مهاجرت تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا

اخیرا مخصوصا از سال 2019 به بعد ویزای تحصیلی ایتالیا به دلیل امکان تحصیل کم هزینه و همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی متقاضیان زیادی را جذب نموده است. در تمام مقاطع تحصیلی و رشته های مورد نظر در کشور ایتالیا، متقاضیان امکان دریافت بورسیه تحصیلی را دارند. علاوه بر هزینه تحصیل بسیار پایین در این کشور، هزینه زندگی نیز در این کشور بسیار پایین تر از سایر کشورهای اروپایی است.

هزینه تحصیل در ایتالیا چقدر میباشد؟ بهترین دانشگاه جهت گرفتن پذیرش کدام است؟ شانس دریافت بورسیه تحصیلی در ایتالیا چه میزان است؟ کار ضمن تحصیل و اقامت پس از تحصیل در ایتالیا به چه نحویست؟

برخی از بورسیه های تحصیلی در ایتالیا شامل پوشش هزینه زندگی شما نیز می شود. در ادامه مقاله شما را با شرایط اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا، مدارک لازم جهت اخذ ویزا و کلیه اطلاعات لازم در خصوص تحصیل در ایتالیا را خدمتتان ارائه می دهیم. همچنین شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در همین وبسایت در مورد اکثر کشورهای دنیا اطلاعات مهاجرتی خوبی بدست آورید.

به طور معمول افرادی که موفق به اخذ ویزا و تحصیل در آن کشور می شوند امکان استفاده از کمک هزینه­ های تحصیلی را دارد اما باید از شرایط و قوانین آن نیز آگاهی یابند. امکان اخذ ویزای همراه در ویزای تحصیلی ایتالیا نیز مورد پرسش بسیاری از افراد قرار می گیرد که در این مقاله به ارائه اطلاعاتی در این خصوص می پردازیم.

درباره کشور ایتالیا

ایتالیا نقش مهمی در آموزش عالی در اروپا دارد و جزء 4 کشوری است که برای اولین بار به اصطلاح فضای اروپایی آموزش عالی را خلق کردند و یک فرایند تاثیرگذار هماهنگ­ سازی سیستم­ های مختلف آموزش عالی را که با عنوان فرایند بولونیا شناخته می­ شود، بنیان نهادند. حتی در گذشته ایتالیا مرکز فعالی برای تحصیلات دانشگاهی و همچنین مهد تمدن­ های باستانی بوده ­است. امروزه ایتالیا یکی از 8 کشور صنعتی جهان است. علاوه بر برخی شرکت­ های بزرگ، دولتی و خصوصی، یک شبکه منسجم از موسسات کوچک و متوسط را توسعه داده و خلق پارک­ های علمی را ترویج داده و هم پژوهش اولیه و هم پژوهش عملی را در انواع وسیعی از رشته­ ها ترویج و تشویق کرده است.

ویزای تحصیلی ایتالیا

تحصیل در ایتالیا از طریق سفارت

تحصیل در ایتالیا هم به زبان انگلیسی ممکن است و هم به زبان ایتالیایی و به طبع دانشگاه های ایتالیایی زبان راحت تر پذیرش میدهند مشروط بر اینکه فرد متقاضی مدرک زبان ایتالیایی داشته باشد و به طبع حق انتخاب دانشگاه های بیشتری دارد. چرا که اکثر دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی تدریس می شوند. این کلاس های زبان ایتالیایی زیر نظر خود سفارت ایتالیا برگزار می شود و عملا شانس متقاضی با این کلاس ها بیشتر می شود.

تحصیل در ایتالیا از طریق سفارت یکی از راهکارهای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا است.

هزینه تحصیل در ایتالیا نهایتا 3200 € یورو در سال می باشد که با توجه به بورسیه تحصیلی که این کشور به ایرانیان میدهد این هزینه عملا نزدیک به صفر می شود. از لحاظ آماری بهترین و راحت ترین پذیرش تحصیلی حوزه شنگن را ایتالیا میدهد و از این حیث در جهان رتبه ی سوم را دارد. دانشگاه های عالی رتبه ای در دنیا مانند دانشگاه پلی تکنیک میلان و ساپینزا و تورین و ترورگاتای رم و پیاچنزا و بولونیا در ایتالیا وجود دارند که عملا معتبرترین ها در ایتالیا هستند و همگی از دانشگاه های دولتی این کشور که هزینه تحصیل بسیار پایین دارند.

مقاطع تحصیلی در ایتالیا

امکان تحصیل در هر سه مقطع دانشگاهی برای اتباع ایرانی در دانشگاه های ایتالیا وجود دارد که البته شرایط پذیرش در هر قطع را به تفکیک توضیح می دهیم. اکثر دانشگاه ها و رشته های تحصیلی در مقطع لیسانس در ایتالیا به زبان ایتالیایی می باشد و برای ورود به این دانشگاه ها باید فرد بتواند مدرک زبان ایتالیایی که به نام ( استرنی ) معروف است را در مدرسه ایتالیایی در ایران بگذراند و به حد نصاب نمره ی بالای 160 برسد. این دوره ها در تهران و زیر نظر سفارت و هر ساله در ماه ژانویه ( بهمن ) برگزار می شود. هزینه ی این آزمون 75 € می باشد. البته هستند دانشگاه های انگلیسی زبان در مقطع لیسانس که میشود به ندرت از آنها نیز پذیرش گرفت.

کارشناسی ارشد و دکتری در کشور ایتالیا

در این مقطع دانشگاه های بیشتری در زبان انگلیسی به فرد پذیرش میدهند و عملا میتوان گفت تعداد دانشگاه های انگلیسی زبان و ایتالیایی زبان برابر است. طول این دوره 2 ساله میباشد و همانند مقطع لیسانس این مقطع هم امکان دریافت بورسیه تحصیلی میباشد. دانشگاه های ایتالیا در هر سال دو استارت درسی دارند. یکی در ماه سپتمبر و دیگری در ژانویه. برای پذیرش در این مقطع باید بتوانید آیلتس 6 تا 6.5 ارائه کنید.

معمولا ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری به زبان انگلیسی میباشد که برخی از دانشگاه های بومی به زبان ایتالیایی هم پذیرش تحصیلی میدهند. اما شانس دریافت پذیرش به زبان انگلیسی بیشتر است. همچنین امکان دریافت بورسیه در این مقطع به مراتب بیشتر از دو مقطع قبلی است. برای پذیرش این مقطع نیز آیلتس 6.5 تا 7 ارائه کنید.

مزایای تحصیل در ایتالیا

در زیر قسمتی از مزایای تحصیلی ایتالیا را با هم بررسی می کنیم:

 • هزینه تحصیل پایین در ایتالیا
 • بهترین پل جهت مهاجرت به کشوری دیگر در آینده
 • دریافت مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه های بهترین رنکینگ جهانی ( حدود 40 دانشگاه این کشور در رنکینگ 1000 دانشگاه برتر دنیا میباشد)
 • امکان ارائه خوابگاه و استفاده دانشجویان از این دانشگاه ها در اکثر شهرها
 • امکان تحصیل در حوزه شنگن
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • صدور روادید بسیار برای ایرانیان
 • هزینه زندگی پایین در ایتالیا نسبت به کشورهای همسایه خودش
 • امکان برخوردای از بورسیه تحصیلی در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا در دانشگاه های دولتی و خصوصی متفاوت است. البته اکثر دانشگاه های ایتالیا دولتی می باشد. به طور متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا بین 350 € تا 1600 یورو در ترم می باشد که این هزینه با بورسیه تحصیلی دی اس یو که دولت ایتالیا می دهد عملا به صفر میرسد. دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا نیز همین میزان هزینه را دارد. هزینه تحصیل در مقطع دکتری معمولا رایگان میباشد و اگر هزینه هم داشته باشد کمتر از 1000 € می باشد.

بورسیه تحصیلی در ایتالیا: سه مدل بورسیه در این کشور تعلق می گیرد.

 1. بورسیه دولتی بین 2500 تا 5000 € میباشد.
 2. بورسیه تحصیلی دانشگاهی سالیانه بین 10000 € تا 20000 € که توسط دانشگاه پرداخت می شود.
 3. تخفیفات در هزینه تحصیل 40 % تا 80 %

هزینه زندگی در ایتالیا

میانگین هزینه زندگی در ایتالیا نسبت به کشورهای دیگر اروپایی کمتر است.

میانگین هزینه ماهیانه 400 تا 600 € یورو
غذا 100 تا 200 € یورو
مسکن 200 تا 300 یورو
حمل و نقل 50 € یورو

همانند همه جای دنیا رشته ی پزشکی و داروسازی در ایتالیا هم جزو پرتقاضا ترین ها در انتخاب رشته است. دلیل اصلی این کشور هم درامد بالای پزشکان در این کشور می باشد.

اصلی ترین دلیل انتخاب ایرانیان جهت تحصیل پزشکی در ایتالیا این است که این کشور سهمیه ی مشخصی برای دانشجویان خارجی برای تحصیل در این رشته قائل است. تحصیل در این رشته به هر دو زبان ایتالیایی و انگلیسی صورت میگیرد و برای قبولی در این رشته فرد باید در آزمون جهان آیمت به موفقیت دست یابد. منابع آزمون آیمت دروسی از قبیل: علوم پایه مثل زیست و فیزیک و شیمی و همچنین دروس عمومی ماند ریاضی و زبان و تست آی کیو و اطلاعات فردی است. به دلیل تقاضای بالای این رشته از همه جای جهان و همچنین آزمون ورودی داشتن این رشته موفقیت در این رشته کاریست دشوار.

آزمون آیمت در ایتالیا IMAT

آزمون آیمت در 100 دقیقه برگزار میشود و شامل 60 سوال تست و در کشورهای مختلف همه ساله برگزار میشود. ثبت نام این امتحان هر ساله در بهمن ماه و آزمون در تقویم شمسی در اردیبهشت ماه برگزار میشود. این آزمون در شهردوبی نیز برگزار میگردد که معمولا ایرانیان این منطقه را جهت آزمون انتخاب میکنند. به دلیل ارزانی دانشگاه های ایتالیا حتی برخی از افراد از شکورهای معتبری چون استرالیا و کانادا و امریکا هم برای این رشته ی تحصیلی به ایتالیا فکر میکنند. این اتفاق در سال 2019 هم تکرار شد و نسبت به گذشته مسیر سخت تری را طی کرد.

جهت کسب اطلاعات دقیق در این مورد مقاله تحصیل پزشکی در ایتالیا را مطالعه فرمائید.

شهریه و هزینه­ تحصیل برخی دانشگاه های ایتالیا

برای آگاهی از میزان هزینه­ های تحصیل و زندگی در ایتالیا می توانید در لینک مربوطه به مطالعه جزئیات بپردازید.  موسسات آموزش عالی در ایتالیا شهریه ­های خود را تعیین می ­کنند ولی در مورد تحصیلات دانشگاهی یک حداقل هزینه قانونی برای ثبت­ نام و حداکثر هزینه برای مساعده به دانشجو وجود دارد که نمی ­تواند از 20٪ تامین بودجه دولتی فراتر رود.

پذیرش در دانشگاه­ های کارشناسی ارشد و سایر دوره ­های تخصصی در ایتالیا شهریه ­های بالاتری را در بردارد. دانشجوهای دکترا که از دانشگاه حقوق می­ گیرند شهریه پرداخت نمی ­کنند ولی افرادی که حقوق نمی­ گیرند ملزم به پرداخت شهریه هستند. میانگین شهریه برای تحصیلات عالیه در ایتالیا بسته به نوع دوره و دانشگاه، بین 850-3500 € در سال است.

دانشگاه های خصوصی در ایتالیا بسیار گران­تر هستند و اکثر آنها شهریه­ های یکسانی را بر دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر اعمال می­ کنند. به صورت کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی شامل 6.000 € تا 20.000 € می شود. برخی از دانشگاه های کشور ایتالیا از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه هستند که، برخی از این دانشگاه ها شامل دانشگاه های زیر می باشد:

 • دانشگاه Siena – میانگین شهریه 1800 € در سال
 • دانشگاه Bozen-Bolzano – میانگین شهریه 2200 € در سال
 • دانشگاه Torino – میانگین شهریه 2800 € در سال
 • دانشگاه Padova – میانگین شهریه 4000 € در سال

شهریه دانشگاه های رده اول ایتالیا

برخی از دانشگاه های کشور ایتالیا جزء دانشگاه های رده اول محسوب می شود. این دانشگاه ها از اعتبار بالایی برخوردار هستند و هزینه آن نسبت به دانشگاه های دیگر ایتالیا بالاتر است.

 • Scuola Superiore Sant’Anna – میانگین شهریه 4000 € در سال
 • دانشگاه Bologna – میانگین شهریه 2100 € در سال
 • دانشگاه پلی­تکنیک میلان – میانگین شهریه 3300 € در سال
 • دانشگاه Trento – میانگین شهریه 6000 € در سال

تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

عملا بهتر است فرد بدون مدرک زبان اقدامی جهت پذیرش و ویزا نداشته باشد. چون دانشگاه های معتبر که بدون مدرک زبان پذیرش نمی دهند و حتی اگر فرد از دانشگاهی پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان گرفت. سفارت به فرد دانشجو ویزای تحصیلی نمیدهد، پس توصیه می شود حتما مدرک زبان اخذ شود.

مزایا و بورس­ های ویزای تحصیلی ایتالیا

قانون مهاجرت ایتالیا برخورد برابر با دانشجویان خارجی و ایتالیایی را از لحاظ پشتیبانی از دانشجو ملزم می­ داند. این مساعدت­ ها، بورسیه تحصیلی در ایتالیا، کمک هزینه مسکن یا اعطای کمک، کوپن و غیره را شامل می­ شوند.

اعطای جوایز برای پایان­ نامه­ ها، پشتیبانی برای تحصیل و اخذ تخصص در خارج از کشور، کمک هزینه ­های همکاری و … را ارائه می دهند. همه دانشجویان خارجی نیز از همان کمک مالی ارائه شده به دانشجویان ایتالیایی بهره­ مند می­ شوند. احتمال دریافت این بورس مخصوصا از دانشگاه های معتبر بسیار بالاست.

بورس DSU در ایتالیا

خدمات پشتیبانی مالی برای دانشجوها تا حد زیادی توسط هیئت­ های منطقه­ ای خاص که با عنوان آژانس ­های DSU (حق تحصیل در دانشگاه) شناخته می­ شوند، مدیریت می ­گردند. منظور از این اصطلاح، مجموعه قوانینی است که مداخلات عمومی را در راستای این امر تنظیم می­ کند که حتی دانشجوهایی با وضعیت مالی نامساعد می ­توانند به توانایی­ های آکادمیک بالاتر دست یابند. علاوه بر آژانس­ های منطقه­ ای، حتی موسسات انفرادی تحصیلات عالی نیز می­ توانند بنا به صلاحدید خودشان، برخی خدمات را به طور مستقیم مدیریت نمایند. اطلاعات مربوط به این مورد از دفاتر DSU مربوطه در دسترس است.

معمولا، هیئت­ های منطقه­ ای DSU و دفاتر موسسات مشابه انواع مختلف کمک را به تعداد محدودی از دانشجوها اختصاص می ­دهند که این امر در پی یک رقابت عمومی و بر اساس درآمد و معیارهای امتیازی خاص مشخص شده در اعلانیه­ های رقابت صورت می­ گیرد.

این اصل در مورد همه انواع خدمات و کمک مانند مسکن، ژتون­ های غذا، بورسیه ­های تحصیلی، وام­ ها، معافیت از مالیات و غیره صادق است. دفاتر DSU خدمات راهنمایی و آموزشی را ارائه می ­دهند؛ آنها همچنین منبع خوبی برای اطلاعات در مورد فعالیت خارج از سازمانی، مانند اقدامات فرهنگی مختلف، فرصت­ هایی برای ورزش، حمل و نقل عمومی و سایر مسائل عملی مورد علاقه دانشجوها هستند. برای اطلاع از خدمات و انواع کمک­ های در دسترس برای دانشجوهای یک دانشگاه خاص، باید به پایگاه داده ­های دانشگاه های ایتالیایی مراجعه شود.

انواع بورس ها در ویزای تحصیلی ایتالیا

به طور کلی بورس­ های تحصیلی بسیاری در ایتالیا ارائه می شوند و بر اساس شایستگی، پس از ارزیابی نمرات به دانشجویان متقاضی ویزای تحصیلی ایتالیا اعطا می­ شوند. برخی از این بورس ها عبارتند از بورس­ های تحصیلی دولت ایتالیا برای دانشجویان خارجی و IRE: این بورس ­ها به اتباع خارجی که در ایتالیا تحصیل می­ کنند و همچنین اتباع ایتالیایی که در خارج از کشور تحصیل می­ کنند ارائه می­ شوند و شمار زیادی از دوره­ ها را در برمی­ گیرند.

بورس­ های تحصیلی EDISU Piemonte:

این بورسیه­ ها به دانشجویانی از جمله دانشجویان بین­ المللی خارج از اتحادیه اروپا عرضه می ­شوند که به خصوص در یک دوره تمام وقت در دانشگاه­ های Piemonte ثبت­ نام کرده ­اند. کمک هزینه­ های تحصیلی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین ­المللی: دانشگاه بولونیا 48 کمک هزینه تحصیلی را به دانشجویان بین­ المللی که در دانشگاه ­های ایتالیا تحصیل می ­کنند اعطا می­کند.

بورس های تحصیلی Bocconi در ایتالیا برای دانشجویان بین ­المللی:

اعطاء بورس تحصیلی نه تنها شرایط اقتصادی دانشجو، که نیز عملکرد آکادمیک آنها را مد نظر قرار می ­دهد؛ یک صرف نظر کامل از شهریه، تا 12700 € در سال را شامل می­ شود. بورسیه بین­ المللی Politecnico di Torino: این بورسیه به دانشجویان بین­ المللی برای شرکت در دوره­ های آکادمیک مهندسی و معماری اعطا می­ شود. بورسیه جهان سوم برای ما ایرانی ها طبق آمار همیشه دست یافتنی بوده است.

انواع بورس ها در ویزای تحصیلی ایتالیا

شرایط سنی و ددلاین اخذ پذیرش در ایتالیا

این کشور برای صدور پذیرش تحصیلی هیچگونه محدودیت سنی قائل نیست و متقاضی میتواند در هر سنی اقدام به پذیرش تحصیلی کند. اما در مرحله ی ویزا با محدودیت هایی از سمت سفارت ایتالیا روبرو هستیم. یعنی اینکه فرد متقاضی باید شرایط سنی او با شرایط مقطعی که پذیرش گرفته است همخوانی داشته باشد و عملا برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس بهتر است متقاضی سنش از 36 فراتر نرفته باشد. در مقطع دکتری در ایتالیا سختگیری وجود ندارد و معمولا با هر شرایط سنی ویزا خواهد شد.

میانه آوریل تا میانه می: برای دریافت نامه صلاحیت آکادمیک با سفارت، کنسولگری ایتالیا ارتباط بگیرید. زمان اقدام برای ارائه درخواست بسته به نوع  دانشگاه متفاوت است، ولی رایج ­ترین تاریخ ­ها به این قرار هستند.

دانشجویان کشورهای خارج اتحادیه اروپا: از 1 نوامبر تا 15 آوریل سال بعد، دانشجویان اتحادیه اروپا: بین 1 نوامبر تا 1 سپتانبر سال بعد و برای ارائه درخواست همیشه باید تاریخ را با دانشگاه بررسی نمائید و تا حد امکان زود اقدام نمائید.

ویزای تحصیلی ایتالیا و اعزام دانشجو به ایتالیا

برای اعزام دانشجو به ایتالیا، دانشجوهای ایرانی باید زمان بیشتری را برای درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا اختصاص دهند. بلافاصله پس از اخذ پذیرش و ثبت­ نام در دانشگاه مورد نظرتان، می­ توانید برای ویزای ملی نوع D ایتالیا درخواست دهید. باید حداقل 3 ماه پیش از آغاز برنامه دوره دانشگاه برای این کار اقدام نمائید.

در ابتدا باید مدارک را ارائه داده و امور مربوط به بیومتریک انجام شود. ممکن است دانشجوهای ایرانی در طول فرایند درخواست ویزا ملزم به انجام بیومتریک شوند. بیومتریک اساسا، شناسایی بیشتر (مانند اثر انگشت و تصاویر متقاضی) است که کشورها در راستای اهداف امنیتی از آن ها استفاده می­ کنند. فرد در طول فرایند درخواست باید در یک مصاحبه ویزا شرکت نماید. با اخذ این ویزا می­ توان در تمام مدت دوره تحصیل اقامت داشت و هر ساله ویزا را تجدید کرد. چنانچه فرد تمایل داشته باشد پس از پایان دوره همچنان در ایتالیا بماند، باید از طریق اداره مهاجرت برای یک نوع ویزای دیگر یا برای تجدید ویزا اقدام کند.

مدارک لازم پذیرش تحصیلی در ایتالیا

بسته به مقطع تحصیلی شما و همچنین دانشگاه، مدارک مورد درخواست از شما متفاوت است ولی به صورت کلی می توان به مواردی از جمله تایید اصل دیپلم دبیرستان، اصل و ترجمه دیپلم قطعی مقطع متوسطه و کارنامه 4 سال به زبان ایتالیایی با قانونی کردن ضروری وزارت (وزارت اموز خارجه و وزارت دادگستری) (دوره­ های مقطع کارشناسی ارشد)، اصل و ترجمه آخرین مدرک و کارنامه کارشناسی ارشد به زبان ایتالیایی همراه با قانونی کردن ضروری وزارت، (وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری) (دوره­ های PhD) اشاره نمود.

مدارک شناسایی دیگری که باید ارائه دهید شامل اصل و ترجمه کارت شناسایی به زبان ایتالیایی همراه با قانونی سازی ضروری وزارت (وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری)، اصل و کپی یکی از دیپلم­ های زبان انگلیسی که از دستیابی به سطح B2 عالی حکایت دارد، سه (3) عکس رنگی (4X3) با عطف به داده­ های شخصی، فتوکپی صفحه اول پاسپورت و 2 کپی از نامه پذیرش در دوره تحصیلی مور نیاز می باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

علاوه بر مدارکی که برای پذیرش باید ارائه دهید برای ویزای تحصیلی ایتالیا نیز مدارک زیر لازم است. این مدارک به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

 • فرم درخواست ویزای تحصیلی + 2 عکس
 • پاسپورت و فتوکپی صفحه اول
 • ترجمه ی شناسنامه به زبان ایتالیایی
 • ترجمه مدارک تحصیلی (مدارک مقطع قبلی)
 • مدرک زبان
 • یک کپی از بلیط هواپیما یا رزرو آن برای درخواست دهنده
 • رزرو هتل در شهری که دانشگاه شما در آن قرار دارد، برای درخواست دهنده (برای حداقل ده روز اول اقامت)
 • گردش حساب بانکی ( پرینت سه ماهه)
 • کپی نامه پذیرش در دوره تحصیلی
 • رزرو  بلیط هواپیما
 • نامه ی پذیرش تحصیلی با کپی
 • انگیزه نامه جهت پذیرش و ویزا (استادی پلن)
 • مبلغ 50 € یورو جهت مصاحبه که سفارت پرداخت میشود.

به خاطر داشته باشید که درخواست افرادی که مدارک ناقصی ارائه داده ­اند پذیرفته نمی­ شود.

در مقاله فوق به مطالبی در خصوص اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی ایتالیا پرداخته شد تا متقاضیان تحصیل در این کشور بتوانند با اطلاع کامل تصمیم نهایی خود را بگیرند. در صورتی که سوالاتی در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا، تحصیل داروسازی در ایتالیا دارید، می توانید به مطالعه مقاله های مربوطه در همین سایت بپردازید، همچنین پیشنهاد می کنیم با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و با مشاوره تخصصی بهترین راه را در میان برنامه های مهاجرتی که مورد تخصص موسسه ما می باشد انتخاب نمایید.

41 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی ایتالیا

 1. ناصر زارعی گفت:

  بسیار عالی

 2. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.
  ممنون

 3. حسین گفت:

  aya niaz be madrak zaban hast?sharayet kari chetoreh

 4. قراری گفت:

  سلام. پسر عموی من میخواهد پزشکی بخونه در خارج. تحصیل در دانشگاههای پزشکی ایتالیا رایگان و یا بورسیه تحصیلی به ایرانی ها اعطا میشه؟ اگه آره ، با چه شرایطی؟

 5. leilakk گفت:

  سلام. مقاله بسیار خوبی بود. متشکر از شما

 6. هزاره گفت:

  ممنون از مطالب مفیدتون

 7. Leilakk گفت:

  باید کشور گرونی باشه

 8. محمدطه گفت:

  آیا بورسیه های تحصیلی در کشور ایتالیا برای تبدیل شدن شهریه به صفر موثر است؟

 9. v!da گفت:

  سلام و تشكر از سايت خوبتون
  من ٣١ساله و مهندس مكانيك هستم و قصد ادامه تحصيل در ايتاليارو دارم ،ايا اين امكان براي من با اين سن مهيا هست و من ميتونم اقدام كنم؟

 10. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 11. ناصر گفت:

  آیا ویزای ایتالیا برای 35 سال با مدرک لسانس هم میشه اقدام کرد؟شما مشاوره تخصصی هم دارید

 12. صبا گفت:

  خیلی خوب بود این مقاله ممنون بابت اطلاعات مفیدتون

 13. ترانه گفت:

  سلام ممنونم از مقاله عالیتون امکان اخذ بورس استانی چگونه می باشد؟

 14. مهسا رنجبر گفت:

  سلام و تشکر
  برای دربافت بورس باید حتما معدل بالایی داشته باشم؟
  نمره زبان هم اهمیت دارد؟

 15. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد ویزای تحصیلی ایتالیا تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد موسسات کار آفرینی ایتالیا هم مطلب بذارید

 16. صبا صابری گفت:

  ممنون از سایت به روز و مطالب خوبتون

 17. sohrab گفت:

  ویزای تحصیلی اسپانیا بهتره یا ایتالیا ؟ به نظرتون من با شرایطم که 30 سالمه و کارشناسی دارم می تونم برای بورس های تحصیلی ایتالیا اقدام کنم؟ اگر ویزا بدن ترجیح من ایتالیاست

 18. سینا گفت:

  خیلی مفید بود ممنون

 19. Deniz گفت:

  آیا امکان کار ضمن تحصیل با ویزای تحصیلی و بدون روادید کار میسر است؟

 20. مینا سرلک گفت:

  خیلی هم عالی

 21. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 22. هزاره گفت:

  خییلی ممنون بسیار عالی بود

 23. حمید باقری گفت:

  سلام برای ویزای تحصیلی ایتالیا حداقل چه مدارکی نیاز داره؟

 24. امیر علی حیدری گفت:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم اونم اینکه ویزای تحصیلی ایتالیا برای رشته پزشکی چگونه است ؟

 25. فرهاد گفت:

  ویزای تحصیلی ایتالیا چه مدت طول میکشه صادر شه؟

 26. ارسلان ركني گفت:

  سلام خدمت شما ممنون از سايتتون ويزاي همراه هم داره؟؟

 27. علی زمانی گفت:

  هزینه تحصیل در ایتالیا برای نیم سال اول چقدر میباشد؟

 28. رضاپور گفت:

  سلام ممنون از مقاله مفیدتون.
  بعد از فارغ التحصیل شدن امکان اقامت در این کشور به چه صورت ممکنه؟

 29. Maede گفت:

  مرسی از اطلاعات کاملتون
  به تمامی سوالاتم در رابطه با ویزای تحصیل در ایتالیا پاسخ دادین ممنون

 30. ریحانه گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  ویزای تحصیلی چه مدت طول میکشه صادر شه؟

 31. میلاد گفت:

  سلام وقتبخیر قصد تحصیل مقطع دکتری در رشته باستان شناسی دارم با چندتن از اساتید دانشگاه رم رابطه خوبی دارم چطوری میتونم درخواست بدم بهشون پذیرش بگیرم ممنون میشم ایران سراسری خوندم

 32. انوری گفت:

  این بورس ها رو فقط دانشگاه های دولتی ارائه می دن؟ برای اخذ این بورسیه ها باید از طریق خود دانشگاه اقدا کرد؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب بله برای دانشگاه های دولتی هست اکثرا و باید از طریق خود دانشگاه درخواست داد

 33. جابر گفت:

  سلام. بر
  ای تحصیل توی ایتالیا حتما باید زبان ایتالیایی بلد باشی و مدرکش ضروری؟ نمیشه یا مدرک انگلیسی تحصیل کرد؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب بسته مقطع مورد نظرتون داره قطعا به زبانی غیر از ایتالیایی مثل انگلیسی میشه اما بیشتر برای مقاطع کارشناسی ارشد به بالا ، برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید ممنونم

 34. کامران سهیلی گفت:

  سلام،
  انشاالله حالتان خوب باشد.
  بنده پذیرش یک دانشگاه ایتالیایی را برای مقطع دکترا گرفته ام و درگیر مسایل ویزا هستم. در مدارک مورد نیاز سفارت مدرک زبان هم مشاهده می‌شود که بنده فاقد آن می باشم. چندین تن از دوستانم هم بدون مدرک زبان و تنها با یک تاییدیه از طرف دانشگاه در ایتالیا، دال بر سطح بالای زبان انگلیسی اشان به راحتی توانستند ویزای دانشجویی بلند مدت ایتالیا را در مقطع دکترا در حدود یک و نیم سال پیش دریافت کنند؛ آیا این امکان در حال حاضر نیز وجود دارد یا مدرک زبان الزامی است؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بر اساس شرایطی که تا به امروز وجود داشته شما حتما برای سفارت باید مدرک زبان آیلتس را ارائه بدین

 35. دلارام گفت:

  سلام خسته نباشید،
  میخواستم بدونم برای ویزای تحصیلی ایتالیا هم مثل آلمان به بلاک اکانت نیاز هست؟ اگر آره چند یورو باید در اون حساب باشه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب بله نیاز هست اما بلاک نمیشه برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 36. Maede گفت:

  سلام…
  آیا از طریق اخد مدرک زبان ایتالیایی از مدرسه ایتالیایی ها در سفارت، میشه بورسیه تحصیلی از ایتالیا گرفت؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر منظورتون بورس استانی ایتالیا هست با مدرک زبان انگلیسی هم امکان پذیر هست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *