ویزای مسافرتی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان

ویزای توریستی مجارستان

در صورت مسافرت به مجارستان برای یک دوره زمانی کمتر از 90 روز، شما می توانید ویزای توریستی مجارستان یا Hungary Schengen Visa را از سفارت درخواست نمایید. اما چرا ویزای شنگن مجارستان؟ این بدان خاطر است که مجارستان از سال 2007 به عضویت رسمی اتحادیه اروپایی و ناحیه شنگن درآمده است. پس بنابراین در اتخاذ سیاست های ویزایی از سیاست های کلی شنگن تبعیت می کند. اما از مزایای این نوع ویزای مجارستان این است که شما با این ویزا می توانید به کلیه 26 کشور عضو ناحیه شنگن اروپا برای حداکثر دوره زمانی 90 روز آزادانه مسافرت کنید.

مجارستان (Hungary) کشوری به پایتختی بوداپست (Budapest) در مرکز قاره اروپا قرار دارد. این کشور از معدود کشورهای اروپایی بدون دسترسی به آب های آزاد می باشد. از کشورهای همسایه مجارستان می توان به اسلواکی، اتریش، رومانی، صربستان، اسلوونی و کرواسی اشاره کرد. جمعیت این کشور اروپایی طبق آخرین سرشماری سال 2021 حدود 9772756 نفر می باشد که دین اکثر مردم مسیحیت و زبان رسمی آنها مجاری است. این مقاله به همت کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای اطلاع رسانی به روز و جامع درباب شرایط ویزای توریستی کشور مجارستان نگارش شده است.

سوالات متداول در باب ویزای توریستی مجارستان

سوالات زیادی توسط متقاضیان ویزای توریستی مجارستان مطرح می شود که برخی از این سوالات مهم در ذیل بررسی می شود:

 • آیا مجارستان عضوی از ناحیه شنگن اروپاست؟ بله، 26 کشور ناحیه شنگن شامل سوئیس، سوئد، اسپانیا، اسلونی، اسلواکی، پرتغال، لهستان، هلند، مالتا، لوکزامبورگ، لیتونی، لیختن اشتاین، لاتویا، ایتالیا، یونان، مجارستان، آلمان، فرانسه، فنلاند، استونی، دانمارک، جمهوری چک، بلژیک و اتریش می باشند.
 • آیا با ویزای شنگن می توان به مجارستان مسافرت کرد؟ بله، ویزای شنگن هر کشوری در کلیه 26 کشور ناحیه شنگن از جمله مجارستان (تا 90 روز) معتبر است.
 • حداقل تراز بانکی مورد نیاز جهت اخذی ویزای توریستی مجارستان (ویزای شنگن) چقدر است؟ حداقل تراز 3000€ (یورو) برای 6 ماه آخر
 • آیا برای اخذ ویزای توریستی مجارستان نیازی به دعوت نامه وجود دارد؟ دعوت نامه (Invitation letter) همراه با ذکر آدرس و شماره تلفن از عضو خانواده یا اسپانسر برای اخذ ویزای شنگن مجارستان الزامی است.

جاذبه های توریستی مجارستان

اصولا خیلی از افراد مجارستان را به دلیل جذابیت های توریستی آن می شناسند و این حرف درستی است. مجارستان علاوه بر داشتن بوداپست (Budapest) زیبا معروف به شهر چراغ ها، دارای روستاها و نواحی ییلاقی بکر و خوش منظره ای دارد که از هر لحاظ دست کمی از پراگ و حتی پاریس ندارد. علاوه بر این، مجارستان دارای شهرهای کوچک و بزرگ متعددی است که هر کدام نشانگر تاثیرات از فرهنگ های مختلف شامل مهاجمان ترک و طراحان رنسانس ایتالیا می باشد.

زمانی که شما برای دیدن جاذبه های شهر بوداپست می روید، بی درنگ Buda Castle یا قلعه بودا را در شهر مشاهده می کنید. با قدم زدن در شهر ناگهان متوجه این نکته می شوید که چرا شهر بوداپست مجارستان را پاریس شرق اروپا می دانند. از جاذبه های دیگر مجارستان، می توان به رودخانه زیبای دانوب (Danube) اشاره کرد که مجارستان را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می کند. یکی از بهترین مناظر غروب رودخانه و هم بودا و هم پست را می توان از روی پل آزادی مشاهده کرد. از دیگر جاذبه های مجارستان می توان به شهرهای تاریخی فواره (Historic Spa Towns)، تفرجگاه ییلاقی Tihany، آبگرم معدنی Lillafured در کوه های بوک و غیره اشاره نمود.

شرایط ویزای توریستی مجارستان

شرایط ویزای توریستی مجارستان در 2021

اگر فردی مایل به مسافرت به مجارستان برای مقاصد گذران تعطیلات یا بازدید از این کشور باشد، او نیازمند درخواست ویزای توریستی کشور مجارستان می باشد. اما برای اخذ این نوع ویزا شرایطی لازم است. اولا باید بدانید که برای هر گونه مسافرتی به کشور مجارستان، شما باید ویزای شنگن مجارستان را از سفارت این کشور درخواست دهید. برای این کار نیز شرط اساسی داشتن دعوت نامه از کشور مذکور می باشد. با این توضیح، شرایط اخذ ویزای توریستی مجارستان یا همان ویزای شنگن مجارستان در سال 2021 از این قرار می باشد:

ویزای شنگن مجارستان در سال 2021
نوع ویزا Single entry یا Multiple entry
هزینه اخذ ویزا $160 (دلار آمریکا) معادل HUF48800.00 (فورینت)
مدت زمان رسیدگی 14 الی 21 روز
مدت اعتبار ماکسیمم تا 90 روز
امکان تمدید وجود دارد

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی مجارستان

بسته به هدف مسافرتتان به مجارستان، انواع مختلف ویزای مجارستان همانند ویزای توریستی، کاری، تحصیلی یا سرمایه گذاری مجارستان وجود دارد. در تمامی این موارد، شما می بایست ویزای شنگن مجارستان متفاوتی را درخواست نمایید. در حقیقت، اخذ ویزای شنگن مجارستان از سال 2007 مرسوم گردید زمانی که مجارستان به عضویت اتحادیه اروپایی و ناحیه شنگن درآمد. اما برای اخذ ویزای توریستی مجارستان در سال 2021، اسناد و مدارک زیر مورد نیاز است:

 • دانلود و تکمیل فرم درخواست
 • 2 عکس پاسپورتی اخیر
 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 3 ماه و دارای 2 صفحه خالی
 • کپی رزرو بلیط برگشت و رزرو هتل برای کل مدت اقامت در مجارستان
 • تاییدیه بیمه ویزای مسافرتی با حداقل پوشش 30,000€ (یورویی) در مجارستان و کل ناحیه شنگن
 • دعوت نامه (Invitation letter) همراه با ذکر آدرس و شماره تلفن از عضو خانواده یا اسپانسر
 • نامه همراه (Cover Latter) بیان کننده اهداف دیدار از مجارستان
 • مدرک وضعیت مدنی (سند ازدواج، شناسنامه و گواهی فوت همسر)
 • ابزارهای معیشتی (اثبات تمکن کافی برای دوره اقامت در مجارستان با ارائه صورت حساب بانکی 6 ماهه اخیر)

مزایای مسافرت با پاسپورت مجارستان

از امتیازات شرایط مهاجرت به مجارستان و اخذ اقامت در این کشور اروپایی می توان به امکان دریافت تابعیت مجاری اشاره نمود. به موجب قانون تابعیت مجارستان، شهروندان خارجی می توانند تابعیت مجارستانی را از طریق دو روش تولد از والدین مجاری و یا از طریق اقامت در مجارستان و قبول تابعیت این کشور بدست آورند. اما دلیل اهمیت اخذ تابعیت مجارستانی در چیست؟ اولا همانطور که مطلع هستید، مجارستان عضوی از اتحادیه اروپایی (EU) بوده و اخذ تابعیت این کشور به منزله اخذ شهروندی اروپا است.

از این طریق افراد می توانند به حقوق و امتیازات فراوانی از جمله آزادی تردد در کلیه کشورهای ناحیه شنگن دست یابند. ثانیا امتیاز دیگر اخذ تابعیت مجاری، دسترسی بدون ویزا به 180 کشور جهان از جمله کانادا، آمریکا، استرالیا و کلیه 26 کشور عضو ناحیه شنگن اروپا می باشد. خوب است بدانید که رتبه پاسپورت کشور مجارستان در کل جهان 10 می باشد. بنابراین این پاسپورت جزو پاسپورت های قوی دنیا محسوب می شود. اما شرایط اخذ تابعیت مجارستان از طریق اقامت در این کشور عبارت است از:

 • عدم سوء سابقه کیفری
 • داشتن یک معیشت با ثبات
 • برخورداری از حسن شهرت
 • گذراندن آزمون در مطالعات قانون اساسی
 • اقامت 8 ساله مداوم در کشور مجارستان

جهت کسب اطلاعات کافی درباره شرایط ویزاهای اقامتی کشور مجارستان، می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. ویزاهای اقامتی ویزاهایی هستند که اصطلاحا نوع D می باشند مثل ویزای کاری و ویزای تحصیلی مجارستان. البته در حال حاضر از آن جایی که اخذ ویزای کاری مجارستان مستلزم داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای مجاری است، بهترین روش مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل می باشد.

1.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *