مهاجرت به کشور دانمارک

ویزای دانمارک

اخذ ویزای ازدواج دانمارک

در سال ‌های اخیر ویزای دانمارک با توجه به زیرساخت های تجاری و اقتصادی مناسب در این کشور به یکی از گزینه های پرطرفدار مهاجران تبدیل شده است. مهاجرت به یک کشور می تواند با دلایل مختلفی صورت بگیرد، امید به زندگی بهتر، برای تامین معیشت خانواده یا ادامه تحصیل و ده ها دلیل دیگر؛ اما آنچه مشخص است این است که شما برای مهاجرت به یک کشور دیگر نیاز به یک مجموعه ای از اسناد و مدارک دارید که مهمترین این اسناد و مدارک اخذ ویزای کشور مقصد می باشد. اخذ ویزای دانمارک شرایطی دارد که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم. این مقاله در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به جهت راهنمایی شما همراهان گرامی نگارش شده است. ضمنا سوالاتی که کارشناسان مربوطه در این نگارش در پی پاسخ آنها هستند عبارتند از:

 • چگونه و نحت چه شرایطی می توان ویزای کشور دانمارک دریافت کرد؟
 • شرایط اخذ انواع ویزای دانمارک چیست؟
 • آیا دانمارک ویزای جستجوی کار خاصی برای فارغ التحصیلان خارجی دارد؟

شرایط اخذ ویزا در کشور دانمارک

به طور کلی ویزا برگه ای است که نشان می دهد شما برای ورود به کشور مقصد مشکلی اینجا ندارید و مجوزهای لازم را اخذ کرده اید؛ این برگه در فرودگاه توسط پلیس کنترل مدارک به گذرنامه شما پیوست می شود. توجه داشته باشید که اخذ ویزای یک کشور به معنای تضمین عدم وجود مشکل برای ورود به خاک آن کشور نیست و افسران مهاجرت هر زمان که بخواهند این اختیار را دارند تا به دلایل مختلفی از ورود افراد به داخل کشور جلوگیری کنند. کشورها ممکن است بر اساس قراردادهایی که با هم امضا می‌ کنند شهروندان یکدیگر را از اخذ ویزای سفر معاف کنند.

هر زمان که قصد سفر به یک کشور خارجی را داشتید مطمئن شوید که برای ورود به آن کشور احتیاج به ویزا دارید. به طور کلی حدود 6 هفته برای اخذ ویزای دانمارک زمان لازم است و ویزای شنگن این کشور 3 ماه اعتبار دارد. توجه داشته باشید که شما با دریافت ویزای شنگن دانمارک اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت. هنگامی که شما در سفارت دانمارک برای مصاحبه وقت می گیرید لازم است که تمام مدارک و اسناد معتبر را با ترجمه همراه خود داشته باشید. برای مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت این کشور در آینده چند نوع ویزا وجود دارد که می ‌توانید وابسته به شرایط خود نسبت به اخذ آن ها اقدام کنید:

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

کشور دانمارک از سیستم آموزشی قدرتمند و با کیفیت بهره مند است؛ دانشگاه های این کشور از رنکینگ های بین المللی خوبی برخوردارند و همین موضوع سبب اعتبار بخشی به مدارک این دانشگاه‌ ها در کشور های دیگر شده است. اگر شما شرایط اخذ ویزا برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک را داشته باشید می توانید در ضمن تحصیل و پس از فارغ التحصیلی با اخذ مجوزهای لازم در همین کشور به کار بپردازید و همچنین پس از مدت کوتاهی اقامت دائم دانمارک را دریافت کنید. همچنین در کشور دانمارک برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد کافیست سطح تسلط خوبی به زبان انگلیسی داشته باشید و در مقطع کارشناسی نمره های قابل‌ قبولی کسب کرده باشید و دیگر نیاز به شرکت در آزمون جداگانه وجود ندارد.

اخذ ویزای کاری دانمارک

در کشور دانمارک اگر شما گرین کارت کاری این کشور را داشته باشد دیگر نیازی به اخذ ویزای کاری ندارید و می توانید به جستجوی کار بپردازید و در مشاغل مورد علاقه خود مشغول به کار شوید اما توجه داشته باشید که شما اجازه راه اندازی یک کسب و کار خویش فرما را ندارید. برای اخذ گرین کارت دانمارک باید از سیستم امتیاز بندی که توسط این کشور استفاده می شود امتیاز قابل قبولی دریافت کنید. یکی از راه های کسب امتیاز خوب برخورداری از دانش زبان به اندازه کافی است.

کارت استقرار دانمارک برای فارغ التحصیلان خارجی

آیا اصولا فارغ التحصیلان ارشد و دکتری از حق ویزای اقامت برای جستجوی کار پس از تحصیل برخوردارند؟ مسلما اینطور است و دانش آموختگان از دانشگاه های دانمارک از این حق حیاتی و مهم برخوردارند. این حق از طریق برنامه کارت استقرار یا residence permit under Establishment card scheme برای دانشجویان فارغ التحصیل میسر می شود.

دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ایرانی توجه نمایند که در صورت فارغ التحصیلی از دانشگاه های دانمارک، جای نگرانی از بابت اتمام اعتبار ویزای تحصیلی دانمارک وجود ندارد. آنها می توانند با استفاده از برنامه کارت استقرار یا Establishment card scheme در دانمارک بمانند. اما مدت این نوع اقامت و نیز هدف از اعطای ویزا و یا شرایط و مدارک لازم در سال  2019به صورت ذیل می باشد:

برنامه کارت استقرار ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانمارک

نوع اقامت اقامت موقتی (از نوع چند- ورود)
مدت اعتبار ویزا حداکثر 2 سال
هدف از صدور ویزا جستجوی کار و اقامت در دانمارک
واجدین شرایط فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکتری در دانمارک
مدارک لازم پاسپورت معتبر، مدرک دانشگاهی از دانمارک، مدارک عدم سوء سابقه و نیز سلامت پزشکی بعلاوه بیمه مسافرت

بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای دانمارک

اخذ ویزای ازدواج دانمارک

برای اخذ این نوع از ویزای اقامت کشور دانمارک لازم است که هر دو طرف ازدواج مدارک مورد نیازی که سفارت از آن را طلب می‌ کند را ارائه دهند از جمله این که ازدواج آنها به قصد دریافت اقامت نیست و با عشق و علاقه انجام می شود، یا ارائه اسنادی مبنی بر تمکن مالی زوج برای زندگی در کشور دانمارک، همچنین لازم است که یکی از طرفین ازدواج ملیت و تابعیت دانمارکی داشته باشد و در غیر این صورت کار برای شما خیلی سخت خواهد شد. از دیگر مدارک مورد نیاز می‌ توان به شناسنامه طرفین همچنین مدارک مورد نیاز برای درخواست ازدواج اشاره کرد. هزینه دریافت ویزای دانمارک برای بزرگسالان در حدود 70 دلار است و برای کودکان زیر 6 سال بدون هزینه می باشد و برای کودکان در سنین 6 الی 12 سال در حدود 40 دلار برآورد می شود.

بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای دانمارک

به طور کلی با توجه به نوع ویزایی که درخواست میکنید مدارکی که سفارت دانمارک از شما طلب می کند متفاوت است. پس از اخذ وقت از سفارت دانمارک برای مصاحبه اخذ ویزای این کشور لازم است که فهرستی از مدارک مورد نیاز تهیه کنید و همراه خود داشته باشید. به طور کلی بخشی از مدارک مورد نیاز شما در لیست زیر آورده شده است:

 • اصل و کپی گذرنامه معتبر با حداقل یکسال اعتبار باقی مانده
 • اصل و کپی شناسنامه شما و همراهانتان به همراه ترجمه رسمی
 • اصل و کپی سند ازدواج یا طلاق شما به همراه ترجمه رسمی این سند
 • اصل و کپی تمام مدارک مورد نیاز برای تعیین نسبیت خانوادگی
 • تهیه و تکمیل فرم درخواست صدور ویزا به زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد
 • چند قطعه عکس پاسپورتی رنگی
 • ارائه یک دعوت نامه دریافتی معتبر از سوی یک خویشاوند یا یک کارفرمای دانمارکی به‌علاوه مدارک اثبات وجود اقامتگاه در دانمارک
 • ارائه اطلاعات دقیق و کامل از ارسال کننده دعوت نامه برای شما
 • ارائه اسناد و مدارک لازم به جهت اثبات تمکن مالی شما

اگر دانشجو یا کارمند و یا بازنشسته هستید لازم است که به ترتیب گواهی اشتغال به تحصیل، گواهی اجازه کارفرما برای خروج از کشور و همچنین حکم بازنشستگی و فیش حقوقی خود را به زبان انگلیسی ترجمه و تحویل سفارت دانمارک دهید. همچنین لازم است برای دریافت بیمه مسافرتی (اگر هم اکنون این بیمه را ندارید) قبل از درخواست برای صدور ویزای دانمارک اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه امور مهاجرتی و اخذ انواع ویزا با کارشناسان متخصص و وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *