مهاجرت تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی اوکراین این فرصت را به فرد می دهد که در یک بازه زمانی کوتاه مدت پس از دریافت پذیرش، وارد این کشور شود. بنا بر این دلیل که اوکراین در جمع کشورهای حوزه شنگن قرار ندارد، متقاضیان دریافت این ویزا فرصت خواهند داشت که در یک بازه زمانی کوتاه مدت و به دور از سختی های مرسوم در روند دریافت ویزای کشورهای این منطقه، روادید مورد نظر خود را به دست آورده و یک گام رو به جلو در آینده خود بردارند. زندگی در اوکراین می تواند برای بسیاری از افراد به عنوان یک امتیاز برای رسیدن به اقامت بهترین کشورهای اروپایی باشد چراکه روند دریافت ویزای مجدد از درون کشور اوکراین انجام می شود و به همین دلیل فرد می تواند امتیازات بیشتری را برای خود اتخاذ کند.

در حال حاضر و با وقوع جنگ میان اوکراین و روسیه، روند دریافت ویزای تحصیلی و کلیه ویزاهای این کشور با چالش های بسیار زیادی همراه شده است و به همین دلیل نمی توان انتظار داشت که متقاضیان بتوانند یا حتی تمایل داشته باشند که در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند. با این وجود، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی روند دریافت ویزای تحصیلی اوکراین پرداخته و چالش هایی که ممکن است در این مسیر پیش آید را مورد بررسی قرار داده اند.

 • روند دریافت ویزای تحصیلی اوکراین چیست؟
 • برای دریافت ویزای تحصیلی اوکراین به چه مدارکی نیاز خواهد بود؟
 • محدودیت های انتخاب اوکراین به عنوان مقصد تحصیلی چیست؟
 • دریافت ویزای تحصیلی اوکراین چه امتیازاتی را به همراه خواهد داشت؟

دلایل اهمیت دریافت ویزای تحصیلی اوکراین

باید به این نکته اشاره داشت که اوکراین یکی از کشورهایی است که خارج از منطقه شنگن قرار دارد و به همین دلیل دریافت ویزاهای مختلف این کشور یک چالش جدی برای مهاجران به حساب نمی آید و این مسئله خود می تواند یکی از مهم ترین دلایلی باشد که سبب شده تا افراد زیادی تمایل پیدا کنند تا این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند.

یکی از امتیازهای مهمی که دریافت ویزای تحصیلی در اوکراین می تواند به همراه داشته باشد آن است که فرد می تواند با استفاده از آن به صورت موقت در اوکراین کار کند. این مسئله علاوه بر این که امکان تامین هزینه های زندگی را برای فرد افزایش می دهد، این فرصت را برای او ایجاد می کند که با شرایط کار در این کشور آشنا شده و در نهایت بتواند پس از تحصیل در این کشور به کار مشغول شود.

دلایل اهمیت دریافت ویزای تحصیلی اوکراین

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی اوکراین

افرادی که قصد تحصیل در اوکراین را دارند، باید یک پروسه مشخص را برای رسیدن به این مهم طی کنند و یکی از مهم ترین آن ها، تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. پس از دریافت پذیرش تحصیلی، دانشجویان باید اقدامات لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی این کشور را انجام دهند. باید به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر مدارک مشخصی برای دریافت ویزای تحصیلی در این کشور وجود دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

 • فرم درخواست دریافت ویزای تحصیلی اوکراین که در سفارت موجود است
 • پاسپورت معتبر با تاریخ کافی
 • 3 قطعه عکس (3*4)
 • دعوت نامه ارسال شده از طرف دانشگاه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • نامه عدم ابتلا به HIV
 • گواهی اتمام دوره دبیرستان یا سایر مدارک مربوط به مقاطع بالاتر

یکی از مهم ترین مسائلی که در رابطه با دریافت ویزای تحصیلی اوکراین وجود دارد آن است که ویزای تحصیلی فرد ممکن است در یک بازه زمانی 2 تا 15 روزه ارسال گردد.

گزینه های مشابه با تحصیل در اوکراین

در حال حاضر و با شروع جنگ میان روسیه و اوکراین، مهاجرت به اوکراین بسیار دشوار شده است و مسیرهای ورودی به این کشور بسته است. به همین دلیل علاقمندان به تحصیل در این کشور باید سایر راه های مهاجرتی را برای خود انتخاب کنند. برخی از کشورهای جهان هستند که شرایط نسبتا مشابهی در روند تحصیل آن ها وجود دارد و افراد می توانند آن ها را به جای اوکراین انتخاب کنند.

گزینه های مشابه با تحصیل در اوکراین

در حال حاضر می توان گفت که مجارستان در بین کشورهای فوق بهترین شرایط را دارد چراکه با وجود این که در حوزه شنگن واقع شده است، بهترین فرایند دریافت ویزا را برای متقاضیان ایجاد می کند. با این حال در صورتی که جنگ در کشور اوکراین به پایان برسد، بدون تردید روند دریافت ویزای تحصیلی آن نیز به شکل گذشته خود باز خواهد گشت و علاقمندان می توانند از این طریق خود را به اوکراین برسانند. باید در نظر داشت که متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی اوکراین می توانند اطلاعات کافی در این رابطه را از طریق مشورت با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به دست خواهند آورد و این مسئله می تواند به آن ها کمک کند تا در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین شرایط مهاجرتی دست پیدا کنند.

امتیاز دهید

2 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی اوکراین

 1. حبیب الله گفت:

  سلام من حبیب الله هستم از افغانستان میخواهم در رشته اقتصاددرس بخوانم البته در کشور اکراین اگر وضعیت خوب نیست میتوانید مارا کمک‌کنید که چگونه در کشور مجارستان و در یکی از بهترین دانشگاه های ان لطف نموده ایمل یکی از دانشگاه های ان را برای ما ارسال بدارید ممنون شما

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط سنی شما باید بررسی بشه تا بتونیم جواب بدیم به شما. رزومه تحصیلی هم مهم هست.
   لطفا با شماره 02191003232 تماس بگیرید تا مشاورین ما راهنماییتون کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *