مهاجرت تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی سوئیس

شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس
ویزای تحصیلی سوئیس
میانگین امتیاز 5 تعداد 6

این نوشتار در باب ارائه اطلاعات در زمینه اخذ ویزای تحصیلی سوئیس و شرایط مربوط به آن می باشد که اشخاص را از تمامی روش های این امر آگاه می سازد. دانشجویان بین المللی با اخذ ویزای تحصیلی سوئیس امکان تحصیل در سوئیس و مهاجرت به سوئیس را دارند. مهاجرت به کشور سوئیس با کسب روادید تحصیلی می تواند آینده فوق العاده ای برای متقاضیان رقم بزند.

هر ساله صدها دانشجو وارد دانشگاه های کشور سوئیس می شوند. دانشگاه های کشور سوئیس از سطح بسیار بالایی برخوردار می باشند، زیرا دولت کشور سوئیس سرمایه گذاری های بزرگی در سیستم آموزشی این کشور کرده است. دانشگاه های زوریخ، برن و ژنو از بهترین دانشگاه های سوئیس می باشند که تحصیل در آن ها آرزوی بسیاری از دانشجویان بین المللی در خصوص تحصیلات می باشد. برخوردارری از طیف گسترده ای از رشته ها در دانشگاه های سوئیس از مزیت های تحصیل در سوئیس برای دانشجویان خارجی محسوب می شود. اخذ پذیرش و روادید از جمله دغدغه های دانشجویان خارجی در خصوص مهاجرت تحصیلی است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به راهنمایی و اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور سوئیس و اخذ روادید از سفارت و کنسولگری سوئیس می باشد.

روادید مختلف سوئیس

کشور سوئیس از جمله کشورهای ثروتمند جهان محسوب می گردد. این کشور عضو اتحادیه اروپا نمی باشد اما عضو انجمن تجارت آزاد اروپا محسوب می شود. سوئیس از جاذبه های فوق العاده توریستی و طبیعی بی نظیری برخوردار بوده که همین موضوع موجب جذب گردشگران زیادی شده است. شرایط تجارت و وضعیت اقتصادی کشور سوئیس فوق العاده مطلوب می باشد. سوئیس از کشورهای رتبه دار در خصوص تحصیلات است که از معتبرترین دانشگاه های جهان برخوردار گشته است. متقاضیانی که تمایل به اخذ اقامت سوئیس را دارند می بایست از طرق زیر اقدام داشته باشند:

 • اخذ ویزای تحصیلی سوئیس برای ادامه تحصیل در این کشور
 • روادید کاری سوئیس و ورود به بازار کار آن
 • روادید سرمایه گذاری سوئیس
 • روادید تاسیس کمپانی در سوئیس، ثبت و تایید شرکت
 • سایر روادید نظیر ازدواج، تولد و پناهندگی

همان طور که در ابتدای مقاله مطالعه فرمودید، هدف از این نوشتار اطلاعاتی در باب ویزای تحصیلی سوئیس می باشد.

آموزش در کشور سوئیس

سیستم آموزشی و شرایط تحصیل در سوئیس از مزایای فوق العاده مطلوبی برخوردار است. ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور امری ساده نمی باشد. ناگفته نماند که اخذ بورس تحصیلی از سوئیس و کمک هزینه های تحصیلی در خصوص ورود به دانشگاه های آن نیز از این قانون مستثنی نبوده و از سختی های فرآیندهای تحصیلی محسوب می گردد. اکثر کمک هزینه های تحصیلی سوئیس به دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می گردد. با بدست آوردن ویزای تحصیلی سوئیس دانشجویان می توانند وارد دانشگاه ها شوند و تا اتمام دوره تحصیلی در دانشگاه مشغول به تحصیل باشند.

مدرک دانشگاه ها و مراکز تحصیلی و آموزشی در سوئیس در تمام نقاط دنیا معتبر است. بعد از اتمام دوره های درسی در کشور سوئیس، امکان ورود به بازار تجارت جهانی سوئیس برای دانشجویان مهیا می باشد. ورود به بازار تجارت در سوئیس مستلزم توانایی و مهارت خاصی است. ارائه رزومه ای قوی یا Curriculum vitae یکی از پارامترهای حائز اهمیت در خصوص اقامت پس از تحصیل در سوئیس محسوب می شود.

مهاجرت از طریق کار به سوئیس از جمله دغدغه های امروزه متخصصین با مهارت بالا می باشد که افراد می بایست با نظر گرفتن قانون کشور سوئیس در خصوص شهروندان اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا قدم در این فرآیند گذارند. متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به سوئیس از طریق کار را دارند می توانند با مراجعه به مقاله مربوطه که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گذاشته شده، آگاهی خود را تکمیل نمایند.

اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

کسب روادید تحصیلی سوئیس در صورتی امکان پذیر خواهد بود که شما از لحاظ علمی و دانش سطح بالایی داشته باشید؛ زیرا ورود به دانشگاه های کشور سوئیس و دریافت ویزای تحصیلی سوئیس دشوار می باشد. تهیه و ارائه مقاله های تحقیقاتی و پژوهشی می تواند عامل موفقیت شما در بدست آوردن ویزای تحصیلی سوئیس باشد. کاهش چشم گیر هزینه های تحصیل در سوئیس با برخورداری از کمک هزینه های دانشگاه دولتی انجام پذیر است.

روادید تحصیلی برای تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های معتبر کشور سوئیس مورد نیاز است. دانشگاه های سوئیس بسیار مجهز می باشند و دانشجویان می توانند از خدمات مختلف این مراکز بهره مند شوند. پرداخت هزینه های تحصیل برای دوره های تحصیلی از جمله موارد قابل ذکر در خصوص صدور پذیرش نهایی از دانشگاه های سوئیس می باشد که دانشجویان نباید از این موضوع در اخذ ویزای تحصیلی سوئیس چشم پوشی نمایند.

اجازه کار حین تحصیل از دیگر مزیت های تحصیل در کشور سوئیس می باشد. هزینه های تحصیل و زندگی در کشور سوئیس پایین نمی باشند و دانشجو می تواند با کار در کنار تحصیل، برخی از مخارج خود را پرداخت نمایند، ژنو و زورنیخ از جمله شهرهای گران سوئیس می باشند. میانگین هزینه های سالانه زندگی 14000 الی 15000 فرانک می باشد که این مقدار با توجه به سبک زندگی متغیر است. در نظر داشتن هزینه های تحصیل در سوئیس از دیگر موراد قابل توجه برای دانشجویان بین المللی است. دانشحویان نیز می توانند با مراجعه به لینک هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس میانگین هزینه ها را مورد بررسی قرار دهند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

متقاضیانی که تمایل به اخذ روادید تحصیلی سوئیس را دارند، می بایست مدارک زیر را ارائه دهند:

 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی
 • پنج قطعه عکس ساده
 • اسناد بانکی برای اثبات توان مالی
 • اصل و کپی تمامی مدارک شناسایی
 • پذیرش از دانشگاه های کشور سوئیس
 • کارت شناسایی و یا آی دی کارت (شناسنامه شخص)

اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

شهریه در دانشگاه های سوئیس

مخارج تحصیلی در کشور سوئیس همانند سایر کشور های جهان بستگی به دانشگاه، شهر و دوره تحصیل دارد. شهریه های تحصیل در سوئیس برای شهروندان اتحادیه اروپا و و خارج از اتحادیه اروپا متغیر است. این میزان برای شهروندان اتحادیه اروپا در دانشگاه های دولتی به مقدار 2000 الی 8000 فرانک است. ناگفته نماند که شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور سوئیس برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا به میزان چشم گیری از دانشگاه های دولتی بیشتر است. سیستم تحصیل در سوئیس به دو بخش سیستم سنتی و سیستم علوم کاربردی تقسیم می شود.

سیستم سنتی: دانشگاه هایی که تحت نظر این سیستم هستند، بیشتر بر روی پژوهش های اولیه متمرکز هستند. این دانشگاه های توسط وزارت امور خارجه اداره می شوند. دانشگاه های کانتون و موسسات فن آوری فدرال از دانشگاه هایی هستند که از سیستم سنتی پیروی می نمایند.

سیستم علوم کاربردی: تحقیقات کاربردی اصلی ترین هدف این نوع دانشگاه ها می باشد. وزارت دارایی فدرال دانشگاه های علوم کاربردی را مدیریت می کنند. برای ورود به دانشگاه های معتبر کشور سوئیس، داشتن مدارک زبان ذکر شده الزامی می باشد:

DSH, TESTDAF, OSD or TELC German
IELTS, TOEFL English
DELF, DALF France

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از سوئیس

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس ارائه مدارک زیر الزامی می باشد:

 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • تکمیل فرم درخواست به همراه امضاء
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی
 • سوابق تحصیلی و کاری
 • ارائه مدرک زبان
 • عکس متقاضی

اخذ ویزای تحصیلی سوئیس یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد. متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل دارند می بایست با در نظر گرفتن شرایط مهاجرت تحصیلی به سوئیس آگاهی خود را تکمیل نمایند و با بررسی شرایط مهاجرت توسط وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از فرآیند اخذ پذیرش و روادید مطلع شوند، برای دریافت اطلاعات در این خصوص با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 8 =