مهاجرت تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند

در میان راه های ورود به فنلاند ویزای تحصیلی فنلاند در سال 2023 بسیار مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از دانشجویان برای تحصیل مشتاق می باشند. به صورت کلی امکان مهاجرت به کشور فنلاند از روش هایی نظیر تحصیل، کار، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و غیره وجود دارد. اما یکی از آسان ترین و مناسب ترین روش های ورود به این کشور، ویزای تحصیلی فنلاند در سال 2023 محسوب می شود. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات در مورد ویزای تحصیلی فنلاند در سال جاری با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

فنلاند کشوری زیبا در محدوده کشورهای اسکاندیناوی با آب و هوای کوهستانی، واقع در قاره اروپا می باشد که پنجمین کشور پهناور اروپایی بوده و از شرق با کشور روسیه و از غرب با کشور سوئد همسایه است. این کشور از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن محسوب می شود که واحد پولی آن یورو است. زبان رسمی مردم فنلاند، فنلاندی یا سوئدی می باشد و دین اکثریت آن ها مسیحی است. از مهمترین منابع کسب درآمد برای مردم فنلاند شغل ماهیگیری می باشد و بیشترین مالیات در اروپا را این کشور داراست. به دلیل هزینه های پایین تحصیل، امکانات تحصیلی مناسب، شرایط علمی مطلوب و سایر ویژگی های کشور فنلاند، بسیاری از افراد تمایل به ادامه تحصیل در این کشور را دارند.

دلایل تحصیل در کشور فنلاند در 2023

جمعیت فنلاند به شرح ذیل می باشد به همین دلیل این کشور به دنبال جذب جوانان متخصص و نخبه خارجی از طریق صدور ویزای تحصیلی است:

جمعیت فنلاند

لازم به ذکر است در 2023 چون امید به زندگی در فنلاند بالا رفته و نرخ تولد فرزند کم شده، نیاز به نیروی جوان در این کشور بیش از پیش می باشد. امید به زندگی در این کشور همچنین از دلایلی است که خارجی ها فنلاند را به عنوان مقصد انتخاب می کنند. چرا که امن ترین و شادترین کشور دنیا می باشد. نرخ امید به زندگی در فنلاند به شرح نمودار ذیل است:

نرخ امید به زندگی در فنلاند

درباره نظام آموزش عالی فنلاند بیشتر بدانید

شاید تا به حال اسم فنلاند و دانشگاه های این کشور مثل دانشگاه هلسینکی، دانشگاه تمپره یا دانشگاه تورکو به گوشتان خورده باشد. فنلاندی که از نظر کیفی جزء بهترین نظام های آموزشی اروپا و جهان محسوب می شود. در حال حاضر نیز نظام آموزش عالی پیشرو جهانی فنلاند بیش از 500 برنامه مقاطع لیسانس و فوق لیسانس را در 13 دانشگاه و 22 دانشگاه علوم کاربردی (UAS) ارائه می کند. همچنین این دانشگاه ها به دانشجویان خارجی گزینه های دکترا به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند. جالب است بدانید که در حال حاضر بیش از 20000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه های فنلاند حضور دارند.

جزئیات تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند

به طور عمومی دانشگاه های کشور فنلاند اکثر رشته های تحصیلی را در ترم پاییز ارائه می دهد. اما برخی از رشته ها در ترم بهار نیز دانشجو می پذیرد. زبان تحصیل در این کشور انگلیسی بوده و دانشجویان می توانند به زبان انگلیسی به تحصیل بپردازند همچنین دانشجویان در این کشور از بیمه تحصیلی دانشجویی بهره مند می شوند.

به طور کلی در دانشگاه های کشور فنلاند سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به متقاضیان ارائه می شود. دانشگاه های کشور فنلاند از دانشگاه های پلی تکنیک یا universities of applied science و دانشگاه های عادی این کشور تشکیل می شوند. دانشگاه های پلی تکنیک برخلاف سایر دانشگاه های کشور فنلاند در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی دروس ارائه می دهد که به مسائل کاربردی و حرفه ای پرداخته می شود. از شرایط ورود به دانشگاه های پلی تکنیک، داشتن مدرک دیپلم حرفه ای و قبولی در آزمون ورودی آن به همراه سابقه کار می باشد.

و اما برای آشنایی و اطلاع دقیق از شهریه تحصیلی در دانشگاه های فنلاند 2023 شما می توانید به نمودار زیر مراجعه کنید:

شهریه تحصیلی در دانشگاه های فنلاند

همان طوری که در نمودار بالا هم مشاهده می شود، سطح هزینه های تحصیلی در دانشگاه هلسینگی (€13000 تا €18000 یورو) بالاتر از بقیه دانشگاه های فنلاند می باشد.

ویزای تحصیلی فنلاند 2023

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فنلاند 4 ساله می باشد و اکثر دروس در این مقطع به زبان فنلاندی یا سوئدی ارائه می شود که برای ادامه تحصیل در این مقطع داشتن آشنایی و تسلط به این زبان ها الزامی است. در سال 2023 متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی 20 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دارند که برای آن می توانند 8€ تا 10€ (یورو) به ازای هر ساعت کار حقوق دریافت نمایند. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، فاصله بین مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این کشور نباید بیشتر از 5 سال باشد. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در هزینه زندگی در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

میزان هزینه زندگی در فنلاند

تحصیل پزشکی در کشور فنلاند

دانشگاه های پزشکی در کشور فنلاند از اعتبار و جایگاه بالایی در سطح جهان برخوردارند و دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود می توانند در تمام کشورهای جهان مشغول به کار شده یا به صورت تخصصی تحصیلات خود را ادامه دهند. این نکته بسیار اهمیت دارد که ورود به دانشگاه های پزشکی و ادامه تحصیل در این رشته ها منوط به قبولی در آزمون ورودی این رشته به زبان سوئدی یا فنلاندی می باشد.

به این نکته نیز توجه نمایید که دانشجویان برای کار حین تحصیل یا پس از اتمام تحصیلات خود نیازمند آشنایی به زبان فنلاندی یا سوئدی می باشند و کاریابی بدون آشنایی به این زبان ها بسیار دشوار است. هزینه های تحصیل در کشور فنلاند مانند تحصیل در هلند در هر رشته و هر دانشگاه متفاوت می باشد که این هزینه بسته به دانشگاه بین 6000€ تا 18000€ (یورو) محاسبه شده است. هزینه های زندگی برای دانشجویان در کشور فنلاند ماهی 700€ تا 900€ (یورو) در نظر گرفته شده است که هزینه های خوابگاه یا اجاره ملک، خورد و خوراک و در کل تمامی مخارج زندگی را دربرمی گیرد. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب کار در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فنلاند

فرآیند درخواست ویزای تحصیلی فنلاند

اتباع کشورهای خارجی که به دنبال دریافت ویزای تحصیلی فنلاند هستند، باید فرآیند درخواست ویزای تحصیلی این کشور را به خوبی سپری کنند. فرآیند درخواست ویزای تحصیلی فنلاند دارای مراحل پیچیده ای می باشد که تمامی متقاضیان باید به طور کامل طی کنند. در اولین قدم از فرآیند درخواست ویزای تحصیلی فنلاند، متقاضیان باید برای پذیرش در یکی از دانشگاه های معتبر این کشور اقدام کنند. زیر در صورت عدم پذیرش، ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نخواهید کرد، همچنین ارائه مدرک ثبت نام در دانشگاه برای درخواست ویزای تحصیلی فنلاند الزامی است.

در نمودار زیر می توانید روند درخواست ویزای تحصیلی فنلاند را طی سال های اخیر مشاهده فرمایید:

روند درخواست ویزای تحصیلی فنلاند

مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فنلاند

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور فنلاند باید مدارک زیر به صورت ترجمه شده به این کشور ارائه گردد:

 1. پاسپورت به همراه کپی
 2. عکس
 3. مدرک دیپلم 12 ساله (دیپلم + پیش دانشگاهی) و ریز نمرات به همراه کپی از آن
 4. مدارک تحصیلی دانشگاهی متقاضی (در صورت وجود)
 5. گواهینامه های آموزشی یا دانشنامه تحصیلی متقاضی

برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند مدارک زیر مورد نیاز می باشد، دقت نمایید که از اصل مدارک باید دو نسخه کپی به همراه داشته باشید: در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب تحصیل رایگان در فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

 • پاسپورت معتبر
 • اصل شناسنامه
 • دو قطعه عکس 6 در 4
 • مدارک تحصیلی متقاضی به همراه ریز نمرات
 • پذیرش دانشگاه مورد نظر
 • رزومه و CV متقاضی
 • مدرک زبان
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه یک ساله

دقت نمایید که اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فنلاند نیز دشواری های خود را داراست و باید پیش از هر گونه اقدام در خصوص تحصیل در این کشور، نسبت به شرایط و قوانین این روش اطلاعات لازم را دریافت نمایید. مشاورین مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما در خصوص تحصیل در کشور فنلاند و مهاجرت به این کشور راهنمایی می نمایند. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات در باب شرایط مهاجرت به فنلاند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

سوالات متداول درباب ویزای تحصیلی فنلاند

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی فنلاند سوالات زیر را عنوان می نمایند:

 • آیا دریافت مدرک آیلتس برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند اجباری است؟ بله، دانشجویان خارجی باید حداقل نمره 6.5 در آزمون آیلتس داشته باشند.
 • آیا می توان از ویزای همراه برای دانشجویان استفاده کرد؟ فنلاند به بسیاری از دانشجویان خارجی اجازه می دهد که همسر و فرزندان خود را نیز به این کشور وارد کنند.
 • آیا تحصیل در فنلاند رایگان است؟ فقط برای دانشجویان اتحادیه اروپا.
 • ویزای تحصیلی فنلاند در چه بازه زمانی ارائه می شود؟ زمان انتظار برای دریافت ویزای تحصیلی فنلاند 90 روز است.
4.9/5 - (121 امتیاز)

2 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی فنلاند

 1. امید محمودی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۳۵ سالمه ، متاهلم ، ۲ فرزند دارم
  در خصوص ویزای تحصیلی فنلاند سوال داشتم
  امکان مهاجرت تحصیل به همراه خانواده وجود داره که همزمان بریم
  و اینکه نیاز به مدرک زبان داره
  پروسه ویزای تحصیلی فنلاند چقد زمان میبره

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   فنلاند ویزای همراه داره ولی شاید نتونید به صورت همزمان مهاجرت کنید.
   ویزای تحصیلی هم حدود 6 ماه از لحظه اقدام برای دریافت پذیرش طول می کشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *