مهاجرت تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی در نروژ

ویزای تحصیلی در نروژ

رایگان بودن نظام آموزشی نروژ و رفاه اجتماعی بالا در سال 2020 باعث شده تا ویزای تحصیلی در نروژ در لیست انتخابی ایرانیان جهت مهاجرت باشد. نروژ اگر چه سومین کشور گران قیمت دنیا شناخته شده اما سطح درآمد افراد در این کشور نیز بسیار بالا است و عملا سطح بالای زندگی در این کشور همگان را راضی کرده است. البته تحصیل رایگان در این کشور نیز بسیاری را به سمت خود کشانده است و عملا این نوع نظام آموزشی مطلوب مورد انتخاب بسیاری می باشد.

این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده و در پی پاسخ به سوالات ذیل است:

 • تحصیل در نروژ رایگان است؟
 • آیا پس ار تحصیل می توان در نروژ اقامت گرفت؟
 • هزینه زندگی در نروژ چقدر است؟
 • شرایط صدور ویزای تحصیلی نروژ چیست؟
 • بهترین رشته ها در نروژ کدام است؟

تحصیل در نروژ

نروژ یکی از 5 کشور اروپایی می باشد که همچنان تحصیل در آن رایگان است. تحصیل در نروژ علاوه بر اتباع این کشور و کشورهای اروپایی برای دانشجویان ایرانی نیز رایگان می باشد. این در حالی است که اکنون کشورهای محدودی در اروپا دارای نظام آموزشی رایگان می باشند. می توان در مقاطع مختلف دانشگاهی با رعایت شروط پذیرش در دانشگاه های این کشور ثبت نام کرد. هر کشوری به جهت برتری در منابع و صنایع مختلف می تواند آینده مطلوبی برای دانشجویان در حین و پس از تحصیل فراهم سازد. به همین جهت تحصیل در اکثر رشته های مهندسی و مخصوصا موارد ذیل بسیار پرطرفدار می باشند:

 • مهندسی برق
 • مکانیک
 • صنایع و نفت و گاز
 • شیلات

چرا که بازار کاری خوبی در نروژ برای فارغ التحصیلان مخصوصا در رشته های مهندسی وجود دارد. کشوری با استانداردهای بالای تحصیلی همچون نروژ از جمله کشورهایی می باشد که افراد مایلند در آن تحصیل کنند، اما برای رقم زدن این اتفاق باید علم مهاجرتی داشت. به عنوان مثال کشور نروژ کشوری است که از لحاظ رفاه اجتماعی و امنیت در سطح بالایی در بین برترین ها قرار می گیرد. این کشور همچنین به دلیل غنی و ثروتمند بودن می تواند گزینه های متعدد کاری برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها ایجاد نماید. اینفوگرافیک ویزای تحصیلی در نروژ

تحصیل رایگان در نروژ در سال 2020

کشور نروژ به پایتختی اسلو کشوری است که اقامت و هزینه های زندگی در آن به نسبت کم نبوده، اما تحصیل رایگان می باشد. همچنین هزینه زندگی برای دانشجویان با اخذ کمک هزینه ها بسیار کاهش می یابد که فرد می توانید برای دریافت آن اقدام نمائید. اگر چه هزینه زندگی در این کشور در سال 2020 کم نیست، به مراتب میزان درآمد نیز در این کشور بالاست و برای زندگی دانشجویی مطلوب است. دانشجویان می توانند با انجام کار ضمن تحصیل در نروژ به صورت نیمه وقت از حقوقی حداقل ساعتی 15€ (یورو) بهره مند شوند. منتهی مطابق آمارهای اعلام شده هزینه زندگی در نروژ 185% بیشتر از ایران است و دانشجویان باید این نکته را مد نظر داشته باشند. در واقع زندگی در نروژ ماهیانه حدود 1600€ تا 1800€ (یورو) هزینه دربرخواهد داشت.

کار ضمن تحصیل در نروژ

به صورت قانونی دانشجویان در نروژ به صورت هفتگی 20 ساعت حق کار دارند و معمولا چنانچه کار پیدا کنند ساعتی 10€ تا 20€ (یورو)‌ درآمد خواهند داشت. شرایط کاریابی در نروژ برای دانشجویان کار سختی نیست و افراد می توانند با توجه به تخصص و توانایی خود به کارهای پاره وقت بپردازند. تعداد سالهای تحصیل متقاضی در حال تحصیل در نروژ جزو زمان اقامت فرد محسوب می شود اما به صورت نیمه وقت. یعنی هر 1 سال حضور، 6 ماه سابقه جهت رسیدن به اقامت محاسبه می شود.

اقامت دائم در نروژ

تمامی دانشجویان می توانند پس از پنج سال تحصیل مستمر در این کشور برای اخذ اقامت با رعایت قوانین مهاجرتی اقدام نمایند. می توان گفت یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به نروژ در حال حاضر اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. همچنین دانشجویان پس از تحصیل می توانند برای تمدید اقامت جهت به دست آوردن موقعیت کاری در این کشور اقدام نمایند. چنانچه دانشجو بخواهد حداقل برای 6 ماه دیگر اقامت او تمدید شده تا به دنبال شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود باشد. فرد در حین تحصیل می تواند برای همراهان (خانواده) خود پس از ورود به نروژ و گذشت مدتی اقدام به اخذ ویزای همراه کند. به همین دلیل در یک دهه اخیر 90% افرادی که توانستند اقامت نروژ را بگیرند راه مهاجرت تحصیلی را انتخاب کردند.

ویزای تحصیلی در نروژ بدون مدرک زبان

معمولا بدون داشتن مدرک زبان در نروژ پذیرش صادر نمی شود و اگر پذیرش صادر شود ویزای تحصیلی صادر نمی شود. عملا یکی از مدارک قطعی لازم جهت صدور ویزای تحصیلی در نروژ مدرک زبان می باشد. لذا توصیه می شود بدون مدرک زبان بهتر است جهت مهاجرت و تحصیل در نروژ اقدام نشود. مخصوصا به دلیل دانشگاه های معتبر در نروژ معمولا بدون داشتن مدرک زبان پذیرش تحصیلی صادر نمی شود. به دلیل رایگان بودن نظام تحصیلی نروژ برای مقطع لیسانس نیازمند دقیقا آیلتس 6 آکادمیک می باشد و برای مقطع فوق لیسانس در نروژ باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 اخذ شود. ذکر این نکته لازم است که دوره های پذیرش زبان در نروژ منجر به ویزا نخواهند شد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در نروژ و سفارت آن

از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ عبارتند از:

 • مدرک هویتی مانند پاسپورت و شناسنامه
 • مدارک تحصیلی ترجمه شده همراه با ریز نمرات
 • مدرک زبان
 • تمکن مالی (12000€) و پرینت مالی به لاتین
 • نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه
 • انگیزه نامه تحصیلی (استادی پلن)
 • فرم های پر شده مصاحبه سفارت (فرم ویزا)
 • مبلغ 75€ (یورو) هزینه مصاحبه سفارت

مزایای اخذ ویزای تحصیلی در نروژ

هنگامی که فرد توانست با اخذ ویزای تحصیلی در نروژ اقامت یابد مزایای زیادی شامل حال وی خواهد شد. تحصیل در این کشور، از مقطع ارشد تقاضای بیشتری در میان متقاضیان خارجی دارد اما تحصیل در تمامی مقاطع رایگان می باشد. با توجه به اینکه مقطع کارشناسی در این کشور عمدتا به زبان نروژی ارائه می شود تقاضا در این مقطع به مراتب کمتر می باشد.

دانشجویان خارجی با تحصیل مهندسی در نروژ و رشته های مرتبط با صنعت به راحتی می توانند در این کشور به کار برسند. چرا که این کشور دارای صنایع غنی از آب و قدرت اول در بخش شیلات و در صنعت برق نیز برترین در کشورهای اروپایی است. همچنین در حوره نفت و گاز به مراتب شرایط مطلوبی برای دانشجویان این رشته ها وجود دارد که شرایط اشتغال را فراهم می سازد. رشته هایی، از جمله مدیریت نیز شرایط مطلوبی برای کار دارا هستند، اما شرایط اخذ پذیرش در این رشته ها دشوار می باشد.

شرایط و هزینه زندگی در نروژ

میزان هزینه های زندگی در این کشور بنا به نوع ویزای شخص متغیر است و کمترین هزینه ها را دانشجو پرداخت می کند. نکته بسیار مهم در کشور نروژ این می باشد که رفاه اجتماعی بسیار بالایی در این کشور وجود دارد که باعث شده این کشور استاندارد های لازم جهت یک زندگی موفق را داشته باشد. هزینه زندگی در نروژ بالاتر از 89% سایر کشورهای دنیا است و در سال 2020 به صورت متوسط در مدت یک ماه 1600€ تا 1800€ (یورو)‌ می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی با اخذ ویزای تحصیلی در نروژ

هزینه های به صورت ضمنی است، این هزینه ها هزینه یک زندگی معمولی و زندگی دانشجویی متوسط رو به بالا است. هزینه زندگی یک دانشجو در شهرهای کوچک نروژ در حدود NOK8500 (کرون نروژ) یا معادل 1200€ (یورو) در ماه است. هزینه اجاره مسکن NOK3000 (کرون نروژ)، هزینه خورد و خوراک NOK2600 (کرون نروژ)، هزینه حمل و نقل NOK460 (کرون نروژ) و هزینه کتاب و ملزومات تحصیلی و نوشت افزار NOK840 (کرون نروژ) است. سایر هزینه ها شامل لباس، تلفن و تفریح NOK1600 (کرون نروژ) می باشد. دانشجو می تواند با ماهیانه NOK7000 (کرون نروژ) به راحتی در این کشور زندگی کند و با دریافت کمک هزینه ها این نرخ را نیز کاهش دهد. هزینه زندگی دانشجویی با اخذ ویزای تحصیلی در نروژ

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی در نروژ

برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور می بایست مدارک مورد نیاز را مبتنی بر قوانین پذیرش ارائه نمود که به شرح ذیل است:

 • دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به یک مدرک کارشناسی معتبر در ابتدای امر خواهند داشت
 • همچنین ارائه مدارک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 یا 6.5 از نیازمندی های اصلی برنامه می باشد
 • ارائه انگیزه نامه قوی
 • ارائه تمکن مالی مکفی و در بازه زمانی مشخص
 • مدارک هویتی و تائید گواهی سلامت
 • گواهی سوءپیشینه
 • پاسپورت
 • عکس پاسپورتی
 • نامه پذیرش دانشگاه در نروژ
 • مدرکی که نشان دهنده داشتن محلی برای سکونت در نروژ باشد

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی نروژ

یکی از مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ نامه پذیرش از کالج یا دانشگاهی در این کشور است. دانشگاه های نروژ نیز هر کدام مدارک خاصی را برای رشته ها و مقاطع مختلف تقاضا می کنند اما کلیات این مدارک یکسان می باشد و عبارت است از:

 • رزومه فرد که شامل دستاوردهای تحصیلی و غیرتحصیلی از جمله کسب مدال های ورزشی و… است
 • ترجمه رسمی تمامی مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شده است به زبان انگلیسی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی
 • توصیه نامه اساتید و کارفرمایان پیشین
 • انگیزه نامه یا همان Letter of motivation که باید حتما توسط فرد نگارش شود
 • مدرک زبان نروژی برای مقطع کارشناسی و مدرک زبان انگلیسی یا نروژی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
 • تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در نروژ
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحا application fee

معرفی بهترین دانشگاه های نروژ در سال 2020

در سال 2020 نظام تحصیلی نروژ همچنان رایگان است و این کشور همچنین دانشگاه های معتبر زیادی دارد. اگرچه آمار بیکاری در نروژ بسیار پایین است اما همچنان فارغ التحصیلی از بهترین دانشگاه های این کشور٬ شانس کاریابی حین تحصیل و همچنین پس از فارغ التحصیلی را به میزان زیادی افزایش می دهد. در جدول ذیل چندی از بهترین دانشگاه های نروژ در سال 2020 معرفی شده اند:

نام دانشگاه رنکینگ QS در سال 2020
دانشگاه اسلو 119
دانشگاه برگن 163
دانشگاه نروژی علوم و تکنولوژی 359
دانشگاه ترومسو 389

تاریخ های اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ

دانشگاه های نروژ دانشجویان خارجی را برای ترم سپتامبر پذیرش می کنند که باید از پیش نسبت به تاریخ ثبت نام آگاه بود. اگر فرد برای تحصیل در نروژ اقدام می نماید اکثر دانشگاه های این کشور از ژانویه تا فوریه برای ثبت نام باز هستند. فرد می بایست برای اقدام در این برنامه ها از نیازمندی های هر برنامه کامل آگاه باشد و با یک مشاور، مشورت کند. از مدارک مهم برای مرحله ویزا نیز ترجمه مدارک هویتی و همچنین دارایی و ارائه تمکن مالی مناسب می باشد. نحوه ارائه مدرک تمکن مالی در این کشور متفاوت با سایر کشورهای اروپایی است، طبق آمار منتشر شده از اداره مهاجرت نروژ در طی 3 سال اخیر میزان موفقیت ایرانیان در اخذ ویزای تحصیلی نروژ 75% بوده است. کسانی که در پی تحصیل رایگان در نروژ هستند می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

پرسش های متداول درباره ویزای تحصیلی در نروژ

برخی از سوالاتی که متقاضیان در خصوص ویزای تحصیلی در نروژ مطرح می کنند عبارتند از:

 1. هزینه اخذ ویزای تحصیلی نروژ چقدر است؟ هزینه صدور ویزای تحصیلی نروژ NOK5300 (کرون نروژ) در نظر گرفته شده است. در حال حاضر علاوه بر این مبلغ فرد باید 28€ (یورو) به عنوان خدمات VFS نیز پرداخت کند که کلیه این هزینه ها غیرقابل بازگشت است.
 2. زمان بندی صدور ویزای تحصیلی نروژ چگونه است؟ با توجه به اینکه دانشجویان در کشور نروژ تنها در آغاز ماه سپتامبر می توانند وارد دانشگاه شوند، صدور ویزا نیز همواره تا قبل از همین تاریخ امکان پذیر است.
 3. منظور از تمکن مالی در ویزای تحصیلی نروژ چیست؟ هر متقاضی تحصیل در نروژ باید ثابت کند که برای سال اول زندگی خود، NOK 121220 (کرون نروژ) در اختیار دارد. این مبلغ را فرد می تواند از طریق حساب شخصی، بورسیه تحصیلی، حساب بانکی در نروژ یا کمک هزینه مالی ثابت کند.
 4. آیا امکان کار با ویزای تحصیلی نروژ وجود دارد؟ یکی از بزرگترین مزایایی که ویزای تحصیلی نروژ به دارنده آن می دهد، اجازه کار ضمن تحصیل است. هر دانشجوی خارجی در نروژ قادر خواهد بود تا به مدت 20 ساعت در طول هفته به صورت نیمه وقت کار کند.
 5. آیا امکان استفاده از ویزای همراه به کمک ویزای تحصیلی نروژ وجود دارد؟ افرادی که ویزای تحصیلی نروژ را در اختیار دارند می توانند برای همسر و فرزندان قانونی خود ویزای همراه دریافت کنند و مقدمات ورود آنان به خاک این کشور را نیز فراهم کنند.

134 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی در نروژ

 1. محدثه گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  در رابطه با تمکن مالی میخواستم بپرسم که این مبلغ صرفا برای اثبات توانایی یک سال اول هست؟ یا به ازای هر سال؟🤔 (مثلا الان تمکن مالی نروژ که 12000 یورو هست فقط یک بار 12000 یورو داده میشه و تمام؟ یا فرضا وقتی کسی برای دو سال میخواد اونجا تحصیل کنه باید 24000 یورو داشته باشه؟)
  سوال دومم این هست که آیا این مبلغ قابل برداشت و استفاده هست یا خیر؟ اگر خیر بعدا برگردونده میشه یا برای جایی استفاده میشه؟! (کجا!🙄)
  ممنون میشم درمورد این موضوع بیشتر توضیح بدین و شفاف سازی کنین.

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   در راستای شفاف سازی باید خدمتتون عرض کنم که برای یکسال نشون داده میشه و در نروژ قابل برداشته

 2. ماندانا گفت:

  سلام.
  فوق لیسانس خود رو سال 90 از دانشگاه تهران گرفتم و الان 35ساله هستم.میخواستم ببینم اگه الان بخوام واسه دکترا اپلای کنم به گپ ایجاد شده ایراد نمیگیرن و اینکه امکان بورسیه کامل به همراه هزینه زندگی هست یا هزینه زندگی با خود دانشجوست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   خیر بیشتر از گپ نحصیلی شما رزومه تحصیلی شماست که حائز اهمیته
   بله کشور نروژ بورس خوبی برای دکترا ارائه میده
   لطفا مقاله بورس تحصیلی دکترا نروژ رو مطالعه نمایید

 3. لینا گفت:

  سلام
  با ارشد میکروبیولوژی میشه مجدد برای ارشد همین رشته اقدام کرد؟ یا باید مدرک لیسانس رو‌ارائه کرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   باقی شرایطتون رو اطلاعی ندارم اما بهتره که مدرک لیسانس رو ارائه بدید

 4. nsgin گفت:

  سلام.خسته نباشید.ایا امکان دارد که قبل از دیپلم و در سن شانزده سالگی ویزای تحصیلی گرفت

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای کشورهایی که در سن شما ویزای تحصیلی صادر میکنن میشه اقدام کرد
   در این خصوص مقاله تحصیل در کانادا و تحصیل در انگلستان رو مطالعه نمایید

 5. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید. من سی سال سن دارم لیسانس برق از دانشگاه دولتی و ایلتس ۶/۵ سابقه کار مفید و کافی ندارم تو این مدتی که تحصیل نمیکنم
  با این شرایط شانس پذیرش و ویزا برای ارشد برق در نروژ رو دارم که اقدامات لازم رو انجام بدم
  با سپاس

  1. داوری گفت:

   سلام سلامت باشید
   بله شرایطتون خوبه البته چه مدت گپ تحصیلی دارید؟ اون هم مهمه

 6. لیلا گفت:

  سلام من ۲۸ سالمه متاهلم و لیسانس حسابداری رو سال ۹۳ با معدل ۱۶.۴۰ گرفتم میخواستم بدونم میتونم برای مقطع ارشد اقدام کنم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای مقطع ارشد امکان تحصیل رو خواهید داشت
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 7. عبدالسیدمقدم گفت:

  سلام فقط هزینه تحصیل رایگان هست براکارشناسی ارشدیاهزینه های دیگه مثل خوابگاه یاغیره هست

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   هزینه تحصیل و هزینه خوابگاهتون رایگانه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 8. مینا گفت:

  سلام، وقتتون بخیر، من از دو تا از دانشگاههای نروژ برای مستر برام پذیرش اومده، میخوام در حال حاضر برای خودم و دخترم برای ویزا اقدام کنم و بعد برای همسرم، چون ایشون الان نمیتونه بیاد، خودم یکبار شنگن گرفته بودم قبلا، با این وجود میخوام بدونم چند وقت پروسه ویزا طول میکشه و احتمال ریجکتی در صورت تکمیل بودن مدارک هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   پذیرش تحصیلی شما برای چه تایمیه؟
   باید مدارکتون بررسی شه

   1. مینا گفت:

    برای آگوست 2020

 9. نازیلا جاویدی گفت:

  سلام ببخشید من دیپلمه ریاضی و مدرک زبان CAE با نمره معادل هفت ونیم آیلتس دارم متاهل و ۲۹ ساله و دارای ۲ فرزند هستم میخواستم ببینم امکان ادامه تحصیل خواهم داشت یا خیر

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما خیر متاسفانه تا سن ۲۱ سال میتوان برای کارشناسی اقدام کرد شما باید برای کشورهای دیگر اقدام کنید و اگر همسرتون مدرک بالای دیپلم دارند از طریق همسرتون اقدام کنید

 10. نگین گفت:

  سلام وقت بخیر
  من برای دوره ارشد معماری دانشگاه oslo اقدام کردم ، مدرک آیلتس من تا یک تیرماه 99 اعتبار داره ، اگر دانشگاه به من پذیرش رو بده و مدرک من رو قبول کنه پون تو سایت دانشگاه نوشته بود که تا اون تاریخ اوکی هست براشون،آیا سفارت ایراد میگیرد؟ و احتمال ریجکت هست ؟
  من باید دوباره ایلتس بدم برای سفارت ؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما یعنی آیلتس شما برای سفارت باطل میشه؟

  2. ستاره گفت:

   سلام. شما برا امسال اقدام کردید تو اسلو؟

   1. داوری گفت:

    سلام و درود
    بله سوالتون رو بفرمائید تا شما رو راهنمایی کنیم

    1. ستاره گفت:

     سلام و عرض ادب
     من برای امسال در دانشگاه اسلو اقدام کردم و دیدم خانم نگین هم این شرایط را دارند. خواستم که اگر ممکنه ایمیل ایشان داشته باشم تا بتوانیم ارتباط بیشتری با هم داشته باشیم.
     باتشکر

 11. مهدی گفت:

  سلام و وقت بخیر؛ فارغ التحصیل کارشناسی مدیریت هتلداری از دانشگاه جامع علمی کاربردی تهران میباشم و میخواهم برای مقطع کارشناسی ارشد مدیریت هتلداری در نروژ اقدام نمایم؛ آیا امکان تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته مدیریت هتلداری وجود دارد؟ اگر وجود ندارد هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد مدیریت هتلداری چقدر میشود؟ لطفا راهنمایی فرمایید. با تشکر

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله امکان تحصیل رایگان در نروژ در رشته مدیریت هتل داری است اما باید دید آیا به شما که دانشگاه علمی کاربردی خوندی میدن یا نه برای بررسی رزومه با کارشناسان ارشد ما تماس بگیرید

 12. س گفت:

  سلام خسته نباشید
  آیا شما ویزای کار در نروژ رو انجام میدید؟
  بنده دکتری مهندسی شیمی گرایش کاتالیست با ۱۵ سال سابقه کار در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی دارم(سن چهل سال)

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما در صورت می توان برای شما ویزای کار نروژ گرفت که حتما شما یک قرارداد کار یک نروژی داشته باشید و یا برای ویزای جستجو کار آلمان اقدام کنیدhttps://emigrationplus.com/%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a2%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86/

 13. راضیه گفت:

  سلام
  من ارشد ادبیات انگلیسی از دانشگاه آزاد رو دارم،۲۹ سال سن دارم ،در حال گذراندن مدرک آیلس هستم،آیا برای کشور نروژ میتونم اقدام کنم و پذیرش میشم،و اینکه برای همسرم که در شرکت نفت و حفاری کار میکنه در آینده شانسی برای ویزای کار وجود داره.متشکرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله میتونید اقدام کنید خداروشکر هر دو عزیز شرایط خوب دارید فقط نیازمند مدر آیلتس هستید برای اطلاع از شرایط بیشتر با موسسه تماس بگیرید

 14. raby گفت:

  هزینه خوابگاه ها رو میشه لطف کنید و اینکه به تمامی دانشجوها تعلق میگیره؟
  و اینکه با کار دانشجویی که گفتید فقط ملزومات تحصیل میشه باهاش تهیه کرد بیشتر از این نمیشه کاری کرد درامد داشت؟کسی که پشتوانه حمایت مالی چندان نداره که ماهی 10 م تومان به پول ما هزینه کنه یعنی حق تحصیل نداره؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما کشور نروژ فوق العاده گرون می باشد در نتیجه اگر میتونید ماهیانه بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ یورو یا حتی بیشتر هزینه کنید اقدام نمایید

 15. بابك گفت:

  درود
  وقتتون بخير
  من ٣٧ سالمه،ليسانسه دريانوردي دارم با معدل ١٧.١٦
  از دانشگاه ازاد.حدود ٤ سال سابقه ي كار دريايي دارم،
  ميخوام واسه رشته مديريت درياييMaritime management اقدام دام كنم.نمره 6.5 ايلتس در هر ٤ اسكيل هم دارم..چقدر شانس پذيرش و اخذ ويزا دارم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما نروژ فقط تا ۳۴ میتونید اقدام کنید اما شانس هلند، دانمارک سوئد را دارید

   1. ارش گفت:

    سلام.من با دانشگاه USN تماس گرفتم،گفتن هيچمحدوديت سني وجود نداره..

    1. رهنما گفت:

     سلام و وقت بخیر
     دوست عزیز محدودیت سنی برای دانشگاه وجود ندارد، شما باید بازه سنی مناسب را برای اخذ ویزا از سفارت رعایت کنید تا موفق به تحصیل در این کشور شوید.

    2. داوری گفت:

     بسیار عالی

 16. Y.Z گفت:

  با سلام ، وقتتون بخير
  من دانشجوى ارشد نانوشيمى هستم ، ميخواستم بدونم با داشتن مدرك كارشناسى (معدل ١٥.٣٢) از دانشگاه سراسرى ، ميتونم تو نروژ دوباره ارشد بخونم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض تدب خدمت شما باید رزومتونو بررسی کنیم بعد جواب قطعی بدیم با موسسه تماس بگیرید

 17. آرمان گفت:

  سلام و عرض ارادت.

  کسانی هم که مدارک تحصیلی خودشون رو از دانشگاه های علمی کاربردی و یا ازاد اخذ کرده اند با معدل بالا میتونن برای نروژ اقدام کنند؟

  سپاس

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت عمدتا شانس پایین هست اما باید شرایطتتون بررسی شود برای اطلاعات بیشتر با شماره موسسه تماس بگیرید

 18. بهروز خانی گفت:

  با سلام و عرض ادب ، من ۲۹ سال دارم و لیسانس صنایع و ارشد مدیریت صنعتی خوندم و برای مقطع دکتری قصد مهاجرت به یکی از کشورهای نروژ، دانمارک و یا ایسلند را دارم. حدود ۴ تا مقاله و ۴ سال سابقه کار مرتبط با رشته دارم. آیا امکان مهاجرت و تحصیل رایگان برای من در داخل یکی از این کشورها هست یا خیر؟ همچنین اشاره کنم که در حال آمادگی برای آزمون آیلتس هستم.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما امکان تحصیل رایگان در نروژ وجود دارد، شما آیلتس چند دارید؟

 19. صدف گفت:

  سلام، من ٣٣ سالمه و فوق ليسانس شيمي دارم، مدرك آيلتس جنرال دارم، آيا مي تونم براي فوق ليسانس در يك رشته ديگر در دانشگاه هاي بلژيك اقدام كنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر آیلتس آکادمیک ۶.۵ برسونید میتونید اقدام کنید

 20. زهره گفت:

  سلام،لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم ، آیا میتونم برای ارشد رشته ای تی یاا مهندسی کامپیوتر اقدام کنم یا اینکه آزمون ورودی داره این رشته ها ؟؟ متاهل هستم ویک فرزند دارم ، آیلتس هم به زودی مدرکشو میگیرم .

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما به علت رایگان بودن نظام آموزشی با بررسی معدل و آیلتس 6.5 شما میشه برای نروژ اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 21. ن گ گفت:

  سلام خسته نباشید منو همسرم لیسانس پرستاری هستیم ۲۷ ساله پنج سال سابقه کار داریم واس ویزای تحصیلی ازطریق ارشد یکیمون میتونه درخاست بده؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله به راحتی میتونید برای ویزاهای تحصیلی اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 22. ابراهیم فرزادی گفت:

  سلام بنده ۳۹ سال دارم و ارشد مدیریت رارم. آیا میتونم برا گرفتن ارشد مجدد در نروژ اقدام کنم یا خیر؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای نروژ خیر اما برای هلند و سوئد بله میتونید

 23. مهسا گفت:

  سلام
  ببخشید من میتونم برا کارشناسی با دیپلم ریاضی
  برا پزشکی اقدام کنم ؟؟؟
  وو برا کارشناسی زبان انگلیسی میخوان یا نروژی ؟
  من انگلیسی رو دارم میشه اقدام کنم؟؟؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای پزشکی در نروژ ختما باید آزمون به زبان نروژی بدین تا بتونید پزشکی بخونید و فقط انگلیس کانادا ایتالیا و مجارستان ترکیه میتونید برای زبان انگلیسی اقدام کنید

 24. یاسمن گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من 25 سالمه لیسانس معماری دارم و میخوام برای لیسانس موسیقی اقدام کنم و دانشگاه agder در شهر kristiansand انگلیسی زبانه برای این مقطع و رشته. ایا با توجه ب سنم لیسانس مجدد ممکنه و میتونم ویزا بگیرم؟ و با زبان انگلیسی شانسی برای پیدا کردن کار جنرال هست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما خیر با این سن باید برای مقطع ارش اقدام کنید با آیلتس ۶.۵ و در رشته معماری میتونید پذیرش بگیرید

 25. سحر گفت:

  سلام،من لیسانس میکروبیولوژی دارم با معدل ۱۶.۵ برای فوق لیسانس میتونم برای نروژ اقدام کنم؟ تحصیل به زبان انگلیسی هم رایگانه یا فقط به زبان نروژی؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما سیستم نظام آموزشی نروژ رایگان و رقابتی هست میتونید پذیرش بگیرید اما قبلش باید شرایط شما بررسی شود

   1. پوریا ح گفت:

    درود بر شما من متولد ۲۰۰۰ هستم در حال تحصیل در مقطع کاردانی نرم افزار تا بهمن ۹۹ به اتمام می رسه
    چون دیپلم هنرستانی ۱۱ ساله دارم و مدرک ایلتس میتونم الان اقدام کنم به مهاجرت تحصیلی ؟ یا کاردانی بگیرم بعد برم ؟

    1. ف.فرجی گفت:

     سلام و عرض ادب خدمت شما زمانی که فارغ التحصیل شدید برای اقدام به مهاجرت تماس بگیرید

 26. مهران خسروی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۲ سالمه علوم‌پزشکی کارشناسی هوشبری رو تموم کروم میخاستم بدونم امکان تحصیلم درنروژ فراهم هست و چه رشته هایی میتونم ادامه بدم ؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما فقط باید رشته لیسانس خودتون پذیرش بگیرید و نیازمند آیلتس ۶،۵ هستید

 27. Reza گفت:

  من لیسانس نفت دارم….و سابقه کاری مرتبط ندارم.ویزای کاری واسه من بهتر هست یا تحصیلی…28ساله هستم..مدرک زبان ندارم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر منظورتون نروژ هست برای ویزای کار این کشور باید کارفرما داشته باشید پس بهتره از طریق ویزای تحصیلی که رایگان نیز هست مهجرت کنید

 28. هدي گفت:

  با سلام و خسته نباشيد
  من متولد ١٩٨٦ هستم و با اين كه مدرك كارشناسي ارشد و دارم مي خوام براي فوق ليسانس دوم اقدام كنم
  شانس گرفتن ويزا براي من در صورتي كه مدرك فوقم رو اطلاع بدم بيشر خواهد بود و يا ندم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما با مدرک لیسانستون اقدام کنید شانستون بالا هست

 29. صابر گفت:

  سلام
  من ۳۵ سالمه برای ارشد مجدد اقدام کردم. به نظر شما چقدر شانس گرفتن ویزا دارم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب شانستونو باید وکیل بررسی کنه

 30. Majid گفت:

  سلام خسته نباشید
  برای سن باید چه سنی داشته باشیم که بتونیم انجا تحصیل کنیم من سال دیگه کنکور میدم لیسانس رو تو ایران بگیرم میشه بقیش رو اونجا خوند؟ تقریبا ۲۲ سالم میشه تا اون موقع.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب برای خواندن لیسانس تا ۲۱ سال با مدرک زبان نروژی و برای خواندن ارشد تا ۳۴ سال با مدرک زبان نروژی یا آیلتس میتونید اقدام کنید

 31. Majid گفت:

  سلام خسته نباشید
  برای سن باید چه سنی داشته باشیم که بتونیم انجا تحصیل کنیم من سال دیگه کنکور میدم لیسانس رو تو ایران بگیرم میشه بقیش رو اونجا خوند؟ تقریبا ۲۲ سالم میشه تا اون موقع

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب برای خواندن لیسانس تا ۲۱ سال با مدرک زبان نروژی و برای خواندن ارشد تا ۳۴ سال با مدرک زبان نروژی یا آیلتس میتونید اقدام کنید

 32. Amirrst95 گفت:

  سلام . وقت بخیر .. ممنون از اطلاعاتتون .. مقطع کارشناسی من خرداد ۹۹ تمام میشه . چه موقع‌ میتونم برای ارشد در نروژ اقدام کنم ؟
  ایا هزینه ها و درامد با هم هماهنگی داره که بشه از پس زندگی دانشجویی کاملا بر اومد ؟
  شرایط پذیرش از دانشگاه ها فقط به شرط معدل تحصیلی من هست یا باید مقاله و امتحان ورودی‌ هم شرکت کنیم ؟
  ممنون میشم کلی راهنمایی کنید

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما معدل ریز نمرات و آیلتس خیلی مهم است برای پذیرش نروژ و اینکه باید بهمن ۹۹ اقدام بفرمایید تا مهر ۱۴۰۰ ارشد نروژ شروع کنید

 33. ایمان گفت:

  سلام.آیا برای لیسانس در نروژ محدودیت سنی هست ?

