ویزای توریستی

ویزای توریستی شیلی

ویزای توریستی شیلی

جذابیت های توریستی کشور شیلی باعث آن شده است که اخذ ویزای توریستی شیلی برای دیدن این کشور زیبا در کانون توجه گردشگران خارجی قرار گیرد. به همین دلیل، ما در این مقاله بر آن شدیم تا با یک ارزیابی کلی و همه جانبه علاوه بر آشناسازی علاقه مندان با شرایط ویزای توریستی کشور شیلی، پاسخ سوالات آنها را نیز در قالب این نگارش ارائه نماییم:

 • شرایط زندگی در کشور شیلی چگونه است؟
 • آیا شهروندان ایرانی برای ورود به کشور شیلی معاف از اخذ ویزا هستند؟
 • هزینه ویزای توریستی شیلی برای ایرانی ها چند دلار است؟

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله در رابطه با ویزای توریستی کشور شیلی اطلاعات تکمیلی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

بازدید از جذابیت های توریستی با ویزای توریستی شیلی

شیلی را می توان سمفونی جذابیت های طبیعی از اراضی یخرفتی در لبه جنوبی پاتوگونیا تا تپه های بادرفتی بیابان آتاکاما و پارک های جنگلی بکر و دیدنی دانست. این کشور نازک اما دراز در حاشیه غربی آمریکای جنوبی توسط زیبایی طبیعی متنوع و فراوان مشخص می شود. چه کسی است که نداند خشک ترین بیابان جهان با مناظر طبیعی و آثار زیست ماقبل تاریخ مربوط به بیابان آتاکاما شیلی است. علاوه بر نواحی بیابانی، کوهستان های چیلان با دامنه های جنگلی و برف گیر همه ساله شاهد حضور توریست هایی از سراسر جهان است.

زیباترین سواحل اقیانوس آرام متعلق به شیلی است. به همین دلیل کشور شیلی را جواهر اقیانوس آرام می نامند. علاوه بر جاذبه های طبیعی فراوان، کشور شیلی به خاطر کلیساهای چوبی با معماری بی بدیل خود باعث حیرت هر بیننده ای می شود. شیلی همچنین زادگاه شاعر نامی جهان، پابلو نرودا است. از مهمترین جاذبه های توریستی کشور شیلی می توان به شهر زیبای سانتیاگو (پایتخت شیلی)، پارک ملی لاگونا سان رافائل، جزیره رابینسون کروزه، پارک تورس دل پاین، شهر اوسورنو، شهر ساحلی آنتوفاگوستا، شهر ساحلی آریکا،کالدرا و غیره اشاره کرد.

شرایط زندگی در کشور شیلی2022

شاخص های کیفیت زندگی درباره کشور شیلی در سال 2022 نشانگر کیفیت زندگی بالا در جواهر اقیانوس آرام است. این واقعیت مهم را می توان از طریق جدول زیر مشاهده کرد:

شاخص هامقادیرنسبت ها
شاخص قدرت خرید45.60پایین
امنیت53.28متوسط
شاخص مراقبت های درمانی65.51بالا
شاخص آب و هوا90.21خیلی بالا
شاخص هزینه زندگی46.19پایین
نسبت قیمت املاک به درآمد14.90بالا
زمان رفت و آمد ترافیکی34.72پایین
شاخص آلودگی65.65بالا
F شاخص کیفیت زندگی120.50بالا

انواع ویزای کشور شیلی

هر شهروند خارجی به جز شهروندان دارای معافیت ویزایی، برای ورود به کشور شیلی با هر هدفی نیازمند اخذ ویزای این کشور هستند. در این رابطه دولت شیلی فرآیند اخذ ویزا را برای متقاضیان خارجی آسانتر و راحتتر کرده است. این امر به متقاضیان امکان درخواست آنلاین ویزا از داخل خانه اشان را فراهم می کند. توجه شود که نوع ویزای شیلی مورد درخواست به دلیل مسافرتی متقاضیان بستگی دارد. بر این اساس انواع ویزای کشور شیلی در سال 2022 عبارتند از:

 • ویزای دانشجوئی شیلی: ماکسیمم اعتبار ویزا تا 1 سال
 • ویزای توریستی شیلی: اعتبار ویزا از 30 روز تا 90 روز
 • روادید کاری شیلی: اعتبار ویزا تا حداکثر 2 سال
 • ویزای اقامت موقت شیلی: با مدت اقامت حداکثر یک سال تمام
 • ویزای هالیدی ورکینگ شیلی: مختص جوانان استرالیا، کانادا و زلاند نو جهت کار تا زمان مقتضی

