مهاجرت تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا
ویزای تحصیلی کانادا
میانگین امتیاز 4.9 تعداد 54

تحصیل در کشور کانادا یک خواسته دست یافتنی برای بسیاری از علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور است. ویزای تحصیلی کانادا اولین قدم برای تحصیل در این کشور است. شما بدون در دست داشتن این ویزا قادر نخواهید بود وارد کشور کانادا شوید. تحصیل در کشور کانادا یک فرصت فوق العاده برای بسیاری از علاقمندان می باشد. بسیاری از افرادی که مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه های برتر کشور کانادا دریافت می کنند، شانس بسیار بالایی برای دریافت کار در آینده خواهند داشت. از همین رو مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم بر آن دارند تا در رابطه با ویزای تحصیلی کانادا در این مقاله توضیحاتی را ارائه کنند.

تحصیل در کشور کانادا فرصتی است که به کمک آن می توانید از آینده شغلی مناسبی برخوردار شوید. کشور کانادا از قدرت اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار است و بسیاری از دانشجویان بین المللی پس از پایان تحصیل خود، شغلی مناسبی در کانادا می یابند. مدرک تحصیلی دانشگاه های کشور کانادا در قاره اروپا نیز دارای اعتبار است و امکان کاریابی برای دانشجویان در اروپا نیز وجود دارد.

دو زبان فرانسوی و انگلیسی در کشور کانادا رایج هستند و تحصیل در این کشور نیز به این دو زبان ممکن است. دانشجویان برای تحصیل در مقطع لیسانس باید مدرک پیش دانشگاهی خود را در دست داشته باشند. همچنین برای تحصیل در مقاطع بعدی تحصیلی به مدرک دوره قبل نیاز خواهید داشت.

ویزای تحصیلی کانادا 2019

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا رعایت نکاتی که شانس کسب آن را زیاد کند نیاز است. به عنوان مثال دانش آموزان یا دانشجویانی که میخواهند ویزای تحصیلی و پذیرش از دانشگاه ها یا کالج های کانادا را بدست آورند نباید گپ تحصیلی داشته باشند. زیرا آفیسر سفارت کانادا به گپ تحصیلی حساسیت زیادی دارد و در صورتی که متقاضی مهاجرت سن عرفی تحصیل در آن مقطع تحصیلی را نداشته باشد برای وی ویزای تحصیلی صادر نمی نماید. در مقطع کارشناسی ارشد اگر فرد متقاضی زیر 30 سال سن داشته باشد گپ تحصیلی و خلاء چند ساله را بایستی با سابقه کار تکمیل نماید. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا شامل:

 • نامه پذیرش تحصیلی از یک موسسه معتبر
 • در صورتی که قصد ادامه تحصیل در استان کبک را داشته باشید ارائه نامه CAQ به سفارت کانادا الزامی است
 • اسکن صفحات پاسپورت جدید و در اسکن صفحات پاسپورت قبلی در صورت موجود بودن
 • یک قطعه عکس 3/5 در 4/5
 • ارائه نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی
 • املاک و دارایی های هر فرد که نشان دهنده تعلق خاطر متقاضی به کشور خود است و اینکه قصد او را بعد از تحصیل برای بازگشت به کشورش نشان میدهد
 • نامه سابقه کاری همراه با بیمه: در این خصوص آنچه مهم و مسلم است این است که سابقه کاری فرد متقاضی بایستی در راستای  مدرک تحصیلی خود باشد
 • تکمیل فرم اپلیکیشن ویزا

اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

برای آنکه بتوانید ویزای تحصیلی کانادا را بدست آورید ابتدا باید از یک موسسه آموزشی مناسب برای خود پیدا کنید. شما باید به یک نکته بسیار مهم در رابطه با زمان ثبت درخواست خود توجه داشته باشید، اگر قصد پذیرش در مدارس کانادا را دارید، حداقل 6 ماه قبل از تاریخ مشخص درخواست خود را ثبت کنید. اگر قصد پذیرش در دانشگاه یا کالج را دارید، حداقل یک سال قبل درخواست پذیرش خود را ثبت کنید. شما باید با این موسسه علمی از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید و از آن ها بخواهید تا اطلاعات دقیقی در رابطه با نحوه پذیرش به شما ارائه دهند. آنچه شما بی تردید به آن نیاز خواهید داشت عبارتند از؛

 • هزینه ثبت درخواست برای دریافت پذیرش تحصیلی
 • شهریه تحصیل در موسسه علمی
 • مدارک مربوط به تسلط به زبان های خارجی
 • مدارک تحصیلی دوره های قبل
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش دانشگاه

کلیه موسسات علمی علاوه بر موارد بالا، توضیحات تکمیلی در رابطه با هزینه های زندگی در آن شهر را در اختیار شما قرار خواهند داد. دولت کانادا دانشجویان بین المللی را بیمه نخواهد کرد. شما می توانید از موسسه مورد نظر خود در رابطه با شرایط و هزینه های بیمه تحصیلی در آن شهر نیز درخواست کمک کنید. تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به ترتیب 3، 2 و 3 سال به طول خواهد انجامید اما می توانید در مقاله تحصیل در کانادا توضیحات دقیق تری در این رابطه بدست آورید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

پیش تر اشاره کردیم که دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند، به ویزای تحصیلی کانادا نیاز خواهند داشت. در کشور کانادا معمولا از ویزای تحصیلی به عنوان اجازه تحصیل یاد می شود. شما برای دریافت ویزای تحصیل کانادا باید از طرف یکی از موسسات علمی در کشور کانادا پذیرش دریافت کنید. در صورتی که دانشگاه به شما اعلام کند که باید در دوره های پیش آمادگی شرکت کنید، تنها در آن بازه زمانی به شما ویزا داده خواهد شد. اگر بتوانید آن دوره ها را با موفقیت پشت سر بگذارید، می توانید ویزای خود را مجددا تمدید کنید.

شما همچنین به مدارک شناسایی نیاز خواهید داشت. مدرک شناسایی عبارت است از گذرنامه معتبر یا کارت شهروندی ایالات متحده و 2 قطعه عکس رنگی. شما باید نام و تاریخ تولد خود را پشت عکس ها بنویسید، سپس باید مدارکی را ارائه دهید که نشان می دهد شما از تمکن مالی کافی برای زندگی در کشور کانادا برخوردار هستید که در ادامه توضیحات تکمیلی را ارائه خواهیم کرد.

مدرک دیگری که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا به آن نیاز خواهید داشت، انگیزه نامه شماست. در این نامه به مامورین صدور ویزا کمک خواهید کرد تا بدانند به چه دلیل می خواهید در کانادا تحصیل کنید و اینکه می دانید که وظایف یک دانش آموز در کانادا چیست. در صورتی که قصد تحصیل در کبک را داشته باشید، باید از طرف مراجع علمی کبک یک گواهی نامه رسمی ارائه دهید. موسسات علمی چگونگی دریافت این نامه را به شما توضیح خواهند داد. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در مورد اخذ پذیرش تحصیلی کانادا به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان هم در صورت اجتماع شرایط امکانپذیر خواهد بود. برای تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان نیاز است که ابتدا از یک موسسه معتبر پدیرش تحصیلی مشروط گرفته شود. پذیرش مشروط نیز بدان معناست که آن دانشجو در دوره آکادمیک دانشگاه یا کالج پذیرفته می شود اما شرط ورود به آنها سطح و یا مدرک زبان دانشگاه مورد نظر است. برخی از دانشگاه ها و یا کالج ها دوره های زبان پیش نیاز را در همان مرکز برگزار می کنند و برخی دیگر از آنها با موسسات زبان همکارانشان فعالیت می کنند و بعد از اخذ مدرک مورد نیاز با ارائه کارنامه از موسسه زبان معرفی شده می توانند در آن دوره ها شرکت نمایند.

برای دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی قصد ادامه تحصیل خواهند داشتو در سنین بین 18تا 20 سال قرار دارند نیز شرایط به همین منوال است و افراد می توانند بدون مدرک زبان از دانشگاه پذیرش بگیرند و با شرکت در دوره های زبان پیش نیاز مورد آن موسسه خود را برای ورود به دانشگاه آماده نمایند.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان

کانادا از جمله کشورهایی است که در سال های اخیر برای فرزندان و کودکان زیر 18 سال ویزای تحصیلی صادر می کند تا بتوانند در یک کشور وسیع و پیشرفته به تحصیل بپردازند. از جمله مزیت های تحصیل در این کشور برای کودکان عدم نیاز به هیچ گونه مدرک زبان است که دغدغه مدرک و دانش زبان را برطرف می نماید و دیگر نیازی به آزمون های اخذ مدرک آیلتس و تافل نخواهند داشت. در وهله اول داشتن یک پذیرش تحصیلی از کالجی معتبر در این کشور لازم است تا بتوان از طریق آن برای کسب ویزای تحصیلی اقدام نمود. بهترین سنین برای مهاجرت تحصیلی افرادی است که با سن زیر 18 سال قصد تحصیل در کانادا را بر عهده دارند. به دلیل چشم اندازی که کانادا در جذب مهاجرین از طریق تحصیل دارند و پیش بینی می کنند تا سال 2020 یک میلیون مهاجر جذب نمایند به دنبال این است که بیشتر این مهاجرین را از افرادی جذب نماید که در محیط کشورش به سازگاری رسیده اند و در آینده بتوانند برای این کشور به عنوان نیروی کار سودآوری و منفعت لازم را داشته باشند.

لذا سیاست دولت این کشور در این است که بیشتر این مهاجرین را از طریق تحصیل جذب نمایند و دانش آموزان به دلیل سن بسیار مناسبی که دارند هم در آینده نیروی کار خوبی هستند و هم با تحصیل در مدارس و کالج ها در محیط این کشور نیز حضور دارند و با آن بیگانه نیستند. طبیعتا شانس صدور ویزای تحصیلی این افراد به نسبت متقاضیان مقاطع دیگر تحصیلی دارای خیلی بیشتر است .

تمکن مالی در ویزای تحصیلی کانادا

چنانچه در بخش قبل گفته شد، یکی از مدارکی که برای ویزای تحصیلی کانادا به آن نیاز دارید، گواهی تمکن مالی است. شما باید ثابت کنید که توانایی کافی برای پوشش هزینه های خود و همراهانتان را خواهید داشت. شما می توانید از طریق مدارک زیر تمکن مالی خود را در کشور کانادا ثابت کنید:

 • یک گواهی معتبر به نام شما از طرف یکی از بانک های کشور کانادا (در صورتی که سرمایه خود را به کانادا منتقل کرده اید)
 • گواهی سرمایه گذاری تضمین شده از طرف موسسه مالی در کشور کانادا
 • گواهی دریافت وام دانشجویی از طرف یکی از بانک های کانادا
 • گواهی چرخش مالی 4 ماه گذشته
 • گواهی پرداخت شهریه دانشگاه و محل اقامت شما
 • یک حواله بانکی که قابل انتقال به دلار کانادا باشد
 • نامه ای معتبر از طرف دانشگاه، مدرسه یا فرد مبنی بر آنکه هزینه های تحصیل را پرداخت می کند
 • گواهی مبنی بر دریافت بورسیه تحصیلی یا هر مدرکی که نشان از دریافت کمک مالی

میزان سپرده مورد نظر دریافت ویزای تحصیلی کانادا

در بخش قبل توضیحاتی ارائه کرده ایم که چگونه می توانید گواهی تمکن مالی خود را ارائه کنید. اما نکته دیگری که باید از آن آگاهی بدست آورید حداقل سرمایه شما برای دریافت گواهی تمکن مالی در کاناداست. از همین رو جدول زیر را تهیه کرده ایم.

فردی که به کانادا می آید میزان مبلغ مورد نیاز برای یک سال

(بعلاوه شهریه)

میزان مبلغ مورد نیاز برای یک ماه

(بعلاوه شهریه)

دانش آموز 10000 $ 833 $
اولین عضو خانواده 4000 $ 333 $
به ازای هر فرد اضافه 3000 $ 255 $

فرض کنید قصد دارید همراه دو نفر از اعضای خانواده خود به استانی غیر از کبک مهاجرت کنید، در این صورت میزان تمکن مالی شما به شرح زیر محاسبه می شود.

10000 $ برای خود دانش آموز بعلاوه شهریه
17000 $ کانادا بعلاوه شهریه سال اول دانشگاه 4000 $ برای نفر اول
3000 $ برای نفر دوم

در جدول زیر نیز شرایط دریافت تمکن مالی در شهر کبک توضیح داده شده است.

فردی که به کانادا می آید میزان مبلغ مورد نیاز برای یک سال

(بعلاوه شهریه)

میزان مبلغ مورد نیاز برای یک ماه

(بعلاوه شهریه)

دانش آموز 11000 $ 917 $
اولین عضو خانواده (18ساله یا بیشتر) 5100 $ 425 $
اولین عضو خانواده (کمتر از 18سال) 3800 $ 317 $
هر عضو 18 ساله یا بیشتر دیگر 5125 $ 427 $
هر عضو کمتر از 18 ساله دیگر 1903 $ 159 $

مشاوره تحصیلی کانادا

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان یکی از موفق ترین و با سابقه ترین موسسات مهاجرت که در زمینه مهاجرت به کانادا و یا کشورهای دیگر فعالیت نموده است این افتخار را دارد که به شما عزیزان مشاوره ای همه جانبه و جامع در زمینه تحصیل به کانادا ارائه نماید تا بدون دغدغه مهاجرت به ویزای تحصیلی این کشور دست پیدا کنید. خالی از لطف نیست اگر در این زمینه به سابقه کار ما و یا ویزاهایی که در مورد تحصیل دانشجویی و یا دانش آموزان برای عزیزان موکل در آورده ایم دقت نمایید تا با خیالی راحت و آسوده به مهاجرت فکر نمایید.

تحصیل در کشور کانادا یکی از برترین فرصت هایی است که می تواند برای ادامه تحصیل در خارج از ایران در اختیار هر فرد قرار گیرد. رتبه علمی دانشگاه های کشور کانادا به خوبی این عبارت را تایید می کنند. با این وجود همه کسانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند. این ویزا در حقیقت مجوز اقامت شما در کشور کانادا در طول تحصیل در این کشور است. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر سابقه کاری خود در این زمینه می توانیم با اطمینان کامل شما را در مسیر تحصیل در کانادا همراهی کنیم.

16 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی کانادا

 1. v1da گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  من 34 سال دارم و میخوام برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کنم ایا با وجود سن بالام شانسی برای اخذ
  ویزای تحصیلی کانادا دارم؟

 2. داود گفت:

  آیا صدور ویزای تحصیلی کانادا محدودیت سنی دارد؟

 3. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد ویزای تحصیلی کانادا تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد راه های سرمایه گذاری در کانادا هم مطلب بذارید

 4. صبا صابری گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب به روز تون

 5. ali گفت:

  برای مهاجرت به کشور کانادا حداقل سرمایه ای که نیاز هست چقدره ؟

 6. sohrab گفت:

  من اگر برای ترم شهریور بخوام اونجا باشم می تونم الان که 6 ماه وقت دارم اقدام کنم ؟ می تونم بدون مدرک زبان هم ویزا بگیرم؟

 7. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 8. leilakk گفت:

  شرایط کار و تحصیل به طور همزمان به چه صورت هست؟ میشه همزمان کار کرد؟

 9. رضاپور گفت:

  Ravand bareci darkhast baray visa che modat tol khahad keshid??

 10. محمد احمدی گفت:

  سلام ویزای تحصیلی کانادا به چه صورت است برای رشته طراحی داخلی ؟

 11. تبسم گفت:

  آيا سازگاري با محيط نكته مهمي براي كسب ويزا كار فرانسه هست

 12. مهرداد توکلی گفت:

  خیلی ممنون از اطلاعات جامع و کاملتون

 13. ارسلان رکنی گفت:

  سلام خدمت شما آیا دوره های یک ساله اجازه کار هست؟

 14. مصطفی گفت:

  ویزای تحصیلی کانادا چه مدت طول میکشه صادر شه؟

 15. کمیل گفت:

  برای تحصیل در کانادا میتونم همراه فرزندم اقدام کنم؟

 16. صبا گفت:

  خیلی خوب بود اطلاعات این مقاله ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هفت =