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب بله هست

 34. امیر گفت:

  سلام وقت بخیر .. ممنون از اطلاعات و راهنمایی هاتون ..
  دانشجوی‌مدیریت بازرگانی هستم و ترم بعدی مقطع‌کارشناسیم تموم میشه . به نظرتون گرایش های مدیریت بازرگانی از لحاظ تحصبلی و کاری در نروژ به حدی هستن که بتونم در کنار تحصیل کار کنم و هزینه زندگیم رو برای مدت ارشد فراهم کنم ؟
  و این که من درسم خرداد ۹۹ تموم میشه .. چه زمانی باید اقدام کنم ؟ و اگر نیاز ارسال مدارک هست تا کی وقت دارم که بتونم به موقع ارشد رو شروع کنم ؟ ممنون میشم یه راهنمایی کلی کنید که بتونم از طریق تیمتون پیگیر مراحل باشم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما شروع دانشگاه های نروژ شهریور به شهریور هست و اینکه اکنون تا یک ماه آینده شروع ثبت نام هست شما باید برنامه ریزی کنید تا یک ماه آینده اقدام و فروردین اردیبهشت آیلتس ۶.۵ برسونید

 35. امیر گفت:

  با سلام خدمت شما
  کدام مدارک کارشناسی تو ایران برای دانشگاه های نروژ
  معتبر هستند؟ آیا همه دانشگاه ها سراسری را شامل میشه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله قبول هست و اینکه بیشتر پذیرش رقابتی هست بر اساس معدل ریز نمرات و آیلتس

 36. دریا گفت:

  سلام من کارشناسی مترجمی زبان پیام‌نور دارم آیا حتما باید آیلتس داشته باشم یا مدرک لیسانس ربان کافیست؟؟؟واینگه اگر معدلم ۱۳باشد میتونم درخواست بدم یا ببرم بالا؟؟
  کجا؟بایداقدام‌کنم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما حتما نیازمند آیلتس 6.5 هستید و برای نحوه اقدام با کارشناسان ارشد موسسه تماس بگیرید

 37. سمیه گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای دانش آموزان درخواست ویزای تحصیلی ممکن است؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب برای کشور کانادا یا انگلیس امکان پذیر هست

 38. مرضیه گفت:

  و یه سوال دیگه اینکه میتونم دوباره از مقطع لیسانس شروع کنم به خوندن یه رشته دیگه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگه مدرک زبان نروژی داشته باشید بله

 39. مرضیه گفت:

  سلام و عرض ادب من 37 سالمه و فوق لیسانس ریاضی دارم از دانشگاه پیام نور چطور باید برای مقطع دکتری شرکت کنم؟ لطفا راهنماییم کنید ممنون از مقاله خوبتون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب در ابتدا باید شروع کنید به ایمیل زدن به اساتید دانشگاه های نروژ تا استاد راهنما یا سوپروایزر پیدا کنید سپس بشه براتون اقدام کرد اما برای مستر مجدد میتونیم براتون اقدام کنیم

 40. سیدسینا گفت:

  سلام
  من تا حدی نروژی بلدم و دارم سخت زبان نروژی میخونم
  ۹۹ کنکور میدم و ۱۷ سالمه و میخوام برای کارشناسی(لیسانس) اقدام کنم میخواستم بدونم باید حتما مدرک نروژی داشت یا همین که نروژی بلد باشی کافیه؟
  و اگه اره چجوری؟ من که بدون ویزا نمیتونم برم نروژ؟
  و بحر اینا وای کارشناسی مدرک زبان انگلیسی میخواد یا خیر؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای پذیرش مقطع لیسانس نروژ بهتره که حتما شما مدرک زبان نروژی داشته باشید که راحت تر بتونید پذیرش بگیرید و میشه برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنید

 41. خشایار گفت:

  درخصوص بیمه میشه توضیح بدین
  دانشگاه ها بیمه رو پوشش میدند اکه فوق الیسانس بخونیم
  دندان پزشکی و چشم پزشکی رو پوشش می دهند

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب منظور بیمه سلامت معمولی هست و برای جراحی و بیماری های دیگه باید جداگانه پرداخت کنید

 42. سامان گفت:

  سلام و ممنون از مقاللات خوبتون
  من ٢٨ سالمه مدرك كارشناسي پرستاري دارم ٤ سال سابقه كار دارم و مدرك آيلتس آكادميك ٧ دارم ميخواستم برا تحصيل ارشد پرستازي تو نروژ اقدام كنم اما نميخوام تو نروژ ساكن بشم عمه ي من ساكن يوتوبوري هستن. ميخواستم ببينم ميشه من ويزاي تحصيل نروژ بگيرم اما برا اسكان پيش ايشون باشم؟ يعني بين سوئد و نروژ رفت و آمد كنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما با اخذ اقامت نروژ خیر نمیتونید در کشور دیگه بیش از ۹۰ روز بمونید باید از کشور سومی که مدنظرتون هست پذیرش جدید بگیرید و ویزای تحصیلی آن کشور را بگیرید

 43. فرشید گفت:

  آیا دانش آموزان دیپلمه هم میتوانند از مزایای تحصیل رایگان در این کشور استفاده کنند

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب سیستم نظام آموزشی نروژ برای تمامی مقاطع رایگان میباشد فقط اینکه مقطع کارشناسی (لیسانس) در همه کشورهاسی اروپایی به زبان اصلی خود آن کشور می باشد در نتیجه نیازمند پذیرش به زبان نروژی هستین فقط کارشناسی ارشد به بالا با زبان انگلیسی امکان پذیر هست

 44. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 45. Deniz گفت:

  مدت اعتبار ویزا تحصیلی چقدره؟

 46. Leilakk گفت:

  کار ضمن تحصیل مجاز هست؟

 47. Reza گفت:

  مرسی از مقاله خوبتون

 48. صبا صابری گفت:

  ممنون از سایت به روزتون

 49. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد ویزای تحصیلی در نروژ تشکر می کنم اگه امکامش هست در موردویزای تحصیلی در نروژ هم مطلب بذارید.

 50. حمیرا میرباقری گفت:

  ممنون بابت مقالات خوبتون
  برادر بنده در دو سال گذشته چهار بار به حوزه شنگن سفر داشته
  مدرک لیسانس الکترونیک داره و 38 سالشه
  برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ شانس ویزا داره ؟

 51. ارشاد گفت:

  چه رشته هایی از مهندسی رو میشه به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟ من برای رشته عمران می تونم با آیلتس 6 اقدام کنم؟

 52. صبا گفت:

  نروژ خیلی خوبه ولی برای رشته مدیریت هم میشه پذیرش گرفت از دانشگاهای رایگان؟

 53. تبسم گفت:

  سلام خدمت شما آیا ویزای همراه دارد؟

 54. محمد بهبهانی گفت:

  مدرک زبان در چه سطحی نیازه؟

 55. ریحانه امیدی گفت:

  سلام مطالب بسیار مثمر ثمر بودند.
  شرایط اخذ بورس تحصیلی در نروژ چگونه است ؟

 56. Reyhane گفت:

  دانشگاه های برتر نروژ میشه معرفی کنید؟؟

 57. رضاپور گفت:

  سلام مرسی از سایت خوبتون
  چه مدت طول میکشه تا ویزای تحصیلی صادر بشه؟

 58. آرمان گفت:

  سلام هزینه تحصیل برای مدت یکسال در نروژ به چه مقدار می باشد؟

 59. armin گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ویزای تحصیلی در نروژ برای رشته معماری به چه صورت است ؟

 60. همایون افخم گفت:

  ویزای تحصیلی در نروژ چه مدتی طول میکشه صادر شه؟

 61. ترنم گفت:

  سلام خدمت شما آای امکان اخذ زبان نروژی هم وجو دارده؟

 62. ناصر گفت:

  اخذ ویزای تحصیلی نروژ برای چه رشته های بهتر است؟ آیا پزشکا بهتر می تونند یا مهندسین؟

 63. Saba گفت:

  Salam
  Mamnun az mataleb khobeton

 64. همایون ارشادی گفت:

  ویزای تحصیلی در نروژ چه مدت به طول می انجامه؟

 65. عرشیا گفت:

  آیا راه های دیگری برای تامین هزینه ها هست؟

 66. مهسا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ۲۸ ساله هستم، کارشناسی مهندسی معماری دارم
  میخواستم برای نروژ اقدام کنم
  چه شرایط و مدارکی نیاز هست؟

 67. Sana گفت:

  پروسه ی اخذ ویزای تحصیلی نروژ چقدر حدودا زمان میبره؟

 68. مهراد گفت:

  امکان اخذ ویزای همراه به صورت همزمان نیست؟ اگر بخوایم همراهمون رو بیاریم چه زمانی باید اقدام کنیم ؟

 69. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد ویزای تحصیلی در نروژ تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد اقامت نروژ هم مطلب بذارید

  1. سارا گفت:

   سلام
   آیا اگه از دانشگاهی پذیرش برای مقطع لیسانس داشته باشیم، سفارت ویزا صادر میکنه؟ ( رشته به زبان انگلیسی میباشد)

   1. ف.فرجی گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت شما بله و مدرک آیلتس هم ارائه بدین

 70. ناصر زارعی گفت:

  سلام و سپاس
  آیا شما امکان ارایه خدمات در خصوص آموزش زبان نروژی دارین؟
  در غیر اینصورت برای مقطع کارشناسی چه راهکاری وجود دارد؟

 71. h!va گفت:

  سلام و تشكر از سايت خوبتون
  ايا با ويزاي تحصيلي در نروژ ميشه كار حين تحصيل هم انجام داد؟

 72. محمود محمدی گفت:

  آیا کشور نروژ میتواند مقصد مناسبی برای مهاجرت به خصوص قشر مهندسین باشه. من به دنبال بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت هستم. مهاجرت از طریق تحصیل بهتره یا ویزای کار؟

 73. لیدا بهرامی گفت:

  آیا امکان تحصیل رایگان برای رشته های مدیریت هم وجود داره در این کشور؟

 74. امیر گفت:

  ایا هزینه تحصیل برای غیر اروپایی ها هم رایگان است؟

 75. هزاره گفت:

  ایا با تحصیل در نروژ میتوان اقامت دائم این کشور را اخذ نمود؟

 76. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و مطالب مفیدی بود.
  ممنون

 77. قراری گفت:

  بسیار مفید و عالی

 78. Leilakk گفت:

  وضعیت خوابگاه ها به چه صورت هست؟

 79. Deniz گفت:

  آیا ویزای تحصیلی نروژ امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجوها فراهم می کنه ؟

 80. v!da گفت:

  سلام و تشكر از سايت خوبتون
  هزينه هاي ساليانه رو ميشه به طور چندين مرحله پرداخت كرد؟
  ممنونم ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *