مهاجرت تحصیلی هنگ کنگ

ویزای دانشجویی هنگ کنگ

ویزای دانشجویی هنگ کنگ

کسب ویزای دانشجویی هنگ کنگ در چندین مرحله اصلی با ارائه مدارک و اسناد مشخصی امکان پذیر است که مورد توجه متقاضیان این امر قرار می گیرد. هر متقاضی تحصیل در هنگ کنگ باید برای تحصیل در این منطقه ویزای خود را دریافت کند و بدون دریافت ویزا، ورود به هنگ کنگ امکان پذیر نیست. در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما عزیزان را از شرایط کسب ویزای دانشجویی هنگ کنگ، شرایط تحصیل در هنگ کنگ، مراحل کسب ویزای دانشجویی هنگ کنگ و سایر موارد مرتبط مطلع خواهند ساخت.

 • شرایط تحصیل در کشور هنگ کنگ چیست؟
 • آیا ویزای تحصیلی هنگ کنگ با سهولت صادر می شود؟
 • هزینه دریافت ویزای تحصیلی هنگ کنگ چقدر است؟
 • آیا دانشگاه های هنگ کنگ جایگاه مناسبی در رده بندی های جهانی دارند؟
 • محدودیت های استفاده از ویزای تحصیلی هنگ کنگ چیست؟

شرایط و مدارک لازم برای کسب ویزای دانشجویی هنگ کنگ

برای کسب ویزای دانشجویی هنگ کنگ، متقاضیان پس از کسب پذیرش یک موسسه، متقاضیان و دانشجویان باید ویزای دانشجویی یا اجازه ورود را دریافت کنند تا مشغول به تحصیل در هنگ کنگ شوند. همه دانشجویان بین المللی و خارجی به یک برنامه تحصیلی یا شرکت در یک دوره تحصیلی تمام وقت نیاز دارند. به طور کلی، دانشجویان بین المللی و خارجی باید یک اسپانسر محلی را معرفی کنند، که می تواند موسسه آموزشی اعطای پذیرش یا یک فرد باشد و مدارک حمایتی لازم را ارائه دهد. به طور معمول، برای کسب ویزای دانشجویی هنگ کنگ متقاضیان باید به اداره مهاجرت اسناد مورد نیاز را ارائه دهند. لازم به ذکر است که ممکن است اسناد و مدارک بیشتری در رابطه با برنامه متقاضیان و دانشجویان نیاز باشد تا افراد موفق به کسب پذیرش و دریافت ویزای دانشجویی هنگ کنگ شوند.

به طور معمول شش هفته طول می کشد تا دانشجویان بتوانند ویزا یا درخواست اجازه ورود برای تحصیل در هنگ کنگ را پس از ارائه کلیه مدارک مورد نیاز کسب کنند. مدارک و اسنادی که توسط متقاضی و دانشجوی خارجی باید جهت کسب ویزای دانشجویی هنگ کنگ ارسال شوند عبارتند از:

 • فرک درخواست ورود به تحصیل در هنگ کنگ
 • دو قطعه عکس
 • فتوکپی از سند سفر معتبر
 • کپی کارت هویت هنگ کنگ (در صورت وجود)
 • نامه قبولی از موسسه آموزش و پرورش
 • داشتن حامی مالی و اثبات آن با ارائه مدارک لازم
 • مدارکی جهت اثبات داشتن توان مالی کافی به عنوان مثال صورت های بانکی، دفترچه حساب پس انداز، قبض مالیاتی و برگه های حقوق و دستمزد (در صورتی که حامی مؤسسه آموزش باشد)

شرایط تحصیل با ویزای دانشجویی هنگ کنگ

هنگ کنگ نه تنها مکانی برای بازدید توریست ها و بازدید کنندگان است، بلکه این منطقه اداری یک مرکز آموزشی است که در آن متقاضیان و دانشجویان از نقاط مختلف جهان از برای تحصیل در دانشگاه های هنگ کنگ اقدام می کنند. هنگ کنگ با داشتن برخی از بهترین دانشگاه های آسیا و جهان، با توجه به سطح آموزش، استاندارد بین المللی را حفظ می کند. به همین دلیل است که هر ساله دانشجویان خارجی بیشتری برای تحصیلات عالی خود به هنگ کنگ سفر می کنند.

بسیاری از این دانشجویان این منطقه اداری از نقاط مختلف جهان و کشورهای همسایه آسیایی هنگ کنگ آمده اند. دانشجویان هندی از جمله افرادی هستند که مایلند از آموزش عالی هنگ کنگ بهره مند شوند. کیفیت تحصیلات هنگ کنگ مدتهاست که در هندوستان برگزار می شود و تعدادی از دانشجویان باهوش هندوستان را به خود جلب می کند. اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، هنگ کنگ انتخاب مناسبی است. در ادامه مراحل کسب ویزای دانشجویی هنگ کنگ به صورت جزئی توضیح داده می شوند.

مراحل کسب ویزای دانشجویی هنگ کنگ

به طور کلی، کسب ویزای دانشجویی هنگ کنگ در هفت مرحله انجام می شود. برای دریافت ویزا، دانشجویان و متقاضیان خارجی حتما باید این مراحل را به درستی انجام دهند و تمامی مدارک مورد نیاز را ارائه دهند و فرم های لازم را پر کنند. علاوه بر این، متقاضیان باید هزینه درخواست و کسب ویزای خود را نیز پرداخت کنند. در ادامه با تمامی مراحل کسب ویزای دانشجویی هنگ کنگ آشنا خواهید شد.

داشتن یک اسپانسر، مرحله اول دریافت ویزای دانشجویی هنگ کنگ

قبل از درخواست برای ویزای دانشجویی در هنگ کنگ، ابتدا باید یک اسپانسر محلی داشته باشید. این حامی مالی محلی می تواند یا مؤسسه آموزشی باشد که متقاضی را پذیرش پذیرفته باشد یا فردی که باید از سن قانونی برخوردار باشد (18 سال و بالاتر) و ساکن هنگ کنگ باشد که از نظر مالی توانایی پشتیبانی از وی را داشته باشد. او در چنین سناریویی، فرم پشتیبانی مالی باید تکمیل و امضا شود. یکی از والدین یا سرپرست متقاضی همچنین باید به اسپانسر اجازه دهند تا در طول اقامت متقاضی به عنوان سرپرست خدمت کند. این امر به ویژه در صورتی که متقاضی زیر 18 سال باشد، اهمیت دارد.

داشتن یک اسپانسر، مرحله اول دریافت ویزای دانشجویی هنگ کنگ

مرحله دوم ویزای هنگ کنگ: تکمیل فرم ها

متقاضی باید فرم درخواست ID995A را تکمیل کند و همچنین حامی مالی باید فرم ID995B را پر کند. هردو فرم را می توان از طریق وب سایت رسمی دولت هنگ کنگ بارگیری کرد و یا با مراجعه به دفاتر مرکزی مهاجرت، بخش مهاجرت دفتر دولت هنگ کنگ در پکن، دفاتر شعبه مهاجرت دپارتمان های دیپلماتیک و کنسولی چینی در خارج از کشور و دفتر اقتصادی و بازرگانی هنگ کنگ در گوانگدونگ آنها را کسب کرد.

مرحله سوم دریافت ویزای دانشجویی هنگ کنگ: تهیه مدارک لازم

مدارکی که باید در فرم درخواست ویزای دانشجویی باید همراه متقاضی دریافت ویزا باشد عبارتند از:

 • مدارک، نسخه ها و گواهینامه ها
 • کپی از نامه پذیرش شما از دانشگاهی در هنگ کنگ و نامه قبولی شما برای دوره خاص
 • فتوکپی از سفرنامه متقاضی که حاوی اطلاعات شخصی، تاریخ انقضا، تاریخ انقضا و یا جزئیات مربوط به ویزای ورود مجدد (در صورت وجود) باشد
 • یک عکس در اندازه گذرنامه
 • اثبات وضعیت مالی شما مانند اثبات بودجه بورس تحصیلی، صورت حسابهای بانکی، کتابهای درسی و غیره.
 • فتوکپی بالاترین آزمون عمومی و سطح تحصیلات
 • فتوکپی سایر مدارک تحصیلی مانند آیلتس یا تافل
 • کپی کارت شناسایی یا معادل آن (در صورت وجود)
 • عکس از پاسپورت
 • برنامه صحیح پر شده برای حمایت مالی و اعلامیه ویزا دانشجویی

مرحله چهارم ویزای هنگ کنگ: پرداخت هزینه و ارسال مدارک

هزینه ویزا شامل هزینه های درخواست ویزا، هزینه پیک و هزینه های اداره می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه های ویزا برای تحصیل در هنگ کنگ می توانید به وب سایت رسمی دولت هنگ کنگ مراجعه کنید. متقاضیان باید در این مرحله مدارک و اسناد پرداخت هزینه ویزا مورد نیاز خود را به سفارت چین هند ارسال کنند، همچنین دانشجویان می توانند اسناد خود را به مرکز توسعه و منابع دانشجویی ارسال کنند.

مرحله ششم دریافت ویزای دانشجویی هنگ کنگ: کسب تاییدیه

هنگامی که درخواست متقاضی به دفتر مربوطه رسید، آنها در سریعترین زمان نامه تأییدیه را برای متقاضی ارسال می کنند. دفتر توسعه و منابع دانشجویی اسناد و برنامه های رسمی ویزا را به اداره مهاجرت هنگ کنگ ارسال می کند و پس از 6 تا 8 هفته، نتایج برنامه را به متقاضی اطلاع می دهد. در صورت تأیید، دفتر توسعه و منابع دانشجویی برچسب ویزا را تهیه کرده و پس از تأیید آدرس پستی خود از طریق ایمیل، آن را برای متقاضی ارسال می کند. بنابراین، اگر متقاضی به صورت حضوری درخواست کرده باشد، باید شخصاً آن را انتخاب کند. از طرف دیگر، اگر وی از طریق پست درخواست کرده باشد، منتظر تحویل باشد.

مرحله هفتم ویزای هنگ کنگ: اضافه کردن برچسب ویزا

بعد از دریافت برچسب ویزای دانشجویی، متقاضی باید برچسب ویزای دانشجویی را به صفحه گذرنامه خود بچسباند. پس از انجام این کار، متقاضی به طور رسمی پذیرفته شده است که در هنگ کنگ و دانشگاه های برتر آن تحصیل کند. مهاجرت به هنگ کنگ از روش های مختلفی امکان پذیر است و افرادی که قصد دارند از طریق ویزای تحصیلی، ویزای کاری، سرمایه گذاری و یا سایر موارد وارد خاک هنگ کنگ شوند، می توانند انجام امور پرونده های خود را به متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بسپارند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *