مهاجرت تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان به دلیل کیفیت بالای آموزشی و وجود دانشگاه های برتر جهانی همواره در کانون توجه متقاضیان تحصیل در خارج قرار دارد. به همین دلیل، ما در این مقاله بر آن شدیم تا درباره شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان به بحث کاملی بپردازیم. عموما، شرایط ویزای انگلستان و معیارهای مهاجرت به انگلستان تحت کنترل اداره مهاجرت و ویزاهای انگلستان می باشد، که دارای وب سایتی مفیدی برای کمک به متقاضیان تحصیل در انگلستان می باشد. بر اساس قوانین مهاجرتی انگلستان متقاضیان کشورهای غیر اروپایی که مایل به تحصیل برای مدت بیش از 3 ماه در انگلستان می باشند، بایستی پس از اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های انگلستان نسبت به اخذ ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 اقدام نمایند.

با وجود اینکه نتیجه رفراندوم انگلستان درباره خروج از عضویت اتحادیه اروپایی (EU) یا همان برکسیت منجر به برخی شبهات در خصوص مقررات ویزایی شده است، اما دولت انگلستان به تازگی بیان کرده است که برنامه خروج انگلستان از اتحادیه اروپایی (EU) هیچ گونه تغییری در حقوق و وضعیت شهروندان اروپایی و خارجی تا سال 2021 نخواهد داشت. در این میان، ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 نیز از این قاعده مستثنا نیست. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان با سابقه ترین موسسه مهاجرتی ایران آماده ارائه همه نوع مشاوره در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی و اعزام دانشجو به انگلستان می باشد.

چرایی تحصیل در انگلستان

انگلستان خواستگاه 12 دانشگاه برتر جهانی است که در بین این دانشگاه ها، دانشگاه های آکسفورد و کمبریج همواره جزو 5 دانشگاه برتر جهان محسوب می شوند. همه ساله بیش از 5000 دانشجو از دانشگاه های انگلستان فارغ التحصیل می شوند که همگی این آمارها حاکی از کیفیت بالای استاندارد آموزشی در انگلستان می باشد. به همین دلیل، انگلستان جزو مقاصد تحصیلی اصلی دانشجویان خارجی برای ساخت یک آینده روشن محسوب می شود.

انگلستان همواره به دلیل ارائه برنامه های تحصیلی جدید و متنوع از ادبیات گرفته تا علوم پایه، از برنامه نویسی تا زیست فناوری جزو مقاصد تحصیلی جذاب و اولویت شماره یک شیفتگان تحصیل در خارج محسوب می شود. از دیگر مزایای تحصیل در انگلستان می توان به اخذ بورسیه های تحصیلی مختلف، کار ضمن تحصیل و پس از تحصیل، امکان اخذ اقامت اتحادیه اروپایی (EU) را نام برد. برای همین، بحث از ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 در این مقاله از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد.

انواع ویزای تحصیلی انگلستان Tier4

سریع ترین زمان درخواست برای ویزا 3 ماه قبل از شروع دوره است. معمولا طی 3 هفته تصمیمی در مورد ویزا دریافت خواهید نمود. هزینه درخواست ویزای خارج از انگلستان 348 £ پوند است. برای هر فرد وابسته نیز 34 £ پوند هزینه دارد.

ویزای تعلق گرفته برای متقاضیان از نوع ویزای تحصیلی (عمومی) Tier4 می باشد. شرط سنی اخذ این نوع ویزا این است که متقاضیان بایستی دارای سن بالای 16 سال باشند و در غیر این صورت ویزای تحصیلی (کودک) Tier4 برای متقاضیان صادر خواهد شد.

نوع ویزا تحصیلی انگلستان Tier4 نوع دوره تحصیلی مدت اعتبار ویزا
ویزای تحصیلی کوتاه مدت دوره های کوتاه مدت مثل دوره آموزش زبان انگلیسی حداکثر تا 6 ماه
ویزای تحصیلی (عمومی) دوره های بلندمدت تا بیش از 3 ماه بسته به مقطع و برنامه تحصیلی
ویزای تحصیلی (کودک) دوره های ابتدائی تا دبیرستان بسته به مقطع و برنامه تحصیلی

 

مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

معمولا روال درخواست ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 به این گونه است که به محض اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلستان، موسسه آموزشی مربوطه به عنوان اسپانسر شما عمل خواهد کرد و شما تا 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی خود زمان خواهید داشت تا ویزای تحصیلی خود را از سفارت انگلستان درخواست نمائید. اما نکته اساسی که در باب شرایط درخواست ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 می توان بیان کرد این است که ویزای مذکور همانند سایر ویزاهای انگلستان بر مبنای سیستم امتیاز محور به متقاضیان تعلق می گیرد. اما برای کسب صلاحیت جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان Tier4، شما در وهله اول بایستی مدارک زیر را تهیه نمائید:

  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی متقاضی
  • یک قطعه عکس پاسپورتی
  • نامه پذیرش غیر مشروط از موسسه آموزش عالی (CAS)
  • مدرک مهارت زبان انگلیسی
  • مدرک اثبات تمکن مالی متقاضی با ارائه صورت حساب بانکی
  • گواهی معاینه پزشکی و گواهی عدم سوء سابقه کیفری

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه صدور ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 همه ساله توسط دولت انگلستان مقرر می شود و متقاضیان برای اخذ این نوع ویزا ملزم به پرداخت این هزینه می باشند. هزینه صدور ویزای تحصیلی انگلستان Tier4  برای سال تحصیلی 2019- 2018 در حدود 348£ (پوند) یا معادل (US$440 دلار) به همره هزینه اضافی £248 (پوند) برای هر کدام از اعضای خانواده همراه می باشد. از سال 2018، متقاضیان همچنین ملزم به پرداخت هزینه سالیانه مراقبت های درمانی تا £150 (پوند) جهت دسترسی به خدمات بهداشت ملی (NHS) در طول اقامت تحصیلی خود می باشند.

اما هزینه ویزای تحصیلی کوتاه مدت برای دور ه های آموزش زبان انگلیسی در حدود £97 (پوند) یا حدود US$120 (دلار) برای مدت 11 ماه تحصیل در انگلستان می باشد. مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 معمولا بسته به ملیت و برنامه تحصیلی متقاضیان می تواند از 1 ماه تا چند ماه به طول بیانجامد. اما نکته ای که نباید از آن غافل شد این است که  صیر و حوصله و دقت در تمامی مراحل فرآیند درخواست ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 جهت تسریع در اخذ این نوع ویزا ضروری می باشد.

ویزای تحصیلی انگلستان

دانشگاه های برتر انگلستان

لیستی از برترین دانشگاه های انگلستان به همراه مشخصات هریک در ذیل وجود دارد:

نام دانشگاه ویژگی ها و مشخصات
دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلستان. دارای بیش از 22000 دانشجو از جمله 11832 دانشجوی کارشناسی و 9587 دانشجوی ارشد. 94% از دانشجویان این دانشگاه شاغل هستند.
دانشگاه کمبریج از محبوب ترین دانشگاه های انگلستان. دارای بیش از 31 دانشکده.

دارای 20000 دانشجو که حدود 10% از آنها دانشجویان بین المللی هستند.

دانشگاه  ادینبورگ تاسیس در سال 1583 در اسکاتلند. پیتر هگز در سال 2013  از این دانشگاه برنده نوبل شد.
دانشگاه بریستول تاسیس در سال  1876. دوره های تحصیلی متنوع.

دارای  فارغ التحصیلان مشهوری چون وینستون چرچیل، پل دیراک، سر نویل فرانسیس.

دانشگاه لندن دارای 9 کالج بزرگ و مشهور شامل کالج لندن، گلداسمیت، کینگ، رویال هالووی و غیره.

دارای بیش از 180000 دانشجو در سال.

دانشگاه گلاسکو یکی از بهترین انگلستان. حضور در بین 100 دانشگاه برتر دنیا.

حضور دانشجویان بین المللی از اقصی نقاط دنیا در گلاسگو

دانشگاه کاردیف برترین دانشگاه ولز و یکی از برترین دانشگاه های انگلستان. تاسیس  در 1883.

دارای بیش از 30000 دانشجو.

دانشگاه  منچستر دارای 39000 دانشجو و 1400 کارمند در دانشگاه. سال تاسیس در سال 2004.
دانشگاه اسکس سال تاسیس 1963. دارای یک مدرسه بازیگری مشهور.

دارای بیش از 11000 دانشجو که 8000 دانشجو در مقطع ارشد دارد.

دانشگاه کیله تاسیس در سال 1949. در ابتدا با نام Staffordshire نامگذاری شد.

کار ضمن تحصیل در انگلستان

بر اساس قوانین مهاجرتی کشور انگلستان، دارندگان ویزای تحصیلی انگلستان حق انجام کار ضمن تحصیل برای مدت حداکثر 20 ساعت در هفته و انجام کار تمام وقت در طول کریسمس و کسب درآمدی معادل 300 الی 500 £ (پوند) در ماه را دارند. اما شما در صورتی می توانید از حق کار ضمن تحصیل برخوردار شوید که دانشگاه یا کالج محل تحصیل شما هم در فهرست اسپانسر UKVI رسمی و هم در لیست دانشگاه های معتبر ثبت شده باشد.اما نحوه کاریابی مشاغل دانشجوئی پاره وقت در انگلستان چگونه است؟

شرایط  کار ضمن تحصیل در انگلستان

در شهری مثل لندن، هزاران فرصت شغلی جدید برای دانشجویان خارجی وجود دارد که می تواند به آنها در جهت پوشش هزینه های تحصیلیشان کمک نماید. لازم به ذکر است که اکثر دانشگاه های انگلستان دارای مراکز کاریابی برای کمک به دانشجویان جهت یافتن کار پاره وقت هستند. همچنین دانشجویان می توانند کاریابی را از طریق جستجوی آنلاین نیز انجام دهند. از انواع وب سایت های کاریابی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • Careers Group London
  • Employment 4 students
  • StudentJob

شایان ذکر است که پس از فارغ التحصیلی نیز امکان اقامت و کار در انگلستان برای فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان وجود دارد. پس، فارغ التحصیلان با ارائه پیشنهاد کاری یا جاب آفر می توانند ویزای تحصیلی انگلستان Tier4 را به ویزای کار انگلستان Tier2 تبدیل نمایند. اگر شما نیز مایل به تحصیل در انگلستان هستید ولی به دنبال کسب اطلاعات دسته اول از موسسات معتبر اعزام دانشجو به خارج می باشید، ما به شما مشاوره با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را پیشنهاد می نمائیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =