مهاجرت تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان

جمهوری یونان به پایتختی آتن از جمله کشورهای جنوب شرقی اروپا است و ویزای تحصیلی یونان مورد توجه دانشجویان خارجی قرار می گیرد. میراث فرهنگی و تاریخ در یونان از جذابیت بالایی برخوردار است. این کشور با ساختارهای بنیادی فرهنگ در اروپا تحت عنوان کشور غربی شناخته شده است. جمهوری از جمله کشورهای توسعه یافته عضو اتحادیه اروپا می باشد که عضو اتحادیه اقتصادی و پولی به شمار میرود.

اخذ ویزای تحصیلی یکی از برترین طرق مهاجرتی در باب اخذ اقامت و تابعیت است. نکات و موارد حائز اهمیتی از قبیل شرایط پذیرش، شرایط ویزا، هزینه های دانشگاه که می بایست موردبررسی قرار گیرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی و تلاش خود را بر این گذاشته است که اطلاعاتی در این باب در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

شرایط ویزای تحصیلی کشور یونان 2023

متقاضیان اتحادیه اروپا و کشورهای شمالی وسوئیس که قصد تحصیل در یونان را دارند برای تحصیل در یونان نیازی به مجوز ورود ندارند. این در حالی است که اتباع خارجی می بایست مجوز ورودی را دریافت نمایند. ویزای تحصیلی یونان مجوزی برای ورود دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در یونان را دارند. اقامتی که در این مجوز ارائه می گردد اقامت از نوع D است. این اقامت تحت عنوان اقامت های بلند مدت می باشد. پس در سال 2023 نیز قابلیت تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری را دارد. از جمله مواردی که در باب اخذ ویزای یونان می بایست مدنظر قرار داد نامه پذیرش از دانشگاه های یونان است. متقاضیان می توانند در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه به صورت مستقل اقدام نمایند. تمامی دانشجویانی که قصد تحصیل در یونان را دارند می بایست علاوه بر اخذ پذیرش، بیمه نامه و تمکن مالی را ارائه دهند.

هزینه تحصیل با ویزای تحصیلی یونان

پرداخت هزینه های تحصیل در خصوص اخذ پذیرش از دیگر موارد حائز اهمیت است. میتوان گفت که یونان جزء آن دسته از کشورهایی می باشد که شهروندان اتحادیه اروپا می توانند بدون پرداخت هزینه ای وارد دانشگاه های دولتی این کشور شوند. اما دانشحویان خارجی می بایست در خصوص تحصیلات در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هزینه های تحصیل را پرداخت نمایند. میزان شهریه ارتباط مستقیم با دانشگاه انتخابی از سوی اشخاص دارد که به طور کلی می توان به هزینه های بالغ بر 1500€ (یورو) در سال اشاره نمود.

همین میزان هزینه باعث شده است که یونان کشوری مقرون به صرفه در خصوص هزینه های تحصیل در اروپا به شمار آید. در باب هزینه های زندگی می توان اشاره داشت که میزان هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ و مرکزی نسبت به سایر شهرها گران تر است. مقدار هزینه های زندگی ماهیانه در یونان به میزان 700€ (یورو) در ماه و 7200€ (یورو) در سال است.

روند درخواست ویزای تحصیلی یونان

موضوعی که ذهن اغلب متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی یونان را به خود اختصاص می دهد، روند درخواست ویزای تحصیلی یونان می باشد. زیرا روند درخواست ویزای تحصیلی یونان دارای مراحل متعددی می باشد که اتباع کشورهای خارجی همواره از این روند درخواست ناراضی هستند. اما نگران نباشید، زیرا روند درخواست ویزای تحصیلی یونان بر خلاف اغلب کشورهای اروپایی از بوروکراسی های اداری پیچیده ای پیروی نمی کند. به همین جهت، تمامی متقاضیان از کشورهای مختلف جهان می توانند به راحتی برای درخواست ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. یکی از اصلی ترین مراحل در روند درخواست ویزای تحصیلی یونان، انتخاب برنامه تحصیلی مناسب و پیدا کردن دانشگاه مورد نظر در این کشور می باشد. بنابراین متقاضیان درخواست ویزای تحصیلی یونان باید انتخاب کنند که کجا و چه برنامه ای را در یونان قصد دارند مطالعه کنند.

هزینه درخواست ویزای تحصیلی یونان

یکی از اصلی ترین موضوعاتی که متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی یونان باید قبل از درخواست به خوبی مطالعه کنند، هزینه درخواست ویزای تحصیلی این کشور می باشد. زیرا تمامی متقاضیان باید حین درخواست ویزای تحصیلی یونان، هزینه درخواست را به صورت کامل پرداخت کنند. در صورت پرداخت نکردن هزینه درخواست ویزا، متقاضیان اجازه ادامه فرآیند درخواست ویزای این کشور را نخواهند داشت. برای ویزای تحصیلی یونان باید هزینه پرداخت کنید که حدود 270€ (یورو) است. همچنین پس از پرداخت هزینه، رسیدی برای متقاضیان صادر می شود که باید از آن نگهداری کنند تا در نهایت درخواست پردازش شده خود را دیافت کنند.

در نمودار زیر می توانید هزینه درخواست ویزای تحصیلی یونان را با کشورهای مختلف اروپایی مقایسه کنید:

مقایسه هزینه درخواست ویزای تحصیلی یونان با کشورهای مختلف اروپایی

تحصیلات در کشور یونان

تحصیلات یونان به صورت تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه های آزاد برای متقاضیان بین المللی و برای شهروندان یونان در دانشگاه های دولتی انجام پذیر است. سپری کردن یکسری از رشته های نظیر هنر، ارتش و نیروی دریایی نیازی به تحصیلات دانشگاهی نمی باشد. اشخاص می بایست در مراکز آموزشی این دوره ها را سپری نمایند. همانگونه که گفته شده پرداخت هزینه های تحصیل در یونان از جمله موارد حائز اهمیت در خصوص ویزا تحصیلی یونان است. که اخذ پذیرش به دو زبان یونانی و انگلیسی انجام پذیر است. از جمله مواردی که توانسته است مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گیرد، تحصیلات پزشکی و دندان پزشکی در یونان است. که در حال حاضر در 22 دانشگاه یونان انجام پذیر است. تحصیل در مقطع دکترا در یونان معمولا رایگان میباشد، مگر برخی دانشگاه خصوصی در این کشور.

هزینه تحصیل با ویزای تحصیلی یونان

تحصیلات لیسانس و فوق لیسانس در یونان

مدت زمان مقطع لیسانس در یونان 4 ساله است که اغلب به زبان یونانی است. متقاضیانی که قصد اخذ پذیرش در مقطع لیسانس را دارند می بایست با در نظر گرفتن این شرایط و آگاهی کامل به زبان یونانی قدم در این راه گذارند. هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس رایگان می باشد. مدت زمان تحصیل در این مقطع به میزان 2 سال است. که همانند مقطع لیسانس به زبان یونانی می باشد. که در حال حاظر امکان تحصیل به زبان انگلیسی در یکسری از رشته ها فراهم می باشد. دانشگاه های معتبر کشور یونان شامل:

 • Aristotle university of Thessaloniki
 • National and kapodistrian university of Athens
 • National technical university of Athen
 • University of patras
 • University of ionnina

مدارک مورد نیاز در خصوص اخذ ویزای تحصیلی یونان

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در این کشور شامل موارد زیر می شود:

 • از مدارک مهم در مراجعه به سفارت یونان برای اخذ ویزای تحصیلی حائز اهمیت است، گواهی عدم سوءپیشینه است.
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی همراه با ترجمه به زبان انگلیسی از دیگر مدارکی می باشد که متقاضیان میبایست فراهم سازند.
 • گواهی سلامت
 • نامه تمکن و پرینت حساب که یکی از اهم موارد در خصوص پروسه ویزا در یونان است. هدف از ارائه نامه تمکن و پرینت حساب به سفارت، در خصوص تامین هزینه های زندگی دانشجو و اثبات آن می باشد. که می بایست مبلغی به میزان 10000€ الی 12000€ (یورو) در حساب فرد اصلی یا والدین در خصوص تامین هزینه های زندگی و پوشش آن ارائه شود.
 • محل سکونت یا نامه از خوابگاه
 • انگیزه نامه در خصوص دلیل و اهداف یونان در خصوص تحصیلات
 • ارائه اصل شناسنامه و کپی شناسنامه
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • نامه ای دال بر سوابق شغلی

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی در یونان

یکی از دلایل اصلی تحصیل در کشور یونان، هزینه های پایین تحصیل در این کشور است. دانشجویان اتحادیه اروپا هزینه ای بابت تحصیل در دانشگاه های دولتی یونان پرداخت نمی کنند، البته در برخی از رشته ها مانند: تجارت، پزشکی و پیراپزشکی تحصیل هم برای دانشجویان بین المللی و هم برای دانشجویان اتحادیه اروپا سالانه تقریبا 8000€ (یورو) است. دانشجویان بین المللی غیر اروپایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی سالانه باید تقریبا 1500€ (یورو) و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی بین 1500€ تا 2000€ (یورو) بپردازند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی و زندگی در یونان

در دانشگاه های خصوصی، هزینه های تحصیل معمولاً برای دانشجویان اتحادیه اروپا، غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا یکسان است. این هزینه ها بر اساس عوامل بسیاری متفاوت است. به عنوان مثال: طول برنامه تحصیلی، نوع مدرک، تخصص و غیره می تواند تا 10000€ (یورو) در سال یا بیشتر نیز برسد.

یونان یکی از مقرون به صرفه ترین مقاصد اروپایی برای دانشجویان بین المللی است. اکثر مردم می توانند با بودجه 450€ تا 750€ (یورو) در ماه به راحتی زندگی کنند، البته که سبک زندگی فرد به بالا یا پایین رفتن این رقم تاثیر دارد. اخذ ویزای تحصیلی یونان از جمله پروسه ای می باشد که می بایست توسط شخص متقاضی با در دست داشتن مدارک ویزا صورت گیرد. پیشنهاد وکلا خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما متقاضیان مهاجرت این می باشد که قبل از قدم نهادن در این راه با بررسی طرق مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت قدم در این راه گذارند.

سوالات تخصصی در باب ویزای تحصیلی یونان

بخش پایانی مقاله به پاسخدهی سوالات پرتکرار شما اختصاص داده شده است:

 • روند درخواست ویزای تحصیلی یونان به چه صورت است؟ موضوعی که ذهن اغلب متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی یونان را به خود اختصاص می دهد، روند درخواست ویزای تحصیلی یونان می باشد. زیرا روند درخواست ویزای تحصیلی یونان دارای مراحل متعددی می باشد که اتباع کشورهای خارجی همواره از این روند درخواست ناراضی هستند. اما نگران نباشید، زیرا روند درخواست ویزای تحصیلی یونان بر خلاف اغلب کشورهای اروپایی از بوروکراسی های اداری پیچیده ای پیروی نمی کند. به همین جهت، تمامی متقاضیان از کشورهای مختلف جهان می توانند به راحتی برای درخواست ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. یکی از اصلی ترین مراحل در روند درخواست ویزای تحصیلی یونان، انتخاب برنامه تحصیلی مناسب و پیدا کردن دانشگاه مورد نظر در این کشور می باشد. بنابراین متقاضیان درخواست ویزای تحصیلی یونان باید انتخاب کنند که کجا و چه برنامه ای را در یونان قصد دارند مطالعه کنند.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی و زندگی در یونان به چه صورت است؟ در دانشگاه های خصوصی، هزینه های تحصیل معمولاً برای دانشجویان اتحادیه اروپا، غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا یکسان است. این هزینه ها بر اساس عوامل بسیاری متفاوت است. به عنوان مثال: طول برنامه تحصیلی، نوع مدرک، تخصص و غیره می تواند تا 10000€ (یورو) در سال یا بیشتر نیز برسد. یونان یکی از مقرون به صرفه ترین مقاصد اروپایی برای دانشجویان بین المللی است. اکثر مردم می توانند با بودجه 450€ تا 750€ (یورو) در ماه به راحتی زندگی کنند، البته که سبک زندگی فرد به بالا یا پایین رفتن این رقم تاثیر دارد. اخذ ویزای تحصیلی یونان از جمله پروسه ای می باشد که می بایست توسط شخص متقاضی با در دست داشتن مدارک ویزا صورت گیرد.
4.6/5 - (26 امتیاز)

32 دیدگاه برای “ویزای تحصیلی یونان

 1. یلدا گفت:

  دانشگاه هایی که پذیرش مشروط می دن میشه با این پذیرش ویزا هم گرفت ؟ خیلی ها میگن خودت اقدام نکن ویزات رد میشه ، میشه شما کمکم کنید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید از این طریق هم اقدام کنید

 2. طلایی پور گفت:

  ممنون از مقاله های سودمندتون

 3. Arezoo گفت:

  لطفا رشته هایی که در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی میتوان تحصیل کرد را بنویسید.

  باتشکر

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما در اکثر رشته های تحصیلی می تونید اقدام کنید به زبان انگلیسی

 4. Erfan گفت:

  داشتن ویزای تحصیلی یونان به دریافت ویزای کاری کمک میکند؟؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله قطعا موثر خواهد بود

 5. ترنم گفت:

  هزینه پزشکی در یونان چقدر می باشد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در حدود 2 تا 6 هزار یورو در سال

 6. مشایخی گفت:

  برای مقطع دکترا در رشته های نظری ویزای تحصیلی یونان مناسب است یا خیر

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقطع دکترا شرایطش با سایر مقاطع متفاوت هست و شما باید با توجه به رشته و رزومه خودتون اقدام کنید

 7. امید گفت:

  سلام مطالب عالی بود با تشکر از شما

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   ممنون از حسن توجه شما

 8. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود . ممنون

 9. سحر گفت:

  سلام

  لطفا در مورد ویزای کاری یونان توضیح دهید.
  ممنون از سایت به روزتون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقاله ویزای کاری یونان رو مطالعه بفرمایید

 10. لیدا بهرامی گفت:

  عالی بود این مقاله اطلاعاتی که میخواستمو دریافت کردم ممنون

 11. قراری گفت:

  مدت اقامت ویزای تحصیلی یونان تا کی است؟ ممنون از مطالب مفید و خوب تان

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید تا پایان دوره تحصیلتون توی این کشور بمونید

 12. قراری گفت:

  با سلام . آیا برای ادامه تحصیل رشته های غیرپزشکی هم ویزای تحصیلی یونان تعلق می گیرد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله مشکلی وجود نداره

 13. اکبر گفت:

  ایا دانشگاه های یونان مورد تائید است؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام بله در بسیاری از دانشگاه های این کشور مدرک معتبر ارائه میشه

 14. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب خوبتون در مورد ویزای تحصیلی یونان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ویزای تحصیلی ترکیه هم مطلب بذارید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید مقاله ویزای تحصیلی ترکیه رو مطالعه کنید

 15. leilakk گفت:

  سلام
  در مورد رشته وکالت هم توضیح بدین. مرسی

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   تحصیل رشته حقوق در یونان رو مطالعه کنید

 16. نظریان گفت:

  سلام خیلی مفید بود ممنون

 17. اسدآبادی گفت:

  کدام یک از دانشگاه های یونان برای تحصیل خوبه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید مشخص بفرمایید در چه رشته ای قصد ادامه تحصیل دارید تا بشه شما رو بهتر راهنمایی کرد

 18. mani گفت:

  با سلام
  ایا برای ویزای تحصیلی یونان شرط معدل برای ورود به دانشگاه هم نیاز هست؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله در تمام کشورهای جهان معدلی که دارید برای پذیرش مهم هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *