مهاجرت تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی نیوزلند در سال 2020 فرصتی عالی در باب تحصیل است که سالانه بیش از 65000 نفر دانشجو بین المللی در این کشور به تحصیل می پردازند. در بین متقاضیان علاقه مند به مهاجرت، ویزای تحصیلی نیوزلند یکی از پرطرفدارترین ویزاها جهت ادامه تحصیل می باشد. با توجه به اینکه این کشور دارای دانشگاه ها و موسسات آموزشی بسیار پیشرفته بوده و در تمام رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشجو می پذیرد و مخصوصا با توجه به قانون جدید این کشور برای روادید کاری که تحصیلات در نیوزلند امتیاز ویژه ای را دارا می باشد، دلیل انتخاب این مسیر را دو چندان کرده است.

 • شرایط ویزای تحصیلی نیوزلند برای ایرانی ها چیست؟
 • مدارک لازم برای اخذ ویزا چیست؟
 • هزینه های اخذ روادید به چه میزان است؟
 • آیا با ویزای تحصیلی این کشور امکان کار وجود دارد؟
 • 8 دانشگاه برتر نیوزلند کدامند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را جهت راهنمایی متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی کشور نیوزلند گردآوری نموده است.

اینفوگرافیک ویزای تحصیلی نیوزلند

شرایط تحصیل در نیوزلند در سال 2020

سیستم آموزشی نیوزلند بسیار متفاوت است و یکی از بهترین ها در جهان است. بر اساس نمرات، بالاترین سطح سواد آموزی و ریاضیات و علوم در میان کشورهای دنیا را نیوزلند به خود اختصاص داده است. همچنین نیوزیلند در سال 2020 بیشترین میزان بودجه عمومی را برای آموزش و پرورش در جهان ارائه می دهد. در حال حاضر 8 دانشگاه در سرتاسر کشور نیوزلند وجود دارد، همراه با 18 موسسه فن آوری و بیش از 600 مدرسه آموزشی که به آموزش مهارت های تخصصی می پردازند.

8 دانشگاه برتر نیوزلند

8 دانشگاه برتر نیوزلند در سال 2020 عبارتند از:

 • دانشگاه آوکلند
 • دانشگاه کانتربری
 • دانشگاه لینکلن
 • دانشگاه مسی
 • دانشگاه اوتاگو
 • دانشگاه ویکتوریا ولینگتون
 • دانشگاه وایکاتو
 • دانشگاه صنعتی آوکلند

5 دانشگاه در میان دانشگاه های نیوزیلند در نظر گرفته شده است که در رتبه بندی جهانی بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. نیوزیلند برای کسب و کار، فن آوری، مهندسی، پزشکی و علوم زیست شناسی بهترین موسسات آموزشی را ارائه می دهد و مدارس آن در سطح جهانی زبانزد هستند. برنامه آموزش عالی توسط دولت نیوزلند برای شهروندان این کشور بسیار ارزان قیمت بوده و بورسیه های بسیاری را در نظر می گیرد.

افراد جهت گذراندن دوره های زبان، تحصیل در دبیرستان و مدارس نیوزلند، دوره های آموزشی کوتاه مدت در کالج ها (حتی کوتاه تر از 6 ماه)، تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا نیاز به دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند خواهند داشت. منتهی لازم است ذکر شود برای دانشجویان خارجی که پاسپورت نیوزلند را ندارند٬ تحصیل در این کشور و در عین حال تامین هزینه های زندگی بسیار گران خواهد بود چرا که شهریه دانشگاه ها برای نیوزلندی ها متفاوت و بسیار کمتر از شهریه ای است که از خارجی ها اخذ می شود.

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

سیستم تحصیل در این کشور برای متقاضیان خارجی در دوره های پیش دانشگاهی و دانشگاهی نیز صورت می گیرد. در مجموع می توان گفت که سن از پارامترهای اصلی در باب تحصیل در این کشور و اخذ روادید می باشد که متقاضیان می بایست شرایط خود را مطابق با دوره های تحصیلی در خصوص مهاجرت مورد بررسی قرار دهند. ساختار سیستم آموزشی در نیوزلند از سنین 5 سالگی آغاز می گردد که از کیفیت آموزش برتری برخودار می باشد. دوره های تحصیلی همانند اکثر کشورها در 3 دوره ابتدایی، راهنمایی و متوسط نیز صورت می گیرد. مدارس در نیوزلند عبارتند از:

 • مدارس دولتی
 • مدارس مذهبی
 • مدارس خصوصی مستقل

دوره های دانشگاهی در نیوزلند

تحصیلات دانشگاهی در کشور نیوزلند در 3 مقطع تحصیلی صورت می گیرد که در جدول زیر به ماهیت این موارد نیز پرداخته می شود.

دوره تحصیلی طول دوره مدرک زبان مورد نیاز
لیسانس 3 الی 4 سال IELTS: 6
فوق لیسانس 1 الی 2 سال IELTS: 6.5
دکترا 5 الی 6 سال  به بالا IELTS: 6.5

امکان کار حین تحصیل در نیوزلند از موارد حائز اهمیت در خصوص تامین هزینه های زندگی در این کشور می باشد که دانشجویان نیز می توانند با 20 الی 30 ساعت کار در هفته، بخشی از این هزینه ها را پوشش دهند. برخورداری از بورسیه تحصیلی در نیوزلند و کمک هزینه از دیگر موارد در خصوص تامین هزینه های زندگی می باشد.

فرآیند اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

پروسه اخذ ویزای دانشجوئی نیوزلند نه خیلی سخت و نه خیلی زمانبر است. بلکه این پروسه خیلی هم ساده می باشد اما به شرط اینکه شما با تمامی مراحل و شرایط و الزامات هر مرحله آشنا باشید. این فرآیند با درخواست پذیرش از دانشگاه نیوزلندی شروع شده و با دریافت نامه پذیرش کلید می خورد. سپس دانشجو با مراجعه به سفارت و گرفتن وقت قبلی خود را برای تحویل مدارک ضروری و نیز انجام مصاحبه آماده می کند. در آخر نیز برای اخذ نتیجه درخواست بایستی انتظار چند هفته ای را نیز قبول کرد. این مراحل از قرار ذیل می باشد:

فرآیند اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

مدارک ویزای تحصیلی نیوزلند

اخذ مجوز ورود برای دوره های تحصیلی یا همان ویزای تحصیلی از اهم موارد در خصوص مهاجرت از طریق تحصیل می باشد. با توجه به قوانین حاکم بر کشور مقصد برای شهروندان هر کشور، قوانین اخذ روادید نیز متغیر می باشد که در این بخش از مقاله به این امر مهم پرداخته می شود. مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای تحصیلی این کشور در سال 2020 بدین صورت است:

 • سند ازدواج در صورت تاهل
 • پاسپورت معتبر با اعتباری بیشتر از 6 ماه
 • پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی 250$ (دلار نیوزلند)
 • فرم پر شده درخواست ویزای تحصیلی کشور نیوزلند
 • مدرک زبان مورد نیاز (عموما مدرک زبان آیلتس آکادمیک)
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی اعم از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات رسمی تایید شده
 • نامه تمکن مالی ثابت کننده توان مالی متقاضی در طول مدت اقامت وی در کشور نیوزلند
 • نامه پذیرش نهایی دریافت شده از کالج و یا دانشگاهی که در کشور نیوزلند واقع شده و متقاضی موفق به دریافت پذیرش از این موسسه شده
 • ارائه نتیجه آزمایشات پزشکی مورد نظر که در سایت رسمی سفارت نیوزلند اعلام شده است.
 • گاهی ممکن است از متقاضی خواسته شود ووچر هتل و یا محل اقامتش در نیوزلند را نیز ارائه دهد.

اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند به همراه بورسیه

اخذ بورس و کمک هزینه های تحصیلی رویایی می باشد که سالانه در ذهن متقاضیان در باب تحصیل در نیوزلند ایجاد میگردد. بورس تحصیلی در این کشور بیشتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. در این کشور طیف گسترده ای از بورس و کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان اعطا میگردد که مقالات بین المللی، استاد راهنما، معدل خوب و نمره آیلتس از موارد حائز اهمیت در همین باب می باشد. بورس تحصیلی مشترک المنافع از جمله بورسیه های حائز اهمیت در این کشور می باشد که شامل اکثر دانشجویان خارجی می شود.

مدت بررسی ویزای تحصیلی نیوزلند

به طور معمول سفارت نیوزلند جهت بررسی مدارک متقاضی ویزای دانشجویی، یک پروسه 3 ماهه را تعریف نموده است که گاهی ممکن است این روند کوتاه تر و یا طولانی تر از این مدت زمان تعیین شده باشد. در صورتی که مدارک متقاضی ناقص بوده و افسر سفارت نیاز به بررسی بیشتر مدارک ایشان داشته باشد و یا اعلام کند که یک سری مدارک باید از سوی متقاضی ارسال گردد، برای طی کردن چنین فرآیندی ممکن است گاهی بیش از 6 ماه نیز زمان لازم باشد. بنابراین پیشنهاد می شود حداقل 6 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی فرد، درخواست خود را جهت دریافت ویزای تحصیلی این کشور به سفارت اعلام دارد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی نیوزلند

همانطور که در مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند در سال 2020 بیان گردید٬ داشتن نامه پذیرش دانشگاه یکی از مهم ترین مدارک برای اخذ ویزاست. گرفتن نامه پذیرش نیز خود نیاز به داشتن مدارک متعددی دارد که باید برای دانشگاه مورد نظر ارسال گردد و به شرح ذیل است:

 • رزومه تحصیلی و غیر تحصیلی یعنی هر موفقیتی اعم از درسی و غیر درسی مثل اخذ مدال ورزشی باید در آن ذکر گردد.
 • ترجمه رسمی تمامی مدارکی که در رزومه به آن ها اشاره شده از جمله مدرک تحصیلی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات تحصیلی مقطع قبلی
 • هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحا application fee
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه اساتید
 • انگیزه نامه که باید حتما توسط خود دانشجو در نهایت صداقت نوشته شود.

مدت بررسی ویزای تحصیلی نیوزلند

هزینه تحصیل در نیوزلند

برخلاف کشورهایی مثل اتریش، آلمان، فرانسه و نروژ، در نیوزلند نظام تحصیلی رایگان وجود ندارد. البته شهریه ای که دانشجویان نیوزلند به دانشگاه های این کشور پرداخت می کنند بسیار پایین تر از شهریه دریافتی از دانشجویان بین المللی است. باید توجه داشت که شهریه دانشجویان بین المللی نیز در دانشگاه های نیوزلند بستگی به رشته انتخابی آن ها دارد که در جدول ذیل نشان داده شده است:

رشته تحصیلی متوسط شهریه سالیانه به یورو
هنر و علوم اجتماعی حدود 10600€
مهندسی و تکنولوژی حدود 13000€
پزشکی و سلامت حدود 39800€

همان طور که مشاهده می شود شهریه دانشگاه های نیوزلند علی الخصوص در رشته های پزشکی و گرایش های آن بسیار بالا است. در نتیجه دانشجویان نمی توانند با مشغول شدن به کار حین تحصیل آن را تامین نمایند و یا باید از قبل شهریه را تامین نموده باشند یا باید بورسیه تحصیلی بگیرند. نکته مهم این است که دانشجویان زیادی علاقه مند به تحصیل در نیوزلند هستند و همین مسئله اخذ پذیرش تحصیلی و بورسیه را در این کشور دشوار نموده است. با این وجود دانشجویان می توانند در صورت مشغول شدن به کار پاره وقت دانشجویی ماهیانه بین 300$ تا 450$ (دلار نیوزلند) درآمد داشته باشند و به این ترتیب بخشی از هزینه های زندگی خود در نیوزلند را پرداخت نمایند.

تبدیل سایر ویزاها به ویزای تحصیلی نیوزلند

از آنجا که ممکن است بسیاری از متقاضیان تحصیل در نیوزلند به طرق دیگری وارد این کشور شده باشند، ممکن است این سوال پیش آید که آیا می توان سایر انواع ویزا را به ویزای تحصیلی تبدیل کرد یا خیر؟ پاسخ این سوال در اغلب موارد مثبت است. به عنوان مثال در صورتی که شخص با ویزای ازدواج وارد نیوزلند شده باشد و به دلایلی ازدواج صورت گرفته فسخ شود، متقاضی می تواند با دریافت نامه پذیرش از یکی از موسسات یا دانشگاه های این کشور درخواست ویزای دانشجویی نماید. حال ممکن است به ایشان اعلام شود که خاک نیوزلند را ترک کرده و از سفارت نیوزلند در کشور خود درخواست ویزای تحصیلی دهد و یا ممکن است در داخل نیوزلند نیز با درخواست ایشان موافقت شده و بتواند ویزای تحصیلی را دریافت نماید.

بنابراین اگر ازدواج وی به مشکل بخورد و ویزای ازدواج فسخ شود، فرد می تواند با دریافت ویزای تحصیلی نیوزلند به اقامت خود ادامه دهد. افرادی که ویزای کاری نیوزلند را دارند، اگر مایل به ادامه تحصیل در این کشور باشند، نیازی به دریافت ویزای تحصیلی نخواهند داشت. در واقع می توانند با همان اجازه اقامت کاری که دارند به تحصیل در موسسات و دانشگاه های این کشور نیز بپردازند. اما اگر فردی به صورت غیرقانونی وارد خاک نیوزلند شده باشد و سپس مایل به ادامه تحصیل در این کشور باشد نمی تواند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نماید نتیجتا استفاده از روش های غیرقانونی مهاجرت به هیچ وجه پیشنهاد نمی شوند.

مهاجرت به نیوزلند

به طور کلی افرادی که به صورت غیر قانونی وارد نیوزلند شده اند، مادامی که شرایط اقامت قانونی نشده باشد، قادر به دریافت ویزای کار و یا تحصیلی این کشور یا ویزای کاری استرالیا نخواهند بود. لازم به یادآوری است افرادی که به واسطه پروسه های سرمایه گذاری وارد این کشور شده اند نیز اجازه تحصیل در این کشور را داشته و مادامی که اقامت آنها به واسطه سرمایه گذاری پابرجاست نیاز به تغییر نوع ویزا و اقامتشان نخواهند داشت.

مزایای اخذ اقامت نیوزلند عبارتست از:

 • بازار جهانی فوق العاده
 • جامعه انگلیسی زبان
 • سلامت بهداشت عالی
 • رفاه اجتماعی بالا
 • زندگی در کشوری دور از جنگ های جهانی
 • سیستم آموزش عالی

کار برای دانشجویان ایرانی در نیوزلند

دانشجویان ایرانی نبایستی نگران تامین هزینه ها و مخارج زندگی خود در کشور نیوزلند باشند. چراکه قانون کشور نیوزلند اجازه این کار را نه تنها در حین تحصیل بلکه پس از تحصیل نیز به دانشجویان می دهد. شانسی که جذابیت تحصیل دانشگاهی در نیوزلند را دوچندان می کند. اما محدودیت ساعتی کار دانشجویان خارجی در کشور نیوزلند 2020 بسته به برنامه تحصیلی آنها بدین قرار می باشد:

محدودیت ساعتی کار دانشجویان خارجی در کشور نیوزلند

دانشجویان ایرانی پس از اتمام تحصیل در دانشگاه های نیوزلندی می توانند برای اخذ ویزای کار (موقتی) یا Post-study work visa با اعتبار 1، 2 و یا 3 ساله درخواست دهند. فارغ التحصیلان از این طریق می توانند:

 • در هر جایی از کشور نیوزلند کار بکنند.
 • با هر کارفرما (شرکت نیوزلندی) کار کنند.

اما شرایط تمدید این ویزا برای دارندگان مدرک دانشگاهی از دانشگاه های نیوزلندی در سال 2020 از این قرار می باشد:

دارندگان مدرک تحصیلی تمدید ویزای کار پس از تحصیل در نیوزلند
در صورت اخذ مدرک در اوکلند در صورت اخذ مدرک خارج از اوکلند
مدرک کارشناسی 1 سال 2 سال
مدرک کارشناسی ارشد و دکترا (PhD) 1 سال 2 سال

علاقه مندان به کار در نیوزلند یا تحصیل در این کشور می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند. نیوزلند کشور توسعه یافته و قدرتمندی است که اخذ اقامت آن ارزش بسیار زیادی دارد. به علاوه با توجه به این که زبان رسمی در نیوزلند زبان انگلیسی است، افراد بیشتری تمایل دارند این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند.

سوالات پرتکرار در خصوص ویزای تحصیلی نیوزلند

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند در سال 2020 در خصوص قوانین و شرایط این امر، سوالات زیر را مطرح مینمایند:

 • سالانه چه میزان دانشجو در کشور نیوزلند به تحصیل می پردازند؟ سالانه بیش از 65000 نفر دانشجوی بین المللی در این کشور به تحصیل می پردازند.
 • اعتبار دانشگاه های نیوزلند چطور است؟ پنج دانشگاه در میان دانشگاه های نیوزیلند وجود دارد که در رتبه بندی جهانی بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند.
 • دانشجویان چند ساعت در هفته اجازه کار دارند؟ دانشجویان می توانند با 20 الی 30 ساعت در هفته کار کنند.
 • مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای تحصیلی نیوزلند چیست؟ سند ازدواج در صورت تاهل، پاسپورت معتبر با اعتبار بیشتر از 6 ماه و پرداخت هزینه درخواست ویزای تحصیلی.
 • مدت زمان بررسی ویزای تحصیلی نیوزلند در سال 2020 چقدر است؟ سفارت نیوزلند جهت بررسی مدارک متقاضی ویزای دانشجویی، یک پروسه 3 ماهه را تعریف نموده است.

2 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی نیوزلند

 1. عادل گفت:

  مرسی از این مقاله خوبتون. چطور میشه با شما ارتباط گرفت برای عقد قرار داد؟؟؟؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا با شماره 02191003232 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *