ویزای توریستی

ویزای توریستی مکزیک

ویزای توریستی مکزیک

ویزای توریستی مکزیک از جمله ویزاهای صادره توسط دولت مکزیک برای متقاضیانی است که قصد اقامت برای مدت حداکثر 180 روز را در سر دارند. با این ویزا، فرد متقاضی می تواند انواع فعالیت های بدون حقوق شامل گردشگری، داوطلبی، دوره های تحصیلی کوتاه تر از 6 ماه، ترانزیت و حضور در جلسات تجاری را انجام دهد. لازم است بدانید که کلیه درخواست های ویزا از طریق سفارت مکزیک به آدرس تهران، خیابان نلسون ماندلا، خیابان گلفام، پلاک 12 مورد رسیدگی قرار می گیرد. بنابراین، حضور فیزیکی متقاضی در سفارت کاملا ضروری است.

 • شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای گردشگری مکزیک چیست؟
 • هزینه اخذ ویزای توریستی مکزیک برای ایرانیان چقدر است؟
 • مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای گردشگری مکزیک چند هفته است؟
 • مدت زمان اعتبار ویزای مسافرتی مکزیک چند روز می باشد؟

کشور مکزیک دارای تمدن های کهنی به نام مایا (Maya) و آزتک (Aztec) است و به همین دلیل علاوه بر جاذبه های طبیعی و سیاحتی، همچنین دارای جاذبه های فرهنگی بسیاری برای جذب توریست خارجی است. سایت های تاریخی و باستانی آزتک و مایا به همراه شهرهای مستعمراتی معاصر همگی به عنوان سایت میراث جهانی در فهرست UNESCO ثبت شده اند. برای آشنایی با جاذبه های توریستی مکزیک و نیز شرایط دریافت ویزای توریستی این کشور مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را در این مقاله همراهی کنید

دلایل جذابیت توریستی مکزیک 2022

اگر در 2022 خواهان پرسش درباره جذابیت های توریستی کشور مکزیک و دلیل اخذ ویزای توریستی این کشور هستید، شما می بایست در ابتداء شیفته سواحل زیبا و لوکس و موجسواری در جهان باشید. چرا که کشور مکزیک به عنوان کشور سواحل زیبا در بین گردشگران خارجی معروف است. اکنون در کنار این جذابیت توریستی، باید جذابیت فرهنگی و تاریخی مکزیک را نیز به آن اضافه کرد. جذابیت های فرهنگی از تمدن های باستانی منطقه یعنی، تمدن های مایا و آزتک ارزش دیدن کشور مکزیک را دو چندان می کند.

از مهمترین جاذبه های توریستی مکزیک می توان به ساحل زیبای Cancún and the Mayan Riviera به عنوان یک تفرجگاه ساحلی خانوادگی اشاره نمود. در بخش هایی از این ساحل، گردشگران می توانند با خرابه های برجامانده از تمدن مایا نیز آشنا شوند. از مقاصد گردشگری بسیار معروف دیگر مکزیک می توان به Puerto Vallarta اشاره نمود که همه ساله پذیرای هزاران گردشگر و ماجراجوی خارجی علاقه مند به شنا و جت اسکی می باشد. Chichén Itzáمعروف به مادرشهر مایا از جمله سایت های تاریخی زیبا و به یادماندنی مکزیک محسوب می شود.

نحوه اخذ ویزای توریستی مکزیک

افراد بسیاری در ایران علاقه مند دیدن کشور مکزیک و جذابیت های گردشگری این کشور هستند. اما این افراد اطلاع دقیقی درباره شرایط و نحوه اخذ ویزای توریستی این کشور ندارند. قبل از درخواست ویزای توریستی کشور مکزیک، شما باید درباره شرایط آن، مراحل اخذ، هزینه و زمان رسیدگی به درخواست آگاه شوید. همه این شرایط یک به یک در همین مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. اما فرآیند دریافت ویزای گردشگری مکزیک شامل مراحل ذیل می باشد:

 1. دانلود فرم درخواست ویزا (VAF) از طریق اینترنت یا مراجعه به سفارت مکزیک
 2. تکمیل فرم درخواست ویزای مکزیک
 3. جمع آوری مدارک لازم برای درخواست ویزا
 4.  تهیه عکس جدید و مناسب برای درخواست ویزا
 5. چک هزینه درخواست ویزا
 6. تحویل فرم درخواست ویزا
 7. پرداخت هزینه ویزا
 8. دریافت ویزای توریستی مکزیک

نحوه اخذ ویزای توریستی مکزیک

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی مکزیک

فقط شهروندان کشورهایی که با کشور مکزیک دارای قرارداد لغو روادید هستند، از شرایط گرفتن ویزای مکزیک معاف هستند. هموطنان ایرانی برای ورود به مکزیک نیازمند اخذ ویزای توریستی این کشور هستند. بر همین اساس و بنا به اعلام سفارت مکزیک، متقاضیان ویزای مسافرتی مکزیک ملزم به تحویل مدارک زیر هستند:

الزامات دریافت ویزای توریستی مکزیک
فرم درخواست ویزا یا L1 Application Formکه می توان از وب سایت سفارت دانلود کرد
پاسپورتبا حداقل اعتبار 6 ماه (کپی از صفحه بیو دیتای پاسپورت)
عکسیک قطعه عکس پاسپورتی رنگی با پس زمینه سفید با ابعاد حداکثر 3.9 cm x 3.1 cm
اثبات تمکن مالی کافیبا ارائه صورت حساب بانکی برای 3 ماه اخیر با میانگین تراز ماهیانه $30804 MXN (پزو مکزیک) معادل $50 (دلار آمریکا)
رسید پرداخت هزینه ویزابه مبلغ $681.44 MXN (پزو مکزیک) معادل $36 (دلار آمریکا) قابل پرداخت در TTD
بلیط هواپیماکه بایستی شامل شماره پرواز نیز باشد

توریست کارت مکزیک چیست؟

در سال 2015، اداره مهاجرت ملی مکزیک (IMM) توریست کارت یا Tourist Card را معرفی کرد. بر این اساس، توریست کارت مدرک صادره توسط دولت مکزیک برای گذران اوقات فراغت توریست ها از ملیت های خاص می باشد. توریست کارت رسما ویزا محسوب نمی شود و در واقع، یک فرم مهاجرتی برای ورود به کشور مکزیک است. این کارت فقط حاوی اطلاعاتی درباره بازدیدتان از مکزیک می باشد. اخذ آنلاین توریست کارت کاملا رایگان است.

معمولا متقاضیان توریست کارتشان را از طریق ایمیل و پس از تکمیل فرم درخواست دریافت می کنند. iVisa این خدمات را برای اجتناب از ماندن در صف طولانی انتظار به مشتریان ارائه می کند. در یک جمع بندی می توان گفت که اخذ توریست کارت می تواند در وقت متقاضیان باعث صرفه جویی شود. اما اجباری نیست و هزینه سرویس از متقاضیان دریافت می شود. پس توریست کارت مکزیک صرفا برای تسهیل مسافرت گردشگران بوده و هرگز جایگزین ویزای توریستی مکزیک نمی شود. متقاضیان همزمان با ورود به مکزیک 30 روز مهلت دارند تا توریست کارت خود را دریافت کنند.

شرایط تمدید ویزای توریستی مکزیک

همانطور که در مطالب فوق نیز بیان شد، ویزای توریستی کشور مکزیک حداکثر برای 6 ماه (180 روز) اعتبار دارد. اما از مزیت این نوع ویزا قابلیت تمدید آن می باشد. تمدید این نوع ویزای مکزیک با شرایط خاصی امکان پذیر است. با این حال، شما می بایست برای این کار درخواست تمدیتان را 30 روز قبل از اتمام اعتبار ویزایتان ارائه نمایید. یکی از مدارک ضروری برای این امر نیز ارائه مدرک تمکن مالی است. لازم به ذکر است که کار در مکزیک با ویزای توریستی این کشور غیرقانونی است. شما عزیزان همراه در صورت تمایل می توانید با استفاده از مشاوره های وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، کلیه مراحل اخذ ویزاهای بلند مدت خود (تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری) را به آسانی به پایان رسانده و سریعا به ویزای مدنظرتان دست یابید.

امتیاز دهید

4 دیدگاه برای “ویزای توریستی مکزیک

 1. عبدالرشید گفت:

  سلام دوست عزیز
  شما تمام مشخصات ویزای مکزیک را داده اید
  اما ویزای را نمیتوانید بکیرید
  در افغانستان مکزیک سفارت ندارد
  اما خدمات ویزای افغانها در سفارتخانه مکزیک مقیم ایران انجام میشود
  لطفا اکر امکانش است یک ویزای توریستی مکزیک بزایم بکیرید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام متاسفانه در حال حاضر خدماتی در رابطه با دریافت ویزای این کشور نداریم.
   شما می تونید به سایت سفارت این کشور مراجعه کنید و تمامی مدارکی که درج شده رو آماده کرده و به سفارت این کشور تقدیم کنید

 2. بهنام گفت:

  سلام
  من درخواست ویزای توریستی مکزیک را دارم.
  ۲ تا ویزای شنگن دارم . تمکن خوب .
  چقدر شانس ویزا دارم.و آیا شما این کار را امجام میدهید ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که بتونید نشون بدید که بعد از پایان دوره سفرتون، به ایران برمی گردید، مشکلی پیش نمیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *