مهاجرت تحصیلی گرنادا

ویزای تحصیلی گرنادا

ویزای تحصیلی گرنادا

افرادی که مایل به تحصیل در گرنادا هستند، با توجه به پاسپورت خود ممکن است نیاز به اخذ ویزای تحصیلی گرنادا داشته باشند. پایتخت گرانادا سنت جورج است و تعدادی موسسات آموزشی در آن قرار دارند که با ارائه بهترین برنامه های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی، آماده جذب دانشجویان و متقاضیان بین المللی می باشند. سنت جورج مکانی پر جنب و جوش، زیبا و زرق و برق دار با چیزهای زیادی برای کشف و تجربه است. برای دریافت ویزای تحصیلی گرنادا، متقاضیان حتما باید قبل از هر کاری با شرایط تحصیل در گرنادا، شرایط اخذ ویزای تحصیلی و همچنین مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی گرنادا به طور کامل آشنای باشند. در این راهنما، متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هموطنان عزیز را برای دریافت ویزای تحصیلی گرنادا و مهاجرت تحصیلی به این کشور و همچنین شرایط تحصیل در گرنادا به طور کامل راهنمایی خواهند کرد.

الزامات دقیق پذیرش در دانشگاه های گرنادا و ورود به این دانشگاه ها توسط هر مؤسسه جداگانه تنظیم می شود و بسته به نوع و محل تحصیل دانشجویان می تواند بسیار متفاوت باشد، با این حال، تمامی دانشجویان و متقاضیانی که به فکر اخذ ویزای تحصیلی گرنادا و ورود به دانشگاه های این کشور هستند، باید تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده باشند و همچنین ممکن است به مدارک تحصیلی در موضوعات خاص نیاز داشته باشند. شایان ذکر است که آزمون‌های تافل و آیلتس به طور گسترده توسط دانشگاه‌های گرانادا پذیرفته شده ‌اند، با این حال ممکن است نمرات مورد نیاز بین مؤسسات متفاوت باشد. اگر دانشجویان بتوانند ثابت کنند که قبلا انگلیسی خوانده اند، مدارک تحصیلی آنها ممکن است به عنوان مدرک کافی برای مهارت انگلیسی پذیرفته شود و قادر باشند بدون شرکت در آزمون های تافل یا آیلتس، از دانشگاه های گرنادا پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

شرایط تحصیل در گرانادا

گرانادا یک پناهگاه عجیب و غریب با و هوای زیبا، سبک زندگی آرام و مناظر زیبا می باشد که آن را به مقصدی عالی برای مطالعه تبدیل کرده است. گرنادایی ‌ها آشکارا از تنوع استقبال می‌کنند و بسیاری از قومیت ‌ها، زبان ‌ها و فرهنگ ‌ها به طور مسالمت ‌آمیز در این کشور همزیستی دارند. افرادی که رویای یادگیری در یک موسسه معتبر را در یک چشم انداز استوایی افسانه ای که سرشار از تاریخ غنی است، می بینند، گرانادا ممکن است کشور مناسبی برای تحصیل آنها باشد. بسیاری از دانشگاه ‌های گرانادا چشم ‌انداز بین ‌المللی و ارتباطات جهانی دارند، به این معنی که برنامه ‌های آموزش انگلیسی بسیار رایج هستند و یافتن آنها بسیار آسان است. رشته های مختلفی برای تحصیل در دانشگاه های گرانادا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد و گرانادا برای دوره های علمی خود به ویژه مدارک پزشکی، شهرت جهانی دارد.

در نمودار زیر به طبقه بندی دانشجویان گرنادا براساس سطح تحصیلات اشاره شده است:

طبقه بندی دانشجویان گرنادا براساس سطح تحصیلات

زندگی در گرانادا در مقایسه با جزایر همسایه کارائیب بسیار مقرون به صرفه تر است و هزینه زندگی نیز به طور قابل توجهی کمتر از سایر مکان های تحصیلی بین المللی محبوب مانند ایالات متحده آمریکا و انگلستان است. در دانشگاه های گرانادا، از نظر شهریه، هزینه ها به برنامه و موسسه ای که دانشجویان انتخاب می کنند بستگی دارد. به طور متوسط، دانشجویان بین المللی که در گرانادا تحصیل می کنند، می توانند انتظار داشته باشند که در هر ترم حدود 25000$ (دلار) بپردازند. تعداد دانشجویانی که در دانشگاه های گرانادا مشغول به تحصیل هستند به 9000 نفر می رسد و هر ساله با توجه به ورود دانشجویان بین المللی به دانشگاه های گرنادا، تعداد دانشجویان دانشگاه های این کشور افزایش می یابد.

شرایط تحصیل در گرنادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی گرنادا

با توجه به شهروندی دانشجویان، شرایط ویزای تحصیلی گرنادا برای دانشجویانی که می خواهند در دانشگاه ها گرنادا به صورت موقت یا یک برنامه تحصیلی کامل مشغول به تحصیل شوند، متفاوت است. همانند سایر کشورهای دنیا، قبل از سفر به گرنادا و تحصیل در دانشگاه های مورد نظر در این کشور، دانشجویان و متقاضیان نیاز به دریافت ویزای تحصیلی گرنادا دارند تا قادر به ورود به خاک این کشور شوند. اولین و مهمترین موضوعی که متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی گرنادا باید در نظر داشته باشند این است که باید در یک دانشگاه معتبر در گرنادا اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی کنند تا از دانشگاه نامه پذیرش دریافت کنند و برای دریافت ویزای تحصیلی گرنادا نامه پذیرش معتبر داشته باشند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی گرنادا

در جدول زیر به مراحل اخذ ویزای تحصیلی گرنادا اشاره شده است:

مراحلامور
1جمع آوری مدارک و درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر در گرنادا
2اخذ پذیرش تحصیلی و نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر در گرنادا
3جمع آوری مدارک برای دریافت ویزای تحصیلی
4رزرو وقت سفارت و ارائه مدارک مورد نیاز
5مراجعه به سفارت و دریافت ویزای تحصیلی گرنادا

متقاضیانی که مایل به دریافت ویزای تحصیلی گرنادا هستند حتما باید برای درخواست ویزای خود از سفارت این کشور هزینه درخواست ویزا را بپردازند و رسید پرداخت را نیز به همراه سایر مدارک مورد نیاز به سفارت ارائه دهند. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی گرنادا اشاره شده است.

برای رشته پزشکی هم به ویزای تحصیلی گرنادا نیاز هست!

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی گرنادا

مهمترین موضوع برای درخواست روادید تحصیل گرنادا جمع آوری کامل و صحیح مدارک و اسناد مورد نیاز می باشد. هر دانشجو با توجه به شرایط خود ممکن است نیاز به جمع آوری مدارک خاصی باشد اما به طور کلی برخی از مدارک اصلی باید به طور کامل توسط دانشجویان جمع آوری شوند برای درخواست ویزا به سفارت ارائه داده شوند.

این مدارک عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر
  • فرم های تکمیل شده ویزا توسط متقاضی
  • 2 قطع عکس با اندازه پاسپورت
  • نامه پذیرش از دانشگاه
  • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  • پرونده سوابقه کاری
  • بیمه پزشکی
  • مدارکی برای اثبات دانش زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل)
  • اسناد بانکی برای اثبات داشتن تمکن مالی کافی
  • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا

همانطور که ذکر شد، علاوه بر این مدارک، متقاضیان ممکن است نیاز به جمع آوری مدارک دیگری باشند که براساس شرایط هر فرد متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه و انجام امور مرتبط با دریافت ویزای تحصیلی گرنادا متقاضیان می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *