ویزای توریستی

ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژ

هر ساله مخاطبین بسیاری برای دریافت ویزای توریستی نروژ اقدام نموده و تمایل به بازدید از این کشور دارند. آیا اخذ این ویزا ساده است؟ با توجه به اینکه اتباع ایرانی برای ورود به کشور نروژ و سفر کوتاه مدت نیز به ویزا نیاز دارند در نتیجه اخذ اطلاعات در زمینه شرایط و قوانین کشور نروژ، برای دریافت ویزای مسافرتی این کشور الزامی می باشد. متقاضیانی که قصد دیدار از خانواده، اقوام و دوستان را دارند یا برای هدف خاصی نظیر برگزاری نمایشگاه، کسب و کار خاص، تجارت و غیره تمایل به ورود به کشور نروژ دارند می توانند از مناسب ترین نوع ویزا برای خود که ویزای توریستی محسوب می شود اقدام نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به این موضوع پرداخته اند.

 • آیا نروژ مقصد توریستی معروفی است؟
 • جاذبه های توریستی معروف کشور نروژ چیست؟
 • هزینه سفر توریستی به نروژ چقدر است؟
 • شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی این کشور چیست؟
 • آیا با ویزای توریستی کشور نروژ می توان به کل کشورهای شینگن سفر کرد؟
 • هزینه درخواست ویزای گردشگری نروژ چقدر است؟
 • چه مدارکی برای درخواست این ویزای نروژ لازم است؟

درباره نروژ و جاذبه های توریستی آن

نروژ Norway کشوری واقع در شمال اروپا چسبیده به قطب شمال و از همین رو آب و هوای این کشور در اغلب مدت زمان سال سرد و برفی است. کشوری که نام آن با وایکینگ های جنگجو، شفق قطبی، فیوردها (دره های) ساحلی عمیق و نیز یخچال های بزرگ عجین شده است. پایتخت این کشور اوسلو نام دارد که برای گردشگران بخاطر فضاهای سبز وسیع و نیز موزه های کشتی وایکینگ معروف است.

از دیگر نقاط جذاب و دیدنی نروژ می توان به برگن با خانه های چوبی رنگارنگ اشاره کرد:

نقاط جذاب و دیدنی نروژ

از دیگر سو نروژ برای دوستداران ورزش های زمستانی به خاطر فعالیت های جذابی مثل ماهیگیری، پیاده روی و اسکی معروف است. اغلب گردشگران برای لذت بردن از انواع تفریحات زمستانی به تفریحگاه المپیک لیلهامر سفر می کنند. پس در یک کلام نروژ هم به خاطر ویژگی ها و مشخصات طبیعی اش مثل دره های فیورد، شفق های قطبی، یخچال ها و حیات وحش استثنائی اش معروف است. هم بخاطر جاذبه های فرهنگی اش مثل موزه کشتی وایکینگ، جزایر کارت پستالی، فعالیت های جذاب تفریحی اش زبانزد گردشگران است.

فعالیت های جذاب تفریحی نروژ

از معروفترین جاذبه  های توریستی این کشور می توان به پارک ویگیلند، موزه کشتی وایکینگ، قلعه آکرشوس، کلیسای جامع نیداروس، فیورد گیرانگر، ریوروس، کیپ نوردکاپ، حکاکی های سنگی آلتا، ورینگوسفوسن و … اشاره کرد.

سایر جذابیت های کشور نروژ

هزینه سفر توریستی به نروژ

حالا که با جاذبه های کشور نروژ آشنا شدیم بد نیست با هزینه سفر به این کشور حوزه اسکاندیناوی اروپا نیز آشنا شویم. متوسط هزینه هر روز سفر به نروژ 2023 برای هر گردشگر در حدود NOK1026 (کرون نروژ) معادل $105 (دلار) می باشد از همین رو هزینه سفر ماهیانه به کشور نروژ در حدود $3150 (دلار) می باشد. حالا همین سطح از هزینه را با هزینه سفر به دیگر مقاصد توریستی معروف مثل ترکیه و تایلند به صورت زیر مقایسه می کنیم:

مقایسه متوسط هزینه روزانه سفر ترکیه، تایلند و نروژ

با این مقایسه آماری نیز می توان به این نتیجه رسید که نروژ مقصد توریستی گرانی است. در جدول زیر می توان با برخی از آیتم های هزینه سفر به کشور نروژ آشنا شد:

آیتم هاهزینه ها
هزینه اجاره یک شب هتل برای یک نفرNOK528
هزینه حمل و نقل روزانه (با تاکسی، اتوبوس محلی و مترو)NOK162
هزینه خورد و خوراک روزانه هر گردشگرNOK728
متوسط هزینه روزانه فعالیت های گردشگری و تفریحیNOK147

با این توضیح اکنون معلوم می شود که نروژ یک مقصد جذاب توریستی اما فوق العاده گرانی است. از همین رو گردشگران در سفر به این کشور بایستی در خصوص هزینه های خود مدیریت به خرج دهند. تا احیانا با کسری بودجه سفرشان مواجه نشوند.

شرایط اخذ ویزای توریستی نروژ در 2023

اخذ ویزای توریستی کشور نروژ به رعایت قوانین و شروطی وابسته می باشد. یکی از الزامات برای اعطای ویزای توریستی کشور نروژ، داشتن بیمه می باشد که باید به صورت خاص متقاضی را تحت تکفل قرار دهد. دقت نمایید که هر نوع بیمه ای مورد پذیرش نمی باشد. داشتن گذرنامه معتبر، عدم ممنوعیت قانونی برای خروج از کشور و دعوت نامه معتبر از کشور نروژ از شرایط لازم برای اخذ این نوع ویزا می باشد. ویزای توریستی کشور نروژ به متقاضی این فرصت را می دهد تا به مدت 90 روز به کشور نروژ وارد شده و در این زمان این فرصت را خواهد داشت که به تمامی کشورهای حوزه شنگن دسترسی داشته باشد.

متقاضی باید علاوه بر این به تاریخ شروع و پایان ویزا دقت نماید. متقاضیانی که مدت ویزای آن ها بیشتر از 90 روز باشد باید از کل این زمان، مدت 90 روز را به صورت یکجا در این کشور اقامت نمایند. در سال 2023 همانند گذشته شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای ورود به کشور نروژ به اخذ ویزای توریستی نیاز نخواهند داشت. پس می توانند بدون ویزا به کشور نروژ وارد شوند. افرادی که نیاز به چندین مرتبه ورود و خروج دارند باید برای ویزای چندگانه کشور نروژ تقاضا نمایند.

شرایط اخذ ویزای توریستی نروژ

سفر به سایر کشورها با ویزای توریستی نروژ

در صورتی که متقاضی ویزای توریستی این کشور، قصد سفر به سایر کشورهای اروپایی داشته باشد، امکان سفر را بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد، با همان ویزای توریستی خواهد داشت. دقت نمایید که قصد ورود شما به سایر کشورها باید در فرم درخواست قید گردد. افرادی که از طریق ویزای توریستی به نروژ ورود نمایند امکان تمدید ویزا را نخواهند داشت. در صورتی که مدت اعتبار ویزای آن ها به اتمام رسد باید به کشور خود بازگردند.

متقاضیان باید برای اخذ ویزای توریستی این کشور از سفارت این کشور وقت گرفته و مدارک لازم به همراه دعوت نامه را به سفارت ارائه نمایند. با ارائه مدارک و انگشت نگاری، مدارک و شرایط متقاضی توسط سفارت بررسی و با متقاضی مصاحبه می شود. در صورت رعایت شرایط لازم و عدم وجود مانع، ویزای متقاضی مورد تایید قرار می گیرد. در صورتی که مدارکی که به سفارت ارائه می شود کامل نباشد به متقاضی فرصت داده می شود تا نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام نماید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای مسافرتی از نروژ

برای اخذ ویزای توریستی این کشور باید مدارک مربوطه به سفارت ارائه شود، دقت نمایید که مدارک متقاضی باید به زبان انگلیسی یا نروژی ترجمه گردد.

 • شناسنامه و کارت ملی
 • 2 قطعه عکس 3 در 4 با پس زمینه سفید
 • پاسپورت معتبر (دارای حداقل 6 ماه اعتبار)
 • عقد نامه (در صورت وجود)
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • سند مالکیت (در صورت وجود)
 • گواهی پرینت حساب بانکی
 • مدارک شغلی برای کارمندان و کارگران
 • پروانه کسب، کارت بازرگانی یا ثبت شرکت برای صاحبان مشاغل
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
 • دعوت نامه
 • بیمه مسافرتی
 • رزرو هتل و بلیت هواپیما

مدارک لازم برای اخذ ویزای مسافرتی از نروژ

مهم ترین موارد برای اخذ ویزای توریستی نروژ

با توجه به اینکه در لیست قوانین اخذ ویزای مسافرتی نروژ صحبتی از دعوت نامه نشده است اما اخذ ویزای توریستی این کشور به شدت به دعوت نامه وابسته می باشد. داشتن دعوت نامه از خانواده، دوست، آشنا و غیره و تعیین محل اقامت متقاضی در کشور نروژ، هدف فرد را از سفر و انتخاب کشور نروژ مشخص نموده و شانس اخذ ویزا را افزایش خواهد داد. تاریخ ورود و خروج فرد برای تهیه بلیت هواپیما باید مورد توجه قرار گیرد. به عنوان یکی دیگر از مهم ترین مواردی که برای اخذ ویزای توریستی نروژ باید رعایت گردد، تمکن مالی لازم برای اقامت کوتاه مدت در این کشور مد نظر باشد.

البته نروژ کشوری گران قیمت است که زندگی دانشجویی در آن، خصوصا در اسلو، ماهانه بین 1800€ تا 2000€ (یورو) هزینه دربردارد. منتهی زندگی توریستی حتی پرهزینه تر نیز خواهد بود. چرا که به جای منزل، افراد باید در هتل اقامت داشته باشند، مدام در رفت و آمد و پرداخت ورودیه اماکن دیدنی نروژ باشند و غیره. به همین دلیل تمکن مالی لازم برای ویزای توریستی نروژ روزانه NOK500 (کرون نروژ) است.

دلایل رد شدن ویزای توریستی کشور نروژ 2023

قطعا اطلاع از دلایل ردی ویزا و بهره مندی از آن، احتمال ردی ویزای کشور نروژ را به حداقل می رساند. در بیشتر مواقع، مدارکی که از سوی متقاضی به سفارت یا کنسولگری ارائه می شود کامل نبوده و باعث ردی ویزای متقاضی می شود. در سال 2023 برای جلوگیری از این امر اطلاع از ریز مدارک یا اقدام توسط وکلای مربوطه می تواند راهگشا باشد. دقت نمایید که ارائه مدارک جعلی و ساختگی و تحویل آن به سفارت نیز سبب ردی ویزای متقاضی خواهد شد.

داشتن سوء سابقه کیفری و فعالیت های غیرقانونی نظیر مواد مخدر، فعالیت سیاسی، تروریسم و سایر جرایم، مانند ویزای توریستی کانادا مانع دریافت ویزای توریستی کشور نروژ می شود. داشتن گذرنامه نامعتبر (اعتبار کمتر از 3 ماه) ، گذرنامه آسیب دیده (دارای صفحات جدا از هم یا صفحات مفقودی)، عدم ارائه دلیل کافی برای سفر هنگام مصاحبه یا هدف مشخص برای سفر، عدم اثبات توانایی مالی برای امرار معاش در سفر، عدم ارائه نامه مرجع متعبر برای سفر کاری (مشخص نبودن شرکت مورد نظر یا آدرس مربوط به آن) و غیره از دلایل رد شدن ویزای توریستی متقاضی برای کشور نروژ می باشد.

حق اعتراض به ردی ویزای کشور نروژ

در صورتی که جهت مهاجرت به نروژ به صورت توریستی به هر دلیلی با ویزای متقاضی موافقت نگردد حق قانونی اعتراض تا 3 هفته پس از اعلام ردی به وی اعطا خواهد شد. وضعیت فرد در کشور خود، میزان آشنایی و نسبت فرد با دعوت کننده در نروژ، وضعیت مالی و اقامتی فرد، وضعیت تاهل و اشتغال فرد، سوء سابقه وی در اروپا، دلایل مبتنی بر بازگشت فرد و غیره همگی در اخذ ویزای کشور نروژ تاثیر گذار خواهد بود. دقت نمایید که افرادی که به همراه خانواده خود برای دریافت ویزای توریستی کشور نروژ اقدام می نمایند نسبت به افراد مجرد یا افرادی که به صورت تنها اقدام می نمایند از شانس کمتری برخوردار می باشند.

اخذ ویزای توریستی کشور نروژ با رعایت شرایط و قوانین مربوط به آن امکان پذیر می باشد. متقاضیانی که تمایل به دریافت این ویزا دارند باید پیش از هر اقدامی در خصوص آن اطلاعات لازم را کسب نمایند. ویزای توریستی کشور نروژ قابلیت تمدید و تبدیل ویزا را به متقاضیان اعطا نمی کند، بر همین اساس در صورتی که تمایل به بررسی راه های ورود به این کشور و اقامت نروژ را دارید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نموده و در خصوص انتخاب مناسب ترین راه برای اقدام، متناسب با شرایط خود مشاوره دریافت نمایید.

سوالات مکرر درباب درخواست ویزای توریستی نروژ

در اینباره چند سوال کلیدی و مهم به صورت زیر مطرح است:

 • آیا با ویزای توریستی نروژ می توان به کلیه کشورهای شینگن سفر کرد؟ بله، ویزای مذکور این امتیاز را به دارنده اش می دهد. چرا که کشور نروژ یکی از کشورهای عضو ناحیه شینگن اروپاست.
 • ویزای گردشگری نروژ چقدر اعتبار دارد؟ ویزای مذکور در یک دوره 180 روزه تا 90 روز معتبر است.
 • هزینه درخواست ویزای توریستی کشور نروژ چقدر است؟ هزینه درخواست ویزای مذکور برای هر نفر در حدود EUR 80 (یورو) می باشد.
 • میزان تمکن مالی برای اخذ ویزا و سفر به نروژ 2023 چقدری است؟ مطابق نظر اداره مهاجرت نروژ (UDI) تمکن مالی لازم برای هر گردشگر روزانه در حدود NOK 500 (کرون) است.
 • دلایل ریجکتی ویزای توریستی نروژ چیست؟ امکان رد درخواست ویزای نروژ بنا به دلایل متعددی مثل داشتن سوء سابقه کیفری، ارائه پاسپورت نامعتبر یا مخدوش، عدم ارائه دلیل کافی برای سفر هنگام مصاحبه یا هدف مشخص برای سفر، تمکن مالی غیرکافی و … وجود دارد.
 • متوسط هزینه سفر توریستی به کشور نروژ چقدر است؟ میانگین هزینه سفر به نروژ برای هر گردشگر در حدود NOK 1026 (کرون نروژ) معادل USD 105 (دلار) می باشد.
 • بیشترین هزینه از بین هزینه های سفر به نروژ مربوط به چه هزینه ای است؟ هزینه اجاره هتل بیشترین هزینه را تشکیل می دهد.
5/5 - (21 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *