ویزای مسافرتی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا از انواع ویزاهای پرمتقاضی در این کشور محسوب می شود که توسط این ویزا میتوان به کشور اسپانیا وارد شد و از این کشور بازدید نمود. اگر به عنوان یک تبعه ایرانی قصد سفر توریستی به کشورهای دلچسب توریستی جنوب اروپا و مشخصا اسپانیا را دارید نیازمند مدارک و شرایطی خواهید بود که اکثر کشورهای اروپایی جهت دریافت ویزای شنگن از شما طلب می کنند. با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید تا شما را یاری رسانند.

بررسی ویزای توریستی اسپانیا 2022

در سال 2022 انواع این ویزاها عبارتند از: ویزای توریستی اسپانیا جهت سفر توریستی، ویزاهای کاری که با قصد اهداف تجاری برای بازه کمتر از سه ماه درخواست می شود، تعویض خط هوایی به جهت ترانزیت فرودگاهی، ویزاهای ترانزیت دریایی که اجازه اقامت 5 روزه در محدوده شگن را می دهد تا سپس از مرز شنگن خارج شوند و ویزای بازدید از خانواده، اقوام و آشنایان که می توان گفت اتباع ایرانی بیشتر جهت دو نوع ویزای توریستی و ویزای بازدید از خانواده درخواست دارند که با توجه به موضوع این مقاله در ادامه شرایط دریافت این نوع ویزاها را خواهید خواند.

مراحل دریافت ویزای توریستی اسپانیا

نخست درخواست وقت مصاحبه است که باید با توجه به شرایط کنونی زمانبندی نمائید. در حالت کلی بهتر است 90 روز قبل از تاریخ سفر درخواست خود را ارائه دهید. می توان تا نهایت 21 روز کاری قبل از تاریخ سفر هم این درخواست را به سفارت اسپانیا در کشور محل اقامتتان ارائه نمائید. اما با توجه به عواملی که شاید در پروسه تعویقی ایجاد کند بهتر است زودتر اقدام نمائید. سپس تکمیل فرم درخواست ویزا است. به یاد داشته باشید که اگر برای خانواده درخواست می دهید هر شخص مجزا باید این فرم را تکمیل نماید. در آخر نیز باید مدارک مورد نیاز را تهیه و ارائه دهید.

مراحل دریافت ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا با دعوتنامه

یکی از عوامل مهم در اخذ ویزای توریستی داشتن دعوتنامه ای معتبر است. در اصل ارائه دعوت نامه دلیل سفر است که از سوی کشور میزبان ارائه می گردد. این دعوتنامه می تواند به دلایل مختلفی ارسال گردد. متقاضیان می توانند برای هدف آموزش کوتاه مدت، تجارت و یا بازدید از اقوام و سایر دلایلی که برای اقامت کمتر از 90 روز لحاظ شود، درخواست نمایند. دعوتنامه یکی از ارکان اصلی اخذ ویزای توریستی اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی است. بهتر است اگر قصد سفر به این کشور را دارید برای اینکه شانس موفقیت پرونده خود را بالا ببرید دعوتنامه ای معتبر داشته باشید. مثلا در شرایطی که شما برای بازدید از اقوام به اسپانیا قصد سفر دارید از نزدیکترین اقوام خود درخواست دعوتنامه داشته باشید.

ویزای توریستی اسپانیا چند روزه است؟

ویزای توریستی اسپانیا یک نوع خاص از ویزا برای سفر به منطقه شنگن برای اهداف کسب و کار، یا هدف توریستی و غیره این اجازه را به بازدیدکنندگان می دهد تا حداکثر 90 روز (از هر دوره 180 روزه) را در منطقه شینگن سپری کنند. متقاضیان برای درخواست ویزای توریستی باید به سفارت یا کنسولگری کشوری که می خواهند سفر نمایند مراجعه کنند. از جمله کشورهایی که برای ورود به اسپانیا نیاز به اخذ ویزا دارند این کشورها می باشند:

کشورهای نیازمند دریافت ویز برای ورود به اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی اسپانیا

سفارت اسپانیا از شما مدارکی را با ترتیب زیر تحویل خواهد گرفت:

  • ارائه فرم درخواست ویزا و نامه وقت مصاحبه
  • ارائه دعوتنامه (در صورت وجود)
  • نامه رزرو هتل، بلیط پرواز و همچنین ارائه بیمه نامه مسافرتی با پوشش بیمه به زبان انگلیسی (زمان بندی این موارد مهم است)
  • مدارک شغلی اعم از ارائه نامه اشتغال کار، فیش حقوقی و یا در صورت داشتن کسب و کار ارائه مدارکی از قبیل اساس نامه، لیست حقوقی و بیمه کارمندان و کارگران (ترجمه اسپانیایی)
  • مدارک مالی در قالب ارائه پرینت بانکی 6 ماهه و تمکن مالی که از یک حساب باشد
  • ترجمه شناسنامه
  • افرادی که زیر 18 سال سن دارند بایستی اصطلاحا اجازه نامه محضری از والدین دریافت کنند
  • ارائه کپی از تمامی صفحات گذرنامه فعلی و قبلی که دارای مهر و استیکر ویزا است
  • اصل گذرنامه (افراد بالای 18 سال باید امضا کرده باشند)
  • پرداخت هزینه ویزا، این هزینه برای افراد بزرگسال مبلغ 60€ (یورو) و برای افراد بین 6 تا 12 سال مبلغ 35€ (یورو) میباشد که قابل بازگشت نیست.

ورود به منطقه شنگن با ویزای یکبار ورود اسپانیا

شما می توانید پس از ورود به اسپانیا تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد، در سایر کشورهای حوزه شنگن بدون محدودیت ورود و خروج کنید. اما بلافاصله بعد از ترک حوزه شنگن این ویزا اعتبار خود را از دست می دهد. افرادی که چندین بار به اسپانیا سفر کوتاه مدت داشته اند می توانند جهت ویزاهای مولتی که اجازه چند بار ورود و خروج را به آنها می دهد اقدام نمایند که این ویزاها نیز برای مدت زمان یک تا 3 سال هم صادر می شوند.

بسیاری از افراد به جهت سفر توریستی از طریق تور اقدام می کنند. اگر صرفا هدف شما هم بازدید از اسپانیا و چند کشور دیگر اروپایی باشد می توانید با شانس خیلی بالاتری برای دریافت ویزای توریستی اروپا اقدام نمائید. چرا که در این نوع درخواست ویزای شما از سوی تور بوده و به جهت ودیعه هایی که این تورها از شما دریافت می کنند تا ضمانت بازگشت شما به کشور باشد، ویزای شما راحت تر اخذ می شود.

البته شناخت و ضمانت کار و تجربه این افراد در این زمینه نشانه موفقیت شما خواهد بود و بهتر است با شناخت به این تورها و افرادی که در زمینه صنعت توریسم فعالیت دارند اقدام نمائید. نهایتا اگر بدنبال مهاجرت به اسپانیا و نه مسافرت به اسپانیا هستید، با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید تا راه های مهاجرتی مانند تحصیل در اسپانیا را به شما پیشنهاد کنیم.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

54  +    =  60