ویزای مسافرتی نیوزلند

ویزای توریستی نیوزلند

ویزای توریستی نیوزلند

نیوزلند کشوری امن و انتخابی مناسب برای سفر و اخذ ویزای توریستی نیوزلند می باشد. در سال 2021 نیز در زمره کشورهای دارای رنکینگ بوده است. این کشور کوچک و کم جمعیت به خاطر شرایط مناسب زندگی مورد توجه می باشد. از نقاط دیدنی این کشور میتوان به برج آسمان، موزه جنگ، تپه وان تری، جزیره وایکهه، بندر ویاداکت، پارک آلبرت و… اشاره کرد. طبیعت بکر این کشور به گونه ای است که نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند. نیوزلند در تمامی فصل های سال دیدنی های بسیاری برای علاقه مندان به گردشگری دارد.

نیوزلند همواره اولویت بسیاری از گردشگران در سراسر دنیا بوده است. ابتدای امر باید به این موضوع بپردازیم که ویزای توریستی چیست و اخذ این ویزا چه شرایطی دارد و به چه میزان زمان میبرد؟ ویزای توریستی نوعی از ویزا است که به افراد این اجازه را می دهد که اجازه ورود و سفر و تفریح در کشور مورد نظر و بازدید اقوام و بستگان درجه یک را داشته باشند. این مقاله در باب ویزای توریستی کشور نیوزلند توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است.

اخذ ویزای توریستی نیوزلند در سال 2021

در اخذ ویزای توریستی زمان از اهمیت بالایی برخوردار است. در همین باب می بایست گفت که مدت زمان اخذ ویزای توریستی کشور نیوزلند از 3 ماه آغاز می شود. افرادی که تمایل دارند بیشتر از 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند نیاز به ارائه دلایلی برای متقاعد کردن دولت نیوزلند دارند اما عموما زمان اقامت در این کشور به صورت ویزیتور 3 ماه می باشد.

طی این مدت افراد اجازه بازدید از خانواده و یا مطالعه در این کشور را خواهند داشت. ویزای توریستی این کشور ویژه اشخاصی است که در خارج از این کشور هستند و در خواست دارند که وارد کشور نیوزلند شوند افرادی که در این کشور حضور دارند و مدت زمان ویزای آن ها پایان یافته و نیاز به زمان بیشتری دارند به درخواست نوع دیگری از ویزا نیاز دارند و باید برای ورود مجدد به این کشور در خواست دهند. البته شهروندان برخی کشورها برای ورود به نیوزلند به عنوان گردشگر نیازی به اخذ ویزای توریستی ندارند اما ایرانی ها باید ویزا بگیرند.

تمدید اقامت در نیوزلند

اشخاصی که داخل کشور نیوزلند می باشند و درخواست تمدید اقامت و اقامت بیش تر در این کشور دارند می بایست از مدت زمان پاسپورت آن ها 3 ماه باقی مانده باشد و از طرفی هزینه اقامت برای این مدت در حساب شخص متقاضی وجود داشته باشد. جالب است بدانید شهروندان انگلستان در گرفتن ویزای 6 ماهه کشور نیوزلند شانس بالایی دارند.

برای اثبات به دولت نیوزلند جهت اقامت بیشتر در این کشور نیاز به ادله محکم و کافی دارید. افرادی که متقاضی اخذ ویزای توریستی کشور نیوزلند می باشند باید به دولت نیوزلند اثابت نمایند که هدف از این سفر بازدید است و مهاجرت مقصود بازدید کنندگان نمی باشد و نیاز دارند وابستگی هایی در کشور خود نشان دهند که پس از اتمام زمان ویزا به کشور مبدا خود باز می گردند. به طور مثال اسناد ملکی و یا کار ثابت از جمله مواردی است که می تواند وابستگی افراد را ثابت کند.

هزینه های اقامت توریستی در نیوزلند

زندگی دانشجویی در نیوزلند در مقایسه با استرالیا بسیار ارزان قیمت تر است. در واقع در حالی که زندگی دانشجویی 1 نفره در استرالیا ماهانه بین 1200$ تا 1900$ (دلار استرالیا) است، دانشجویان در نیوزلند ماهانه 1000$ تا 1300$ (دلار نیوزلند) به عنوان هزینه زندگی می پردازند. اما گردشگران چه در استرالیا چه در نیوزلند یا هر کشور دیگری، غالبا هزینه های بیشتری در مقایسه با مردم محلی یا دانشجویان خواهند داشت. یکی از این دلایل اقامت در هتل به جای آپارتمان و خوابگاه های دانشجویی است، که هزینه های زندگی در نیوزلند را برای گردشگران بالاتر می برد. از دیگر دلایل می توان به لزوم پرداخت ورودیه ها از سوی گردشگران یا صرف وعده های غذایی در رستوران ها دانست. در حالی که دانشجویان غالبا تنها در تعطیلات سفر می کنند و وعده های غذایی خود را غالبا خودشان در منزل یا خوابگاه تهیه می نمایند.

به همین دلیل است اقامت 1 ماهه گردشگران در نیوزلند با توجه به هتل محل اقامت و سبک سفر هر فرد بین 1600$ تا 3000$ (دلار نیوزلند) هزینه خواهد داشت. برخی از هتل های نیوزلند که اقامت در آن ها موجب بالا رفتن هزینه های زندگی توریستی می شود اما امکانات فوق العاده زیادی دارند عبارت هستند از:

 • Queenstown Park Boutique Hotel
 • The Rees Hotel
 • Hilton Queenstown Resort & Spa
 • و…

انواع ویزای توریستی نیوزلند

انواع ویزای توریستی نیوزلند

ویزای توریستی خود شامل مواردی می باشد که از آن جمله می توان به: ویزای توریستی جهت بازدید خانوادگی، ویزای توریستی جهت موارد پزشکی. ویزای توریستی خانوادگی به این صورت است که تعدادی از اقوام و خانواده شخص متقاضی باید در نیوزلند حضور داشته باشند و فرد متقاضی برای بازدید از اقوام خود می تواند به مدت 3 ماه درخواست ویرای این کشور را ابلاغ کند. توجه داشته باشید که اگر فرد نیازمند آن باشد که زمان بیشتری را نزد خانواده خود سپری کند باید از کشور خروج کرده و مجددا وارد کشور شود.

ویزای توریستی کشور نیوزلند از نوع کاری همانند ویزای توریستی کانادا می باشد که به این صورت است که شخص متقاضی با توجه به رشته تخصصی خود می تواند در همایش ها، نمایشگاه های این کشور به وسیله دعوت نامه حضور داشته باشد و یا در صورت فعالیت در حوزه تجارت نیز می تواند برای بررسی شرایط جهت سرمایه گذاری به این کشور وارد شود و تصمیمات نهایی را برای کسب و کارش اتخاذ نماید.

ویزای توریستی نیوزلند برای خدمات پزشکی

ویزای توریستی کشور نیوزلند از نوع پزشکی به این صورت است که فرد متقاضی باید دعوت نامه ای از مرکز پزشکی در خاک نیوزلند ارائه کند و علاوه بر این نیاز به نظر کارشناسی پزشک در کشور مبدا هم دارد که بیماری وی را تایید کرده و شرایط ورود شخص متقاضی به کشور نیوزلند را توضیح دهد. پس از این اجازه ورود برای فرد متقاضی صادر می گردد. مدت زمان این ویزا 3 ماه است که با توجه به روند بیماری و طول درمان و شرایط بیمار تا 9 ماه هم قابل تمدید می باشد. در سال 2021 پس از 3 سال آپدیت از جمله مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی این کشور می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • اصل گذرنامه با اعتبار 6 ماهه و کپی گذرنامه از صفحه اول
 • ترجمه شناسنامه
 • 2 قطعه عکس رنگی
 • آدرس و تلفن اقوام و بستگان ساکن در نیوزلند (کپی تابعیت و دعوتنامه فرد)
 • ضمانت مالی
 • بلیت رفت و برگشت
 • در صورت امکان تاییدیه محل اسکان
 • مدارکی دال بر تمکن مالی فرد متقاضی برای پوشش هزینه های زندگی در نیوزلند
 • در صورت تاهل به سند ازدواج به صورت ترجمه شده و گواهی اشتغال در صورت شاغل بودن نیاز است

کارشناسان و مشاوران مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در امر اخذ ویزای توریستی نیوزلند شما را راهنمایی نمایند. مهاجرت از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری از سایر راه های اخذ اقامت نیوزلند می باشد که واجدین شرایط می بایست در نظر بگیرند و در این زمینه و مهاجرت به اقصی نقاط دنیا با موسسه ما تماس حاصل نمایند.

4.8/5 - (17 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *