ویزای مسافرتی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

کشور استرالیا یکی از مهمترین و جذابترین مقاصد توریستی و گردشگری جهان است. سالانه هزاران گردشگر خارجی برای دیدار از جاذبه های گردشگری این کشور ویزای توریستی استرالیا را دریافت و به آن مسافرت می کنند. همچنین از هموطنان ایرانی نیز کم نیستند افرادی که متقاضی اخذ این نوع ویزای کشور استرالیا هستند. هموطنانی نیز هستند که یکی از اعضای خانواده یا دوستان آنها مقیم این کشور بوده و درصدد دیدار آن عضو خانواده یا دوست خود می باشند. بنابراین لازم است که این افراد با شرایط اخذ ویزای توریستی کشور استرالیا در سال 2021 آشنا شوند. اما شاید در این مسیر هم سوالاتی برای آنها نیز مطرح شود:

 • شرایط و الزامات اخذ ویزای گردشگری استرالیا چیست؟
 • آیا شرایط درخواست این ویزا برای ایرانیان متفاوت از بقیه کشورها میباشد؟
 • هزینه ویزای توریستی کشور استرالیا در سال جدید چقدر است؟
 • آیا امکان درخواست آنلاین ویزای توریستی کشور استرالیا وجود دارد؟
 • مدارک لازم برای اخذ این نوع ویزای استرالیا چیست؟

در حقیقت ویزای توریستی در کشور استرالیا با عنوان رسمی ویزای سابکلس 600 و برای اهداف گردشگری، دید و یازدید خانواده و آشنایان و انجام بیزینس صادر شده و مدت اعتبار آن نیز کمتر از 1 سال می باشد. در ادامه همین مقاله به بررسی کاملی از شرایط درخواست این ویزا می پردازیم. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در هر زمانی پیوسته آماده ارائه اطلاعات مهاجرتی جامع و آپدیت و نیز مشاوره های تخصصی به شما هموطن عزیز می باشند.

شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا در سال 2021

ابتدائا باید به یک نکته مهم تاکید شود که ویزای توریستی استرالیا (سابکلس 600) صرفا برای توریست ها، بیزینس ویزیتورها یا به منظور ملاقات خانواده به مدت 3 الی 12 ماه صادر می شود. همان طوری که در تصویر زیر هم مشاهده می شود، ویزای مذکور در 4 استریم یا مسیر مختلف شامل مسیر توریست، مسیر بیزینس ویزیتور، مسیر خانواده اسپانسر دار و مسیر وضعیت مقصد مورد تایید برای متقاضیان صادر می شود:

مسیر صدور ویزای توریستی استرالیا

مسیر توریست به شما اجازه دیدن استرالیا را به عنوان توریست، گشت و گذار یا دیدار خانواده و دوستان را می دهد. مسیر خانواده اسپانسر دار به افراد اجازه داشتن اسپانسر (معمولا توسط یک عضو خانواده) برای مسافرت به استرالیا به منظور دیدار اعضای خانواده را می دهد. مسیر بیزینس ویزیتور نیز به شما امکان دیدار استرالیا با دلایل بیزینسی را فراهم می کند. مسیر وضعیت مقصد مورد تایید نیز مخصوص شهروندانی از چین برای بازدید استرالیا در قالب تورهای سازمان یافته توسط آژانس های مسافرتی معتبر می باشد. اما شرایط هریک از مسیرهای ویزای توریستی استرالیا در سال 2021 از قرار ذیل می باشد:

استریم/ مسیر مدت اعتبار هزینه (به دلار استرالیا) زمان رسیدگی
مسیر توریست تا 12 ماه AUD145 تا حداکثر 35 روز
مسیر خانواده اسپانسردار تا 12 ماه AUD145 تا حداکثر 73 روز
مسیر بیزینس ویزیتور تا 3 ماه AUD145 تا 23 روز
مسیر وضعیت مقصد مورد تایید تا تاریخ مشخص AUD145 متغیر

انواع روش های درخواست روادید موقت استرالیا

فرآیند درخواست ویزای گردشگری استرالیا در واقع یک فرآیند آسان و ساده ای برای مهاجرت به استرالیا است مخصوصا اینکه در طی سال های اخیر نیز درخواست آنلاین نیز به روش درخواست حضوری از سفارت اضافه شده است. روش مراجعه حضوری که روش سنتی درخواست بوده و با مراجعه و تحویل مدارک به آفیسر سفارت و تعیین قرار مصاحبه و ارائه اطلاعات بیومتریک انجام می شود. اما روش درخواست آنلاین ویزای توریستی کشور استرالیا یا ETA Visa Application روشی جدید بوده و از مزایای آن می توان به موارد امکان رسیدگی فوری، ارتباط الکترونیکی با پاسپورت متقاضی و تایید الکترونیکی به هنگام پرواز و توسط مامور اداره مهاجرت اشاره نمود. اما نحوه درخواست ویزای مسافرت ETA فوری:

 • تکمیل درخواست ویزای ETA آنلاین
 • ورود اطلاعات مسافرتی و جزئیات پاسپورت هر مسافر
 • پرداخت هزینه ویزا، رسیدگی فوری و ارتباط با شماره پاسپورت
 • سپس تایید وضعیت ETA از طریق ایمیل در عرض چند دقیقه

متاسفانه پاسپورت ایران در جمع لیست پاسپورت های دارای صلاحیت برای درخواست از طریق ETA وجود ندارد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی استرالیا

متقاضیان ایرانی دریافت ویزای توریستی کشور استرالیا بایستی جهت انجام فرآیند درخواست ویزا با در دست داشتن مدارک ذیل به سفارت استرالیا مراجعه نمایند:

 • اصل پاسپورت با اعتبار 6 ماهه
 • فرم 1419 درخواست ویزای توریستی استرالیا
 • تعداد 2 قطعه عکس پاسپورتی به ابعاد 35mm x 45mm
 • کاور لتر توضیح دهنده هدف از سفر
 • صورت حساب بانکی 6 ماه اخیر
 • پرداخت مالیات بر درآمد شخصی/ فرم 16 برای 3 سال اخیر
 • شناسنامه و کارت شناسائی
 • بلیط های پرواز (رفت و برگشت)
 • رزرواسیون هتل محل اقامت
 • رسید پرداخت هزینه ویزا

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی استرالیا

شرایط بیومتریک جهت اخذ روادید مسافرتی استرالیا

از 23 ژوئن سال 2019، وزارت کشور استرالیا جمع اوری اطلاعات بیومتریک متقاضیان ایرانی ویزای توریستی را آغاز کرده است. اطلاعات بیومتریک از طریق یک فرآیند آسان و سریع جمع آوری می شود که شامل گرفتن عکس از چهره و انگشت نگاری الکترونیکی از تمام انگشتان می باشد. بنابراین از متقاضیان ایرانی به هنگام ارائه درخواست ویزا خواسته می شود تا اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهند. این درخواست طی نامه ای به متقاضیان ابلاغ می شود تا آنها در عرض 14 روز از زمان تحویل درخواست شخصا در مرکز جمع آوری بیومتریک استرالیا حاضر شوند.

روش ارائه بیومتریک به مرکز جمع آوری بیومتریک استرالیا نیز تنها از طریق گرفتن وقت قبلی است. پس برای این منظور بایستی از قبل با این مرکز قرار ملاقات گذاشته شود و این امر نیز از طریق مراجعه به وب سایت مرکز جمع آوری بیومتریک استرالیا (VFS) به نشانی http://www.vfsglobal.com/australia/ امکان پذیر است. لازم به ذکر است که تاخیر در ارائه اطلاعات بیومتریک باعث تاخیر در روند صدور ویزا می شود. با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه باشید تا درجریان مشاوره های روز مهاجرتی از اخذ ویزای اقامت گرفته تا دریافت تابعیت کشورهای مختلف قرار گیرید.

سوالات متداول درباب ویزای مسافرتی استرالیا

در پایان به بررسی و پاسخگوئی به سوالات مهم در خصوص شرایط دریافت ویزای توریستی استرالیا 2021 می پردازیم:

 • ویزای توریستی استرالیا چیست؟ ویزای سابکلس 600 و برای اهداف گردشگری، دید و یازدید خانواده و آشنایان و انجام بیزینس با هزینه AUD145 (دلار استرالیا) صادر شده و مدت اعتبار آن نیز کمتر از 1 سال می باشد.
 • شرایط اصلی اخذ ویزای گردشگری استرالیا چیست؟ اینکه متقاضی بایستی ویزیتور واقعی باشد و اینکه تمکن مالی خوبی هم برای اقامت و خروج از استرالیا هم داشته باشد.
 • انواع روش های درخواست ویزای توریستی کشور استرالیا کدامند؟ روش سنتی مراجعه حضوری به سفارت و روش درخواست آنلاین از جمله این روش ها می باشد.
 • آیا ایرانیان امکان درخواست آنلاین این ویزا را دارند؟ درخواست آنلاین ویزای توریستی استرالیا موسوم به برنامه ETA Tourist Visa مخصوص مسافرت های گردشگری به استرالیا تا 3 ماه بوده ولی متاسفانه ایران جزء کشورهایی نیست که شهروندانش بتواند از این طریق درخواست ویزا دهد.
 • آیا امکان کار یا تحصیل با ویزای توریستی کشور استرالیا وجود دارد؟ خیر، مطابق قوانین کشور استرالیا دارندگان این نوع ویزا اجازه انجام کار در استرالیا را ندارند.
5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13  +    =  22