شرایط اخذ ویزای توریستی شیلی

شرایط اخذ ویزای توریستی شیلی

بنا بر سیاست ویزای کشور شیلی، گردشگران و بازدیدکنندگان خارجی برای ورود به کشور شیلی بایستی از طریق سفارت این کشور درخواست ویزای مسافرتی دهند. مگر اینکه آنها از یکی از کشورهای معاف از ویزا (92 کشور) آمده باشند. این متقاضیان نیز با در دست داشتن پاسپورت ملی خود می توانند تا 90 روز در شیلی اقامت گزینند. در این مورد، دولت های ایران و شیلی قرارداد دو جانبه ای مبنی بر لغو روادید ورود ندارند. پس متاسفانه ایرانی ها معاف از اخذ ویزا برای ورود به شیلی نمی باشند. بنابراین در وهله اول متقاضیان بایستی چک کنند که آیا نیازمند اخذ ویزای توریستی شیلی هستند یا خیر.

فرآیند درخواست ویزای توریستی شیلی یک فرآیند دو مرحله ای است. مرحله اول شامل تحویل آنلاین درخواست است. در مرحله دوم نیز انتخاب ویزای مناسب می باشد. مرحله اول از فرآیند درخواست تکمیل و تحویل درخواست آنلاین در سامانه SAC وب سایت وزارت امور خارجه شیلی است. پس از تکمیل فرم نوبت آپلود مدارک پشتیبان با فرمت PDF و نیز آپلود عکس دیجیتال با فرمت JPG می باشد. جزئیات مربوط به شرایط ویزای توریستی شیلی در سال 2022 از قرار زیر است:

عنوان ویزاویزای توریستی شیلی
مدت اعتبارحداکثر تا 3 ماه
هزینه درخواست$5 تا $150 (دلار) (بسته به کشور متقاضی)
انواع ویزاتک ورود یا چند ورود
متولی صدور ویزاوزارت امور خارجه شیلی

شرایط توریست کارت شیلی

شهروندانی که برای اقامت تا 90 روز در شیلی نیازی به هیچ ویزایی ندارند، برای این دسته از توریست ها، توریست کارت یا Tarjetas de Turismo صادر می شود. متقاضیان بایستی این کارت را تا زمان اقامت خود در کشور شیلی نگه دارند. مقامات مهاجرتی کشور شیلی اخذ این کارت را خیلی جدی می دانند. در صورت مفقودی کارت مذکور، امکان درخواست مجدد سریع کارت وجود دارد. این کار از طریق مراجعه به نزدیکترین اداره پلیس شیلی انجام می شود. نکته مهم بر اساس قانون مهاجرتی کشور شیلی، مابقی شهروندان از سایر کشورهای خارجی (همانند شهروندان ایرانی) که با کشور شیلی قرارداد ویزای دوجانبه ندارند، ملزم به درخواست ویزای توریستی شیلی از طریق نزدیکترین سفارت شیلی هستند.

مدارک لازم برای درخواست ویزای توریستی شیلی

جذابیت های توریستی و گردشگری شیلی باعث آن شده است که هر ساله گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان وارد این کشور شوند. اما در این مسیر، اطلاع از شرایط و مدارک لازم جزء اولویت های متقاضیان محسوب می شود. همانطوریکه قبلا هم بیان شد تمامی مراحل درخواست ویزای توریستی شیلی همانند ویزای توریستی ترکیه یا فرانسه به صورت آنلاین است. به همین دلیل آپلود اسکن مدارک زیر برای متقاضیان الزامی است:

 • پاسپورت اصیل دارای مهر و امضا (با اعتبار 6 ماه فراتر از اعتبار ویزا و حداقل 1 صفحه خالی برای جای مهر ویزا)
 • دعوت نامه از یک شهروند شیلیایی یا رزرواسیون یک هتل در شیلی
 • مدارک مسافرتی (شامل بلیط هواپیمای رفت و برگشت)
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • اثبات تمکن
 • سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه

همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا در هر زمینه مهاجرتی مخصوصا در زمینه ویزای کار آلمان، اتریش، استارالیا، کانادا و غیره به ارائه خدمات مشاوره حقوقی بپردازند. هموطنان عزیز برای کسب اطلاعات تکمیلی در هر باب از مباحث اقامتی و اخذ ویزا با مشاورین زبده ما در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *