ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد

بدون شک در میان ویزاهای تحصیلی در اروپا ویزای تحصیلی سوئد یکی از بالاترین درخواست ها را از سوی ایرانیان در سال های اخیر داشته است. سوئد یکی از ده کشور برتر دنیا و یکی از انتخاب های ایرانیان جهت مهاجرت بوده و از لحاظ آماری نیز مهاجرین ایرانی زیادی را در خود جای داده است. طی نمودن این مسیر مهاجرت تحصیلی و اخذ این ویزا از جمله راه های پرمخاطب و آسان مهاجرت به کشور سوئد و در آخر اخذ اقامت دائم کشور سوئد می باشد.

 • آیا در سوئد بدون مدرک زبان می توان پذیرش و ویزا گرفت؟
 • هزینه تحصیل در سوئد چقدر است؟
 • بهترین دانشگاه های سوئد کدامند؟
 • انواع ویزای تحصیلی سوئد کدامند؟
 • هزینه صدور ویزای تحصیلی سوئد 2024 چقدر است؟
 • آیا امکان تمدید ویزای تحصیلی سوئد فراهم است؟
 • شرایط اخذ ویزای همراه برای همراه دانشجویان در سوئد چیست؟
 • شرایط صدور ویزای همراهان برای سوئد چگونه است؟

در درجه اول شناخت کشور سوئد و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی سوئد مهم است که بدین منظور پیشنهاد می شود با مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا مهاجرتی آسان و بدون ریسک داشته باشید. نکته بسیار قابل توجه در سوئد این می باشد که سوئد در حال حاضر یکی از معدود کشورهای اروپایی می باشد که این امکان را می دهد که متقاضی تحصیلی به صورت همزمان بتواند همراهان خود را برای این کشور با خود داشته باشد. این مسئله در مهاجرت متقاضیان متاهل بسیار اثرگذار است.

ویزای تحصیلی سوئد

اگر شما یک دانشجوی بین المللی هستید که قصد دارید تحصیلات پس از متوسطه را در سوئد برای مدت بیش از 3 ماه در دانشگاه، کالج دانشگاهی، آموزش عالی حرفه ای یا دبیرستان محلی دنبال کنید، باید برای ویزای دانشجویی و اقامت اقدام کنید. اگر از خارج از اتحادیه اروپا / EEA هستید و می خواهید بیش از 3 ماه در سوئد تحصیل کنید، باید قبل از سفر به سوئد برای ویزای دانشجویی سوئد و همچنین کارت اجازه اقامت اقدام کنید. اگر می خواهید کمتر از 3 ماه تحصیل کنید، ممکن است فقط به ویزا نیاز داشته باشید. اگر از کشورهایی مانند ایالات متحده، ژاپن و کانادا هستید که برای ورود به سوئد نیازی به ویزا ندارید و می خواهید بیش از 3 ماه در سوئد تحصیل کنید، باید برای اجازه اقامت اقدام کنید.


برای تمدید ویزای تحصیلی یا اجازه اقامت در سوئد، باید قبل از انقضای مجوز فعلی خود، درخواستی را به اداره مهاجرت ارسال کنید. درخواست باید به صورت آنلاین ارسال شود و باید هزینه ای پرداخت کنید. هنگام درخواست تمدید، باید اطلاعات به روز شده در مورد تحصیلات و وضعیت مالی خود و همچنین سایر اطلاعاتی که آژانس مهاجرت درخواست می کند ارائه دهید. همچنین باید مدرکی مبنی بر پوشش بیمه درمانی ارائه دهید. بسیار مهم است که قبل از انقضای مجوز فعلی خود برای تمدید درخواست دهید، زیرا زمان پردازش بسته به زمان سال و حجم درخواست ها می تواند متفاوت باشد. اگر درخواست شما برای تمدید تایید شود، مجوز جدیدی با تاریخ انقضای جدید برای شما صادر خواهد شد.

اینفوگرافیک ویزای تحصیلی سوئد

تحصیل در سوئد با ویزای تحصیلی

کشور سوئد در مورد صدور ویزای تحصیلی سخت گیر نبوده و معمولا در قسمت سن متقاضی نیز سخت گیری ندارد البته مشروط به اینکه دیگر پارامترها نیز به درستی رعایت شده باشد که در ادامه به آنها می پردازیم. سوئد از محدود کشورهایی است که سیستم آموزشی منحصر به فرد خود را دارد و در برنامه های تحصیلی دانشگاه های سوئد طبق استانداردهای اروپایی ارائه می شود.

به این صورت که اکثر دوره ها به صورت تمام وقت یا حداقل 40 ساعت در هفته است اما همانطور که بیان شد دارای سبک یادگیری بسیار مستقلی است به طوریکه فرد ممکن است زمان کمی را به ارائه مطالب و حضور در کلاس های سخنرانی اختصاص دهد ولی از فرد انتظار می رود بیشتر درس بخواند، تحقیق کند و همکلاسی های خود را ملاقات کند تا بیشتر از وقت خود در کلاس استفاده نماید. اما برنامه های مختلف تحصیلی در سوئد غالبا به زبان انگلیسی و در طی 3 سیکل زیر به دانشجویان ارائه می شود:

سیکل های تحصیل در سوئد

ویژگی های تحصیل در سوئد عبارتند از:

 • تحصیل در معتبرترین دانشگاه های دنیا
 • امکان کار تمام وقت دانشجویی در حین تحصیل
 • امکان اخذ بورسیه تحصیلی سوئد
 • اخذ اقامت پس از تحصیل
 • خلاقیت و نوآوری در سیستم آموزش
 • امکان رسیدن به کار پس از تحصیل
 • سطح رفاه و امکانات مطلوب زندگی
 • فرصت تحصیل به زندگی

اخذ ویزای تحصیلی سوئد در سال 2024

کشور سوئد در سال 2024 نیز همچنان در غالب موارد به دانشجویان ایرانی ویزا می دهد و در اکثر مواقع حتی ویزای همراه سوئد نیز صادر می کند. خوشبختانه امکان درخواست ویزا به صورت آنلاین نیز از این سفارت مقدور می باشد. فرد می تواند با ثبت نام به موقع و ارائه مدارک برای پذیرش دانشگاه اقدام نموده و در همین زمان کم کم به فکر تهیه مدارک مورد نیاز ویزا باشد. پس اولین قدم شما اخذ پذیرش از یک دانشگاه، کالج یا موسسه آموزشی در این کشور می باشد. دانشجویان ایرانی در حال حاضر می توانند از طریق شرکت در دوره های زبان نیز ویزای تحصیلی دریافت کنند.

پروسه دریافت ویزای تحصیلی سوئد

بنابراین ویزای تحصیلی سوئد مجوزی قانونی صادره از طرف دولت این کشور می باشد که به متقاضیان اجازه اقامت و تحصیل در کشور سوئد را می دهد. با این ویزا امکان تحصیل در هر سه مقطع تحصیلی در دانشگاه های برتر سوئد امکان پذیر است. گذشته از این دولت سوئد برای متقاضیان 2 نوع ویزای تحصیلی صادر می کند:

دو نوع ویزای تحصیلی سوئد

دلیل انتخاب ویزای تحصیلی سوئد

دلایل بسیار زیادی برای دانشجویان بین المللی که سوئد را برای تحصیل انتخاب می کنند وجود دارد. یکی از عللی که خیلی از دانشجویان داخل در اتحادیه اروپا سوئد را برای تحصیل انتخاب می کنند به دلیل برنامه تحصیلی رایگان این کشور است. از نکات قابل توجه این است که تحصیل در این کشور تا سال 2011 میلادی برای اتباع ایرانی نیز رایگان بود اما اکنون دیگر این گونه نیست. جالب تر این که از سوئد می توان به عنوان تنها کشور حال حاضر در حوزه شنگن و اتحادیه اروپا نام برد که برای ایرانیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور دارند به صورت همزمان ویزای همراه صادر می کند و این یعنی شخصی که متاهل است می تواند همزمان برای همسر و فرزندان خود در سوئد اقامت بگیرد.

تحصیل پزشکی از اهداف اخذ ویزای تحصیلی سوئد

اصولا برنامه پزشکی کشور سوئد بیش از سایر برنامه های تحصیلی دانشگاه های این کشور و دانشگاه پزشکی کارولینسکا بیش از سایر دانشگاه های سوئدی معروف می باشد. در کل تحصیل پزشکی در سوئد در حدود 330 واحد بوده و معمولا اتمام این دوره نیز 5.5 سال طول می کشد. میانگین سطح شهریه سالانه اخذ شده از دانشجویان پزشکی در سوئد هم بسته به برنامه تحصیلی هر شخص از 13000€ الی 19000€ (یورو) متغیر است. معمولا برنامه آموزش پزشکی در سوئد هم به صورت تئوری و هم به صورت کیلینیکی بوده و در دو سطح متفاوت از ترم 1 تا ترم 11 ادامه می یابد.

پزشکی در سوئد چه شرایطی داره؟

لازم به یادآوری است که اکثر برنامه های پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی سوئد مخصوصا دانشگاه کارولینسکا به زبان انگلیسی به دانشجویان تدریس می شود. از همین رو یکی از شرایط لازم و ضروری در جهت اخذ پذیرش از این دانشگاه های سوئدی علاوه بر ارائه مدرک دیپلم تجربی با نمرات عالی همچنین ارائه مدرک زبان انگلیسی در سطح B1 (یا معادل آزمون تافل با نمره 550) می باشد. اکنون که با شرایط تحصیل پزشکی در سوئد آشنا گشتید، بهتر است در نمودار زیر همچنین با برترین دانشگاه های علوم پزشکی سوئدی در سال 2024 هم آشنا شوید:

معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی در سوئد

تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

دوره های زبان در سوئد یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرتی است که از سوی متقاضیان ایرانی درخواست می گردد. بهترین روش برای افرادی که سطح زبان انگلیسی بالایی ندارند این است که حداقل آیلتس آکادمیک 5.5 را دریافت نمایند و در دوره های 6 تا 9 ماهه قبل از برنامه اصلی برای یادگیری زبان درخواست نمایند و با در دست داشتن دو پذیرش برای اخذ ویزا اقدام نمایند. از مزایای این دوره آن است که بر خلاف دوره های آموزش دانشگاه، دو بار در سال پذیرش دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسیتحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی
به زبان سوئدیبه زبان سوئدی و انگلیسی

از مهم ترین مزایای شرکت در دوره زبان در سوئد عبارتند از:

 • امکان کار ضمن تحصیل در سوئد
 • امکان اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه و تمدید ویزا پس از تحصیل
 • فرصت استفاده از ویزای همراه
 • سهولت بیش تر اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر در جهان
 • بالاتر رفتن شانس اخذ ویزای کشورهای عضو حوزه شنگن

نحوه درخواست پذیرش سوئد

اگر شخصی تصمیم به تحصیل در دانشگاه های سوئد را داشته باشد باید از یکی از دانشگاه های این کشور درخواست پذیرش نماید و نامه پذیرش خود را از دانشگاه دریافت کند. پس از پذیرش در یک دانشگاه سوئدی باید برای پذیرش ویزای تحصیلی سوئد اقدام کرد. قوانین ویزا و مجوز اقامت دانشجویان خارجی بسته به کشوری که در آن زندگی می کنند متفاوت است.

اگر فردی شهروند کشورهای خارج از اتحادیه اروپا یا حوزه اسکاندیناوی باشد و کمتر از 3 ماه در سوئد اقامت داشته باشد باید از کشور خود ویزای این کشور را دریافت کند. در صورتی که تحصیلات فرد در سوئد از 3 ماه طولانی تر باشد قبل از ورود به سوئد به مجوز اقامت نیاز خواهد داشت و این مجوز، زمانی برای فرد صادر خواهد شد که نشان دهد در یک دانشگاه معتبر پذیرفته شده است و هزینه های تحصیلی یکسال خود را پرداخت کرده است.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از سوئد

هر کدام از دانشگاه های سوئدی قوانین خاص خود را دارند و در رشته ها و مقاطع مختلف مدارکی متفاوتی از افراد می خواهند اما یک سری کلیات در همه موارد وجود دارد که در عبارت هستند از:

 • رزومه فرد که باید شامل تمامی دستاوردهای تحصیلی و غیرتحصیلی از جمله کسب مدال های ورزشی و غیره باشد.
 • ترجمه رسمی تمامی مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شده از جمله مدرک تحصیلی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع قبلی تحصیلی
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحا application fee
 • توصیه نامه از اساتید فرد
 • انگیزه نامه که باید شخصا توسط دانشجو و با نهایت صداقت نگارش شود.

اطلاعات بیشتر: مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش سوئد

هزینه تحصیل و زندگی در سوئد

هزینه تحصیل در سوئد اغلب بسته به برنامه تحصیلی و دانشگاه مربوطه متفاوت است و به همین ترتیب هزینه زندگی نیز به محل و عادت زندگی بستگی دارد. به طور کلی هزینه تحصیل در سوئد در قیاس با اغلب کشورهای معروف اروپایی نسبتا ارزان است. جدول زیر نشانگر این واقعیت بر اساس برنامه های مختلف تحصیلی می باشد.

برنامه تحصیلی در سوئدشهریه به یورو (EUR)
رشته های پزشکی€13000 تا 19000€
رشته های علوم پایه€15000
رشته های مهندسیاز 12000€ تا 14000€
رشته های علوم اجتماعی و انسانی€7000 تا 19000€

ریز هزینه های زندگی در سوئد

شرایط صدور ویزای تحصیلی سوئد

شرایط صدور مجوز اقامت و ویزای تحصیلی سوئد عبارتند از:

 • نامه پذیرش از دانشگاه معتبر سوئدی
 • پرداخت یکسال هزینه های تحصیلی
 • آماده کردن مدارک و مستندات مورد نیاز شامل کپی از گذرنامه و اثبات تمکن مالی
 • دارا بودن بیمه جامع سلامت در صورت اقامت کمتر از 1 سال
 • ارسال آنلاین درخواست
 • پرداخت هزینه های مربوط به درخواست

اگر فردی شهروند کشوری در اتحادیه اروپا یا حوزه اسکاندیناوی باشد بدون نیاز به ویزا یا مجوز اقامت می تواند در سوئد اقامت و تحصیل کند. اگر قصد اقامت بیشتر از 12 ماه در سوئد را فرد داشته باشد، باید در اداره مالیات این کشور ثبت نام نماید. شهروندان کشور سوئیس نیز بدون نیاز به مجوز اقامت می توانند به این کشور وارد شوند اما در صورتی که تحصیلات آنها بیشتر از 3 ماه به طول انجامد باید برای درخواست مجوز اقامت اقدام کنند.

انواع ویزای تحصیلی سوئد

به طور کلی مجوز اقامت تحصیلی به ویزایی گفته می شود که دانشجویان برای دوره ای بیش از 3 ماه برای تحصیل و اقامت به این کشور وارد می شوند، بسته به اینکه تحصیلات فرد چه مدت به طول می انجامد می تواند برای یکی از ویزاهای تحصیلی سوئد درخواست دهند.

 • ویزای اقامت کوتاه مدت (type C): اگر برنامه تحصیلی کمتر از 3 ماه باشد باید برای این ویزا اقدام کند.
 • ویزای اقامت بلند مدت (type D): برای دوره های تحصیلی طولانی تر از 6 ماه صادر می شود.

قبل از اقدام برای ویزا حتما از این موارد باید مطمئن شد که دانشگاهی که فرد را پذیرش کرده است حتما به صورت تمام وقت باشد. حتما تاییدیه کتبی دانشگاهی که فرد را پذیرش کرده است را دریافت کند به این نکته توجه داشته باشد که این دانشگاه باید در فهرست دانشگاه های مورد قبول سوئد وجود داشته باشد. فرد باید هزینه های سال اول تحصیلی را پرداخت کرده باشد. اگر کمتر از یکسال اقامت دارد لازم است بیمه جامع بهداشتی یا سلامتی داشته باشد، گذرنامه فرد باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد همگی نیازمند اخذ ویزا هستند.

شرایط صدور ویزای تحصیلی سوئد

هزینه و مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای تحصیلی سوئد

اصولا یکی از نکات کلیدی درباره اخذ ویزای تحصیلی سوئد، سوال درباره هزینه درخواست این ویزا و نیز مدت زمان رسیدگی به آن می باشد. معمولا هزینه ویزای سوئد با واحد پولی این کشور یعنی کرون (SEK) و به صورت آنلاین پرداخت می شود و در حال حاضر نیز هزینه درخواست این ویزای سوئد در حدود SEK1500 (کرون سوئد) معادل $142 (دلار) می باشد. اما مدت زمان زمان رسیدگی به درخواست این ویزا نیز ممکن است حتی تا 90 روز نیز طول بکشد.

نکاتی در مورد درخواست ویزای تحصیلی سوئد

در صورت درخواست ویزا فرد باید برای مصاحبه در سفارت شرکت نماید. فرد حتما باید که گذرنامه و کپی های اسناد خود را همراه داشته باشد. داشتن دانش زبان کافی است و از فرد مدرک زبان درخواست نمی شود، لذا باید در دانشگاه مهارت زبانی را که برای تحصیل نیاز دارد (سوئدی یا انگلیسی) اثبات کند. دانشگاه های سوئدی خود نیز دوره های زبان سوئدی یا انگلیسی را برگزار می کنند. آزمون های زبان انگلیسی که توسط دانشگاه های این کشور پذیرفته است شامل آزمون تافل، آیلتس و کمبریج می شود.

بهترین دانشگاه های سوئد در سال 2024 عبارتند از:

نام دانشگاهاستکهلماپسالاKTHچارملزلوند
رتبه در QS1181057313985

احتمال ریجکتی ویزای تحصیلی سوئد

همواره نیز امکان تایید ویزای تحصیلی سوئد وجود ندارد و ممکن است در این بین به خاطر کمی بی دقتی تمام زحمات و برنامه ریزی هدر رفته و به جای تایید، درخواستان رد شود که به آن ریجکتی ویزا نیز گفته می شود. این امر دلایل مختلفی دارد که از آن جمله می توان به ارائه مدارک و اسناد ناقص یا نامعتبر، تکمیل پر از اشتباه فرم درخواست ویزای تحصیلی سوئد و یا از همه مهمتر ارائه پاسخ های نادرست به آفیسر سفارت سوئد اشاره نمود. پس از همین رو در تمامی مراحل اخذ ویزای تحصیلی سوئد 2024 بایستی دقت داشت.

تبدیل ویزای تحصیلی سوئد به ویزای کاری

در سوئد زبان رسمی سوئدی است با این حال با توجه به شرایط ایده آل بازار کار این کشور شانس پیدا کردن کار حتی با دانشتن زبان انگلیسی نیز وجود دارد. برای بررسی بهتر بازار کار در سوئد در جدول ذیل نرخ بیکاری در این کشور ارائه گردیده است:

سالنرخ بیکاری
20187.2%
20197.9%
20208.1%
202110.3%
20228.3%
20239.1%
20247.1%

به منظور تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در سوئد، ضروری است افراد از یک کارفرمای سوئدی پیشنهاد شغلی داشته باشند. مطابق قوانین کارفرمای مربوطه باید پیش از ارائه پیشنهاد شغلی به فرد خارجی ابتدائا فرصت شغلی را حداقل 10 روز قبل در سوئد، اتحادیه اروپا (EU)، حوزه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس آگهی کرده باشد. پس از اخذ پیشنهاد شغلی فرد بهتر است به منظور تسریع فرآیند، به صورت آنلاین درخواست دهد تا ویزای کاری سوئد را اخذ نماید. درخواست های آنلاین سریع تر رسیدگی می شوند چرا که مستقیما به اداره مهاجرت سوئد ارسال می گردند و اولویت دارند. در این مقاله توضیحاتی در خصوص تحصیل در سوئد و ویزای تحصیلی این کشور ارائه شد.

با سفیران به سوئد مهاجرت کن

اقامت پس از تحصیل در سوئد 2024

بر طبق قوانین کشور سوئد، متقاضیان پس از اتمام تحصیلاتشان در این کشور می توانند برای اخذ اقامت سوئد با هدف جستجوی کار درخواستشان را ارائه دهند. چرا که لازمه دریافت اقامت کاری سوئد یافتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای سوئدی است اما این تنها شرط صدور اقامت کاری سوئد نیست و از دیگر شرایط اخذ این ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرایط اقامت پس از تحصیل در سوئد

از این گذشته کارفرمای سوئدی نیز بایستی بیمه سلامت، بیمه عمر، بیمه کار و بیمه بازنشستگی را نیز برای کارگرش تهیه کند.

شرایط تمدید ویزای تحصیلی سوئد 2024

یکی از دغدغه های کسانی که قصد تحصیل در سوئد را دارند این است که بدانند آیا در صورت طولانی شدن دوره تحصیلی اشان می توانند ویزای خودشان را تمدید کنند یا خیر. بر طبق قوانین کشور سوئد این امکان برای دانشجویان خارجی کاملا فراهم است. این دسته از متقاضیان فقط در صورتی می توانند این کار را بکنند که:

شرایط تمدید ویزای تحصیلی سوئد

از جمله این مدارک و شرایط نیز می توان به ارائه پاسپورت معتبر، برخورداری از نمرات بالا، تحصیل در دوره فول تایم در دانشگاه های سوئدی، ارائه مدرک تمکن مالی کافی و نیز داشتن دفترچه بیمه سلامت اشاره نمود.

ویزای همراه دانشجویی در سوئد

در صورت داشتن مجوز می توانید به عنوان یکی از اعضای خانواده همراه اجازه اقامت دریافت کنید. ویزای همراه دانشجویی برای همسر و شریک مدنی و شریک زندگی مشترک، یا کودک زیر 18 سال صادر می شود. یک تبعه خارجی از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا / EEA که برای تحصیل یا دریافت مجوز دانمارکی در دانمارک اقامت دارد یا در حال حاضر اقامت دارد. ما از اصطلاح “حامی” برای اشاره به تبعه خارجی که شما به دانمارک همراه خواهید بود استفاده خواهیم کرد. شما یک شریک زندگی مشترک هستید، اگر در 1 و نیم تا 2 سال گذشته یا بیشتر با اسپانسر زندگی می کنید و می توانید این موضوع را مستند کنید. قوانین ویژه ای برای افرادی که در دانمارک بدون تابعیت متولد شده اند و برای شهروندی دانمارک درخواست می کنند اعمال می شود.

گزینه های شما برای تبدیل شدن به یک شهروند دانمارکی به عنوان یک فرد بدون تابعیت متولد دانمارک به این بستگی دارد که زیر 18 سال، بین 18 تا 21 سال یا بالای 21 سال باشید. اگر شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید و می خواهید به یکی از اعضای خانواده در سوئد مهاجرت کنید، به اجازه اقامت نیاز دارید. اگر متاهل باشید، وارد یک شراکت شده باشید یا با شخصی که اکنون در سوئد زندگی می کند، زندگی مشترک داشته باشید، ممکن است به شما اجازه اقامت داده شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی عزیزانی است که قصد مهاجرت به سوئد به صورت قانونی را دارند.

سوالات پرتکرار در خصوص ویزای تحصیلی سوئد

متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی سوئد 2024 موارد زیر را مد نظر قرار میدهند:

 • برتری های تحصیل در سوئد چیست؟ تحصیل در دانشگاه های معتبر، امکان اخذ بورسیه، سطح رفاه و امکانات مطلوب زندگی، خلاقیت و نوآوری در آموزش
 • دلایل انتخاب ویزای تحصیلی سوئد چیست؟ مجوز کار تمام وقت حین تحصیل و امکان الحاق خانواده از ابتدا از دلایل این روزه افراد می باشد.
 • انواع ویزای تحصیلی سوئد کدامند؟ دولت سوئد برای دانشجویان خارجی دو نوع ویزای دانشجویی به نام های ویزای دانشجویی کوتاه مدت تایپ C و ویزای بلند مدت تایپ D صادر می کند.
 • هزینه درخواست ویزای تحصیلی سوئد 2024 چقدر است؟ هزینه درخواست این ویزای سوئد در حدود SEK1500 (کرون سوئد) معادل $142 (دلار) می باشد
 • آیا اخذ ویزای تحصیلی سوئد بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟ خیر، این امکان وجود ندارد و حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در دوره های زبان 5.5 می باشد.
 • مدارک لازم برای صدور ویزای تحصیلی سوئد چیست؟ اخذ نامه پذیرش نهایی، گواهی تمکن مالی و پرینت حساب، ارائه نامه سلامت و مدرک زبان
 • آیا امکان تمدید ویزای تحصیلی سوئد برای متقاضیان فراهم است؟ بله به شرطی که 6 ماه قبل از پایان اعتبار ویزایشان اقدام کنند.
 • هزینه تحصیل در سوئد چقدر است؟ هزینه های تحصیل در سوئد به میزان 7000€ الی 20000€ (یورو) در هر سال می باشد که با رشته تحصیلی متغیر است.
4.9/5 - (64 امتیاز)