ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی ایرلند برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند، یک الزام قانونی است که باید در جایگاه خود انجام شود. باید به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر ایرلند یکی از کشورهایی است که ویزای تحصیلی آن مخاطبان بسیار زیادی دارد و به همین دلیل است که بررسی جزئیات آن یک الزام به حساب می آید. در حال حاضر باید به این نکته اشاره داشت که ایرلند در دسته کشورهای نسبتا گران قیمت برای تحصیل قرار دارد و به همین دلیل در اختیار داشتن تمکن مالی، برای دریافت این ویزا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

باید به این نکته توجه داشت که تنها برخی از دانشگاه های ایرلند توانسته اند رتبه های مناسب در جهان را به خود اختصاص دهند و به همین دلیل است که نمی توان به راحتی به بسیاری از افراد توصیه کرد که این کشور را به عنوان مقصد تحصیل خود انتخاب کنند. در حال حاضر افراد کمی از ایران تمایل دارند که با توجه به شرایط کلی موجود در ایرلند، این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند اما همچنان متقاضیانی هستند که در اندیشه زندگی در این کشور هستند و از همین رو است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی روند دریافت ویزای تحصیلی ایرلند پرداخته اند.

 • مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی ایرلند چیست؟
 • تمکن مالی دریافت ویزای تحصیلی ایرلند چقدر است؟
 • آیا می توان با استفاده از ویزای تحصیلی، ویزای همراه دریافت کرد؟
 • پروسه دریافت ویزای تحصیلی ایرلند چه محدودیت هایی به همراه دارد؟

امتیازات اخذ ویزای تحصیلی ایرلند چیست؟

کلیه دانشجویان بین المللی که از یکی از دانشگاه های ایرلند پذیرش گرفته اند مجاز هستند تا برای اخذ ویزای دانشجوئی خودشان از ireland.mfa.gov.ir درخواست دهند. اخذ این ویزا برای دانشجویان یکسری مزایایی در پی دارد که در زیر به برخی از مهمترین آنها اشاره شده است:

 • تحصیل در بهترین دانشگاه های ایرلند (با رتبه های بالا در رنکینگ های معتبر جهانی)
 • امکان کار دانشجویی پاره وقت تا 20 ساعت در هفته
 • فرصت کار آموزشی و فرصت پژوهشی در یک کشور پیشرفته اروپایی
 • دسترسی به برنامه های تحصیلی متنوع
 • دسترسی به فرصت های بورس مختلف و آفرهای صنعتی و غیره

شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

ایرلند یکی از کشورهایی است که استانداردهای آموزش در آن رعایت می شود و به همین دلیل می توان دید که از سراسر جهان افراد زیادی برای تحصیل در ایرلند اقدامات لازم را انجام می دهند. شهروندان برخی از کشورهای جهان، برای تحصیل در این کشور برای بازه های زمانی کمتر از 3 ماه نیازی به دریافت ویزای تحصیلی نخواهند داشت ولی برای دوره های بالای 3 ماه، دریافت ویزای تحصیلی یک الزام است.

مشخصات ویزای تحصیلی ایرلند 2024
شرط اصلی برای درخواستداشتن نامه پذیرش از دانشگاه ایرلند
مرجع رسیدگیسفارت جمهوری ایرلند
انواع ویزاکوتاه مدت C و بلند مدت D و مولتی اینترای و سینگل اینترای
هزینه درخواست60EUR تا EUR100 (یورو)
امکان کار دانشجوییحداکثر تا 20 ساعت در هفته
دسترسی به بورس تحصیلیانواع بورس و گرانت تحصیلی

منبع: gyanberry

دانشجویان باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی را به سفارت این کشور تسلیم کنند اما پیش از درخواست ویزای تحصیلی باید پروسه مشخصی را پشت سرگذاشت که می توان آن را به شرح زیر دانست:

مراحل دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

تمامی متقاضیان بین المللی از کشورهای مختلف جهان، که به دنبال دریافت ویزای تحصیلی ایرلند هستند، باید الزامات واجد شرایط بودن را رعایت کنند. البته لازم به ذکر است که، ویزای تحصیلی ایرلند فقط یک شرط قبل از ورود است و تضمین نمی کند که متقاضیان واقعا اجازه ورود به ایرلند را داشته باشند. این بدان معنا است که، حتی ممکن است ویزای تحصیلی ایرلند را دریافت کنید اما هنگام سفر به این کشور باید در مقابل افسران مهاجرت مجددا درخواست کنید.

معیار های واجد شرایط بودن جهت دریافت ویزای تحصیلی ایرلند به شرح زیر می باشد:

معیار های واجد شرایط بودن جهت دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

البته لازم به ذکر است که اتباع کشورهای خارجی در صورتی می توانند برای ویزای تحصیلی ایرلند درخواست دهند که شرایط عمومی زیر را نیز دارا باشند:

 • متقاضیان درخواست ویزای تحصیلی ایرلند باید در یک موسسه آموزشی ایرلندی پذیرفته شده باشند.
 • متقاضیان در ایرلند یک دوره تمام وقت و روزانه را دنبال می کنند، که در لیست موقت برنامه های واجد شرایط قرار دارد. همچننی مکانیزمی وجود دارد، دولت ایرلند از آن برای سنجش برنامه های قابل قبول برای دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در این کشور هستند استفاده می کنند.
 • باید هزینه دوره تحصیل خود را در ایرلند پرداخت کرده باشید. به طور مثال، اگر هزینه دوره تحصیلی شما در ایرلند 7000€ (یورو) باشد باید هزینه را به طور کامل پرداخت نمایید.

به طور کلی، بدون رعایت کردن شرایط واجد شرایط بودن جهت درخواست ویزای تحصیلی ایرلند، متقاضیان در روند درخواست ویزا با مشکلات گسترده ای مواجه خواهند شد.

امکان کار با ویزای تحصیلی ایرلند

تمامی دانشجویانی که به دنبال کار دانشجویی در ایرلند هستند، می توانند با اخذ ویزای تحصیلی ایرلند در این کشور مشغول به کار شوند. به طور کلی یکی از مزیت های اصلی ویزای تحصیلی ایرلند برای دارندگان آن، امکان کار دانشجویی پاره وقت در این کشور حین تحصیل می باشد. البته لازم به ذکر است که برای کار دانشجویی در ایرلند، علاوه بر داشتن ویزای تحصیل معتبر، باید در یک موسسه آموزشی در ایزلند پذیرفته شوید. در غیر این صورت اجازه کار ضمت تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. یکی از اصلی ترین محدودیت های کار دانشجویی در ایرلند این است که، دارندگان ویزای تحصیلی این کشور در طول تحصیلاتشان مجاز به 20 ساعت کار در هفته و در طی تعطیلات نیز مجاز به کار تا 40 ساعت در هفته می باشند.

در نمودار زیر می توانید محبوب ترین شغل دانشجویی از دیدگاه دارندگان ویزای تحصیلی ایرلند را مشاهده فرمایید:

محبوب ترین شغل دانشجویی از دیدگاه دارندگان ویزای تحصیلی ایرلند

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

افرادی که پذیرش تحصیلی خود برای ورود به یکی از دانشگاه ها یا مراکز آموزشی معتبر این کشور را دریافت کرده اند، این فرصت را خواهند داشت که مهاجرت به ایرلند را تجربه کنند. برای اینکه فرد بتواند پروسه دریافت ویزای تحصیلی این کشور را به بهترین شکل ممکن طی کند، بهتر است همزمان با پروسه دریافت پذیرش، مدارک مورد نیاز خود برای دریافت ویزای تحصیلی ایرلند را نیز آماده کند تا در زمان خود صرفه جویی کرده باشد.

مهم ترین مدارکی که فرد برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور در سال 2024 به آن نیاز خواهد داشت عبارتند از:

 • نامه پذیرش از یکی از مدارس، دانشگاه ها یا مراکز آموزشی موجود در ایرلند
 • گواهی های لازم که نشان دهنده توانمندی فرد برای تحصیل باشد
 • مدرک زبان متناسب با نیاز دانشگاه IELTS یا TOEFL
 • گواهی پرداخت شهریه دانشگاه به صورت کامل
 • تمکن مالی مربوط به خود فرد یا سرپرست قانونی
 • گواهی بیمه درمانی
 • مدارک لازم برای پوشش گپ تحصیلی در صورت وجود
 • رسید پرداخت هزینه این ویزا به مبلغ EUR 60 (یورو) برای دانشجویان ایرانی
 • مدارکی که نشان دهد فرد پس از تحصیل ایرلند را ترک می کند.

باید به این نکته اشاره کرد که تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل در ایرلند، €10000 (یورو) در سال است و دانشجویان بدون در اختیار داشتن چنین سرمایه اولیه ای نمی توانند به راحتی هزینه های زندگی خود در این کشور را پرداخت کنند.

منبع: citizensinformation.ie

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی ایرلند

هزینه درخواست ویزای تحصیلی ایرلند

برای خیلی از دانشجویان، اطلاع از هزینه درخواست ویزای دانشجویی ایرلند 2024 نیز مهم است. واقعیت این است که سطح هزینه درخواست ویزا دانشجویی ایرلند به نوع ویزای درخواستی تایپ C باشد یا D و نیز سینگل اینترای باشد یا مولتی اینترای بستگی دارد. می توان هزینه درخواست ویزای تحصیلی کشور ایرلند را به شرح جدول زیر بیان کرد:

نوع ویزاویزای تایپ D یا ویزای بلند مدتویزای تایپ C یا ویزای کوتاه مدت
سینگل اینترایEUR60 (یورو)EUR60 (یورو)
مولتی اینترایEUR100 (یورو)EUR100 (یورو)

در ضمن مدت زمان رسیدگی به درخواست این ویزای ایرلند نیز بسته به نوع ویزای درخواستی بین 10 تا 20 روز متغیر است.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری ایرلند

سوال مهمی که شاید برای شما نیز مطرح شده این است که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های ایرلند آیا امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری ایرلند وجود دارد؟ تنها در صورتی این امکان برای دانشجویان بین المللی مهیاست که به پیشنهاد شغلی از کارفرمای ایرلندی دست یابند. چرا که دولت ایرلند ویزایی به نام ویزای جستجوی کار صادر نمی کند. بنابراین بهترین کار این است که دانشجویان پیش از اتمام تحصیلاتشان و تا زمان اتمام اعتبار روادید تحصیلی اشان به فکر یافتن کاری در ایرلند باشند.

به محض یافتن جاب آفر آنها می توانند برای اخذ مجوز کار پسا تحصیل Post Study Work Permit اقدام بکنند و حتی از این طریق به اقامت دائمی (PR) جمهوری ایرلند هم نزدیک شوند. پس اولین مرحله در درخواست اقامت دائمی ایرلند از طریق اخذ مجوز کاری است. به محض دسترسی به این مجوز است که شما علاوه بر امکان کار و درآمدزایی در ایرلند همچنین پس از 5 سال کار و اقامت صلاحیت درخواست اقامت دائمی ایرلند را کسب می کنید.

منبع: go.study

محدودیت ها و امتیازهای دریافت روادید دانشجویی ایرلند

افرادی که قصد دارند در کشور ایرلند تحصیل کنند، باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشند که دریافت روادید تحصیلی این کشور می تواند به همراه داشته باشد. نکته اول در این رابطه آن است که دانشجویان خارجی در این کشور می توانند به صورت همزمان به کار در این کشور مشغول شده و از این طریق هزینه های زندگی خود در این کشور را تا حدودی تامین کنند. از طرف دیگر باید به این نکته اشاره داشت که دانشجویان می توانند ویزای خود را در صورت نیاز در خاک ایرلند تمدید کنند و نیازی به ترک این کشور ندارند.

در حال حاضر یکی از معایب دریافت روادید تحصیلی این کشور آن است که دانشجویان نمی توانند از ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود استفاده کنند و باید برای آن ها ویزای جداگانه ای دریافت کنند. از همین رو به افرادی که قصد دارند به صورت خانوادگی و از طریق تحصیل مهاجرت کنند توصیه می شود تا کشورهای دیگری را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. در حال حاضر برای این که بتوانید بهترین اطلاعات در مورد انواع روش های مهاجرت را به دست آورید، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پرتکرارترین سوالات ویزای تحصیلی ایرلند

در این بخش مفتخ به پاسخ دهی سوالات پرتکرار شما می باشیم:

 • واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی ایرلند چگونه است؟ تمامی متقاضیان بین المللی از کشورهای مختلف جهان، که به دنبال دریافت ویزای تحصیلی ایرلند هستند، باید الزامات واجد شرایط بودن را رعایت کنند. البته لازم به ذکر است که، روادید تحصیلی این کشور فقط یک شرط قبل از ورود است و تضمین نمی کند که متقاضیان واقعا اجازه ورود به ایرلند را داشته باشند. این بدان معنا است که، حتی ممکن است روادید تحصیلی این کشور را دریافت کنید اما هنگام سفر به این کشور باید در مقابل افسران مهاجرت مجددا درخواست کنید.
 • مهم ترین مدارکی ک، تمکن مالی مربوط به خود فرد یا سرپرست قانونیه فرد برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور به آن نیاز خواهد داشت کدام اند؟ نامه پذیرش از یکی از مدارس، دانشگاه ها یا مراکز آموزشی موجود در ایرلند، گواهی های لازم که نشان دهنده توانمندی فرد برای تحصیل باشد. مدرک زبان متناسب با نیاز دانشگاه، گواهی پرداخت شهریه دانشگاه به صورت کامل، گواهی بیمه درمانی، مدارک لازم برای پوشش گپ تحصیلی در صورت وجود و مدارک لازم برای پوشش گپ تحصیلی در صورت وجود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *