مهاجرت تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

دریافت ویزای تحصیلی کانادا خواسته علاقه مندان به تحصیل است و افراد بدون در دست داشتن این ویزا قادر به ورود به خاک این کشور نخواهند بود. بسیاری از افرادی که مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه های برتر کشور کانادا دریافت می کنند، شانس بسیار بالایی برای دریافت کار در آینده خواهند داشت. از همین رو مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم بر آن دارند تا در رابطه با ویزای تحصیلی کانادا در این مقاله توضیحاتی را ارائه کنند.

تحصیل در کشور کانادا فرصتی است که به کمک آن می توانید از آینده شغلی مناسبی برخوردار شوید. کشور کانادا از قدرت اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار است و بسیاری از دانشجویان بین المللی پس از پایان تحصیل خود، شغلی مناسبی در کانادا می یابند. مدرک تحصیلی دانشگاه های کشور کانادا در قاره اروپا نیز دارای اعتبار است و امکان کاریابی برای دانشجویان در اروپا نیز وجود دارد. دو زبان فرانسوی و انگلیسی در کشور کانادا رایج هستند و تحصیل در این کشور نیز به این دو زبان ممکن است. دانشجویان برای تحصیل در مقطع لیسانس باید مدرک پیش دانشگاهی خود را در دست داشته باشند. همچنین برای تحصیل در مقاطع بعدی تحصیلی به مدرک دوره قبل نیاز خواهید داشت. در این مقاله به چند پرسش مهم پاسخ خواهیم داد:

 • مقدمات اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟
 • شرایط اخذ پذیرش از کانادا چگونه است؟
 • آیا ویزای تحصیلی کانادا به کودکان تعلق می گیرد؟
 • تمکن مالی اخذ ویزای تحصیلی کانادا چه شرایطی دارد؟

اینفوگرافیک ویزای تحصیلی کانادا

نحوه اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا

برای آنکه بتوانید ویزای تحصیلی کانادا را بدست آورید ابتدا باید یک موسسه آموزشی مناسب برای خود پیدا کنید. شما باید به یک نکته بسیار مهم در رابطه با زمان ثبت درخواست خود توجه داشته باشید. اگر قصد پذیرش در مدارس کانادا را دارید، حداقل 6 ماه قبل از تاریخ مشخص درخواست خود را ثبت کنید. اگر قصد پذیرش در دانشگاه یا کالج را دارید، حداقل یک سال قبل درخواست پذیرش خود را ثبت کنید. شما باید با این موسسه علمی از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید و از آن ها بخواهید تا اطلاعات دقیقی در رابطه با نحوه پذیرش ارائه دهند.

کلیه موسسات علمی علاوه بر موارد بالا، توضیحات تکمیلی در رابطه با هزینه های زندگی در آن شهر را در اختیار شما قرار خواهند داد. دولت کانادا دانشجویان بین المللی را بیمه نخواهد کرد. شما می توانید از موسسه مورد نظر خود در رابطه با شرایط و هزینه های بیمه تحصیلی در آن شهر نیز درخواست کمک کنید. تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا به ترتیب 3، 2 و 3 سال به طول خواهد انجامید. از جمله مدارک ضروری برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادایی شامل آخرین مدرک تحصیلی بعلاوه مدرک زبان انگلیسی از قرار ذیل می باشد:

مدرک زبان جهت پذیرش از کانادانمرات مورد تایید
آزمون زبان IELTSحدود 6.5 به بالا
آزمون TOEFL80 الی 90

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از کانادا

همانطور که در مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 2023 در ادامه مقاله بیان خواهد شد٬ داشتن نامه پذیرش دانشگاه یکی از مهم ترین مدارک برای اخذ ویزاست. گرفتن نامه پذیرش نیز خود نیاز به داشتن مدارک متعددی دارد که باید برای دانشگاه مورد نظر ارسال گردد و به شرح ذیل است:

 • رزومه تحصیلی و غیر تحصیلی یعنی هر موفقیتی اعم از درسی و غیر درسی مثل اخذ مدال ورزشی باید در آن ذکر گردد.
 • ترجمه رسمی تمامی مدارکی که در رزومه به آن ها اشاره شده از جمله مدرک تحصیلی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات تحصیلی مقطع قبلی
 • هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحا application fee
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه اساتید
 • انگیزه نامه که باید حتما توسط خود دانشجو در نهایت صداقت نوشته شود.

کلیات ویزای تحصیلی کانادا در سال 2023

برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 2023 رعایت نکاتی که شانس کسب آن را زیاد کند لازم است. به عنوان مثال دانش آموزان یا دانشجویانی که می خواهند ویزای تحصیلی و پذیرش از دانشگاه ها یا کالج های کانادا را بدست آورند نباید فاصله تحصیلی داشته باشند زیرا آفیسر سفارت کانادا به فاصله تحصیلی حساسیت زیادی دارد و در صورتی که متقاضی مهاجرت سن عرفی تحصیل در آن مقطع تحصیلی را نداشته باشد، برای وی ویزای تحصیلی صادر نمی نماید. در مقطع کارشناسی ارشد اگر فرد متقاضی زیر 30 سال سن داشته باشد گپ تحصیلی و خلاء چند ساله را باید با سابقه کار تکمیل نماید.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی از نکاتی که باید به آن توجه بسیار ویژه ای داشت، مراحل اخذ این ویزا در کشور کانادا است. در این راستا هر فرد باید 4 قدم اساسی را بردارد. باید اشاره داشت که ویزای تحصیلی کانادا در حقیقت یک اجازه نامه برای افراد است که به آن ها فرصت میدهد تا در خاک کانادا به تحصیل بپردازند و 90 روز پس از پایان دوره تحصیلی آن ها نیز به پایان خواهد رسید. حال این امکان وجود دارد که عده ای بخواهند در رابطه با راه های تحصیل در کشور کانادا بدون نیاز به مجوز تحصیل اطلاعات کافی بدست آورند. عمده ترین راه های تحصیل در کانادا بدون نیاز به مجوز عبارتند از:

 • شرکت در دوره های پیش دبستانی
 • شرکت در دوره های آموزش از راه دور در کانادا
 • حضور در دوره های کمتر از 6 ماه که در مدت اقامت قانونی فرد در کانادا به پایان می رسد.
 • شرکت در دوره های غیر آکادمیک و حرفه ای که در مدت اقامت قانونی فرد در کانادا به پایان برسد.
 • پذیرش تحصیلی در دوره هایی که به عنوان فعالیت دوم (علاوه بر توریستی) ممکن باشد.
 • دوره های حسابرسی به شرط اینکه این دوره ها واحد دانشگاهی بشمار نیاید.

نکته: در صورتی که فردی بخواهد در کبک تحصیل کند، دانشگاه کلیه اطلاعات مربوط به اخذ ویزای را برای وی تشریح خواهد کرد. در نمودار زیر می توان با مراحل یا گام های اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 2023 آشنا شد:

گام های اخذ ویزای تحصیلی کانادا

گام اول-تهیه مدارک اخذ ویزای تحصیلی کانادا

قدم اول در اخذ ویزای تحصیلی در کشور کانادا، فراهم آوردن مدارک مورد نیاز است. کلیه مدارکی که به زبانی غیر از فرانسوی یا انگلیسی باشد باید توسط مترجم مورد اعتماد سفارت کشور کانادا ترجمه شود. توجه داشته باشید که کپی مدارک نیز باید حتما توسط مراجع معتمد اخذ شده باشد و شرایط مورد نظر سفارت را در اختیار داشته باشد.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا شامل:

 • نامه پذیرش تحصیلی از یک موسسه معتبر
 • در صورتی که قصد ادامه تحصیل در استان کبک را داشته باشید ارائه نامه CAQ به سفارت کانادا الزامی است.
 • اسکن صفحات پاسپورت جدید و در اسکن صفحات پاسپورت قبلی در صورت موجود بودن
 • یک قطعه عکس 3/5 در 4/5
 • ارائه نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی
 • املاک و دارایی های متقاضی برای اثبات بازگشت او به کشورش
 • نامه سابقه کاری همراه با بیمه در راستای مدرک تحصیلی
 • تکمیل فرم اپلیکیشن ویزا

گام دوم-تکمیل فرم درخواست ویزای کانادا

دسترسی به فرم درخواست ویزای کشور کانادا بسیار ساده است و با مراجعه به سایت اداره مهاجرت براحتی می توان نسبت به تکمیل آن اقدام کرد. در خصوص تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی کشور کانادا یک نکته بسیار حائز اهمیت است و آن تکمیل اطلاعات به صورت کاملا صحیح و از روی صداقت است. هر گونه نقص مدارک و یا اطلاعات نادرست در رابطه با اطلاعات شخصی، می توانند موجب رد درخواست فرد شود. همچنین تمامی قسمت های مربوط به این فرم باید پر شود و در صورتی که در خصوص سوال مطرح شده اطلاعی در دسترس نباشد فرد باید از عبارت “NA” یا “No Applicable” استفاده کند. این فرم دارای 48 سوال عمده است و هر فرد موظف به پاسخ درست به همه این سوالات است.

گام سوم-پرداخت هزینه مربوط به صدور ویزای تحصیلی کانادا

مرحله سوم اخذ ویزای تحصیلی در کشور کانادا، پرداخت هزینه های مربوط به این ویزا است. توصیه اکید اداره مهاجرت کشور کانادا به متقاضیان آن است که اطمینان حاصل کنند، کلیه مدارک ارائه شده توسط آن ها دارای اصالت است و همه مدارک مورد نیاز سفارت کانادا نیز ارائه شده است. هزینه های پرداختی افراد توسط سفارت کانادا به هیچ عنوان استراداد نخواهد شد. در حال حاضر هزینه درخواست صدور روادید 150$ (دلار کانادا) می باشد که بسته به زمان ممکن است تغییر کند.

برای ثبت اطلاعات بیومتریک نیز هر فرد باید 85$ (دلار کانادا) پرداخت کند اما در صورتی که اعضای خانواده بیش از 2 نفر باشند، تنها 170$ (دلار کانادا) برای انجام این امور کافی است و از آن ها هزینه ای دریافت نخواهد شد. این هزینه ها به صورت آنلاین پرداخت می شود و افراد باید حتما به پرینتر نیز دسترسی داشته باشند تا بتوانند پس از پرداخت، رسید خود را پرینت کنند چرا که پس از خروج از برنامه، امکان رویت رسید به هیچ عنوان وجود نخواهد داشت.

گام چهارم-درخواست صدور ویزای تحصیلی کانادا

امکان دریافت ویزای تحصیلی کشور کانادا به دو صورت آنلاین و کاغذی وجود دارد. در صورتی که فردی خارج از خاک کانادا برای دریافت این ویزا اقدام کند، باید مدارک خود را به مراکز رسمی صدور ویزا ارسال کند. اگر که سفارت کشور کانادا، مدارک ارسالی را جامع نداند، آن را به متقاضی باز پس می دهد و این خود به معنی عدم بررسی مدارک خواهد بود. در صورتی که مدارک به صورت دقیق ارائه شده باشد، ممکن است متقاضی در یک تاریخ مشخص شده به سفارت کشور کانادا جهت مصاحبه فراخوانده شود. در صورت رد درخواست، اصل کلیه مدارک ارائه شده به متقاضی بازپس داده خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

اشاره کردیم که دانشجویان خارجی در کانادا، به ویزای تحصیلی این کشور نیاز خواهند داشت. شما برای دریافت ویزای تحصیل کانادا باید از طرف یکی از موسسات علمی در کشور کانادا پذیرش دریافت کنید. در صورتی که دانشگاه به شما اعلام کند که باید در دوره های پیش آمادگی شرکت کنید، تنها در آن بازه زمانی به شما ویزا داده خواهد شد. اگر بتوانید آن دوره ها را با موفقیت پشت سر بگذارید، می توانید ویزای خود را مجددا تمدید کنید. شما همچنین به مدارک شناسایی نیاز خواهید داشت. مدرک شناسایی عبارت است از گذرنامه معتبر یا کارت شهروندی ایالات متحده و 2 قطعه عکس رنگی. شما باید نام و تاریخ تولد خود را پشت عکس ها بنویسید، سپس باید مدارکی را ارائه دهید که نشان می دهد شما از تمکن مالی کافی برای زندگی در کشور کانادا برخوردار هستید که در ادامه توضیحات تکمیلی را ارائه خواهیم کرد.

مدرک دیگری که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا به آن نیاز خواهید داشت، انگیزه نامه شماست. در این نامه به مامورین صدور ویزا کمک خواهید کرد تا بدانند به چه دلیل می خواهید در کانادا تحصیل کنید و اینکه می دانید که وظایف یک دانش آموز در کانادا چیست. در صورتی که قصد تحصیل در کبک را داشته باشید، باید از طرف مراجع علمی کبک یک گواهی نامه رسمی ارائه دهید. موسسات علمی چگونگی دریافت این نامه را به شما توضیح خواهند داد. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در مورد اخذ پذیرش تحصیلی کانادا به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان

افرادی که به عنوان دانش آموز به کانادا مهاجرت می کنند، باید ویزای تحصیلی این کشور را در اختیار داشته باشند. شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای این افراد نیز مشابه با سایرین است. در حقیقت باید در نظر داشت که دانش آموزان در مرحله اول باید از یک مدرسه در کانادا پذیرش دریافت کنند. نکته ای که در این بین بسیار حائز اهمیت است آن که دانش آموزان در این مرحله باید دارای یک خوابگاه و محل زندگی مشخص باشند. آن ها می توانند با یک خانواده کانادایی، یکی از خویشاوندان یا خوابگاه های مدارس شبانه روزی اقامت داشته باشند.

در مرحله بعد دانش آموزان می توانند برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند. نکته دیگری که در این رابطه حائز اهمیت است آن که دانش آموزان برای ورود به کانادا نیاز به رضایت نامه پدر و مادر خود خواهند داشت. در شرایطی که پدر یا مادر کودک امکان تایید کردن مجوز خروج از کشور برای فرزند را نداشته باشند شرایط و ضوابط سخت گیرانه ای در نظر گرفته شده است.

ویزای گاردین کانادا

زمانی که فردی مراحل اعزام فرزند خود به کانادا به عنوان دانش آموز را طی کند، می تواند از ویزای گاردین نیز استفاده کند به این معنا که همراه فرزند خود به کانادا سفر کند و بتواند شرایط زندگی خود در این کشور را نیز فراهم کند. باید در نظر داشت که کاریابی در کشور کانادا برای افرادی که از ویزای گاردین استفاده می کنند، امکان پذیر است ولی باید در نظر داشت که دریافت این ویزا، پیدا کردن کار در کانادا را تضمین نمی کند.

بهترین دانشگاه های کانادا

به منظور اخذ ویزای تحصیلی کانادا ضروری است فرد ابتدائا از یکی از مراکز آموزشی این کشور پذیرش گرفته باشد. منتهی باید توجه داشت در کنار مهارت های شغلی، سابقه کار، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی و غیره، فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های مطرح کانادا نیز تاثیر مثبت به سزایی در پیدا کردن شغل در این کشور خواهد داشت. برخی از بهترین دانشگاه های کانادا در سال 2023 عبارت هستند از:

ردیفبهترین دانشگاه های کاناداTimes Higher Education Ranking
U.S. News & World Report Ranking
1University of Toronto1818
2University of British Columbia3430
3McGill University4249
4McMaster University72126
5University of Montreal85139
6University of Alberta136139
7University of Ottawa141198
8University of Calgary201178
9University of Waterloo201217
10Western University – Canada201276

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان هم در صورت اجتماع شرایط امکانپذیر خواهد بود. برای تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان نیاز است که ابتدا از یک موسسه معتبر پدیرش تحصیلی مشروط گرفته شود. پذیرش مشروط نیز بدان معناست که آن دانشجو در دوره آکادمیک دانشگاه یا کالج پذیرفته می شود اما شرط ورود به دوره اصلی آنها سطح و یا مدرک زبان دانشگاه مورد نظر است. برخی از دانشگاه ها و یا کالج ها دوره های زبان پیش نیاز را در همان مرکز برگزار می کنند و برخی دیگر از آن ها با موسسات زبان همکار، فعالیت می کنند. دانشجویان فوق، بعد از اخذ مدرک مورد نیاز با ارائه کارنامه از موسسه زبان معرفی شده می توانند در آن دوره ها شرکت نمایند.

برای دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی قصد ادامه تحصیل خواهند داشت و در سنین بین 18 تا 20 سال قرار دارند نیز شرایط به همین منوال است و افراد می توانند بدون مدرک زبان از دانشگاه پذیرش بگیرند و با شرکت در دوره های زبان پیش نیاز مورد آن موسسه خود را برای ورود به دانشگاه آماده نمایند.

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان

کانادا از جمله کشورهایی است که در سال های اخیر برای افراد زیر 18 سال ویزای تحصیلی صادر می کند تا بتوانند در یک کشور وسیع و پیشرفته به تحصیل بپردازند. از جمله مزیت های تحصیل در کانادا برای کودکان عدم نیاز به هرگونه مدرک زبان است که دغدغه مدرک و دانش زبان را برطرف می نماید. در وهله اول داشتن یک پذیرش تحصیلی از کالج معتبر در کانادا لازم است تا بتوان از طریق آن برای کسب ویزای تحصیلی اقدام نمود. بهترین سنین برای مهاجرت تحصیلی را افرادی دارند که با سن زیر 18 سال قصد تحصیل در کانادا را دارند.

به دلیل چشم اندازی که کانادا در جذب مهاجرین از طریق تحصیل دارد و پیش بینی می شود تا سال 2023 یک میلیون مهاجر جذب نماید، به دنبال این است که بیشتر این مهاجرین را از بین افرادی جذب نماید که در محیط کشورش به سازگاری رسیده اند و در آینده بتوانند برای این کشور به عنوان نیروی کار سودآوری، منفعت لازم را داشته باشند. لذا سیاست دولت این کشور در این است که بیشتر این مهاجرین را از طریق تحصیل جذب نماید و دانش آموزان به دلیل سن بسیار مناسبی که دارند، هم در آینده نیروی کار خوبی هستند و هم با تحصیل در مدارس و کالج ها در محیط این کشور نیز حضور دارند و با آن بیگانه نیستند. طبیعتا شانس صدور ویزای تحصیلی این افراد به نسبت متقاضیان مقاطع دیگر تحصیلی دارای خیلی بیشتر است.

ویزای تحصیلی کانادا همراه همسر

افرادی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارند، می توانند به همراه همسر خود به این کشور مهاجرت کنند. در این صورت به همسر فرد اصلی ویزای همراه تعلق می گیرد و می تواند به آن ها اجازه کار ضمن تحصیل را نیز بدهد. در چنین شرایطی افراد می توانند از تجربه کار در کانادا نیز استفاده کنند تا بتوانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری کانادا تبدیل کنند. به هر صورت استفاده از ویزای همراه کانادا به نوعی فرد را در مسیر رسیدن به اقامت این کشور قرار می دهد و به همین دلیل است که می توان ویزای تحصیلی کانادا را مقدمه ای برای اقامت در این کشور دانست.

تمکن مالی در ویزای تحصیلی کانادا

چنانچه در بخش قبل گفته شد، یکی از مدارکی که برای ویزای تحصیلی کانادا به آن نیاز دارید، گواهی تمکن مالی است. شما باید ثابت کنید که توانایی کافی برای پوشش هزینه های خود و همراهان احتمالی را خواهید داشت.

شما می توانید از طریق مدارک زیر تمکن مالی خود را برای کشور کانادا ثابت کنید:

 • یک گواهی معتبر به نام شما از طرف یکی از بانک های کانادا
 • گواهی سرمایه گذاری تضمین شده از طرف موسسه مالی در کانادا
 • گواهی دریافت وام دانشجویی از طرف یکی از بانک های کانادا
 • گردش مالی 4 ماه گذشته
 • گواهی پرداخت شهریه دانشگاه و محل اقامت شما
 • یک حواله بانکی که قابل انتقال به دلار کانادا باشد.
 • نامه ای معتبر از طرف دانشگاه، مدرسه یا فرد مبنی بر آنکه هزینه های تحصیل را پرداخت می کند.
 • گواهی مبنی بر دریافت بورسیه تحصیلی یا هر مدرکی که نشان از دریافت کمک مالی

میزان سپرده مورد نظر دریافت ویزای تحصیلی کانادا

نکته مهمی که باید از آن آگاهی بدست آورید، حداقل سرمایه شما برای دریافت گواهی تمکن مالی در کاناداست. پیش از بررسی کلی میزان تمکن مالی در کشور کانادا باید به دو نکته زیر توجه داشت:

 • در صورتیکه دوره تحصیل بیش از یکسال است، تمکن مالی باید برای یکسال ارائه شود.
 • در صورتیکه دوره تحصیل کمتر از یکسال است، تمکن مالی باید برای همان بازه ارائه شود.

اطلاعات مربوط به تمکن مالی در جدول زیر ارائه شده است.

متقاضی تحصیل در کانادامیزان مبلغ مورد نیاز برای یک سال (دلار کانادا)مبلغ مورد نیاز برای یک ماه (دلار کانادا)
دانش آموز$10000$833
اولین عضو خانواداه$4000$333
به ازای هر عضو اضافه$3000$255

تمکن مالی خارج از کبک برای یک خانواده سه نفره برای دوره تحصیل بیش از یکسال به شرح زیر است.

تمکن مالی دانشجو (دلار کانادا)پشتوانه مالی همراه (دلار کانادا)تمکن مالی نفر سوم (دلار کانادا)
$10000$4000$3000
مجموعا 17000$ بعلاوه شهریه سال نخست تحصیل

در جدول زیر نیز شرایط دریافت تمکن مالی در شهر کبک توضیح داده شده است.

متقاضیمیزان مبلغ مورد نیاز برای یک سال (دلار کانادا)میزان مبلغ مورد نیاز برای یک ماه (دلار کانادا)
دانش آموز$11000$917
اولین عضو خانواده (18ساله یا بیشتر)$5100$425
اولین عضو خانواده (کمتر از 18سال)$3800$317
هر عضو بالای 18 سال$5125$427
هر عضو کمتر از 18 ساله دیگر
$1903$159

نکته: علاوه بر مبالغ ذکر شده در جدول فوق، شهریه دانشگاه نیز در تمکن مالی محاسبه می شود.

مشاوره تحصیلی کانادا

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان یکی از موفق ترین و با سابقه ترین موسسات مهاجرت که در زمینه مهاجرت به کانادا و یا کشورهای دیگر فعالیت نموده است این افتخار را دارد که به شما عزیزان مشاوره ای همه جانبه و جامع در زمینه تحصیل به کانادا ارائه نماید تا بدون ریسک مهاجرت به ویزای تحصیلی این کشور دست پیدا کنید. خالی از لطف نیست اگر در این زمینه به سابقه کار ما و یا ویزاهایی که در مورد تحصیل دانشجویی و یا دانش آموزان برای عزیزان موکل در آورده ایم دقت نمایید تا با خیالی راحت و آسوده به مهاجرت فکر نمایید.

تحصیل در کشور کانادا یکی از برترین فرصت هایی است که می تواند برای ادامه تحصیل در خارج از ایران در اختیار هر فرد قرار گیرد. رتبه علمی دانشگاه های کشور کانادا به خوبی این عبارت را تایید می کنند. با این وجود همه کسانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند باید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند. این ویزا در حقیقت مجوز اقامت شما در کشور کانادا در طول تحصیل در این کشور است. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تکیه بر سابقه اعزام دانشجو به کانادا، خود در این زمینه می توانیم با اطمینان شما را در مسیر تحصیل در این کشور همراهی کنیم.

سوالات متداول در خصوص ویزای کانادا

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی در سال 2023 سوالاتی در این خصوص مطرح می کنند که شامل موارد زیر می شود:

 • شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 2023 چیست؟ ارائه نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج های کانادا، اثبات تمکن مالی برای زندگی به مدت یک سال، گواهی عدم سابقه کیفری، نامه سلامت پزشکی، اثبات اینکه پس از تحصیل کشور کانادا را ترک خواهد کرد.
 • آیا می توان با آیلتس 5 به کانادا مهاجرت کرد؟ شرایط پذیرش با آیلتس زیر 6 بسیار سخت می باشد اما اگر شخصی سنش زیر 20 سال باشد می تواند با ارائه آیلتس 5.5 همزمان با دوره های زبان در کانادا اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نماید.
 • آیا گپ تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مهم است؟ در واقع حداکثر فاصله پذیرفته شده برای گپ تحصیلی 5 سال است و اگر شخصی بالای 5 سال گپ تحصیلی داشته باشد، ویزای تحصیلی با ریسک همراه خواهد بود، همچنین این گپ تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد نباید بالای 2 سال باشد.
 • آیا درخواست ویزای تحصیلی آسان می باشد؟ بله، پله اول برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا درخواست آنلاین به سفارت کانادا برای ویزای تحصیلی می باشد که از طریق سایت CIC امکان پذیر است.
 • Sop برای اخذ ویزای تحصیلی چیست؟ در واقع Sop، بیان هدف برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد و در این نامه همه اهداف فرد از جمله تجربیات تحصیلی و کاری، بیانیه محکم و دلیل محکم از هدف تحصیل در کانادا باید مطرح شود.
4.9/5 - (56 امتیاز)

41 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی کانادا

 1. امید گفت:

  سلام وقت بخیر. من یک حساب دارم 102 میلیون داخلش هست و هرماه سود میاد روش و برای 4 ماه هست + یه سپرده 27 میلیون دارم که اونم سود میاد برای 2 سال پیش هست + یه حساب دارم که حقوقم از شرکت واریز میشه داخل حساب. و یه حساب دارم که هزینه هارو باهاش میدم.
  1- همه حساب ها باید معرفی کنم؟
  2-این مبلغ ها کافی هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در رابطه با تمکن مالی نیاز به اطلاعات بیشتری خواهید داشت برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 2. مهدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید ، اگر سرمایه بنده در یکی از بانک های ترکیه باشد و بخواهم از ایران اپلای کنم، ایا گواهی تمکن مالی بنده برای خودم و اعضای خانواده ام از طریق این بانک برای اثبات تمکن مالی ویزای دانشجویی فوق لیسانس کانادا قابل قبول می باشد؟ یا باید از طریق بانک های ایران اثبات شود؟
  با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   مشکلی نداره بزرگوار

 3. حسین مرادی گفت:

  با سلام من برای پسرم از دیپلم تجربی برای رشته معماری در کانادا اقدام میکنم متاسفانه دفاتر مهاجرتی پاسخهای بسیار متفاوتی میدهند سوالات من بشرح زیر است
  میزان تمکن مالی چقدر باید باشد
  درچه تاریخی باید تمکن مالی باید ثابت شود
  آیا حساب شهریه باید گردش مالی داشته باشد یا در یک مرحله باید ÷رداخت گردد با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   به این خاطر که شما مشاوره دریافت نکردید خیلی طبیعیه که ابهام داشته باشید در خصوص تمکن مالی میزان گردش حساب و خیلی موارد دیگه نیاز به مشاوره تخصصی دارید بزرگوار
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 4. پویا شریف گفت:

  سلام.
  من از دانشگاه لورنتین پذیرش گرفته ام. هزینه تحصیل سال اول 22 هزار دلار کانادا میباشد
  من به همراه همسرم برای ویزا قصد اقدام داریم. من یک سپرده 350 میلیونی و یک حساب جاری با میانگین 60 میلیون تومان دارم. ای مقدار برای تمکن مالی من و همسرم کافی می باشد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   تمکن بدی نیست و میشه گفت معقوله

 5. امین گفت:

  سلام. مدرک دکترا دارم در رشته کامپیوتر. در حال حاضر کارمند 22 سال سابقه کار در اموزش و پرورش هستم. میخوام واسه دوره فوق دکترا اقدام کنم. لطفا راهنمایی نمایید

  1. داوری گفت:

   سلام
   رزومه تحصیلیتون رو ارسال بفرمائید بزگوار

 6. امید گفت:

  سلام
  دانشجوی معماری واحد تهران مرکز هستم میتوانم برای پذیرش دکترا با فاند اقدام کنم(32 سال دارم)

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای مقطع ارشد اما برای مقطع دکترا بله میتونید برای فاند اقدام کنید

 7. صبا گفت:

  خیلی خوب بود اطلاعات این مقاله ممنون

 8. کمیل گفت:

  برای تحصیل در کانادا میتونم همراه فرزندم اقدام کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   راهی وجود داره که بتونید با فرزندتون مهاجرت کنید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 9. ارسلان رکنی گفت:

  سلام خدمت شما آیا دوره های یک ساله اجازه کار هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله شما در این دوره ها هم مجوز کار خواهید داشت

 10. مصطفی گفت:

  ویزای تحصیلی کانادا چه مدت طول میکشه صادر شه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بستگی داره که در چه زمانی و برای چه ترمی اقدام کنید معمولا برای سپتامبر ممکنه تا 3 ماه هم طول بکشه

 11. مهرداد توکلی گفت:

  خیلی ممنون از اطلاعات جامع و کاملتون

 12. تبسم گفت:

  آيا سازگاري با محيط نكته مهمي براي كسب ويزا كار فرانسه هست

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله این پوئن برای شما امتیاز بالایی داره و شانستون از کسی با امتیاز مشابه بالاتره

 13. محمد احمدی گفت:

  سلام ویزای تحصیلی کانادا به چه صورت است برای رشته طراحی داخلی ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در این خصوص مقاله تحصیل در کانادا رو مطالعه کنید
   برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 14. رضاپور گفت:

  Ravand bareci darkhast baray visa che modat tol khahad keshid??

  1. داوری گفت:

   سلام
   معمولا یک تا سه ماه طول خواهد کشید بسته به زمانی که اقدام میکنید

 15. leilakk گفت:

  شرایط کار و تحصیل به طور همزمان به چه صورت هست؟ میشه همزمان کار کرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   مجوز کار پاره وقت خواهید داشت

 16. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   خواهش میکنم سوالی بود بفرمائید

 17. sohrab گفت:

  من اگر برای ترم شهریور بخوام اونجا باشم می تونم الان که 6 ماه وقت دارم اقدام کنم ؟ می تونم بدون مدرک زبان هم ویزا بگیرم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   داشتن مدرک زبان برای این پروسه الزامیه

 18. ali گفت:

  برای مهاجرت به کشور کانادا حداقل سرمایه ای که نیاز هست چقدره ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در خصوص مهاجرت به کانادا از چه طریقی میخواین اقدام کنید؟

 19. صبا صابری گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب به روز تون

 20. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد ویزای تحصیلی کانادا تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد راه های سرمایه گذاری در کانادا هم مطلب بذارید

  1. داوری گفت:

   سلام
   در این خصوص مقاله راه های سرمایه گذاری در کانادا رو مطالعه کنید

 21. داود گفت:

  آیا صدور ویزای تحصیلی کانادا محدودیت سنی دارد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   ویزای تحصیلی کانادا به عوامل مختلفی از جمله سن بستگی داره

 22. v1da گفت:

  سلام و تشکر از سایت خوبتون
  من 34 سال دارم و میخوام برای ادامه تحصیل به این کشور سفر کنم ایا با وجود سن بالام شانسی برای اخذ
  ویزای تحصیلی کانادا دارم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   آخرین مدرک تحصیلیتون چیه و چه سالی اخذ کردید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *