مهاجرت تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی ایرلند برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند، یک الزام قانونی است که باید در جایگاه خود انجام شود. باید به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر ایرلند یکی از کشورهایی است که ویزای تحصیلی آن مخاطبان بسیار زیادی دارد و به همین دلیل است که بررسی جزئیات آن یک الزام به حساب می آید. در حال حاضر باید به این نکته اشاره داشت که ایرلند در دسته کشورهای نسبتا گران قیمت برای تحصیل قرار دارد و به همین دلیل در اختیار داشتن تمکن مالی، برای دریافت این ویزا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

باید به این نکته توجه داشت که تنها برخی از دانشگاه های ایرلند توانسته اند رتبه های مناسب در جهان را به خود اختصاص دهند و به همین دلیل است که نمی توان به راحتی به بسیاری از افراد توصیه کرد که این کشور را به عنوان مقصد تحصیل خود انتخاب کنند. در حال حاضر افراد کمی از ایران تمایل دارند که با توجه به شرایط کلی موجود در ایرلند، این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند اما همچنان متقاضیانی هستند که در اندیشه زندگی در این کشور هستند و از همین رو است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی روند دریافت ویزای تحصیلی ایرلند پرداخته اند.

 • مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی ایرلند چیست؟
 • تمکن مالی دریافت ویزای تحصیلی ایرلند چقدر است؟
 • آیا می توان با استفاده از ویزای تحصیلی، ویزای همراه دریافت کرد؟
 • پروسه دریافت ویزای تحصیلی ایرلند چه محدودیت هایی به همراه دارد؟

شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

ایرلند یکی از کشورهایی است که استانداردهای آموزش در آن رعایت می شود و به همین دلیل می توان دید که از سراسر جهان افراد زیادی برای تحصیل در ایرلند اقدامات لازم را انجام می دهند. شهروندان برخی از کشورهای جهان، برای تحصیل در این کشور برای بازه های زمانی کمتر از 3 ماه نیازی به دریافت ویزای تحصیلی نخواهند داشت ولی برای دوره های بالای 3 ماه، دریافت ویزای تحصیلی یک الزام است.

دانشجویان باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی را به سفارت این کشور تسلیم کنند اما پیش از درخواست ویزای تحصیلی باید پروسه مشخصی را پشت سرگذاشت که می توان آن را به شرح زیر دانست:

مراحل دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

تمامی متقاضیان بین المللی از کشورهای مختلف جهان، که به دنبال دریافت ویزای تحصیلی ایرلند هستند، باید الزامات واجد شرایط بودن را رعایت کنند. البته لازم به ذکر است که، ویزای تحصیلی ایرلند فقط یک شرط قبل از ورود است و تضمین نمی کند که متقاضیان واقعا اجازه ورود به ایرلند را داشته باشند. این بدان معنا است که، حتی ممکن است ویزای تحصیلی ایرلند را دریافت کنید اما هنگام سفر به این کشور باید در مقابل افسران مهاجرت مجددا درخواست کنید.

معیار های واجد شرایط بودن جهت دریافت ویزای تحصیلی ایرلند به شرح زیر می باشد:

معیار های واجد شرایط بودن جهت دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

البته لازم به ذکر است که اتباع کشورهای خارجی در صورتی می توانند برای ویزای تحصیلی ایرلند درخواست دهند که شرایط عمومی زیر را نیز دارا باشند:

 • متقاضیان درخواست ویزای تحصیلی ایرلند باید در یک موسسه آموزشی ایرلندی پذیرفته شده باشند.
 • متقاضیان در ایرلند یک دوره تمام وقت و روزانه را دنبال می کنند، که در لیست موقت برنامه های واجد شرایط قرار دارد. همچننی مکانیزمی وجود دارد، دولت ایرلند از آن برای سنجش برنامه های قابل قبول برای دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در این کشور هستند استفاده می کنند.
 • باید هزینه دوره تحصیل خود را در ایرلند پرداخت کرده باشید. به طور مثال، اگر هزینه دوره تحصیلی شما در ایرلند 7000€ (یورو) باشد باید هزینه را به طور کامل پرداخت نمایید.

به طور کلی، بدون رعایت کردن شرایط واجد شرایط بودن جهت درخواست ویزای تحصیلی ایرلند، متقاضیان در روند درخواست ویزا با مشکلات گسترده ای مواجه خواهند شد.

امکان کار با ویزای تحصیلی ایرلند

تمامی دانشجویانی که به دنبال کار ضمن تحصیل در ایرلند هستند، می توانند با اخذ ویزای تحصیلی ایرلند در این کشور مشغول به کار شوند. به طور کلی یکی از مزیت های اصلی ویزای تحصیلی ایرلند برای دارندگان آن، امکان کار دانشجویی پاره وقت در این کشور حین تحصیل می باشد. البته لازم به ذکر است که برای کار دانشجویی در ایرلند، علاوه بر داشتن ویزای تحصیل معتبر، باید در یک موسسه آموزشی در ایزلند پذیرفته شوید. در غیر این صورت اجازه کار ضمت تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. یکی از اصلی ترین محدودیت های کار دانشجویی در ایرلند این است که، دارندگان ویزای تحصیلی این کشور فقط مجاز به 18 ساعت کار در طول هفته می باشند.

در نمودار زیر می توانید محبوب ترین شغل دانشجویی از دیدگاه دارندگان ویزای تحصیلی ایرلند را مشاهده فرمایید:

محبوب ترین شغل دانشجویی از دیدگاه دارندگان ویزای تحصیلی ایرلند

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

افرادی که پذیرش تحصیلی خود برای ورود به یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزشی معتبر این کشور را دریافت کرده اند، این فرصت را خواهند داشت که مهاجرت به ایرلند را تجربه کنند. برای اینکه فرد بتواند پروسه دریافت ویزای تحصیلی این کشور را به بهترین شکل ممکن طی کند، بهتر است همزمان با پروسه دریافت پذیرش، مدارک مورد نیاز خود برای دریافت ویزای تحصیلی ایرلند را نیز آماده کند تا در زمان خود صرفه جویی کرده باشد.

مهم ترین مدارکی که فرد برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور به آن نیاز خواهد داشت عبارتند از:

 • نامه پذیرش از یکی از مدارس، دانشگاه ها یا مراکز آموزشی موجود در ایرلند
 • گواهی های لازم که نشان دهنده توانمندی فرد برای تحصیل باشد
 • مدرک زبان متناسب با نیاز دانشگاه
 • گواهی پرداخت شهریه دانشگاه به صورت کامل
 • تمکن مالی مربوط به خود فرد یا سرپرست قانونی
 • گواهی بیمه درمانی
 • مدارک لازم برای پوشش گپ تحصیلی در صورت وجود
 • مدارکی که نشان دهد فرد پس از تحصیل ایرلند را ترک می کند.

باید به این نکته اشاره کرد که تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل در ایرلند، 9000€ (یورو) در سال است و دانشجویان بدون در اختیار داشتن چنین سرمایه اولیه ای نمی توانند به راحتی هزینه های زندگی خود در این کشور را پرداخت کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

محدودیت ها و امتیازهای دریافت روادید دانشجویی ایرلند

افرادی که قصد دارند در کشور ایرلند تحصیل کنند، باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشند که دریافت ویزای تحصیلی این کشور می تواند به همراه داشته باشد. نکته اول در این رابطه آن است که دانشجویان خارجی در این کشور می توانند به صورت همزمان به کار در این کشور مشغول شده و از این طریق هزینه های زندگی خود در این کشور را تا حدودی تامین کنند. از طرف دیگر باید به این نکته اشاره داشت که دانشجویان می توانند ویزای خود را در صورت نیاز در خاک ایرلند تمدید کنند و نیازی به ترک این کشور ندارند.

در حال حاضر یکی از معایب دریافت ویزای تحصیلی ایرلند آن است که دانشجویان نمی توانند از ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود استفاده کنند و باید برای آن ها ویزای جداگانه ای دریافت کنند. از همین رو به افرادی که قصد دارند به صورت خانوادگی و از طریق تحصیل مهاجرت کنند توصیه می شود تا کشورهای دیگری را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. در حال حاضر برای این که بتوانید بهترین اطلاعات در مورد انواع روش های مهاجرت را به دست آورید، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پرتکرارترین سوالات ویزای تحصیلی ایرلند

در این بخش مفتخ به پاسخ دهی سوالات پرتکرار شما می باشیم:

 • واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایرلند چگونه است؟ تمامی متقاضیان بین المللی از کشورهای مختلف جهان، که به دنبال دریافت ویزای تحصیلی ایرلند هستند، باید الزامات واجد شرایط بودن را رعایت کنند. البته لازم به ذکر است که، ویزای تحصیلی ایرلند فقط یک شرط قبل از ورود است و تضمین نمی کند که متقاضیان واقعا اجازه ورود به ایرلند را داشته باشند. این بدان معنا است که، حتی ممکن است ویزای تحصیلی ایرلند را دریافت کنید اما هنگام سفر به این کشور باید در مقابل افسران مهاجرت مجددا درخواست کنید.
 • مهم ترین مدارکی ک، تمکن مالی مربوط به خود فرد یا سرپرست قانونیه فرد برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور به آن نیاز خواهد داشت کدام اند؟ نامه پذیرش از یکی از مدارس، دانشگاه ها یا مراکز آموزشی موجود در ایرلند، گواهی های لازم که نشان دهنده توانمندی فرد برای تحصیل باشد. مدرک زبان متناسب با نیاز دانشگاه، گواهی پرداخت شهریه دانشگاه به صورت کامل، گواهی بیمه درمانی، مدارک لازم برای پوشش گپ تحصیلی در صورت وجود و مدارک لازم برای پوشش گپ تحصیلی در صورت وجود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *