مهاجرت تحصیلی شیلی

ویزای تحصیلی شیلی

ویزای تحصیلی شیلی

شیلی در حال تبدیل شدن به قطب آکادمیک در آمریکای لاتین است و به همین خاطر اطلاع از شرایط ویزای تحصیلی شیلی می تواند اهمیت فوق العاده ای داشته باشد. سند اثبات روند افزایش کیفی آموزش عالی در شیلی، وجود برترین دانشگاه آمریکای لاتین یعنی دانشگاه UC شیلی می باشد. اما از مهمترین شرایط تحصیل در شیلی و اخذ ویزای تحصیلی این کشور می توان به داشتن نامه پذیرش و نیز مدرک زبان اسپانیولی اشاره کرد. با این شرح، سوالاتی که ممکن است به خاطر برسد عبارتند از:

  • شرایط لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های شیلی چیست؟
  • آیا هزینه تحصیل و زندگی دانشجویان خارجی در شیلی ارزان است؟
  • برای دریافت ویزای تحصیلی کشور شیلی چه مدارک و شرایطی لازم می باشد؟

کشور شیلی به پایتختی شهر سانتیاگو درست به صورت نواری باریک در غرب قاره آمریکای جنوبی واقع شده است. بر اساس آخرین سرشماری در سال 2017 این کشور دارای 17574003 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان مردم شیلی زبان اسپانیایی است. این کشور با کشورهایی نظیر پرو، بلوی، آرژانتین دارای مرز مشترک است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله در خصوص ویزای تحصیلی شیلی اطلاعات بیشتری توضیح می دهد.

چرا تحصیل در شیلی؟

در سال های اخیر، شیلی به مقصد مهم تحصیلی برای دانشجویان خارجی بدل شده است. دانشجویانی که به دنبال ادامه تحصیل در یک کشور اسپانیایی زبان هستند. شیلی همه ساله پذیرای بیش از 10000 دانشجوی خارجی از سراسر دنیا است. همانطوری که بیان شد، جاذبه های تحصیلی شیلی باعث افزایش درخواست های پذیرش به سوی این کشور شده است. از مهمترین این دلایل می توان به وجود یک جامعه فرهنگی، کیفیت برتر آموزشی، مدارک معتبر آکادمیک، هزینه تحصیل و زندگی مقرون به صرفه، امکان اخذ بورس تحصیلی، وجود دانشگاه های برتر و… اشاره کرد. این کشور اقتصاد در حال توسعه ای دارد که به منظور بررسی بهتر آن می توان نرخ تولید ناخالص داخلی شیلی را نگاه کرد:

شرایط تحصیل در شیلی در 2022

درباره شرایط و نظام آموزش عالی شیلی می توان گفت که شرایط تحصیل در شیلی تقریبا مشابه سیستم اروپایی یا آمریکایی همانند تحصیل در فرانسه یا آمریکا است. سه مقطع تحصیلی در شیلی متناظر با Licenciatura (معادل کارشناسی)، Magister (معادل کارشناسی ارشد) و Doctor (معادل Phd) می باشد. برنامه های کارشناسی در شیلی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری حدود 5 سال به طول می انجامد. در سال 2022 دانشگاه های دولتی یا خصوصی شیلی برنامه های مختلف تحصیلی شامل علوم مهندسی، علوم پایه، هنر و علوم انسانی را به متقاضیان ارائه می کنند.

نحوه اخذ پذیرش جهت دریافت ویزای تحصیلی شیلی

دانشجویان مقطع کارشناسی جویای پذیرش از دانشگاه های دولتی در کشور شیلی بایستی یک نکته اساسی را به خاطر داشته باشند. اخذ پذیرش و تحصیل در کشور شیلی منوط به  شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های شیلی موسوم به Prueda de Seleccion Universitaria یا (PSU) می باشد. این آزمون کارکرد و محتوایی همانند آزمون SAT در ایالات متحده دارد. معمولا هر دانشگاهی در کشور شیلی آزمون پذیرش PSU مختص به خود را دارد، همچنین لازم است بدانید که شرط دیگر پذیرش از دانشگاه های شیلی و نیز اخذ ویزای تحصیلی شیلی، داشتن مهارت زبان اسپانیولی (Level B) می باشد. متقاضیان در این باب و برای کسب مدرک زبان اسپانیایی می توانند در تست زبان اسپانیایی (DELE) شرکت جویند. برای اطلاع بیشتر از شرایط آزمون مذکور به سفارت اسپانیا در تهران مراجعه شود.

نحوه اخذ پذیرش جهت دریافت ویزای تحصیلی شیلی

شرایط ویزای تحصیلی شیلی

برای تحصیل در کشور شیلی 2 گزینه در اختیار متقاضیان قرار دارد. گزینه اول از طریق اخذ ویزای توریستی شیلی است. این گزینه ویژه کسانی است که خواستار تحصیل در کشور شیلی برای مدت کمتر از 90 روز هستند. هزینه این ویزا برای متقاضیان خارجی چیزی در حدود US$ 160 (دلار آمریکا) می باشد. اما گزینه دوم خاص افرادی است که مایل به تحصیل در دانشگاه های شیلی برای مدت بیش از 90 روز هستند. این متقاضیان باید برای اخذ ویزای تحصیلی شیلی به سفارت شیلی مراجعه نمایند. داشتن پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از 6 ماه، اثبات تمکن مالی کافی جهت زندگی در کشور شیلی و نیز رزرو بلیط برگشت از جمله شرایط افراد ذی صلاح می باشد. اما شرایط ویزای تحصیلی کشور شیلی در سال 2022 از قرار ذیل می باشد:

عنوان ویزا ویزای تحصیلی شیلی
مدت اعتبار 1 سال
قابل تمدید می باشد
هزینه درخواست US$ 160 (دلار)
شرط اساسی برخورداری از نامه پذیرش دانشگاه

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی شیلی

فرآیند درخواست ویزای تحصیلی شیلی به واسطه بهره مندی متقاضیان از روش آنلاین بسیار ساده و آسان است. پس از اخذ نامه پذیرش از دانشگاه شیلیایی است که پروسه درخواست ویزای دانشجوئی شیلی کلید می خورد. این فرآیند دقیقا مشابه فرآیند درخواست ویزای تحصیلی انگلستان یا کانادا است. در این مرحله اسکن و آپلود مدارک زیر الزامی است:

  • فرم درخواست ویزای تحصیلی شیلی
  • پاسپورت معتبر با اعتبار 6 ماه
  • گواهی اثبات تمکن مالی
  • گواهی سلامت پزشکی
  • عدم سوء پیشینه
  • مدرک رزرو بلیط رفت و برگشت
  • پرداخت هزینه درخواست ویزا

نکته مهم؛ بنا به توصیه سفارت کشور شیلی، متقاضیان برای درخواست ویزای تحصیلی کشور شیلی از یک ماه پیش حاضر شوند.

هزینه تحصیل و زندگی در شیلی

همواره یکی از دغدغه های ذهنی دانشجویان برای تحصیل در شیلی، اطلاع از سطح شهریه های دانشگاهی و نیز هزینه زندگی می باشد. در مورد شهریه ها در شیلی می توان گفت که شواهد نشانگر افزایش قیمت شهریه ها در سال های اخیر است. این افزایش سطح شهریه ها به صورت سراسری بوده و شامل هر دوی دانشگاه های خصوصی و دولتی می باشد. دانشجویان محترم می توانند در جدول زیر با انواع شهریه های دانشگاهی کشور شیلی در سال 2022 آشنا شوند:

میانگین شهریه ها (دلار آمریکا)
شهریه های سالیانه
US$5500 شهریه دانشگاه های خصوصی
US$5200 شهریه دانشگاه های دولتی
US$5900 شهریه دانشجویان رشته های علوم بنیادی (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات)
US$6300 شهریه دانشجویان پزشکی

هموطنان علاقه مند که دارای صلاحیت های لازم در این خصوص هستند می توانند برای شروع فرآیند اعزام دانشجو به شیلی، با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *