ویزای تحصیلی جمهوری چک

ویزای تحصیلی در چک

study-visa-in-czech

اخذ ویزای تحصیلی در چک از جمله روادیدی می باشد در سال های متوالی توانسته است ذهن متقاضیان تحصیل پزشکی را به خود اختصاص دهد. جمهوری چک به پایتختی پراگ از جمله کشورهای زیبای اتحادیه اروپا می باشد که در قلب اروپای مرکزی واقع است.

مهاجرت تحصیلی به کشور چک 

جمهوری چک در سال های متوالی رشد چشم گیری را به خود اختصاص داده است، چک توانسته است در سال 2006 تحت عنوان اولین دولت سابق بلوک شرقی در نظر گرفته شود.

جمهوری چک از جمله معروف ترین مقصدهای تحصیلی در خصوص تحصیل پزشکی می باشد. طبق آمار و ارقام های اتحادیه اروپا جمهوری چک در سال 2014 در لیست 12 کشور برتر در خصوص مهاجرت تحصیلی بوده است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، موسسه برتر حقوقی در زمینه حقوق بین الملل و اخذ روادید های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد که مفتخر می باشد با ارائه مشاوره های تخصصی و عقد قرارداد خدماتی برتر به متقاضیان ارائه نماید.

تحصیل در چک

امروزه در دنیای مهاجرت افراد زیادی در خصوص اخذ اقامت و تابعیت از طریق ویزای تحصیلی اقدام می نمانید که جمهوری چک نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد که همان طور که می دانید یکی از طرق مهاجرت به چک اخذ ویزای تحصیلی کشور چک می باشد این در حالی می باشد که راه های دیگری نظیر پروسه های کاری و سرمایه گذاری نیز مهیا می باشد.

یکی از اصلی ترین پارامترهایی که در خصوص اخذ ویزای تحصیلی می بایست مورد توجه قرار گیرد اخذ پذیرش تحصیلی می باشد که بدین صورت می باشد که دانش جویان بین المللی می بایست دوره متوسطه را با موفقیت سپری کرده باشند.

اخذ پذیرش در هر مقطعی مستلزم قبولی در مقاطع قبل با ارائه مدارکی دال بر این موضوع می باشد. اخذ پذیرش از موسسات آموزش عالی و دانشکده از جمله پذیرش هایی می باشد که دانشجویان خود می بایست مدارک خود را به صورت آنلاین در ماه های فوریه و مارس برای دانشگاه ارسال نمایند.

از مواردی که در این پروسه ها می بایست مدنظر قرار گیرد این است که بسیاری از موسسات عالی فرم های پذیرش را به صورت آنلاین در اختیار متقاضیان قرار می دهند و تعدادی از دانشگاه ها نیز از این قانون پیروی می کنند که دانشجویان بین المللی می بایست در آزمون ورودی که در ماه های ژوئن و سپتامبر برگزار می گردد شرکت نمایند و نمره قبولی را اخذ نمایند.

تحصیل پزشکی در چک

امروزه اخذ ویزای تحصیلی در چک توانسته است بیشتر مورد توجه دانشجویان پزشکی قرار گیرد زیرا در کل اتحادیه اروپا که تحصیلات پزشکی به زبان بومی آن کشور می باشد در کشورهای جمهوری چک و مجارستان این امکان وجود دارد که دانش جویان بین المللی بتوانند با هزینه تحصیل پزشکی را به زبان انگلیسی سپری نمایند.

هزینه های تحصیل پزشکی در چک

هزینه های تحصیل پزشکی در این کشورهای به طور میانگین با هزینه های به مقدار 10000 الی 12000 یورو سالیانه می باشد که علاوه بر این هزینه متقاضیان می بایست هزینه های پذیرش و آزمون ورودی را در نظر بگیرند.

در مجموع با درنظر گرفتن هزینه های جانبی تحصیلات می توان گفت که تحصیل پزشکی در چک از جمله مواردی می باشد که از هزینه های بالای تحصیل به صورت سال های متوالی اشاره کرده که پرداخت هزینه های بالا در سال های متوالی طاقت فرسا می باشد، در این کشورهای امکان اخذ بورس تحصیلی در سال های آتی غیرمنطقی می باشد مگر اینکه افراد بتوانند روزمه ای برتر در خصوص تحصیلات و پارامتر ویژه استاد راهنما را داشته باشند که بتوانند از مزیت بورس بهرمند شوند.

ناگفته نماند که در دنیای مهاجرت امروزه کشورهای مهاجر پذیر برتر می باشند که این امکان را فراهم می آورند که دانشجویان بتوانند از ادامه تحصیلات به زبان انگلیسی برخوردار شوند در این میان گزینه ای نظیر کانادا توانسته است مورد توجه افراد قرار گیرد که علاوه بر این که تحصیلات در این کشور به زبان انگلیسی می باشد.

دانشجویان بین المللی نیز می توانند با فراهم آوری شرایط تحصیلی برتر نظیر تقویت نمرات، تقویت سطح آموزش از تخفیفات ویژه ای در هزینه های در سال دوم تحصیلی به میزان 20 الی 50 درصد برخوردار شوند. در این میان می توان به کشور برتر در خصوص مهاجرت دانشجویان و مهاجران، کشور کانادا اشاره نمود.

ویزای تحصیلی در چک

تا به این قسمت از مقاله در باب اخذ پذیرش تحصیلی که یکی از اصلی ترین پارامترهای ویزای تحصیلی کشور چک می باشد صحبت کردیم. دانشجویان اتحادیه اروپا برای ورود به کشور چک در خصوص تحصیلات نیازی به ارائه ویزا ندارند اما متقاضیان بین المللی برای تحصیل در چک بر خلاف تحصیل در ترکیه می بایست ویزای بلند مدت ارائه دهند.

study-visa-in-czech1

اخذ ویزای تحصیلی در چک یکی از اصلی ترین پارامترهای مهاجرت به جمهوری چک می باشد که طبق آخرین نتایج کسب شده از تایم های سفارت جمهوری چک حداقل زمان مربوطه به میزان 10 الی 12 ماه از زمان درخواست می باشد. که همین زمان طولانی این کشور در خصوص تایم سفارت توانسته خیلی از متقاضیان را به سمت کشورهای دیگر سوق دهد.

مدارک لازم ویزای تحصیلی کشور چک

  • اصل نامه پذیرش از دانشگاه
  • اصل گذرنامه(حداقل اعتبار می بایست 12 ماه باشد)
  • عکس 4*3
  • ارائه بلیط های هواپیما
  • پرداخت شهریه یکسال دانشگاه همراه با هزینه های پذیرش به حساب دانشگاه
  • آزمایش پزشکی و گواهی سلامت و ترجمه به زبان انگلیسی
  • نامه تمکن مالی و پرینت حساب که می بایست حداقل به میزان 10 هزار یورو باشد.

ما در این مقاله تمامی سعی خود را بر این گذاشته ایم که اطلاعاتی در باب اخذ ویزای تحصیلی در چک در اختیار شما قرار دهیم. کشور چک از جمله کشورهای در اتحادیه اروپا می باشد که به دلیل تحصیل به زبان انگلیسی مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است.

در دنیای امروزه که امکان مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبانی نظیر کانادا وجود دارد که نه تنها ادامه تحصیلات به زبان انگلیسی نمی باشد بلکه زبان بومی کشور نیز انگلیسی می باشد که همین مورد توانسته است مورد توجه افراد در خصوص اقامت پس از تحصیل در چک و تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت دائم شود. پیشنهاد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی این می باشد که در ابتدای امر شرایط خود را درخصوص تحصیلات در کشورهای برتر انگلیسی مورد بررسی قرار دهید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 5 =