ویزای توریستی

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش

کشور اتریش جزء چند مقصد برتر گردشگری در دنیا می باشد، افراد علاقه مند برای ورود به این کشور باید ویزای توریستی اتریش را دریافت نمایند. از این رو هر ساله افراد زیادی خواستار مهاجرت و یا دست کم مسافرت به این کشور و بازدید از آن هستند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را با کشور اتریش و دریافت ویزای توریستی اتریش آشنا می سازند.

اتریش کشوری است در قلب اروپا با پایتختی رویایی بنام وین که در این سال های اخیر همواره به عنوان بهترین شهر دنیا برای زندگی برگزیده شده است. کوه های آلپ زیباترین تصاویر خدادادی را در این کشور به تصویر کشیده است. میزان بارندگی در این کشور فراوان و آب و هوایی معتدل دارد. مجموع این عوامل جغرافیایی و محیطی، اتریش را کشوری بسیار زیبا با آب و هوایی بسیار پاک و مطبوع ساخته است.

ویزای کشور اتریش

اتریش کشوری در حوزه شنگن و یکی از اعضای آن می باشد. گردشگران جهت ورود به آن باید مبادرت به اخذ ویزای شنگن کنند. ویزای شنگن در یک تقسیم بندی ابتدائی به 4 دسته تقسیم میشود که عبارتند از:

ویزای تجاریاین ویزا در ردیف ویزاهای بلند مدت قرار می گیرد و تجار و بازرگانان از آن استفاده می کنند.
ویزای ترانزیتیدارنده این ویزا حق خروج از فرودگاه را ندارد.
ویزای عبوردارنده آن می تواند از فرودگاه خارج شود.
ویزای توریستیتمام گردشگران و مسافرانی که قصد تفریح در این کشور را دارند باید این نوع ویزا را تهیه کنند.

وین به تنهایی دلیل کافی برای پا گذاشتن در این کشور است. زیبایی خود را مانند یک کنسرت موتزارت در رفت و آمد از فرودگاه به مرکز، آشکار می کند، به عنوان ساختمان های فوق العاده بزرگ بین مجسمه های قرمز و سفید این کشور نمایان میشود. ساختمان های برجسته باروک و آرت نوو که به راحتی پاریس را به خاطر تاج اروپایی خود به چالش می کشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی اتریش

برای دریافت ویزای توریستی اتریش باید مدارک ذیل را آماده و به کنسولگری آن ارائه نمود:

 • فرم درخواست ویزای توریستی را با دقت مطالعه و تکمیل نمایند. لازم به ذکر است که این فرم به زبان آلمانی می باشد.
 • 2 قطعه عکس 3*4 با زمینه سفید. عکسها نباید قدیمی تر از 6 ماه بوده و چهره فرد کاملا در آن مشخص باشد.
 • تهیه گذر نامه؛ گذرنامه باید حداقل از 3 ماه اعتبار برخوردار باشد.
 • فتوکپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی فرد الزامی می باشد.
 • بیمه نامه مسافرتی یکی از موارد مهم است. این بیمه باید حداقل 30000€ (یورو) را پوشش داده و برای کل مدت زمان اقامت باشد.
 • بلیط پرواز و هتلی که رزرو شده باید به مسئولان صدور ویزا ارائه گردد. رزرو بلیط سفر باید بصورت رفت و برگشت باشد.
 • گذرنامه متقاضی باید حداقل دارای 2 صفحه خالی باشد همچنین تاریخ صدور آن 10 سال یا کمتر از 10 سال باشد.
 • کپی از صفحه مشخصات پاسپورت متقاضی و کلیه ویزاهای شنگن گذشته وی الزامی می باشد.

شرایط و مراحل اخذ ویزای توریستی اتریش 2023

در 2023 اگر فرد مدرکی دال بر تسلط به زبان آلمانی دارد باید به مدارک فوق ضمیمه کند. فرد متقاضی جهت تسریع در روند کار خود حداقل 14 روز قبل از پرواز باید درخواست خود را به سفارت تقدیم کند. تمامی مدارک باید به زبان آلمانی بصورت رسمی ترجمه گردند. در مواقع خاص، سفارت می تواند علاوه بر مدارک فوق، مدارک دیگری را نیز از متقاضی بخواهد تا ارائه دهد یا از متقاضی بخواهد تا برای انجام مصاحبه تکمیلی به سفارت مراجعه کند. در مورد انواع ویزا زمان بررسی ویزاها متفاوت بوده و باید در مورد نوع مهاجرت به اتریش و زمان انجام آن پروسه با یک وکیل مهاجرت مشورت نمود.

بنابراین کل فرآیند درخواست ویزای توریستی اتریش یا همان شنگن ویزای اتریش 2023 از این قرار است:

پروسه درخواست ویزای توریستی اتریش
مراحلشرایط
مرحله اولدانلود و تکمیل فرم درخواست
مرحله دومجمع آوری مدارک مورد نیاز
مرحله سومتعیین وقت سفارت
مرحله چهارمآمادگی برای انجام مصاحبه با سفارت
مرحله پنجمدریافت پاسخ  (تایید یا رد ویزا)

شرایط و مراحل اخذ ویزای توریستی اتریش

ارائه مدارک صحیح در مصاحبه ویزای توریستی اتریش

تمام مدارک لازم بدون هیچ نقص و کم و کاستی باید هنگام درخواست ویزا به برگه درخواست ضمیمه باشد. بعد از تکمیل مدارک فوق، سفارت وقتی را جهت ارائه مدارک برای افراد رزرو می کند. هر فرد در زمان مقرر برای او باید تمام مدارک فوق را بصورت کامل و بدون هیچ نقص و کمبودی به سفارت ارائه دهد. در صورت نقص در مدارک، احتمال تعویق مسافرت برای افراد وجود دارد. ارسال مدارک اضافی باعث کندی روند بررسی مدارک شده و ممکن است پروسه اخذ ویزا را دچار وقفه کند. این مورد در زمانی که حجم متقاضیان زیاد است سفارت را دچار وقفه کاری و طولانی شدن روند بررسی مدارک می کند.

صدور ویزا به معنی ضمانت حتمی ورود به خاک این کشور نخواهد بود. اگر در زمان عبور از مرز، نشانه هایی دال بر عدم پذیرش یا اخراج بروز کند ممکن است ویزا باطل شود و فرد به کشور بازگردانده شود. نکته دیگر آن است که صدور ویزای توریستی مجوزی برای کسب و کار نخواهد بود.

هزینه ویزای توریستی اتریش در سال 2023

در سال 2023 هزینه تهیه ویزای توریستی اتریش عبارت است از 80€ (یورو) هزینه ویزا که برای کودکان 6 تا 12 سال 40€ (یورو) می باشد. ولی این هزینه برای کودکان زیر 6 سال بصورت رایگان در نظر گرفته شده است. اقامت بین 91 تا 180 روز در اتریش مستلزم پرداخت مبلغ 100€ (یورو) می باشد. 40€ (یورو) جهت تائید مدارک از شما اخذ می شود.

هزینه سفر توریستی به اتریش

علاوه بر هزینه بلیت، سفارت و غیره، سفر یک ماهه به اتریش هزینه های دیگری هم دارد. زندگی در اتریش برای دانشجویان و کسانی که در این کشور مشغول به کار می باشند ماهانه 800€ تا 1200€ (یورو) می باشد. اما زندگی گردشگران در اتریش در مدت 1 ماه بین 1300€ تا 1500€ (یورو) می باشد البته معمولا افراد اقامت کوتاه مدت تری در سفرهای توریستی خواهند داشت و به کشورهای دیگر حوزه شنگن نیز در مدت ویزای خود سفر می کنند. از جمله عمده ترین هزینه های سفر توریستی به اتریش را هزینه اقامت در هتل تشکیل می دهد که با توجه به محل و امکانات هتل شبی 78$ (دلار آمریکا) به بالا است. البته معمولا هتل های اتریش به ازای هر شب اقامت حدود 150$ (دلار آمریکا) دریافت می کنند.

در جدول زیر می توان با برخی هزینه های زندگی در اتریش آشنا شد:

هزینه به یوروآیتم ها
14€1 وعده غذایی در رستوران ارزان
2.01€1 قرص نان 500 گرمی
10.73€1 کیلو فیله مرغ
16.45€1 کیلو گوشت گاوی
0.62€آب بطری 1.5 لیتری
2.50€بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)
48.50€هزینه حمل و نقل ماهیانه
1.78€1 لیتر بنزین
243.64€هزینه اشتراک برای آپارتمان 85 متر مربعی
746.09€اجاره آپارتمان 1 خوابه وسط شهر
607.88€اجاره آپارتمان 1 خوابه حومه شهر

همانطوری که در نمودار پایین هم مشاهده می شود، بیشترین درصد هزینه ای افراد در کشور اتریش (32%) صرف خرید از بازار میشود:

توزیع هزینه های زندگی در اتریش

کاخ های سلطنتی و موزه های بسیار زیبا، معماری مدرن در کنار مناطق تاریخی، دهکده هالستات و کوهنوردی، قایق سواری و پیاده روی در آن، کشور موسیقی های زنده و غارهای نمکی و یخی و همه و همه دست در دست هم داده اند تا یکی از جذاب ترین مناطق توریستی جهان را به تصویر بکشند. همه این لذت ها با اخذ ویزای توریستی اتریش امکان پذیر خواهد بود. برای اطلاع از راه های مهاجرت به اتریش پیشنهاد می کنیم با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید تا شما را در جریان اموری از قبیل تحصیل رایگان در اتریش و یا ویزای در جستجوی کار اتریش قرار دهیم.

سوالات پرتکرار درباب ویزای توریستی اتریش

افرادی که تمایل به اخذ ویزای توریستی اتریش دارند با ابهامات زیر روبرو می شوند:

 • هزینه ویزای توریستی اتریش چقدر است؟ میزان هزینه اخذ ویزای توریستی این کشور برای بزرگسالان 60€ (یورو) و برای کودکان نیز 35€ (یورو) خواهد بود.
 • هزینه تایید مدارک جهت ویزای توریستی این کشور چقدر است؟ معمولا 60€ (یورو) برای تایید مدارک از فرد دریافت میکنند.
 • برای ویزای توریستی اتریش نیازی به دریافت بیمه نامه وجود دارد؟ برای اخذ ویزای توریستی اتریش بیمه نامه با سقف پوشش 30000€ (یورو) وجود دارد.
 • پاسپورت فرد متقاضی این ویزا حداقل چقدر اعتبار نیاز دارد؟ پاسپورت این فرد حداقل به 3 ماه اعتبار نیاز دارد.
 • شرایط گذرنامه فرد متقاضی ویزای توریستی اتریش به چه نحو است؟ حتما باید گذرنامه فرد متقاضی دارای حداقل 2 صفحه خالی باشد که البته تاریخ صدور آن نیز کمتر از 10 سال گذشته باشد.
 • هزینه ویزای توریستی اتریش در سال 2023 چقدر است؟ میزان هزینه اخذ ویزای توریستی این کشور برای بزرگسالان 80€ (یورو) و برای کودکان نیز 40€ (یورو) خواهد بود.
 • هزینه تایید مدارک جهت ویزای توریستی این کشور چقدر است؟ معمولا 80€ (یورو) برای تایید مدارک از فرد دریافت میکنند.
 • رسیدگی به درخواست ویزای توریستی اتریش چقدر طول می کشد؟ بسته به شرایط مختلف ممکن است تا 15 روز طول بکشد.
 • آیا امکان تمدید ویزای توریستی اتریش وجود دارد؟ بله، اما به شرط ارائه دلایل شخصی قوی مثل دلایل بشردوستانه و یا فورس ماژور این امکان فراهم می گردد.
5/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *