شما چه می باشد در میزان هزینه های تحصیل تاثیر مستقیم دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به جنوب قاره آسیا بخصوص کشوری مانند اندونزی و آگاهی از راه های مهاجرت به اندونزی می توانید با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید؛ همکاران ما با سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزا راهنمای شما در مسیر دشوار مهاجرت خواهند بود.

سوالات متداول در باب ویزای تحصیلی اندونزی

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب ویزای تحصیلی اندونزی می باشیم:

 • مدارک ویزای تحصیلی اندونزی چیست؟ ارائه آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات، ترجمه رسمی تمام مدارک به زبان انگلیسی، اثبات مهارت زبانی و ارائه مدرک آکادمیک آیلتس، شرکت در آزمون ورودی GRE یا GMAT در تجارت و اقتصاد، گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار، تکمیل و تحویل فرم ویزای دانشجویی، اثبات تمکن مالی برای تحصیل در اندونزی، گواهی سلامت پزشکی و عدم ابتلا به بیماری HIV، ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های اندونزی و چهار قطعه عکس رنگی جدید پاسپورتی
 • شرایط زندگی دانشجویی در کشور اندونزی به چه صورت است؟ در بحث شرایط زندگی در اندونزی باید مسائل مختلف مانند امنیت در این کشور یا هزینه درمان و هزینه زندگی را مورد بررسی قرار دهید؛ هزینه درمان در اندونزی گران است و از نظر امکانات اولیه زندگی آب آشامیدنی این کشور ابداً ایمن نیست. اندونزی از نظر امنیت اجتماعی نیز در خطر حملات تروریستی و اتفاقات طبیعی مانند آتشفشان و زلزله های شدید قرار دارد؛ از این نظر به مهاجران تحصیلی به این کشور توصیه می شود که هوشیاری کامل زمان اقامت در اندونزی داشته باشند. این کشور از نظر هزینه زندگی و هزینه تحصیل نیز شرایط مقرون به صرفه و خوبی دارد که می توانید با مبلغ 3000$ تا 6000$ (دلار آمریکا) در رشته های غیر پزشکی و در دانشگاه های خصوصی تحصیل کنید. لازم به ذکر است که امکان پرداخت هزینه بالاتر در زمان تسویه شهریه برای بهره مندی از امکانات خوابگاه دانشجویی و هزینه های کتاب و جزوه و حمل و نقل وجود دارد. حداکثر شهریه با پوشش هزینه های جانبی تحصیل و اقامت دانشجویان $8600 (دلار آمریکا) در سال برای مراکز خصوصی برآورد می شود.
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *