مهاجرت تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند

در این نوشتار قصد داریم شما دانشجویان عزیز ایرانی را با شرایط دریافت ویزای تحصیلی هلند که یکی از بهترین کشورهای اروپایی محسوب میگردد، آشنا سازیم. این کشور زیبا که بزرگترین صنعت گل جهان را در اختیار دارد در زمینه تولیدات مواد غذایی نیز دومین کشور تولید کننده در دنیاست. نکته بسیار استثنایی و منحصر به فرد در تحصیل هلند این است که در اکثر مواقع اگر دانشگاه پذیرش را صادر کند می توان گفت که عملا ویزا هم صادر شده است.

در ادامه این به توضیح مفصل این موضوع میپردازیم:

 • مدرک زبان لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند چه مدرک زبانی است؟
 • هزینه تحصیل رد هلند چه میزان است؟
 • شرایط ویزای همراه در هلند چگونه است؟
 • تمکن مالی جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند باید چقدر باشد و چه مدتی؟

هلند تعداد بسیار زیادی از دیوان های بین المللی مانند دادگاه بین المللی لاهه را در خود جای داده است. این کشور بیش از 41 کیلومتر مربع وسعت دارد و نزدیک به 17 میلیون نفر در آن ساکن هستند. برای تحصیل در این کشور پیشرفته و زیبا ابتدا نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دارید، در این مقاله نحوه دریافت ویزای تحصیلی هلند و شرایط تحصیل در این کشور را با هم بررسی می کنیم. در این مقاله سعی داریم شما را با شرایط ویزای تحصیلی هلند آشنا سازیم. برای دریافت هرگونه مشاوره در این زمینه می توانید با مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

شرایط ویزای تحصیلی هلند

در حال حاضر اخذ ویزای تحصیلی کشور هلند یکی از شرایط بسیار مناسب برای دانشجویان ایرانی را داراست. هلند کشوری پیشرفته در بخش آموزش و پرورش می باشد و دانشگاه های آن در رده بندی 200 دانشگاه اول دنیا قرار دارند. این کشور در بخش صدور ویزا و اجازه اقامت دانشجویان بسیار عالی عمل می کند و سرمایه زیادی را نیز از این طریق برای کشور خود فراهم می آورد. شرایط ویزای تحصیلی هلند بسیار مناسب است. شاید این سوال برای شما پیش آید که آیا این شرایط برای ایرانیان هم مساعد می باشد؟ برای دریافت پاسخ این سوال با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

اینفوگرافیک ویزای تحصیلی هلند

اخذ ویزای تحصیلی هلند 

ویزای تحصیلی کشور هلند منجر به اخذ کارت اقامت موقت و سپس دائم در این کشور خواهد شد. در اینجا به چند نکته مهم در مورد اخذ ویزای تصیلی هلند اشاره خواهیم داشت:

اخذ ویزای تحصیلی هلند چقدر زمان نیاز دارد؟

اطمینان حاصل کنید که زمان اضافی برای درخواست ویزا شما اجازه داده شود. بلافاصله پس از پذیرش و پذیرش در دانشگاه انتخابی خود، می توانید درخواست خود را برای اخذ ویزای اقامت طولانی اقامت هلندی (MVV)/ اجازه اقامت خود آغاز کنید. قبل از شروع تحصیلات دانشگاهی باید حداقل ماه های نامعلوم درخواست کنید. پس از اعمال، می توانید انتظار داشته باشید که برای تصمیم گیری حدود 1 تا 90 روز صبر کنید.

هزینه ویزای تحصیلی هلند

هزینه اخذ ویزای تحصیلی هلند نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا مقرون به صرفه تر می باشد!! از جلمه هزینه های حائز اهمیت در باب ویزای تحصیلی هلند، هزینه های دانشگاهی است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های هلند در مقاطع مختلف تحصیلی متغیر می باشد.

این هزینه ها بدین صورت میباشند:

دوره تحصیلی هزینه تحصیلی
دوره لیسانس 7000 الی 7500 € (یورو)
دوره فوق لیسانس 12000 الی 17000 € (یورو)
دوره Top up 12100 الی 12500 € (یورو)

هزینه های مربوط به IND از دیگر موارد حائز اهمیت است. هزینه های مربوط به IND بدین صورت میباشد:

تحصیل (تمام مقاطع تحصیلی) هزینه ها
اولین درخواست یا تغییر در هدف اقامت 171 € (یورو)
وضعیت دارنده اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا در یک کشور عضو دیگر اتحادیه اروپا 171 € (یورو)
توسعه 171 € (یورو)

ویزای دانشجویی هلند بدون مدرک زبان 

یکی از بیشترین درخواست از سوی اتباع ایرانی را تحصیل زبان در این کشور داراست!! این در حالی است که شانس دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی هلند صرفا برای دوره ی زبان مقدور نیست، اما می توانید با ارائه آیلتس سطح پایین تر برای اخذ ویزا شانس خود را بالا ببرید، در ادامه شرایط دریافت ویزای دانشجویی هلند را بررسی می کنیم.

گام های اصلی برای گرفتن ویزای دانشجویی هلند چیست؟

 • پس از پذیرفتن از یک دانشگاه در هلند، دانشگاه برای درخواست ویزا و اقامت از طرف شما درخواست می کند.
 • در صورتی که درخواست پذیرفته شود، شما باید با سفارت ایران در ایران ملاقات کنید.
 • پس از مراجعه به سفارت باید MVV را جمع آوری کنید و بیومتریک خود را دریافت کنید.
 • دانشجویان ایرانی ممکن است در طول فرآیند درخواست ویزا بایومتریک را ارائه دهند.
 • شما باید در مصاحبه با ویزا در طول پروسه درخواست شرکت کنید.
 • مجوز اقامت طولانی مدت (MVV)/ اجازه اقامت از هلند تا 3 ماه معتبر است.

شما می توانید در طول برنامه کامل تحصیلی خود باقی بمانید، ممکن است مجوز هر ساله خود را تمدید کنید. اگر میخواهید بعد از گذراندن دوره تحصیلی در هلند بمانید، باید برای ویزای دیگری یا تجدید روادید از طریق اداره مهاجرت درخواست بدهید.

مجوز اقامت تحصیلی هلند

افرادی که تمایل به تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی هلند دارند ابتدا نیاز به دریافت مجوز اقامت تحصیلی دارند!! شرایط مجوز برای همه یکسان است. در ابتدا باید در یک دانشگاه معتبر روزانه پذیرفته شده باشید. در مرحله بعد به عنوان یک دانشجوی بین المللی باید درآمد کافی برای تحصیل و زندگی داشته باشید.

برای اخذ ویزای تحصیلی هلند می بایست نشان دهید که از پس هزینه تحصیل و زندگی در هلند برمی آیید! این میزان درآمد یا تمکن مالی بستگی به این دارد که تحصیل شما چه مقدار به طول انجامد. اگر در دانشگاه مورد نظر شما دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی یا هلندی تدریس می شود و شما نتوانسته اید مدرک زبان خود را تکمیل کنید می توانید یک دوره حداکثر 12 ماهه آماده سازی برای شروع به تحصیل قبل از ورود به دانشگاه را طی کنید. حتی با داشتن مدرک کارشناسی و تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع ارشد نیز این امکان وجود دارد که یک دوره حداکثر 12 ماهه زبان را پشت سر بگذارید.

مدرک زبان برای تحصیل در هلند

دانشگاه یا موسسه آموزشی که در آن ثبت نام می کنید شرایط تحصیلی را تعیین میکند.

مدارک زبان مورد تائید کشور هلند عبارتست از:

 • آیلتس
 • تافل

حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در هلند آیلتس 6 میباشد.

در صورت نمرات پایین تر باید دوره های آمادگی نیز سپری شود که بدین صورت میباشد:

نمره آیلتس طول دوره آمادگی
آیلتس 5 12 ماه
آیلتس 5.5 6 ماه

برترین دانشگاه های کشور هلند

انتخاب هلند برای تحصیل در یک کشور خارجی گزینه ای ایده آل می باشد، زیرا در این کشور دانشگاه های برتری در خصوص سپری کردن تحصیلات آکادمیک و ورود به بازار کار جهانی وجود دارد. از سایر دانشگاه های این کشور می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • دانشگاه تحقیقاتی واگنینگن 
 • دانشگاه اراسموس روتردام
 • دانشگاه صنعتی دلف
 • دانشگاه تونته
 • دانشگاه آمستردام

مراحل و روند درخواست مجوز اقامت هلند

پیش از اخد مجوز اقامت باید مراحل مربوطه سپری شود، این مراحل عبارتند از:

ارسال فرم درخواست و پرداخت: برای سفر به هلند باید مجوز اقامت موقت (mvv) این کشور را کسب نمایید.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید MVV چیست؟

mvv استیکر یا برچسبی است که سفارت هلند در پاسپورت شما وارد میکند.

برخی از کشورها نیازی به مجوز اقامت موقت یا mvv نخواهند داشت! فقط موسسات آموزشی که با IND موافقت کرده باشد و در فهرست موسسات شناخته شده قرار داشته باشند می توانند مجوز اقامت تحصیلی را ارسال کنند. لذا درخواست مجوز اقامت تحصیلی را برای IND ارسال می کنند و IND هزینه های خود را از موسسه آموزشی که شما را پذیرش کرده دریافت می کند.

دریافت و بررسی مدارک ویزای تحصیلی هلند

موسسه آموزشی تایید نامه ای را دریافت می کند که نشان می دهد مدارکی را که برای IND ارسال شده است دریافت کرده است. همچنین تاریخ دریافت و تاریخ بررسی مدارک در آن ذکر شده است و IND صحت و سقم مدارک ارسالی را بررسی خواهد کرد. مرحله تصمیم گیری: در این مرحله IND بررسی می کند که آیا شما و موسسه آموزشی خود تمام شرایط لازم برای کسب مجوز اقامت موقت را برآورده کرده اید یا خیر. مرحله تصمیم گیری IND معمولا 60 روز به طول می انجامد.

تصمیم رویه
تصمیم مثبت IND اگر شما و موسسه آموزشی خود را با تمام شرایط تطبیق دهید مجوز mvv و اجازه اقامت خواهید گرفت و موسسه آموزشی نامه ای را که حاوی این تصمیم است دریافت می کند.
تصمیم منفی IND اگر شما یا موسسه آموزشی شرایط کسب مجوز را فراهم نکنید مجوز mvv و اجازه موقت را دریافت نخواهید کرد و IND  این تصمیم را به موسسه آموزشی ارسال می کند. شما و موسسه حق اعتراض علیه این تصمیم را خواهید داشت.

دریافت MVV در هلند

شما از اداره هلند که موسسه آموزشی فرم درخواست را برایشان ارسال کرده mvv دریافت می کنید. لطفا توجه داشته باشید که برای دریافت آن حداکثر 3 ماه فرصت دارید و گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه از زمان دریافت mvv اعتبار داشته باشد. پس از آن از شما می خواهند که اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهید که شامل ویژگی های فردی مانند عکس و اثر انگشت می باشد.

این مجوز 90 روز معتبر است و اعتبار آن داخل استیکر mvv وجود دارد که به دو صورت است:

 • تاریخ در مجوز mvv موثر و معتبر است یا تاریخ پایان در آن آمده، دیگر mvv معتبر نیست.
 • شما با mvv می توانید به کشور های حوزه شنگن نیز سفر کنید.
 • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت تحصیلی در هلند می توانید به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.
 • پس از ورود به هلند، باید در پایگاه اطلاعات شهرداری (BPR) اطلاعات مربوط به محل سکونت در نظر گرفته شود.

مجوز اقامت IND هلند

مجوز اقامت شما ظرف 2 هفته پس از تصمیم مثبت IND آماده می شود. IND نامه ای برای موسسه آموزشی ارسال می کند که در آن مشخص شده است شما چه زمانی می توانید برای دریافت مجوز اقامت اقدام کنید. برای این کار شما باید یک قرار ملاقات آنلاین با IND برقرار کنید. در این قرار بررسی کنید آیا اطلاعات در مورد مجوز اقامت شما که بر روی میز IND قرار گرفته صحیح است یا خیر. اگر چیزی نادرست بود یکبار به کارکنان IND اطلاع دهید.

آزمایش های پزشکی ویزای تحصیلی هلند

آزمون آزمایش سل را باید 3 ماه بعد از دریافت مجوز اقامت خود انجام دهید. در برخی موارد نیازی به انجام این آزمون نیست. طبق لیستی که تهیه شده است فهرست کشورهایی که نیازی به انجام این آزمون ندارد آورده شده که ایران نیز جزء این لیست می باشد. این بدین معناست که اتباع ایرانی برای ورود به هلند نیازی به انجام آزمایش بیماری سل نخواهند داشت.

اگر صرفا برای تحصیل به هلند نقل مکان کرده اید و کمتر از 30 سال سن داشته باشید نمی توانید از بیمه درمانی و بهداشتی هلند استفاده کنید و باید از بیمه درمانی کشور خود استفاده نمایید، ولی در صورتی که در کنار تحصیل داوطلب کار پاره وقت هستید و می خواهید بعد از ساعات تحصیل به کار مشغول شوید نیاز به یک بیمه درمانی اولیه با بیمه گر هلندی دارید.

آزمایش های پزشکی ویزای تحصیلی هلند

اقامت کوتاه مدت در ویزای تحصیلی هلند

مجوز اقامت کوتاه مدت تحصیلی برای دوره های تحصیلی بیش از 3 ماه صادر میشود و شما می توانید یک سال اضافه تر برای اتمام تحصیل یا یک سال اضافه تر برای یادگیری زبان مجوز اقامت دریافت کنید. در هر حال این مجوز اقامت برای مدت حداکثر 5 سال صادر میشود. پس از توضیحی دقیق در مورد ویزای تحصیلی در هلند و شرایط و چگونگی اخذ این ویزا می خواهیم برای شما نکته بسیار مثبت این نوع ویزا را بیان کنیم.

موارد سوالی و پر سرچ شما در مورد هلند:

پیوست خانواده در هلند

نکته مثبت در ویزای تحصیلی هلند الحاق همسر و فرزندان زیر 18 سال در طول تحصیل در هلند است.

 • هلند تنها کشور اروپایی است که این امکان را به راحتی فراهم می سازد.
 • اخذ کارت اقامت برای فرزندان زیر 18 سال و همسر
 • سریعترین زمان ممکن الحاق در هلند

این بخشی از مواردی است که در مورد تحصیل در هلند و ویزای تحصیلی این کشور نیاز دارید. مفتخریم بیان کنیم در این راه تا رسیدن به سر منزل مقصود در کنارتان خواهیم بود. در صورت بروز هرگونه سوال در زمینه اخذ ویزای تحصیلی هلند با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید تا بهترین راهکار موجود را در اختیارتان بگذارند.

43 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی هلند

 1. فرشته موسوی گفت:

  سلام، من لیسانس مدیریت صنعتی دارم و ۲۶ سالم هست. میتونم برای کارشناسی ارشد اقدام کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما سن و داشتن مدرک زبان از پارامترهای مهم ویزای تحصیلی هست که سن شما خوبه فقط باید شرایط دیگه را بررسی کنیم که براتون ویزای گرفته بشه و شانس دارید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

  2. Z.N گفت:

   سلام من ۱۶ سالمه و قصد دارم در دبیرستان هلند ادامه تحصیل میخوام در مورد هزینه تحصیل بپرسم اینکه چقد باید حمایت مالی داشته باشم و اینکه قراره مدرک زبانمو بگیرم(آیلتس) ایا امکان داره که بهم کمک هزینه تحصیل بدن ؟و اینکه چون زیر ۱۸ هستم ممکنه اجازه بدن کار کنم؟خانوادم اگه همراهم بیان اجازه کار دارن؟

   1. ف.فرجی گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت شما هلند برای مقطع دبیرستان ویزا صادر نمیکند اما شما میتونید به راحتی برای کانادا و یا انگلستان اقدام کنید

 2. سلام به شمادوستان بنهایت عزیز
  درضمن بایدگفت من داکتر عبدالنصیر علمیار ریس اتاق بازارگانی استان پکتیا افغانستان هستم می‌خواهم درمورددوفرزدنم میوندجان ومقدس جان فرزندان دوغولو ام معلومات بدم این دوتا اول نمره دوم نمره مکتب لیسه عالی خصوصی گردیز درافغانستان هستندوازاستعداد نابغه یی برخوردار هستند میخواهم از نشر عالی ترین نابغه دررسانه امروز منتشرگردید است این های هم آگاهی دارند ومیخوهد دراهمین ‌پوهنتون ادامه تحصلی نماینداگر لطف کنید برای شان معلومات دهید

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر برای هلند مد نظرتون هست که اقدام نمایید باید شرایط سنی و شرایط زبان هر دو عزیز را بررسی کنیم و علاوه بر هلند اکثر کشورهای اروپایی دیگر و همچنین کانادا و انگلیس هم ایشون شانس دارند برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

  2. ماهور گفت:

   سلام من ۱۶ سالمه و قصد دارم در دبیرستان هلند ادامه تحصیل بدم میخوام در مورد هزینه تحصیل بپرسم اینکه چقد باید حمایت مالی داشته باشم و اینکه قراره مدرک زبانمو بگیرم(آیلتس) ایا امکان داره که بهم کمک هزینه تحصیل بدن ؟و اینکه چون زیر ۱۸ هستم ممکنه اجازه بدن کار کنم؟خانوادم اگه همراهم بیان اجازه کاردارن ؟؛

   1. ف.فرجی گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت شما هلند برای مقطع دبیرستان ویزا صادر نمیکند اما شما میتونید به راحتی برای کانادا و یا انگلستان اقدام کنید

 3. باران گفت:

  سلام خدمت شما ایارشته حقوق شانس گرفتن ویزای. تحصیلی رادرهلنددارد؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت بله دارد

 4. هادی گفت:

  سلام
  دانشگاه من گفته برای همسر دانشجو درخواست ویزا نمیدیم.چطور میتونم همزمان اونم با خودم بیارم هلند؟ضمنا امکان رد ویزای همسرم یا حتی من بعد از ثبت نام و واریز وجه وجود داره؟اگه همسرم هم ویزا نشه حاضر به پذیرش نیستم از طرفی پول هم دادم راهکار شما چیه؟از تجهتون بی نهایت ممنونم.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما نمیدونم چه دانشگاهی اقدام کردید اما دانشگاه های که ما برای موکلین اقدا م میکنیم ویزای همراه داره، برای همسرتونم پذیرش بگیرید تا باهم مهاجرت کنید

  2. Z.N گفت:

   سلام من دیروز پیش بهتون پیام دادم و شما گفتین که با توجه به اینکه هلند ویزای دبیرستان صادر نمیکنه میتونم برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا یا انگلیس اقدام کنم. کدومشون ارزان تر و بهتره؟میتونین توضیح بدید که چقد باید حمایت مالی داشته باشم(به تومان) و اینکه اگه خانوادم همراهم بیان اجازه ی کار دارن؟ و اینکه خودم با وجود به اینکه 16 سالمه اجازه ی کار در اونجا رو دارم با این سنم؟ و اینکه مدرک آیلتس یا تافل و معدل بالا در گرفتن تخفیف شهریه دبیرستان تا تاثیر داره؟و اگه تونستم ویزا بگیرم در مدرسه ی بین المللی درس میخونم یا…؟
   میدونم خیلی سوال پرسیدم کسی نبود بهم جواب بده اگه میتونین همینجا جواب بدید ممنون میشم. در صورتی که فهمیدم شرایطم مناسبه حتما باهاتون تماس میگیرم

   1. ف.فرجی گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت شما جواب سوالات شما در دیدگاه کفایت نمیکنه برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۳۲۳۲ تماس بگیرید ممونم

 5. mojgan گفت:

  سلام
  26 سالمه لیسانس IT دارم و معدلم 15.48 هست میتونم تو یکی از رشته های کامپیوتر برای ارشد اقدام کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله سنتون خوب هست مدرک زبان هم بیرید میتونید اقدام کنید

 6. مریم گفت:

  سلام . من کارشناسی ارشد دارم و مدرک زبان تافل 94. خواستم بدون برای ارشد مجدد میشه اقدام کرد یا خیر. و این که گپ تحصیلی چقدر تاثیر داره. در ضمن مقدار مورد نیاز تمکن مالی چقدر باید باشه.
  با سپاس.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما کشور هلند بر روی گپ تحصیلی و سن حساس نیست شما به راحتی میتونید در مقطع ارشد مجدد ثبت نام کنید و با یک سال اقامت مضاعف پس از تحصیل به کار برسید

 7. مریم گفت:

  سلام و وقت بخیر
  ببخشید من راجع به ویزای همسر دانشجو سوالی داشتم که ایا ویزای که به همراه داده میشود اجازه کار داره یا نه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله وقتی شما کار high skiile worker کسب کنید همراه شما اجازه کار خواهد داشت

 8. سحر جم گفت:

  درصورت گرفتن پذیرش دخترم در مقطع کارشناسی ازشد از دانشگاه هلند ایا به من به عنوان همراه ویزا میدن که همراه دخترم در هلند اقامت داشته باشم؟ ایا اجازه ی کار به من میدن ، من متخصص نرم افزار هستم و سابقه ی کار زیاد در این زمینه دارم ممنون از راهنماییتون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما خیر متاسفانه همراه شامل همسر و فرزند زیر 18 سال می باشد

 9. جهانگيري گفت:

  سلام وقت بخير
  پسر من ١٤سالشه و معدلش ٢٠هست ميخواستم راهنماييم كنيد چجوري ميتونم اقدام كنم براي اقامت تحصيليش در هلند و اينكه اگه بخوام بورسيه بشه براي تحصيلش چه كاري بايد انجام داد

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما تو اسن سن امکان اخذ بورس و ویزای تحصیلی برای هلند را ندارید و در کل هیچ کشوری سن ۱۴ سال بورس نمیکنند و بورس برای مقاطع دلانشگاهی هست شما میتونید برای انگلیس کانادا و یا مجارستان اقدام کنید

 10. نیما گفت:

  سلام.من رشته بهداشت محیط در مقطع کارشناسی رو تو دانشگاه سراسری با معدل ۱۵تموم کردم و الانم ۳۲سالمه.میتونم برای اخذ ویزای تحصیلی تومقطع ارشد اقدام کنم.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما به نظرم رشته مدیریت بهداشت و سلامت جامعه بخونید بازار کار بیشتری داره

 11. نیما گفت:

  با رشته کارشناسی بهداشت محیط میتونم تو کشور هلند مشغول به کار بشم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما به نظرم رشته مدیریت بهداشت و سلامت جامعه بخونید بازار کار بیشتری داره

 12. ممد گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده ۲۳ سالم هست با آیلتس ۵.۵ ترم ۳ از دانشگاه انصراف دادم و رفتم سربازی الان تموم شده خدمتم آیا میتونم برای دوره لیسانس اقدام کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله میتونید اقدام کنید آیا آیلتس دارید؟

   1. ممد گفت:

    سلام مجدد
    بله ولی فکر کنم تاریخش رو به اتمام هست یعنی نزدیکه

 13. فاطیما گفت:

  سلام، روزتون بخیر
  من لیسانس زبان و ادبیات فرانسه هستم، سال ۸۶ دسرمو تموم کردم، ۳۶ سالمه ، میخام برای ویزای تحصیلی اقدام کنم . لطف میکنید راهنماییم کنید؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ایا آیلتس دارید؟

 14. iman گفت:

  مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی هلند چقدره؟ چقدر زمان میبره یعنی؟ و اینکه تمکن مالی لازم چقدر باید باشه؟ و اینکه همراه دانشجو یعنی همسر، اجازه کار فول تایم داره؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب تقریبا ۳ ماه زمان میبرد و تمکن مالی هزینه یک سال تحصیل و زندگی است و بر اساس شرایط همراه اجازه کار پیدا کند

 15. رز گفت:

  سلام . وقتتون بخیر. آیا فردی کا برای دکتری با فاند از هلند پذیرش بگیره . همسرش بطور همزمان میتونه با خودش بره ؟ یا ویزای همراه بعد از مدت زمان خاصی بعد از رفتن فرد اصلی صادر میشه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما خیر ابتدا باید خودتون برید وقتی کارت اقامت دانشجویی گرفتید همسر و فرزندتونو با خودتونو ببرید

 16. محسن گفت:

  سلام اینجانب لیسانس مدیریت علوم انتظامی با گرایش مالی وحسابداری داشته و درحال حاضر باسن 40 سال بازنشسته شده ام .آیا می توانم برای کارشناسی ارشد در هلند اقدام کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله هم برای دوره های یک ساله و هم برای مقطع کارشناسی ارشد هلند با داشتن آیلتس ۶ و یا ۶،۵ میتونید اقدام کنید همراه با دوره های کارآموزی برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 17. moslem گفت:

  سلام ببخشید من یه سوال داشتم من ۳۸سالمه وفوق لیسانس رشته کشاورزی هستم دارای مدرک آیلتس ۶ میخواستم بدونم با توجه به گپ تحصیلی که دارم میتونم برای دکتری فاند از هلند پذیرش بگیرم یا نه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما با توجه به شرایطی که اعلام کردین هلند روی سن و گپ تحصیلی حساسیتی نداره اما برای اخذ فاند و یا بورس باید سوابق پژوهشی قوی داشته باشید مانند مقالات isi و یا q1 q2 q3 q4 اگر نشد میتونید برای مستر مجدد اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 18. حسین گفت:

  سلام. در مورد ویزای همراه تحصیلی. در چه شرایطی همراه اجازه کار خواهد داشت؟ آیا همراه میتونه به صورت فریلنسری کار داشته باشه و پول به حسابش بیاد؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ویزای همراه هلند زمانی کار پیدا میکند که نفر اصلی به کار تمام وقت دست پیدا کند و کارت اقامت کاری را کسب کرده باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *