مهاجرت تحصیلی اندونزی

ویزای تحصیلی اندونزی

ویزای تحصیلی اندونزی

کشور اندونزی بزرگترین قطب اقتصادی جنوب آسیا محسوب می شود که رشد اقتصادی قابل قبولی در سال های گذشته داشته است. متقاضیان ویزای تحصیلی اندونزی تعداد زیادی از ایرانیان متقاضی تحصیل در خارج از کشور هستند که تعداد آن ها سالانه رو به افزایش است. کشور اندونزی از دانشگاه های بسیار با کیفیتی برخوردار است که تحصیل در آن ها می تواند تجربه بسیار خوبی در زمینه آموزش فرهنگی و علمی برای دانشجویان باشد. لازم به ذکر است اکثر دانشگاه های کشور اندونزی مدارک قابل قبول و مورد تایید وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران به متقاضیان ارائه می کنند. مقاله ای که پیش روی شما قرار گرفته است، توسط کارشناسان امور مهاجرتی در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به کشور اندونزی نگارش شده است.

شرایط و قوانین اخذ ویزای تحصیلی اندونزی 2021

برای اخذ ویزای تحصیلی اندونزی 2021 در مرحله اول لازم است که از یکی از دانشگاهی کشور پذیرش تحصیلی بگیرید. در نظر داشته باشید که هزینه بررسی درخواست پذیرش 50$ (دلار آمریکا) هزینه خواهد داشت و باید مجموعه ای از اسناد و مدارک به دانشگاه های اندونزی و سفارت این کشور ارائه کنید:

  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی همراه با ریز نمرات
  • ترجمه رسمی تمام مدارک به زبان انگلیسی
  • اثبات مهارت زبانی و ارائه مدرک آکادمیک آیلتس
  • شرکت در آزمون ورودی GRE یا GMAT در تجارت و اقتصاد

ویزای تحصیلی کشور اندونزی با عنوان ویزای اجتماعی و فرهنگی شناخته می شود و باید قبل از شروع دوره تحصیلی مدارک خود را به سفارت اندونزی یا کنسولگری این کشور ارائه کنید. بعد از اخذ ویزای ورود به کشور اندونزی به مدت 60 روز زمان دارید که در اندونزی اقامت داشته باشید و کارهای پذیرش تحصیلی خود را انجام دهید. دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کشور اندونزی می باشد که به شرح لیست زیر خواهد بود:

  • گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
  • تکمیل و تحویل فرم ویزای دانشجویی
  • اثبات تمکن مالی برای تحصیل در اندونزی
  • گواهی سلامت پزشکی و عدم ابتلا به بیماری HIV
  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های اندونزی
  • چهار قطعه عکس رنگی جدید پاسپورتی

زبان اصلی و رسمی کشور اندونزی زبان اندونزیایی می باشد اما دانشگاه های این کشور علاوه بر زبان رسمی به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان بین المللی رشته های تحصیلی را ارائه می کنند. تحصیل به زبان انگلیسی معمولا در میان دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری به خصوص در دانشگاه های خصوصی رایج است. خوب است بدانید که صحبت و تدریس به زبان انگلیسی تنها در شهرهای اصلی اندونزی امکان پذیر است و خارج از شهرهای اصلی تسلط به زبان اندونزیایی برای ارتباط گرفتن با جامعه اهمیت زیادی دارد.

شرایط و قوانین اخذ ویزای تحصیلی اندونزی

بررسی شرایط زندگی در کشور اندونزی

در بحث شرایط زندگی در اندونزی باید مسائل مختلف مانند امنیت در این کشور یا هزینه درمان و هزینه زندگی را مورد بررسی قرار دهید؛ هزینه درمان در اندونزی گران است و از نظر امکانات اولیه زندگی آب آشامیدنی این کشور ابداً ایمن نیست. اندونزی از نظر امنیت اجتماعی نیز در خطر حملات تروریستی و اتفاقات طبیعی مانند آتشفشان و زلزله های شدید قرار دارد؛ از این نظر به مهاجران تحصیلی به این کشور توصیه می شود که هوشیاری کامل زمان اقامت در اندونزی داشته باشند.

این کشور از نظر هزینه زندگی و هزینه تحصیل نیز شرایط مقرون به صرفه و خوبی دارد که می توانید با مبلغ 3000$ تا 6000$ (دلار آمریکا) در رشته های غیر پزشکی و در دانشگاه های خصوصی تحصیل کنید. لازم به ذکر است که امکان پرداخت هزینه بالاتر در زمان تسویه شهریه برای بهره مندی از امکانات خوابگاه دانشجویی و هزینه های کتاب و جزوه و حمل و نقل وجود دارد. حداکثر شهریه با پوشش هزینه های جانبی تحصیل و اقامت دانشجویان $8600 (دلار آمریکا) در سال برای مراکز خصوصی برآورد می شود.

اینکه شما در کدام شهر اندونزی و در کدام دانشگاه تحصیل می کنید و رشته تحصیلی شما چه می باشد در میزان هزینه های تحصیل تاثیر مستقیم دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به جنوب قاره آسیا بخصوص کشوری مانند اندونزی و آگاهی از راه های مهاجرت به اندونزی می توانید با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید؛ همکاران ما با سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزا راهنمای شما در مسیر دشوار مهاجرت خواهند بود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4  +  5  =