ویزای مسافرتی هند

ویزای توریستی هند

ویزای توریستی هند

همانطور که می دانید کشور هند یا هندوستان با جمعیت حدود 1.3 میلیارد نفر، دومین کشور پرجمعیت جهان و با وسعتی 2 برابر وسعت ایران، همواره یکی از جاذبه های گردشگری برای جهانیان و ایرانیان می باشد. این کشور که به سرزمین ادیان، رنگ ها و سرزمین 72 ملت معروف است هر ساله از ایران و دیگر نقاط جهان، گردشگرهای زیادی را به خود جذب می کند لذا مسافرین عزیزی که می خواهند به این کشور سفر کنند نیاز به اطلاعاتی در مورد ویزای توریستی هند و نحوه اقدام برای اخذ دریافت این ویزا هستند. در ادامه این مقاله مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی اطلاعات لازم برای سفر به این کشور زیبا و نحوه دریافت ویزای توریستی هند را برای شما عزیزان شرح داده اند.

هند که در جنوب آسیا واقع شده است سرزمینی کهن و پر رنگ و لعاب با فرهنگی غنی یکی از قدیمی ترین سرزمین های جهان به شمار می آید. این کشور با زبان و گویش های متفاوت خود دارای مناطق زیاد گردشگری می باشد. هند به دلیل جغرافیای خاص خود و در برداشتن رشته کوه های هیمالیا و اقیانوس هند در اطراف خود از تنوع زیاد آب و هوایی برخوردار است. هم چنین این کشور میزبان معابد شگفت انگیز، بناهای تاریخی، کاخ های زیبا، طبیعت شگفت انگیز با مردمی خونگرم می باشد. این کشور به دلیل ارتباط خوب با ایران از دیرباز از فرهنگ کشور ما تاثیر گرفته و اکنون ارتباط خوبی از نظر فرهنگی بین مردم هند و ایران وجود دارد. از مکان های دیدنی هند می توان به تاج محل، معبد طلایی امریتسار، سواحل گوا، دروازه هند، قلعه سرخ، پارک ملی پریار، قلعه عامر و غیره اشاره کرد.

اخذ ویزای توریستی در هند

افرادی که قصد سفر کوتاه مدت برای تفریح، گردش و بازدید به کشور هند را دارند نیازمند اخذ ویزای توریستی این کشور هستند. هم اکنون ویزای توریستی هند به دو روش قابل دریافت است. در روش اول که روشی بیشتر در گذشته مرسوم بوده نیازمند مراجعه متقاضی به سفارت هند، درخواست ویزای توریستی، دریافت فرم و تکمیل آن، ارائه مدارک لازم و در نهایت ثبت انگشت نگاری و حتی مصاحبه در صورت تشخیص سفارت، ویزا صادر می شود. در روش دوم که اخیرا بوجود آمده است، در این روش مسافرین به سایت تعیین شده توسط دولت هند مراجعه کرده و پس از درخواست الکترونیکی و ثبت اطلاعات در سایت، ویزا صادر می گردد. خوشبختانه این روش جدید برای هموطنان عزیز قابل انجام است و مسافرین ایرانی بدون نیاز به مراجعه به سفارت می توانند برای ویزای توریستی برای کشور هند اقدام کنند.

انواع ویزای توریستی الکترونیکی هند

توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای الکترونیکی می بایست به سایت www.indianvisaonline.gov.in/visa مراجعه کنید. ویزاهای توریستی الکترونیکی هند در انواع مختلفی صادر می شوند که در جدول زیر به اختصار آورده شده است. لازم است بدانید حداکثر مهلت حضور در کشور هند بصورت پیوسته با استفاده از ویزای توریستی 90 روز می باشد و بیشتر از دو بار در سال میلادی اجازه ورود به این کشور با استفاده از این ویزا را ندارید. همچنین هر ویزا برای یک نفر صادر می شود و مدت صدور آن حدود 3 الی 4 روز زمان می برد پس برای اقدام به سفر زمان لازم برای درخواست را درنظر بگیرید.

محدودیت زمانی برای ورود پس از صدور ویزا حداکثر مهلت ویزا میزان ورود انواع ویزای توریستی الکترونیکی هند
حداکثر 30 روز 30 روز 2 بار ویزای توریستی 1 ماهه اعتباری
محدودیت ندارد 90 روز پیوسته چند بار ویزای توریستی 1 ساله اعتباری
محدودیت ندارد 90 روز پیوسته چند بار ویزای توریستی 5 ساله اعتباری

انواع ویزای توریستی الکترونیکی هند

درباره ویزای توریستی الکترونیکی هند

لازم است بدانید اگر بصورت الکترونیکی برای ویزای توریستی اقدام کرده اید فقط 28 فرودگاه در کشور هند پذیرای شما خواهند بود که در جدولی نام این فرودگاه ها آورده شده است. همچنین توجه داشته باشید که ویزای توریستی الکترونیکی غیر قابل تمدید است و فقط در موارد بسیار خاص مانند حادثه و … توسط سفارت تصمیم گیری خواهد شد. دقت کنید مسافرین باید در طول سفر یک نسخه کپی از ویزای خود را به همراه داشته باشند. همینطور پس از واریز مبلغ در صورت توقف یا رد درخواست، مبلغ واریزی به هیچ عنوان عودت داده نمی شود و انگشت نگاری در هنگام ورود نیز بدون دریافت مبلغ از مسافرین صورت می گیرد. بهتر است هنگام پر کردن فرم درخواست ویزا نهایت دقت را به کار برده چرا که این فرم پس از ارائه غیر قابل اصلاح است و درج اطلاعات اشتباه ممکن است برای شما مشکل ساز باشد.

مدارک اخذ ویزای مسافرتی هند

طبق گفته دولت هندوستان ویزای توریستی این کشور در کمتر از 3 روز صادر می شود بنابرین برای برنامه ریزی مناسب جهت سفر به کشور هند مدارک مورد نیاز را حداقل 4 روز قبل از سفر ارسال کنید تا مشکلی از نظر زمانی برای شما پیش نیاید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی هند در لیست زیر بصورت خلاصه آمده است.

  • اصل پاسپورت به همراه کپی با اعتبار بیش از شش ماه و اسکن آن
  • اسکن عکس 5×5 گرفته شده کم تر از شش ماه با پس زمینه سفید
  • فرم تکمیل شده درخواست انلاین
  • اسکن ویزا در صورت انجام سفر قبلی به هند
  • اسکن صفحات شناسنامه به همراه ترجمه انگلیسی شده
  • تصاویر مربوط به بلیط رفت و برگشت و هتل رزرو شده
  • خالی بودن دو صفحه از گذرنامه برای مهرزنی

در این مقاله سعی شد اطلاعات لازم برای افرادی که قصد سفر به هند و اخذ ویزای توریستی هند را دارند، داده شود و نحوه اقدام سفر به این کشور را فرا دهیم. چنانچه خوانندگان عزیز نیاز به کسب اطلاعات دیگر درباره هند، مهاجرت به هند و دیگر موارد درباره این کشور را دارید به لینک های داده شده مراجعه کنید و از آنها اطلاعات لازم را کسب کنید. همچنین مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا اطلاعات لازم درباره مهاجرت و سفر به دیگر کشورها را در اختیار شما قرار دهند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *