مهاجرت تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی کشور انگلستان
ویزای تحصیلی انگلستان
میانگین امتیاز 5 تعداد 4

ویزای تحصیلی انگلستان به دلیل سطح بالای تدریس و رنکینگ دانشگاه ها و نظام آموزشی برتر دنیا شناخته می شود مورد استقبال بسیاری از افراد برای مهاجرت بوده است. تحصیل در انگلستان به دلیل کوتاه تر بودن دوره های آموزشی و زودتر به مدرک رسیدن مورد توجه بوده است. ویزای تحصیلی انگلستان و تحصیل در بریتانیا به خاطر اعتبار بالای کشور نیز از دلایل انتخاب متقاضی می باشد. مدارس و دانشگاه های انگلستان از بهترین های اموزشی و امکاناتی دنیاست. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای مشاور و کارگزار اخذ ویزای تحصیلی انگلستان است.

ویزای تحصیلی انگلستان برای زیر 18 سال

انگلستان جز معدود کشورهایی است که سن زیر 18 سال را هم بابت تحصیل می پذیرد و حتی سنین زیر 12 سال را هم به همچنین. البته حسن بزرگ فرزندان زیر 12 سال برای پذیرش تحصیلی این است که می توان همراه با فرزند یک نفر از پدر یا مادر نیز ویزای انگلستان را اخذ کنند و یعنی شاید این راه هم بهانه خوبی باشد برای مهاجرت خانواده به انگلستان. به این صورت که فرزند را در یکی از مدارس انگلستان ثبت نام می گردد و پس از آن در مرحله ویزا درخواست را علاوه بر ویزای فرزند یرای یک نفر از پدر و مادر را نیز درخواست می شود که پدر یا مادر به عنوان قیم نیز ویزا خواهند شد. به این نوع ویزا ویزای قیومیت و یا ویزای گاردین نیز می گویند که مختص فرزندان زیر 12 سال می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین ارتباط برقرار کنید. یکی از حسن های بزرگ برای پذیرش فرزندان زیر 18 سال این است که نیازمند قطعی مدرک زبان نیستند و می توانند بدون داشتن مدرک آیلتس (IELTS) دست به اقدام و اخذ پذیرش و ویزا کنند. به این ترتیب که کالج یا مدرسه به صورت آنلاین یک مصاحبه با فرد انجام می دهد و مطابق با سطح فرد برای دروس مختلف کلاس پیش بینی می کند که یکی از این کلاسها کلاس زبان می باشد. اخذ دیپلم در کشور انگلستان همانند نظام تحصیلی ایران 12 ساله است که در 2 سال آخر تحصیل فرد برای مقطع دانشگاه و انتخاب رشته دانشگاهی مشخص می کند که آیا قصد دارد دروس دانشگاهی را در رشته های علوم پایه دنبال کند و یا در دروس غیر علوم پایه.

ویزای تحصیلی انگلستان برای بالای 18 سال

ابتدا باید مدارک فرد جهت پذیرش و ثبت نام دانشگاه مهیا باشد. مانند مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات که برای کشور انگلستان ترجمه رسمی کفایت می کند و نیازمند تایید دادگستری و تایید وزارت امور خارجه نمی باشد. البته اگر فرد برای مقاطع بالاتر از لیسانس و یا فوق لیسانس اقدام کند نیازمند مدرک مقطع قبلی و همچنین ریز نمرات دانشگاهی نیز می باشد که آنها را هم باید ترجمه رسمی شده باشد. نظام تحصیلی انگلستان و هزینه تحصیل در این کشور به 2 حالت می باشد:

  • حالت اول برای افرادی که تابعیت این کشور را دارا هستند و شهروند محسوب می شوند که هزینه تحصیل ندارند و به صورت رایگان درس می خوانند.
  • حالت دوم که برای افراد خارجی (International) می باشد که فرد متقاضی باید هزینه تحصیل پرداخت کند. که به صورت میانگین بسته به رشته ها و شهر و دانشگاه میانگین حدودی 8.000 الی 12.000 £ سالیانه می باشد.

علاوه بر این هزینه زندگی در انگلستان را نیز باید محاسبه کنیم. که در شهری مانند لندن ماهیانه 1.200 £ و خارج از لندن میانگین حدودی 1.000 £ می باشد که این هزینه شامل هزینه ی زندگی و خورد و خوراک و پوشاک و مسکن و اینترنت و درمان و…. می باشد.

تحصیل در دانشگاه های انگلستان

به غیر از مدارک تحصیلی، برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان، یکی دیگر از شرایط اصلی داشتن مدرک زبان همان IELTS یا TOFEL می باشد که البته کشور انگلستان مدرک زبان IELTS را بیشتر مورد پذیرش دارد. البته مدرک اخذ شده باید IELTS از نوع UKVI Number باشد. در غیر این صورت شهروندان با ایراد سفارت مواجه خواهند شد برای صدور ویزا در برخی مواقع مخصوصا در مقاطع بالاتر دانشگاهی، دانشگاه مورد نظر نیازمند انگیزه نامه و داشتن توصیه نامه از اساتید مورد نیاز است که این مدرک نیز باید تهیه شود.

نامه پذیرش کشور انگلستان

به نامه پذیرش صادر شده از دانشگاه نامه CAS گفته می شود که یکی اصلی ترین مدارک لازم برای صدور ویزا می باشد. دوره لیسانس در اکثر دانشگاه های انگلستان 3 ساله و دوره فوق لیسانس در انگلستان در اکثر مواقع 1 ساله است. به همین دلیل هست که این کشور مورد انتخاب خیلی از افراد برای گذراندن دوره های تحصیلی می باشد چرا که در مدت زمان کمی مدرک فوق العاده معتبر انگلستان رو اخذ می کنند. یکی دیگر از حسن های بزرگ دانشگاه های انگلستان این است که به فرد اجازه می دهد بنا بر شرایطی در مقطع بالاتر تغییر رشته دهد. روندی که در کشورهای دیگر به این سادگی ها ممکن نیست.

در دوره تحصیل در انگلستان در دانشگاه ها فرد حق کار دارد که معمولا در مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته و در مقطع فوق لیسانس به بالا معمولا 20 ساعت در هفته حق کار دارد. البته داشتن حق کار با پیدا کردن کار مقوله ایست جداگانه. با اینکه انگلستان دارای اقتصاد قوی و همچنین زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد اما پیدا کردن کار در این کشور و یا حتی بهترین کشورهای دنیا در سال اول کار ساده ای نیست و فرد باید به شناخت در مورد این کشور برسد تا به درآمد برسد.

ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل دکترا در انگلستان

پذیرش در مقطع دکترا کار بسیار سختی است و معمولا به این سادگی ها به دست نمی آید. نکته اصلی پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های رایگان انگلستان پیدا کردن یک استاد راهنما است تا پروژه یا یک کار عملی را از دانشجو بپذیرد که کمتر استادی از راه دور این نوع درخواست را می پذیرد. علاوه بر آن داشتن مقاله بین المللی و داشتن مدرک زبان بالا و همچنین سن خوب و فارغ التحصیلی از دانشگاه معتبر از دیگر شروط گرفتن پذیرش دکترا از این کشور است. به همین جهت خیلی از افراد حتی برای فوق لیسانس مجدد پذیرش گرفته و خود را به انگلستان رسانده و در خود این کشور با دانشگاه ها و اساتید زیادی مذاکره کرده و مستقیما وارد ارتباط می شوند و شانس خود را برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا افزایش می دهند.

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان

در مورد کشورهایی مانند انگلستان که اعتبار جهانی بالایی دارند وقتی صحبت از تحصیل در انگلستان و ویزای تحصیلی می شود، امری که بیشتر اهمیت دارد بحث ویزا می باشد تا پذیرش از دانشگاه و نگرانی اصلی این است که آیا آن کشور ویزای تحصیلی صادر می کند یا خیر. بسیار دیده شده که با پذیرش از دانشگاه های ضعیف و یا پذیرش دانشگاهی از سوی افرادی که گپ سنی دارند یعنی با فاصله سنی اقدام به پذیرش می کنند، متاسفانه ویزای آنها رد شده و موفق به ورود نشده اند. برای مثال فردی با بیش از 30 سال سن برای مقطع فوق لیسانس گزینه مناسبی برای ویزای تحصیلی انگلستان نمی باشد.

یکی دیگر از شروط صدور ویزای تحصیلی انگلستان داشتن تمکن مالی و پول در حساب برای فرد متقاضی می باشد. فرمول آن به این صورت است که فرد باید هزینه زندگی در انگلستان و تحصیل یک سال خود را در حساب ایرانی خود نشان دهد و حدود 28 روز این پول را در حساب داشته باشند تا ویزا صادر گردد. مطالب ویزای تحصیلی انگلستان فراوان است و مهم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =